SkyStar2 uydu kartım var yardım lütfen

tetik_71

New member
bende sky star2 uydu kartı var bilgisayarıma driveri ni yükledim şu an yüklü olarak görünüyor . fakat bu kartı kullanabilmem için bir uydu yazılımı şifre kırıcı gibi programlara ulaşamıyorum . lütfen bana kullanabileceğim prog dvb gibi programların güncel sürümünü ve yardımcı programları link olarak söylermisiniz . cevaplarınızı bekliyorum .:001_smile:

tetik_71

New member
her şeyi yapıyorum o anlatılanları bende şu saatin yanında hiç bir şey çıkmıyor . uğraştım ama yapamadım lütfen bi yardım et . şu tivibu dan izliyorum bıktım internete para vermekten lütfen

madman34

New member
Bak arkadaş öncelikle aşağıda anlatacaklarım işe yaramaz ise kart içindeki EON kilidi devreye girmiş demektir. Bu kilit bilgisayara format atıldığı sırada kart makina üzerinde PCI slotuna takılı kalmış ise yada acemice yapılan şifre kırma metodları neticesinde devreye girer. (Aklında olsun her format öncesinde kartını makinadan sökeceksin. Windows kurulduktan sonra tekrar takacaksın) Ama bunlar yapılmamışsa ki senin kart yeni alınmış sıfır yani böyle bir kitlenme söz konusu olamaz. Yinede bu ihtimale karşı aldığın yere geri götürüp kartı test ettirmen en doğrusu olacaktır. Zaten kart yeni ise garanti kapsamındadır ve icabında yenisi ile değiştirirler. Sanırım Türksat ve Hotbird uydusuna bakan 2 çanağın var.. Bunun için diseqc 1.0 swich'e ihtiyaç duyacaksın.. Bunu ben ancak kadıköyde exanın sağ karşı çaprazındaki uydu aksesuarı satan yerde buldum. Heryerde diseqc 2.0 var ve sanırım diseqc 2.0 olmuyor gerçi denemedim ama ben kendi uyguladığım yolu söylüyorum. Bağlantıları düzgün yapman lazım. Kablo yalıtımlarına dikkat et mutlaka. LNB olarak next öneririm. İkinci olarak kartın driverini kur. Gördüğüm kadarıyla o işi halletmişsin. Eğer uyguladığın driver 4.6.0 değilse onu sil ve sana verdiğim siteden 4.6.0 driverini indir ve onu kur. Çünkü windows 7'e destek veren ve düzgün çalışan driver 4.6.0. Üçüncüsü kartın doğru çalışması için Server4PC programını yüklemelisin. Sana daha önce verdiğim yerden nasıl yapılır butonuna bas. En aşağıda anlatıyor zaten Server4PC programının nasıl kurulduğu. Dördüncüsü DVB oynatıcıya ihtiyacın var .. KESİNLİKLE PROGDVB öneriyorum. Kullanımı kolay ve ayrıca plugin desteği en fazla olan program o. Sistemin 64-bit olabilir ama sen yinede 32-bit Shareware versiyonunu kullanacaksın.

Bunları yaptın ve görüntü alamıyorsan dediğim gibi kartında sorun vardır. Aldığın yere geri götür baksınlar 2 yıl garantisi var. Eğer bunları yaptın ve tv izleyebiliyorsan sıra şifreli yayınları nasıl izleyebileceğine geldi. vPlug(softcam.key), WinCSC (card sharing) gibi eklentiler mevcut... Bunlarla zaman harcama çünkü zahmet ve karmaşık bir iş. Sana en basit kestirme yolu söyleyeyim. Öncelikle Hotbird çanağına multifeed taktır. Multifeed tek çanağa çok sayıda LNB takılmasına yarar. O çanağa 3 adet LNB takılacak. Biri Hotbirt zaten diğeri Eutelsat ve sonuncusu Astra 1 KR ayarlanacak. Ayrıca diğer çanağın Türksat 3A'ya bakacak (Kısacası 2 çanak vasıtasıyla 4 uydu izleyeceksin). Uyducu çağır o ayarlar LNB'leri dediğim gibi Next seç. Böylece 4 adet uyduyu aynı anda izleyebileceksin Diseqc 1.0 sayesinde. ProgDVB'ye Hadu plugin'ini yükle. Karaköy yüksek kaldırıma git. Oradaki uyduculardan kiralık server araştır. Yıllık 150 lira idi en son. İyi bir server takılma olmadan izleyebileceğin 250 civarıdır yıllık. Kullanıcı adını ve şifreyi satın al. Hadu plugininin içindeki talimatnamelere bakarak satın aldığın server'i ekle. (Kullanıcı adını ve şifreni kimseye söyleme) Sana "Abi skystarda çalışmayabilir" derler :)))) inanma onların amacı sana dreambox satmak.. Merak etme deli gibi çalışıyor.

Kolay gelsin ..