Sizce türk mü olmalıyız türkiyeli mi olmalıyız??

By_SEKOPY

_C*_Özel Harekat_
Süper Moderatör
Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ' Alıntı:
uzun süredir aklımdaydı yazıyım.

'' İzmir'li Rum kızlar yol kenarlarına dizilmiş, Yunan bayrağının rengi olan mavi-beyaz elbiseler giymişlerdi.Binlerce Rum, ellerinde çiçekler ve Yunan bayrakları ile büyük sevinç gösterileri yapıyordu.Kızlar çığlık atıyordu

Çünkü onlar "Türk" değil,"Türkiyeli" idi!.. Bu ülkeden besleniyor buradan para kazanıyor, Türkiye' de yaşıyor ama kendisini Türk değil Türkiyeli(!) sayıyordu."Türk kimliği" ile "Türkiyeli kimliği" arasındaki ayrım, burada net bir biçimde ortaya çıkmıştı."Türk" vatanına sahip çıkıyor; "Türkiyeli" ise, ihanet ediyordu!.. Zaten kimlikler, böyle en kritik anlarda kendisini göstermiyormuydu?.. "

alıntıdır: Cevizoğlu Hulki,İşgal ve Direniş(1919 ve Bugün) sayfa 36-37
mükemmel cevap çok teşekkürler sayın ceviz oğluna ve bu paylaşımı yaptığın için Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ:clap

Türk demek Türkçe demektir. Ne mutlu Türküm Diyene....

fatalx59

Banned
Türkiyeliyim demek saçmalığın daniskasıdır. Etnik kökeni neyse insan odur. Ayrıca "Kendimi şöyle hissediyorum, böyle hissediyorum" laflarıda saçmalıktır. Şimdi bir Yunan kendini Türk gibi nasıl hissedebilir ya da bir Türk kendini nasıl bir Yunan gibi hissedebilir? Mümkün değil böyle birşey. Türksen Türküm dersin, Kürtsen Kürdüm dersin, Japonsan Japonum dersin. Bu kadar basit.

muresin

New member
kendini türk hisseden herkes bu yüce milletin mensubudur
atamızda bize bunu bıraktı bu çatı altında toplanılır
ne mutlu türk'üm diye"bile"ne!

p@r@dox

New member
Bu ülkede yaşayan herkes Türk olduğunu kabul etmelidir eğer kabul etmiyorsa defolsun gitsin bu topraklardan aşırı milliyetçi düşündüğümü sanıyorsanız şöyle açıklayayım
ermenilere iyi davrandıkda noldu şimdi herifler her yerde önümüze çıkıyorlar o zaman soykırsaydık şimdi bunlar olurken bari yaptık lan derdik.Afedersiniz ama bizim okulda söz vardır seveni s...ler s...ni severler diye ilk başlarda katılmadım sevdim sonra baktım olmuyo s...tim.(küfür için kusura bakmayın)

fatalx59

Banned
"Bu ülkede yaşayan herkes Türk olduğunu kabul etmelidir eğer kabul etmiyorsa defolsun gitsin" Sen biyolojik olarak Türk olduğunu nereden biliyorsun? Mesala ben Türk olduğumu kabul etmiyorsam neden defolup gitmeliyim?

gench_ozma

New member
Türkiyelilik bir ülkeye bağlı olmaktır,türklük ise bir ırka bir millete üye olmaktır.Şu an ihtiyacımız olan birincisidir,istediğimiz kadar kanımızda Harbi Türk kanı aksın eğer ülkemize ve vatandaşlara bir faydamız olmuyorsa bu Türklük geni bize yakışmıodur.Bnm çok tanıdığım yabancı uyruklu insan vardır kibu ülkeye bir çok Türk'ten faydalıdır

hiraru

New member
türkiyeli demek yanlış bence bi insan neyse odur ben TÜRKüm TÜRK öleceğim ama akrabalarımız kafkasyadan gelme şimdi türkiyeliyim ama çerkezlik de var işte ozmn türkiyeli olmalıyım diye kıvıramam TÜRKsen TÜRKsündür. kendimi nerden hissedersem oralıyım diye bişe var mı yaa saçmalık değil mi ama. insanın kanından gelir bazı şeyler, din için geçerli değildir ama millet ulus kavramları farklı ve naziktir. örnek verelim türk asıllı alman, cezayir asıllı fransız gbi. bunlar ülkeyi bölmek için zemin yaratma lafları. yakında birleşik türkiye devletleri falan da çıkar.kökeninizi unutmayın!!
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!!

Hacker-22

Atam izindeyiz!
ben TÜRKÜM NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!!
bence nerde yaşadığın değil ırkın önemli olan onun için türküm diyorum,çünkü ben mesela başka yerdede yaşasam kültürüm v.s hepsi aynı kalıyor değişmiyor

kartaca23

New member
Yaradılışımdaki Yegane Fevkaladelik Türk Olarak Doğmamdır -Mustafa Kemal ATATÜRK-

Türklüğü bu kadar yücelten Ulu Önder görse şimdi üzerine konuşulan şu konuları ne düşünür acaba.Hale bak ya Türküm demek faşistlik diye nitelendirilmeye başladı.Türkiyelim demek daha bağdaştırıcıymış bilmemne imiş.Ne mutlu TÜRKÜM diyene.o kadar

CounTRy

Gülen Manyak
türkler sadece türkiyede yaşamıyor.. bir çok devlet var.. orta asyadan butarafa türk ırkı yayılmış durumda.. ki gelelim anadoluya.. anadoluda aslında bizim olmayan bir topraktır.. 1071 tarihinde savaşla alıp yurt edinmişizdir..

türklüğe elirsekte.. Sait Molla da türktü.. Ali Kemal de türktü.. Çerkez Ethemde türktü.. ne olduu kurtuluş savaşında vatanlarını sattılar..

nice yabancı uyruklu vatadaşlar varki bu ülke uğruna çalışmaktalar faydalıular..

bu kadar çelişki içinde benim aklıma yatan tek bir cümle var..

Mühim Olan Vatanseverlik.. Irkçılık değiil..

mirrorer

New member
ATATÜRK'E BİR GÜN SORARLAR...

Paşam her zaman Türklük üstüne birşeyler söylüyorsunuz ancak Türk kimdir? Derler.
Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK bana bir kağıt kalem verin der ve yazmaya başlar.

TÜRK KİMDİR?

BU MEMLEKET DÜNYANIN BEKLEMEDİĞİ ASLA ÜMİT ETMEDİĞİ BİR MÜSTESNA MEVCUDİYETİN YÜKSEK TECELLİSİNE, YÜKSEK SAHNE OLDU.
BU SAHNE EN AŞAĞI YEDİBİN SENELİK BİR TÜRK BEŞİĞİDİR.
BEŞİK TABİATIN RÜZGARLARIYLA SALLANDI.
BEŞİĞİN İÇİNDEKİ ÇOCUK TABİATIN YAĞMURLARIYLA YIKANDI.
O ÇOCUK TABİATIN ŞİMŞEKLERİNDEN, YILDIRIMLARINDAN, KASIRGALARINDAN KORKAR GİBİ OLDU SONRA ONLARA ALIŞTI.
ONLARI TABİATIN BABASI TANIDI, ONLARIN OĞLU OLDU.
BİRGÜN O TABİATIN ÇOCUĞU TABİAT OLDU, ŞİMŞEK, YILDIRIM, GÜNEŞ OLDU,
TÜRK OLDU.
TÜRK BUDUR
YILDIRIMDIR,
KASIRGADIR,
DÜNYAYI AYDINLATAN GÜNEŞTİR.

Lütfen nereden gelip nereye gittiğimize bakalım

" Ey Türk;
Üstte gök çökmedikçe,
Altta yer delinmedikçe,
Senin ilini ve töreni kim bozabilir.
Titre ve Kendine DÖN! "

leonizm

New member
Katılıyorum.Ama Türk olunmaz Türk doğulur.

bence insan doğulur türklük kürtlük alevilik sadece bir amaç için toplanmaların, tarihin, geleneklerin çizdiği bir alanın içinde kalan değerlerdir .bizde eğer kendimize insan diyebiliyorsak ben bu vatan için canımı veririm diyen herkese kucak açmalıyız...şu an ermenistana prim veren ermeniler dağlara çıkan kürtlerde de var ama türklerden daha çok çalısan ınsanlarda var tabı bunun yanında bu vatandaslarımızı ayıran ayrımcılık yapan yetmezmıs gıbı ulkeye ıhanet eden turkler de var... ACABA sabancılar koçlar yerlı sermayeyı somurenler bızı dıs ulkelere muhtac edenler avrupanın yalakası olanlar kımler ... eger ortada ayırılacak bırılerı varsa bence bunlardır... Atamızın kurdugu cumhurıyet herkese acıktır ıhanet edenler harıc.

HTML