Sizce türk mü olmalıyız türkiyeli mi olmalıyız??

fatihozel

New member
Bu konu çok önemli
sizce tük mü türkiyeli mi olmalıyız
binlerce hatta milyonlarca insanlar işte bu yüzden öldü
bu sorunun genl hattı yüzünden
kara yüzümüz olan işte
bu siz ****ında diilsiniz tv deki çou şeysizi etkiliyor
dergiler bütün yayın-basın sizi etkiliyor
karanlık geleceğe sürüklüyor
İşte bu soru
sizi kurtaracak
amerikaya yeni giden ve hemen adepte edilmiş bir afrikalı ya sorulmuş sen nerdensin
(nerelisin)
Afrikalı cvp vemiş amerikalıyım
Fransız başbakanı her halka seslendiinde şunları söler
Sayın Fransız Hanımlar ve Beyler
asla etnik köken araştılmaz
Sadede gelim Türk mü olmalıyız Türkiyeli mi
Ve ortaya şöle bir komplo teorisi atılabilir Atatürk ün fikirleri yanlış yorumlşanmış olabilir.
Ne mutlu Türküm belkide
Ne mutlu türkiyeliyim dieyse

crazyowl

New member
arkadaşa katılıyorum ne mutlu TÜRKÜM diyene !zaten TÜRK olmayan TÜRKÜM demiyooo
hatta cııkıp bide hepimiz ...hepimiz ermeniyiz diye bagranlarda war.ya ATAMIZ olemi demişş NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!!

yalkın

New member
hocam bugün için cevap arıyorsan Türkiyeli olmalıyız.ha bu Türklüğü inkar mıdır?hayır tabii ki.Türküm vatanım Türkiye.Kürte sorulunca da "Kürtüm ama vatanım Türkiye" diye cevap beklerim ben.Irkçı yaklaşımlarla vatanımızı parçalamaya çalışıyorlar.Ama savundukları şeye gelelim bir de..biliyorsunuz Emre Belözoğlu "ırkçılık" yaptığı gerekçesiyle yargılanıyor.yani kendileri "Irkçılık suç" derken bzii ne hallere düşürüyorlar.Yani bu bağlamda Türk-Kürt-Ermeni kavgası yapacağımıza vatanımı parçalamak isteyenlere karşı duralım.

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran herkes Türkiyelidir." (Atatürk'ün böyle bir sözü vardı yanlışsa düzeltin lütfen.)

nitromania

New member
Türkiye Cumhuriyeti Devleti`ne gerçek vatandaşlık ve gönül bağlarıyla bağlı olan herkes Türk`tür..
Gerisi mi..?
Gerisi kendini nerden hissediyorsa, neye hizmet ediyorsa..oraya ..iktirsin gitsin..
Benden bu kadar..
---

AMETİST82

New member
nitromania' Alıntı:
Türkiye Cumhuriyeti Devleti`ne gerçek vatandaşlık ve gönül bağlarıyla bağlı olan herkes Türk`tür..
Gerisi mi..?
Gerisi kendini nerden hissediyorsa, neye hizmet ediyorsa..oraya ..iktirsin gitsin..
Benden bu kadar..
---
Katılıyorum.Ama Türk olunmaz Türk doğulur.

osiris_cemo

New member
AMETİST82' Alıntı:
Katılıyorum.Ama Türk olunmaz Türk doğulur.
Türk doğulurda olunur da önemli olan kendini Türk hissetmektir.Türk doğupta bu vatanı 3 kuruşa satanları çok gördük.O nedenle sadece Türk doğmak yetmiyor.

iSpiK

Kadim Dost
ben TÜrkiyeli değilim kökenim ortaasyaya dayanır ben TÜRK üm...

cenkkizil

Banned
sen hıc amerıkalıyım almanyalıyım rusyalıyım italyalıyım dıyen gordunmu hıc turkıyelıyım densın ATATÜRk NE DEMİŞ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!! O KADAR SEN KENDIN NE OLDUGUNA KARAR VER HERKES NE OLDUGUNU BILIYO ZATEN MERAK ETME

yoldas

New member
BENCE TÜRKİYELİ DEMEK LAZIM

SORARIM SİZE

TÜRKİYE'DEN ALMANYAYA GİDEN BİR TÜRK AİLESİ

50 YIL ORADA KALIYOR BELKİDE DAHA FAZLA AMA ALMANYA VATANDAŞI OLUYOR

ADAMIN TÜRKİYEYLE ALAKASI YOK DOĞRU DÜRÜST TÜRKÇE KONUŞAMIYOR AMA ADAMA HALA TÜRK DİYORSUNUZ

PEKİ YA TÜRKİYEY'E GELENLER BURAYA YERLEŞENLER NEDEN KÖKENLERİNİ UNUTSUNLARKi

MESELA BEN BENİ ÇARMIHA GERSELERDE BEN ASLA KÖKENİMİ UNUTMAM

BEN TÜRKİYE'LİYİM

yehovan

Banned
"Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! "

M.Kemal Atatürk'ün Geçliğe Hitabesinde yer alır. Türkiye'li olmak gibi bir terim olgu düşünceye yer vermez. Türk doğulur, Türk gibi yaşanır, Türk gibi ölünür.

Arkadaş Kökenden Bahsetmiş. Türklerin kökeni Asya'dır. Kökenini unutmuyorsan Türkiyeliyim Değil Asyalıyım demen gerekir. Bunun gibi karışık cümleler yerine göğsünü gere gere en kısa yoldan BEN TÜRKÜM. TÜRK DOĞDUM VE BİR TÜRK GİBİ ÖLECEĞİM dersen daha akla yatan ve mantıklısı olur diye düşünüyorum !

amele07

New member
Hepimizin soyu Hz.Adem'den gelmektedir.Türk Alman Amerikan diye ayırmamak lazım. Hepimiz kardeşiz...Hepimiz insanız...

bahri_1989

New member
arkadaşlar son sözü ben koyuyorum TÜRKİYE sınırları içinde yasayan herkes TÜRKİYE'lidir
Lakin Hepsi Türk Değildir Bu ülkede kürdüde war çerkezi de laz ı da hepsi fakat demek istediğim hepimiz bu ülkede yasıyorsak hepimiz türküz olmayana veya bölücü hareketlerde bulunanlara gereken dersi veririz "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE"

asas1453

New member
türk doğulur o tamamda.....gerçek türk vatan millet din devlet nedir ne değildir öğrenince olur....ne mutlu türküm diyene....................................................................................................................... varlığım türk varlığına armağan olsun

de_fans

New member
Peygamber efendimizin bi hadis-i şerifi wardı yanlış hatılamıyosam
men teşebbehe bi kavmin fehüve min hüv(kim kendini hangi kavimden hissederse o, o kavimdendir)

vatanım Türkiye ırkım Türk ırkı!!!!

GREAT İDEA

Banned
anayasadaki türklük tanımı:: türkiye cumhuriyetiyle vatandaşlık bağı olan herkes türktür:

kimseyi türk kürt diye ayırmayın ,en büyük felaket bu olur

Leke

Altın Üye
Türk oğlu Türküm .

HTML