Samsun'a Vahdeddin Yolladı

aluc52

New member
Arkadaşlar tüm yorumları okudum ve bu konuda ki son sözü ben söyleyeyim dedim.Vahdettin in vatan haini olmadığına dair bilgileri mustafaarmagan.com.tr sitesinden öğrenebilirsiniz.Mustafa Armağan araştırmacı tarihçi yazar.Vahdettin in hain olmadığını belgeleriyle sunuyor.Özellikle son yazılarını okuyabilirsiniz.Özellikle beni etkileyen olay ise Atatürk'ün yaverinin anılarında geçen bir olay olmuştu.Vahdettin'in ölüm haberini telgrafla alan Atatürk yaverine dönüp dediği şey şuydu."Son derece namuslu bir devlet adamını kaybettik.".Ve bunun gibi bir çok olay belgeleriyle sitede mevcut.Okumanızı tavsiye eder ona göre yargıda bulunmanızı isterim.Bizim bugüne kadar okuduklarımız yalancı tarihmiş.

nefretten

Banned
vahdettin hain değildir
tarih öğretmenimiz birkaç kaynaktan okutmuştu...
Sizde bunu yediniz! Eminim öğretmenleriniz devletten aldığı kadar fettoş'tanda para alıyordur ;)

Öğretmenlerinizin size okuduklarını geçip NUTUK'U okuyunuz eğer öğretmenleriniz size okuma yazma öğrettiyse bu fırsatı sakın kaçırmayın!

Şimdi herşey bittide Atatürkün Samsuna çıktığı zaman bize aç köpek gibi saldıran ingilizlerin dediklerimi doğru oldu başımıza??

Osmanlıyı çok sevenler !!!! Biliyorum kafanız basmıyor ama şunu görünki Osmanlıyı Atatürk çökermedi İNGİLİZLER ÇÖKERTTİ!

Atatürk ülkeyi ingilizlere bırakmaktansa OSMANLIYI KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞURUP BU ÜLKENİN ADINA TÜRKİYE ismini verdi!

Dahada anlamayacam diyorsanz NE DEYİM???

kancasis

New member
arkadaskar. nutuk ön sözden kücük bir alinti aktariyorum.isteyen arkadaslar googlede tamamini okurlar.bana kalirsa bu kisa alintinin icinde, isbirlikci hainlerin yeri belirtilmis..
Nutuk, Millî bir uyanışın ifadesi olarak, bir milletin maddî ve manevî bütün güçlerini harekete geçiren Kuva-yı Milliye ruhunun, bir yandan dış düşmanlara karşı koyarken bir yandan da içerideki ihanet çetelerine, iç politikası iflâs etmiş ve düşmana boyun eğme politikasının temsilcisi durumuna gelmiş bulunan İstanbul Hükümeti'yle Saray'a karşı verdiği mücadelenin hikâyesidir. Türk milletine, düşmanla boğuşa boğuşa yenilmeyi değil, yenmenin ve zafere ulaşmanın ince yollarını öğreten bir eserdir.

HTML