Rezİl İmam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yoldas

New member
Bilecik'in Küre beldesinde cami imamı engelli çocuğa tecavüz etti

Bilecik'in Küre beldesinde cami imamı İ.C. (24), zihinsel engelli M.Y. (15) adlı erkek çocuğa tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı. İmam İ.C., iddiaya göre evine götürdüğü zihinsel engelli M.Y.'ye tecavüz etti. M.Y.'nin durumu bildirdiği ailesinin şikâyeti üzerine İ.C. gözaltına alındı. Çocuğun tecavüze uğradığı belirlenirken, İ.C., tutuklandı.

kynk

factotum

New member
Adam tecavüz etmişse idam edilmeli bence sürüm sürüm süründürülmeli ama imam olması sen bu başlığı açacakmıydın merak ediyorum.Yanlış anlaşılmasın yapılan olay çok rezilce hayvanlık ve dediğim gibi bunu yapanlar idam edilmeli.Benim soylemek istediğim şey çok farklı.Bunu da anlayan anlıyor sanırım..Adamın mesleğini ön plana çıkarmanın anlamı yok.Bunu simitçi yapsaydı rezil simitçi mi diyecektin onuda merak ediyorum.Bu konuyu da akp ye bağlayanlar olacak mı çok merak ediyorum :D

DeRSaaDeT

Islambol
factotum' Alıntı:
Adam tecavüz etmişse idam edilmeli bence sürüm sürüm süründürülmeli ama imam olması sen bu başlığı açacakmıydın merak ediyorum.Yanlış anlaşılmasın yapılan olay çok rezilce hayvanlık ve dediğim gibi bunu yapanlar idam edilmeli.Benim soylemek istediğim şey çok farklı.Bunu da anlayan anlıyor sanırım..Adamın mesleğini ön plana çıkarmanın anlamı yok.Bunu simitçi yapsaydı rezil simitçi mi diyecektin onuda merak ediyorum.Bu konuyu da akp ye bağlayanlar olacak mı çok merak ediyorum :D
zannetmiyorum onun amacı farklı =)
yanlız şunu eklemek isterim islam kişilerin davranışlarıyla biçimlenmiyor zamanında kuran ve sünnet ile biçimlenmiş ve son şeklini almıştır.İslama çamur atmak mümkün değildir.İnsanlar suçlanabilir hatalı olabilir ama islam asla hatalı olmaz....

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
derhal hapse gideceğinden şüpheniz olmasın
kim olursa olsun zihinsel engelli çocuğa tecavüz eden birisi cezasını fazlasıyla alır
bi de içerde verirler cezasını iyice pekişsin diye!
şerefsize bakın yahu :mad:

bir kişinin suçu bütün mesleğe atılamaz
bir imamda bir çürük elma misali çıkmıştır malesef toplumda her yerde var çocuk tecavüzcüsü ....ler
onun için imammış değilmiş orasına takılıp kalmayın fazla
aslında biraz idealist yaklaşmak lazım olaylara
idealist bakarsanız olaya bu şahıs imam değildir!
neden bir imam olarak görmem sözkonusu değil bunu
imam dediğin dinine bağlı olur dinini yasaklarını ve emirlerini iyi bilir
onun için bu olsa olsa bir delidir, akli dengesi olmayan birisidir.
imamlığını toplum ona güvensin diye kılıf olarak kullanmış bir .....:mad:
onun için bu adama imam demeyin
imam diyipte diğer tüm dinine bağlı, namuslu imamları töhmet altında bırakmayın

GebzeLi

Altın Üye
ßiLgiLer İçin Te$ekkürLer YoLda$...
crazyboy9999 we Diğer Tanımadığım $ahıs...
Crazyboy Seni TanıRım Dü$ünceLerim Çatı$sa ßiLe Aramız iyidiR...{En Azından ben öLe dü$ünüyorum...}
Ama YoLda$ Arkda$ımızın Amacı o değiL...Konuyu SuistimaL EtmeyeLim...İsLama ÇamuR atma Gibi Amacı oLsa Ne ßiLim Ba$ka Bi$eLer YapaRdı...O da MüsLüman Sende bende...
Konu bu değiL! İmamın Yaptığı...Allah Cezasını VeRsin...HabertüRk Gibi GüweniLir Bir Kaynak İsLama Çamur Atma Gibi bi$e Yapmas..
YoLda$ Arkada$ımızda öLe Bi Niyeti oLsa SeRbest KüRsüye Açardı Konuyu...
Neyse İi ForumLar
O İmamın İmamLığından $üphe EdeRim ßen...

factotum

New member
Ben kimseye taş atmıyorum.Herkesin müslümanlığı kendine.Yoldaşıda bu başlığı açtığı için suçlamak istemiyorum ve suçlamıyorumda...fakat dikkatimi çeken şu var.Forumda güncel başlığı altında açılan konularda genellikle din islam türban irtica şeriat falan konusuluyor.Ve en çokta bu konular ilgi görüyor.Bazen merak etmeden duramıyorum.Türkiye'nin en büyük sorunu bunlar mı? Güncel konuların çoğu bunlardan mı ibaret.Kuzey Irak' ta olanlar,gün geçtikçe artan şehitler,avrupa birliği ve Türkiye.Bu konulara yeterince değinilmiyor ve yeterince ilgi görmüyor bence.Her zaman konular dine bağlanıyor.Bu olaydada olay dini boyutlara kaymasın.Müslümanlığı ve müslümanları rencide edici boyutlara taşınmasın.Benim tüm istediğim bu.İmam olan bir kişi bu olayı yapmaz yapamaz,Allah'tan korkar.Bu kişiye imam denmemeli bence.Benim rahatsızlığım bu..

kurtulus23

New member
hala imam mı deniyor adama,ilginç..simitçinin yapması ile din adamı imamın yapması sizin gözünüzde "bir" se yazık size..

içinizdeki pislikleri temizleyin önce başlığı açana çatacağınıza,bütün gazeteler de suçlu o zaman,keşke gizlenseymiş haber,değil mi.

factotum

New member
kurtulus23' Alıntı:
hala imam mı deniyor adama,ilginç..simitçinin yapması ile din adamı imamın yapması sizin gözünüzde "bir" se yazık size..

içinizdeki pislikleri temizleyin önce başlığı açana çatacağınıza,bütün gazeteler de suçlu o zaman,keşke gizlenseymiş haber,değil mi.

Senin derdin ne arkadasım birincisinde birsey demedik ikincindede artık yeter.Sende bize çatacağına başlık üzerinde yorum yap.Anlatmak istediğimi sen çok iyi anladın simitçi imam benzetmesinde.Yine ortalığı karıştırırsın sonra bu son mesajım deyip çekip gidersin.İçimizde pislik mislik yok ağzını bozmadan konuş.Yazdıklarımıda iyi oku.Adam müftü bile olsa asılmalı diyorum.Sen yazdıklarımızdan bunu çıkarıyorsan sana yazık...

1sc0rp!tX

Altın Üye
Sonuç OLarak İmam veya Simitçi ne farkeder..2 side büyük bir suç işlemiş oluyor..
NE yani imam işledi diye daha fazla mı yatacaktı..
Ya da Simitçi işleseydi DAha az mı yatacaktı..

Ama şunu ekliyim..Bir imamın böyle yapması Normal Değil..
Bir Simitçi yapsaydı Es geçerdik belkide..

estikaan

CRAZY MEN
arkadaşlar aramızda fikir ayrılıkları ,görüş ayrılıkları olabilir,,ama bizlere yakışan soğukkanlı olup yorumlarımızda daha seçici olmalıyız..paylaşıma gelince ..evet çok iğrenç bir olay.bunu habir simitçi yapmış,ha bir amele yapmış..ama bunu yapan imam olunca tabiiki tepkilerin daha çok olması doğal..

factotum

New member
Bazı arkadaslar pm den mesaj atıyuor sanırım burda konusmaya korktuğu konular var.Beni muhattap almadığı soyleyek pm den mesaj atması ilginç değil mi?Soylicek cesaretin varsda burdan soyle.Forumda benden eski oldunu soyleyip aklı sıra hava atıyor.burası askeriye değil tertipçilik yok burda.benden eski olman bana nutuk atmanı emreder gibi konusmanı gerektirmez.Benim çekip gitmemi soylemekte sana düsmez.Madem muhattaba almıyorsun cevap yazma.Delikanlı olmak lazım.

kurtulus23

New member
factotum' Alıntı:
Bazı arkadaslar pm den mesaj atıyuor sanırım burda konusmaya korktuğu konular var.Beni muhattap almadığı soyleyek pm den mesaj atması ilginç değil mi?Soylicek cesaretin varsda burdan soyle.Forumda benden eski oldunu soyleyip aklı sıra hava atıyor.burası askeriye değil tertipçilik yok burda.benden eski olman bana nutuk atmanı emreder gibi konusmanı gerektirmez.Benim çekip gitmemi soylemekte sana düsmez.Madem muhattaba almıyorsun cevap yazma.Delikanlı olmak lazım.
kimsenin kimseden yada herhangi bir konudan korktuğu yok.senden eski olduğumu o dediğin şey için demek isteseydim üslubum çok farklı olurdu.yazdığın mesajların tamamı kişisel,foruma bulaştırma.burada da ağlama,destekçilerin gelir akşama,desteklerler seni merak etme.

tekrar yorum yaparsak,bu işi bir imamın yapması ile normal bir vatandaşın yapmış olması arasında kanunen fark olmayabilir,verilecek cezalar hukukta belirtilmiştir.Fakat manevi olarak eşit mi,birisi din adamlığı yapıyor,her gün camide,insanları din adına yönlendiriyor,namaz kıldırıyor..diğeri sokaktan geçen adam..

adamın sonuçta mesleği imamlık,ne yazılacaktı başlığa?? bir doktor hastasını öldürürse daha önce doktorluk yapmış olduğu gerçeği siliniyor mu,geçmişi hemen siliniyor mu..

tek bir şerefsizin yaptığı mal edilmez hiçbir gruba yada dine ama iyi yada kötü örnek teşkil eder ve silinmez..

emystery

New member
sokaktn geçen simitçi yada başka birinin dinden hbri yok yada manyakmş diebilirz. ama işin içnde bir imam var. dinle yoğrulmş çevresindekilere ışık tutması gerekiyo. hadi manyakmş dielm manyaklarn böle kutsal biyerde ne işi var ozmn. hoş günümüzde devletn her kurumuna alakasız kişilern getirildğini düşünürsek buda normal galiba...

factotum

New member
ya arkadasım konu nerden nereye geldi.beni muhattap almadığını soyluyorsun hakarete varan açıklamalrda bulunuyorsun sonra kendinle çelişiyorsun.Sana hakaret ettim mi sadece yorumumu soyledim o simitçi olayınıda herkes yanlış anlamış.İlk mesajımdan sonra bir mesaj daha yazdım ordada soyledim.Ben bunu yapan kişiyi savunmuyorum zaten savunanda şerefsizdir.Demek istediğim bu güncel başlığı altında bir konunun değer görmesi için yada çok entry girilmesi için dinle alakası olması yetiyor.Tabiki bu olaydan herkes haberdar olmalı benim demek istediğim şuydu; daha önce olduğu gibi bu konudan yola çıkarak müslümanlığı ve müslümanları rencide etmeyelim. Simitçi gündeme çıkmazdı çünkü onun dini belli değil o olsa kimse dinle bağdastırmacıktı konuyu hepsi bu.
tek bir şerefsizin yaptığı mal edilmez hiçbir gruba yada dine ama iyi yada kötü örnek teşkil eder ve silinmez denmiş.Doğru mal edilemez .Ama ona bakarsın senin mesleğin neyse senin mesleğindede bir serefsiz çıkmıştır benim mesleğimdede her meslekte.Yani Türkiye'de şerefli hiç bir meslek kalmamış olur.münferit bir olaydır bence buda benim yorumum.Bu arada ağlama falan demişsin.Bu mu senin uslubun.Çocuk ağzıyla konuşmamak lazım.Benim fikirlerimde olan insanlar vardır elbet nasıl senin varsa (destekçi) Bunda gocunacak birsey yok.Bana usluptan bahsediyorsun.Lütfen uslubuna bir bakar mısın?

DeRSaaDeT

Islambol
kurtulus23' Alıntı:

bir kere din adamı ile bir simitçi arasında bir fark yoktur.Dervişin fikri neyse zikride odur.Bi adama sen ne kadar doğru olanı anlatsanda onu eğitimci olarak yetiştirsendedoğruyu yanlışı öğretsende nefis o insana her zaman islamın zıttını emreden bir güçtür.Mühim olan imam olmak değil nefse hakim olmak yanlışa iten iç gücü yenebilmektir.Bu zıt kutba uyan onun esiri olan her kim olursa cezasını çekecektir.Bu noktada siz bir imamla bir simitçi arasında fark görüyosanız benim size diyecek bişeyim yok.
Her toplulukta,teşkilatta,kuruluşta mutlaka çürük insanlar vardır ve hep olacaktır bunları temizleyebilmek mümkün değildir.Böyle ideal bir toplumun olması mümkün değildir.Kuranın gelme sebebide yapılan yanlışlardır ve allaha nasıl şükredileceğidir.Eğer herkes doğru olsa o zaman kuranda sadece ibadet hakkında konular olsa yeterdi yanlış mıyım?
insanlar üzerinden hiçbir kimse islama çamur atamaz buna güçleri yetmez.İnsan hata yapabilir ama allahın kuralları hatasızdır.Zaten sadece kuran ve sünnete bakarak bi insanın ne olduğu eninde sonunda ortaya çıkar.

ifrit

RuHaNi WaRliK
imam hatipleri kötüleyeceksin, ilahiyat fakültelerini kötüleyeceksin, dini kötüleyeceksin, din namına ne varsa engellemek için elinden geleni yapacaksın

sonrada burda gelip ahkam keseceksin

hepimizi bir mahşerde toplayacaklar, o zaman göreceğiz...

SickDreTh

Altın Üye
ahhh o ımam benım elıme gececek neler neler yaparım ona..:Sopayazıkları olsun bee!!

can82can

New member
Bu konunun imam diye açılmasının tek sebebi,tek ilgi çekmesi bir imamdan bunu beklemememizdir.Toplumda imamın bir saygınlığı vardır ve bu tür olayları herhalde en son böyle kişilerden bekleriz.

Basit bir haber kuramı;
Eğer köpek adamı ısırırsa bu haber olmaz,ama adam köpeği ısırırsa bu haber olur...

Ama bu haberden "imamlar böyle sapıktır,işte size kanıtı" gibi bir anlam çıkaracak arkadaşlarında aklından süphe ederim.

kurtulus23

New member
bir imam ile simitçi arasında nasıl fark yoktur..biri din adamı,tanrının emirlerini yerine getirmekle ve insanlara aşılamakla yükümlü..

diğeri..

hangisinin yaptığı daha büyük günah,eşit diyelim tamam.

o zaman peygamber ile senin,benim aramda da fark yok.saçmalık

mahşeri örnek gösteren kişi,kimin ne mal olduğu görülür bir gün elbet,kimse kimseyi yargılayamaz,kimin de ne olduğunu,nasıl bir insan olduğunu kul değil allah değerlendirir..geçiniz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML