PKK'nın tercihi CHP ve MHP

srkngncy

New member

İŞTE OYLAMA
İdamın kaldırılmasına kabul oyu verenler:

ERDOĞAN TAKDİR ETTİ
TBMM’de sadece MHP’nin ret oyuna karşılık idamın kaldırılması yasası 3 Ağustos 2002’de kabul edildi. Kanun numarası 4771.
adamim kapak yapmissin cok tsk ediyorum.. tayyip erdoganin ve akp nin terorden beslendigini teroristler icin hizmet verdigini gostermissin

W

WoLF

Guest
Ben sana etiket yapıştırmadım dostum,
Sen AKP'yi eleştirmişsin bende CHP-MHP'yi eleştirdim.
Neden alıntı yaptın dersen bütünlük olması açısından =)

Bunlar teröristlerin son çırpınışları.Ne kadar çok kızdırırsan o kadar çok karşılık verirler.
2001'de sesleri çıkmıyordu çünkü aponun asılmayacağını öğrendiler.
O zaman MHP masaya yumruğunu koyup diretseydi yada akp si chpsi dsp si destek olum
apo yu astırsalardı o zaman sen daha net anlardın durumu.
Bir kaç tane it yakalanmış geçenlerde haberleri var okumanı tavsiye ederim.
pkk bölünmüş ikiye iç çatışma var.Bu itlere en büyük darbedir.
Şu anda yapılanlar yeterli değil farkındayız bizde
ama şu aşamada bundan daha iyisi zor gibi
ya dai sen pkk nın biteceğine inanıyomusun allah aşkına ? tüm bu abd israil ve diğer avrupa devletleri bunlara destek çıkarken.

pkknın bunlarla ilişkisi kesilmediği sürece bu pkk bitmez.mümkün değil.

etiket yapıştırmışsın dedim çünkü ben akp ye eleştirdiğimde sende benim chp yada mhp li olduğumu düşünerek onları eleştirdin.

neyse ben idamı kaldırılmasında evet oyu kullanan akp olsun chp ve mhp olsun diğer partiler olsun hepsini bu olayda karşıyım.

idam kesinlikle kaldırılmamalıydı.

bakınız iran a.karayılan kaç kez ateşkes istemesine rağmen iran kabul etmedi pkk yı bombaladı ve yakaladıklarını hiç düşünmeden idam etti.

işte bizde böle olmak zorundayız.ülkemizin coğrafi konumu nedeni ile çok önemli bi bölgedeyiz.ayrıca açılım avrupa ve abd nin isteği.çünkü onlarda açılımın ülkeyi kaos a sürükleyecğini biliyolar onun için de zaten destek çıkıyolar.

açılım çok büyük bi hata idi.neden dersen hangi ülke açılım yapmış daha önce ?

abd de okadar yabancı uyruklu millet var abd onlar için açılım yapıyomu ?

ülkemizde de kürtlere ayrımcılık yapılmıyor ki kaldıki kürtler zaten her yerde.

kürtlere bunların sözde vatanı kürdistanı vermedikçe yada gerektiği cezaları caydırıcı cezalar onlar verilmedikçe pkk nın ve yandaşlarının susması mümkün değildir.

buradan kürdistan kurulsun demiyorum yanlış anlaşılmasın.demek istediğim bunlara elini verirsen kolunu kaptırırsın.

açılım falan hikaye.o itler yakalansa ne olacak.caydırıcı ceza varmı? yok.

e adamların gözünü korkutacak bişi olmadıktan sonra devam edeceklerdir kalleş oyunlarına.

şu anda terör olayları artık günlük bişi haline geldi.

doğru daha ii si olamaz...

slymnbrs1

New member

Ağırlıklı olarak dinsel söylemlerle başa gelmiş ve 9 yıla yakın bir süre açıktan TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'nin temel var olma değerlerine saldıran bir hükümetin ülkenin parçalanmasına hız kazandıracak ve üstelikte çok uluslu devletlerin desteğini almaya devam eden pkk'yı bitireceğine yönelik çalışmalar içerisinde olduğunu savunan kişiler, buna benim gibi düşünen insanların inanmasınını hangi akla hizmet ile bekleyebilir.

Allah korkusu olan gerçek inançlı kişiler ülkesinin parçalanmasına aracı veya TAŞERON olmaz.

ghost031

New member

Ağırlıklı olarak dinsel söylemlerle başa gelmiş ve 9 yıla yakın bir süre açıktan TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'nin temel var olma değerlerine saldıran bir hükümetin ülkenin parçalanmasına hız kazandıracak ve üstelikte çok uluslu devletlerin desteğini almaya devam eden pkk'yı bitireceğine yönelik çalışmalar içerisinde olduğunu savunan kişiler, buna benim gibi düşünen insanların inanmasınını hangi akla hizmet ile bekleyebilir.

Arkadaşım nereden çıkardınız bu dinsel söylemleri. Ben akpartinin dinime yapabileceği hiçbir destek olduğuna inanmıyorum. Benim dinim kala kala bir siyasi partinin desteğine mi kaldı. Bu konuda çok yanılıyorsun. Bu zihniyet ortaçağ avrupasında kaldı. Bakın israile ; Hükümette hangi parti olursa olsun mutlaka kippalı resimleri vardır. Bakın Hristiyan alemine Nikahlarını kilisede papazlara kıydırırlar. Yemin ederken incil'e el basarlar . Ama ne israildekiler nede hristiyanlar dini sömürmekle itham edilmez. Gelelim bize. Adam bir Bayram namazına gitti diye Dini kullanmış sayılır yada Başörtüsü sorununu çözme vaadinde bulunmuşsa dinsel söylemlere girmiş sayılır. Velev ki Bahçelinin de 1999 seçimleri öncesinde TÜRBAN konusunda verilmiş sözleri vardı. Detaylı bilgi için lüğtfen aşağıdaki link'e tıklayın.

S A B A H O N L I N E 17.05.1999

v_k

New member
mhp madem aponun asılmasını istiyordu neden AB paketi içine idamın kaldırılmasını da ekledi , AKP karşı oy kullanırken mhp den sadece 1 karşı oy geldi ...

akp kürtçü deyin cart deyin curt deyin inanın kendi düşüncesi derim ama apoyu kurtarma konusunda tek sanık mhp dir...

o sıra dsp apoyu asamayız dediğinde hayır asacaz dese koalisyonu bozsa %80 le tek basına gelirdi mhp
o yüzden bahane üretmesinler , kendi günahlarını başkalarına yüklemesinler ...

ISHYnum846

New member
Bariz bir şekilde tercihlerini ortaya koymalarına gerek yok,
nitekim üçünün de yaptığı tek şey ülkeyi karıştırmak..

gugukcuk

New member
Yok mhp eskiden apoyu asmamışmış sen assana birde utanmadan söylüyor.ne kadar basit insanlar bunlar ya.

onurlu yaşam ömür boyu artistlik one minutes !!!

yavuz_28

New member
tabiiki p kaka yani boklu pkk chp yi mhp yi simdi ister sonucta cigirtkanlik yapanlar onlar ak parti degil islerine geleni isterler
neymis O hal bölgesi olsunmus
ya akla bak sayin bahceli sana yakisiyormu bu laflar ot beyinli insan kilictarogluda Gandi kemal oldu maskara oldu ortalikta terörden oy kapma pesindeler yazik yazik nerde kaldi milli beraberli bu zamanda olmayacakta ne zaman olacakkki
fikir yürüteceklerine geriye götürmeye calisan partiler muhalefette akilli adam kalmamis
yahu sen git meslegin ne iktisat onu yap öteki ne eski mit ci israille calisan adam bahceliydi eskiden off offf

slymnbrs1

New member

Sevgili ghost031, zaten konu başlığı din değil, pkk ve tercih ettiği partiler.

Dinin kullanılması, politikaya alet edilmesi konusu ile ilgili hack hell de farklı konular açıldıkça, o konu başlıkları içinde ayrıntılı yazılar yazdım. O nedenle tekrar olmasın veya bu konu başlığının içeriği değişmesin düşüncesiyle yeniden burada bir şeyler yazmayacağım.

pkk nın genel davranış şekillerinden birisidir. Bahar aylarında, yani nisan-mayıs-haziran gibi, eylemlerini artırır. 20 yılı aşkın bir süredir aşağı yukarı böyle davranır. Doğal olarak şu anki eylemleri Anayasa paketi ve akp firmasını zayıflatmaya yönelik bir hareket gibi görmek yanlıştır.

pkk nın amacı Türkiye Cumhuriyeti Devletini parçalamak. Asıl hedefi ülkemiz. akp değil. akp yaptığı işlerle pkk nın işini kolaylaştırıyor. Yaptığı işlerin çoğunu akp ye emreden avrupalı devletler. pkk ya yardım eden dünya devletlerinin çoğuda yine avrupalı devletler. Bazı insanlar bu işbirliğini göremiyor.

Görmeyince sahtekar rollerle söylenen kelimeleri pkk ya karşı çıkma, halk için demokrasi falan sanıyor.

Ve daha bunun gibi bir çok ayrıntı, bir çok davranış şekli bende akp ile pkk nın çatışmadığını, birbirine destek olduğu düşüncesini uyandırıyor.

En baştaki konuya yani dinsel söylem konusunada kısaca değineyim.

Bana, avrupada kurumları çatışan, ve gündeminde ikide bir din kökenli sorunlar görüşülen bir devlet, bir hükümet yaz. Bu ülkelerin bulunduğu coğrafyada da din var, fakat bizdeki gibi yaşanmıyor. Din kendi alanında yani vicdanlarda. En azından buradan baktığımda ben öyle görüyorum.

Kısacası konumuza yeniden dönersek. akp gibi bir oluşum pkk için bulunmaz bir nimet, doğal olarak çatıştıkları, birbirlerini sevmedikleri konusu büyük bir yalan.

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu Başkanı Sedat Laçiner, TAKVİM'e konuştu: Şehitlerin artmasıyla hükümetin oy kaybedeceğine inanan PKK, CHP&MHP koalisyonunu istiyor... Çünkü terörle mücadelede geri adım atılacağını düşünüyor.

Bu araştırma değil, kişi fikrini yazmış.

ghost031

New member

Sevgili ghost031, zaten konu başlığı din değil, pkk ve tercih ettiği partiler.

pkk nın genel davranış şekillerinden birisidir. Bahar aylarında, yani nisan-mayıs-haziran gibi, eylemlerini artırır. 20 yılı aşkın bir süredir aşağı yukarı böyle davranır. Doğal olarak şu anki eylemleri Anayasa paketi ve akp firmasını zayıflatmaya yönelik bir hareket gibi görmek yanlıştır.

pkk nın amacı Türkiye Cumhuriyeti Devletini parçalamak. Asıl hedefi ülkemiz. akp değil. akp yaptığı işlerle pkk nın işini kolaylaştırıyor. Yaptığı işlerin çoğunu akp ye emreden avrupalı devletler. pkk ya yardım eden dünya devletlerinin çoğuda yine avrupalı devletler. Bazı insanlar bu işbirliğini göremiyor.

Ve daha bunun gibi bir çok ayrıntı, bir çok davranış şekli bende akp ile pkk nın çatışmadığını, birbirine destek olduğu düşüncesini uyandırıyor.

Kısacası konumuza yeniden dönersek. akp gibi bir oluşum pkk için bulunmaz bir nimet, doğal olarak çatıştıkları, birbirlerini sevmedikleri konusu büyük bir yalan.

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu Başkanı Sedat Laçiner, TAKVİM'e konuştu: Şehitlerin artmasıyla hükümetin oy kaybedeceğine inanan PKK, CHP&MHP koalisyonunu istiyor... Çünkü terörle mücadelede geri adım atılacağını düşünüyor.

Bu araştırma değil, kişi fikrini yazmış.

Sedat Laçiner'in yazdıkları araştırma değil , kendi fikirlerini yazmış. Ama senin yazdıkların milyonlarca denek üzerinde yapılan kamuoyu yoklaması ile mi belirlenmiş.

Kardeş burada herkes fikirlerini yazıyor. Edepli yazışmak kaydıyla herkesin fikirlerine saygım var. Ama Ülkeyi bölmeyi kendisine amaç edinmiş bölücü bir örgüt olan PKK ile Gecesini gündüzüne katarak bu ülkeyi bir basamak daha nasıl yukarı çıkarırım diyen insanlardan kurulu olan ve Türk halkının % 47'sinin oyunu alarak iktidar olmuş bir partiyi nasıl birbiri ile kıyaslarsın. Senin elle tutulur bir sebebin yok ama ben sana sağlam sebepler yazmak istiyorum.

1- PKK 1991 yılında meclise CHP çatısı altında soktuğu milletvekillerinden bu yana her seçimde bir yolunu bularak meclise milletvekili sokmaktadır. BDP , Pkk'nın siyasi örgütü dür. Ve BDP oyunun % 90'ını güneydoğuanadolu bölgesinden almaktadır. Son seçimlerde Güneydoğuanadolu bölgesinde Akparti oyları ile BDP oyları haricinde diğer partiler eriyip gitmişlerdir. Dolayısı ile Akparti ile BDP siyasi rakiptirler. Ve PKK Akpartinin varlığını devam ettirmesini istemez.

2 - Türkiye Akpartinin gelişi ile başlayan son sekiz yıllık süreçte Darmadağan olmuş Ekonomisini toplayarak Dünyanın en güçlü 20 ekonomisi arasına girmiştir. Dünyayı kasıp kavuran küresel ekonomik kriz Türkiyedeki ekonomi yönetiminin başarılı tedbirleri sayesinde az hasarlarla atlatılmıştır. Dolayısı ile Ekonomisi güçlü bir Türkiye PKK'nın işine gelmez. iki yada üç başlı koalisyonlar ve çöken ekonomi PKK için biçilmiş kaftandır.

3 - PKK'yı destekleyen ülkeler vardır. Bu ülkeler ile son günlerde özellikle Başbakanın sert söylemleri sebebiyle ilişkilerimiz gergindir. Bu gerginlik neticesinde destekçi ülkeler Akpartinin elini zayıflatması amacıyla Ülkede Terör olaylarının artırılması yönünde bir ihale vermişlerdir.

4 - Demokratik açılımın alt başlıklarından biri olan Kürt Açılımı ile Hükümet Kürtlere bazı sosyal haklar vermiştir. Dolayısı ile bu tür sosyal haklar Kürt halkından PKK'ya olan desteği azaltmıştır. Bu Demokratik açılımın derhal sonlandırılması gerekmektedir.

5 - En Can alıcısı ise; Ülkemizde Yargı mekanizması rayından çıkmıştır. Kimin ne yaptığı belli değil kimin ne konuştuğu belli değildir. Bazı çok üst düzey duruşmalar öncesinde yüksek mahkemelerin başkan ve üyeleri ihsas-ı rey ederek davanın adil olmadığı izlemini oluşturmaktadır. Kaldı ki son Balyoz davasından tutuklu olanların tahliyelerinin bir süre önce ele geçirilen ses kaydındakine benzer bir süreci takip etmesi bu yazılanların bir halusinasyon olmadığına delildir. Bu yargı düzensizliğinde daha demokratik bir zemine oturtması beklenen Anayasa değişiklik paketi 12 Eylül de referandum'a sunulacaktır. Bu günlerde yapılan anketlerde % 60 gibi bir halk desteği ile Anayasa paketinin geçeceği sanılmaktadır. Dolayısı ile PKK ülkedeki bu adaletsizliği bitirecek olan paketin referandumdan geçirilmemesi için 12 eylül'e kadar terör eylemlerini arttıracak ve halkın pakete olan(aynı zamanda Akpartiye) desteğini azaltmaya çalışılacaktır.

6 - Son yıllardaki demokratik girişimlerle bölücü örgüt'ün dağılma sürecine girdiği duyumları alınmaktadır. Bu dağılma sürecinde Biz Dimdik ayaktayız imajı sergilemek adına bu tarz eylemler yapmaktadırlar. Oysaki bu eylemleri bu sertlikte altı ay bile sürdüremeyecekleri gün gibi ortadadır.

"PKK’nın birden tırmandırılan kanlı eylemleri, MHP’nin yelkenlerini şişirirse, koalisyon ihtimali artabilir. Bu yorumun hemen ardından şu soru gelebilir: Eylemler MHP’ye yarayacaksa PKK’nın bundan muradı ne olabilir?

Sadece İmralı’da değil Kandil’de de CHP-MHP koalisyonu üzerinde ciddi olarak kafa yorulduğu aşikar. Kürt Aydını Orhan Miroğlu’nun 4 Mayıs 2010 günü Taraf Gazetesi’nde yayınlanan şu ifadeleri çok önemli: “Olası bir CHP-MHP koalisyonunda Kürtlerin federasyon elde edebileceğine ilişkin garip iddiaları var.”

Hesap şu: CHP-MHP koalisyonunda iç çatışma ortamı doğar, muhtemelen OHAL veya sıkıyönetim ilan edilir, BM güçleri Irak’ta olduğu gibi Doğu’ya bir hat çeker, bölünmenin ilk ciddi adımı atılır."

Şamil Tayyar Pkk nın bu planını köşesinde açıklamıştı.Son yaşanan olayları da göz önüne getirdiğimizde konu da da belirtildiği gibi PKK nın amacı CHP MHP koalisyonu oluşmasını sağlamak

Son zamanlarda kanlı terör eylemlerini artırmasının sebebi AKP nin oy kaybetmesini sağlayıp önümüzdeki seçimlerde tek başına iktidara gelmesini engellmek

Flash-Noob

New member
PKK saldirilari ile hükümeti zor duruma düsürmüstür CHP ve MHP ye bir numara firsant vermistir.
Zaten PKK kozlarini yavas yavas yitirmeye baslamislardi Kürt acilimi ile.
Tek bu acilima karsi olanlarda vardi CHP ve MHP.
Komik olani terör olaylarin tam halkin Anayasa degisikliklerin oylamasindan önce cogalmasi.
Anyasa degisikliklerine karsi cikan kimler, cevabi siz bilirisiniz tekrar etmeme gerek yok ayni tas ayni hamam ha su pkk partisini CHP ve MHP nin yanina eklemeyi unutmusum, ayni fikirleri paylasiyorlar bu konuda.
Israil Türkiyeyi dünyada rezil etmeye calisiyor, basbakan Yahudilere kitablarina göre bir mesaj gönderiyor "Öldirmiyeceksin " diye, cevabi ve Israil avukatcisi Kilicdaroglu dayanamayip yardima kosuyor, hani birzamanlar Baykalda Ergenokon avukatligini da üstlenmisti. Ergenekon, Israil ve PKK arasinda mutlaka bir baglanti var.

akarme

New member
bunları bilmeyen yok işine gelmeyip partizanlık tarafcılık holiganlık vs. yapanlara Allah (c.c.) vijdan nasip etsin...

game006

New member
Kardeş yüzlerce kez söylendi.Birdaha söyleyeyim. Bu PKK nasıl bir illettir ki ; Kendisine bu kadar yardımları dokunan bir siyasi partiyi zora düşürmek için en kritik zamanlarda Eylemlerini arttırıp Muhalefetin eline koz versin. PKK lıların ailelerini ziyarete gidildiğini de nereden çıkardın yada PKK lı teröristlerin şehirlerin cadde ve sokaklarına adlarının verildiğini.
komik misin ?
pkk nın amacı ne ? terör yaratmak

fırstınıda buldu işte yaratıyor ....

ne diyeceklerdi fırsatı varken biz bunlara yapmayalım bunlar gitsin daha düzgün biri geldiğinde mi yapalım diyeceklerdi

bu nasıl bir mantıktır anlaşılır gibi değil

Bir zihniyet ki sırf istemediği fikirine uymadığı için kendi yaşadığı devletinin ekmeğini yediği toğrağının , suyunu içtiği vatanın bir başbakanını hiçe sayıp paçavra gibi atabiliyor ...
Böyle bir zihniyet mevcut iken sizce israil e pkk ya lüzum varmıdır ?

ghost031

New member
komik misin ?
pkk nın amacı ne ? terör yaratmak

fırstınıda buldu işte yaratıyor ....

ne diyeceklerdi fırsatı varken biz bunlara yapmayalım bunlar gitsin daha düzgün biri geldiğinde mi yapalım diyeceklerdi

bu nasıl bir mantıktır anlaşılır gibi değil
Dostum yanılıyorsun. PKK pisi pisine terör yaratmıyor. Bu kadar can kaybı verip bu kadar silah ve mühimmat harcamak ve sonucunda elde var sıfır. Buna kargalar bile güler. PKK birilerine taşeronluk yaparak kendine çıkar sağlıyor. Türkiyeye karşı kini olan fakat savaşmaya güç yetiremeyen bazı devletler. Türkiye üzerinde hesapları olan fakat bu hükümetten umduklarını bulamayan çıkar grupları. vs.vs.. Diyeceksin ki ; Kürt halkının hakları.. Boşversene sen.. Adamlar kendilerine lojistik destek ve adam sağlayabilmek açısından kürt halkını kullanıyor. Kürt milliyetçisi zavallılarda gidip örgüte katılıyor . Aç sefil dağlarda geziyor sonrada bir kurşunla telef olup gidiyor. Fakat Örgütün üst yöneticileri Bir eli yağda bir eli balda safahat sürüyor. PKK her yıl milyonlarca dolar para kazanıyor.

l3adl3oy

New member
Pfff maval okuyosunuz. pkk bugün bu noktaya gelmişse akpnin sayesindedir. 8 yılda geldiğimiz noktaya bakın. Olaylara bakın sadece şehitlerimizi demiyorum. Sokaklardaki pkk eylemlerine, 20 tane bdpli şerefsizin konuşmalarına ,aponun imralıdan örgütü yönetmesine , iktidarın barzaniyle olan samimiyetine.

Siz partinizin ezik olduğunu mu düşünüyosunuz? İki işi birden yapamıyo mu bu adamlar. Sözde açılımınızı sözde demokratikleşmenizi terörle mücadele ederken yapamıyo bu adamlar. Biri taşeron diyor , biri pkk nın üst kadrosu milyon dolarla oynuyor diyor. Adamların parasal kaynaklarını biliyorsanız , kimin köpeği olduğunu biliyorsanız. Neden durduramıyorsunuz?

Yok açılımı sevmedikleri için yok referandumu karşı çıkmak için yok ülkenin demokratileşmesini engellemek için terör artıyomuş. Bunlar kendinizi kandırmaktan başka bişey değil yanlış yoldasınız gururunuza yedirip söyleyemiyosunuzda.

Adamların zaten akpden sonra gelecek kişi umurlarında değil. Terör örgütü bunlar ya kalkıp siyaset mi yapacak. Adam almış alcagı kadar tavizi kalkıp gelecek iktidarı mı düşünecek? Tartıştığımız şeye bak pkknın politikasını tartışıyoz .

ghost031

New member
Pfff maval okuyosunuz. pkk bugün bu noktaya gelmişse akpnin sayesindedir. 8 yılda geldiğimiz noktaya bakın. Olaylara bakın sadece şehitlerimizi demiyorum. Sokaklardaki pkk eylemlerine, 20 tane bdpli şerefsizin konuşmalarına ,aponun imralıdan örgütü yönetmesine , iktidarın barzaniyle olan samimiyetine.

Siz partinizin ezik olduğunu mu düşünüyosunuz? İki işi birden yapamıyo mu bu adamlar. Sözde açılımınızı sözde demokratikleşmenizi terörle mücadele ederken yapamıyo bu adamlar. Biri taşeron diyor , biri pkk nın üst kadrosu milyon dolarla oynuyor diyor. Adamların parasal kaynaklarını biliyorsanız , kimin köpeği olduğunu biliyorsanız. Neden durduramıyorsunuz?

Yok açılımı sevmedikleri için yok referandumu karşı çıkmak için yok ülkenin demokratileşmesini engellemek için terör artıyomuş. Bunlar kendinizi kandırmaktan başka bişey değil yanlış yoldasınız gururunuza yedirip söyleyemiyosunuzda.

Adamların zaten akpden sonra gelecek kişi umurlarında değil. Terör örgütü bunlar ya kalkıp siyaset mi yapacak. Adam almış alcagı kadar tavizi kalkıp gelecek iktidarı mı düşünecek? Tartıştığımız şeye bak pkknın politikasını tartışıyoz .
Aslında anlamıyor gibi yapıyorsun ama bal gibi anlıyorsun. PKK'nın hedef tahtasındaki parti Akparti olunca diliniz dönmüyor doğruları söylemeye.

Tekrar söylüyorum Akparti , PKK'nın çıkarlarına ters geldiği için En kritik zamanlarda eylemlerini arttırıp Akpartiyi halkın gözünden düşürmeye çalışıyor. Sence 2001 yılında 57. hükümet zamanında PKK ile mücadele bu kadar kuvvetlimiydi ki , bütün yıl boyunca sadece 20 şehit verildi. 57.hükümet bırak pkk ile mücadeleyi ,yerinden kımıldıyamıyordu. Memur maaşlarını veremiyordu. PKK da atını istediği gibi oynatıyordu. Eylem yapıpta hükümeti zor duruma düşürmeye gerek yoktu.Kazancına kazanç ekliyordu. Ama bunu görecek göz lazım.

HTML