!!! Pitbull vs Kangal !!!

M3R1C

New member
Pitbull dünyanın en iyi köpekleri arasında yerini alıyor pitbull yakaladı mı bırakmaz ama kangal da güçlüler ama pitbull kadar sinirli ve hırçın olamaz bende de pitbull war 3 yaşına gircek toplam 5 kere kavga ettirdim ama hiç yenilmedi :) anlatcağınıza video koyunda izleyelim ama sağol genede eline sağlık ...

wegabond

New member
kangala köpeklerin kralı bence... pitbull gibi kaç köpek gelse hepsini.. döwer kangalın göğüs darbesi yeter hepsine kangalları yani boşuna yurt dışına felan ihraç etmiyorlar.. bence kangal

USLanmAZ™

FORMUN USLANMAZI
Benimde has bir kangalım vardı kucukkken...Gercekten cok asil ve güclü bir kopek...Ama herseyden önce cok yakın bir dost..

Nathanael

New member
Kangallar dünyanın 1 numarasıdır, bir belgeselde çobanın 2 kangalı vardı ve belgeseli yapan televizyoncu neden 2 tane diye sormustu(az gibi sanki), çobansa 1 tanesi 6-7 kurdu öldürür, 2 tane cok ama arkadaş olsun diye 2. aldım demişti :) televizyoncunun suratını unutamıyorum hala =))

omemo01

O ŞİMDİ ASKER
benimde safkan kangalım var ismi koparan ( adının hikayesi de ilginç - bu daha küçüktü bana geldiğinde ilk zamanlar tanımıyor falan köpeğin bana alışmaası için biraz oynayim dedim kovlamacalar falan derken bu benim kolumu bi yakaladı ve kazağın kolunu aldı götürdü resmen :) babamda o an ite bak len kopardı götürdü dedi ve o an adı kondu KOPARAN....)neyse bu büyüdü artık şehirde bakamadığım için köye yolladım 1 hafta önce ordaydım benim boyumu geçmiş kafası kocaman olmuş benim köpeğim olmasına rağmen ben bile korktum yaw:)
köyde onunla başedebilen bir hayvan yokmuş. ama çok akıllı bir hayvan kimseye zarar vermez dayım hayvanları güderken beraber götürüyor işte daha bu zamana kadar bir kabahati yada falsosu olmamış ( eeeee sahibine çekmiş akıllı :D :melek )

turquality

New member
benim romeo adında american terrier pitbulum var.
dövüşmek deil ama koruma olarak güçlü bir yapıya sahip.
tanıdığım herkes köpekleri üzerinden 40 -50 milyar para kazanıyorlar.
köpeği kazanç haline dönüştürürken onlarında birer canlı olduğunu unutmuş gözlerini para hırsı bürümüşcesine .
dövüşlere katılıyorlar.
sölemek istediğim şudur .
kangallar güçlü ve akıllıdır.
ama yenilmez deildirler.
bir argantine dogo veya Japanese tosa benzeri köpekler kangalları yenebiliyor.
argantine dogo .12 saf köpek ırkının birleşmesinden oluşan melez bir ırktır.
kangal boyunda bir pitbullun kas yapısından 2 kat daha kaslı ve güçlüdür.
ararsanız resimleri rahatlıkla bulabilirsiniz.
eşsiz bir zeka ve güce sahip olan bu hayvanlar bizim ülkemizdeki iki ayaklı hayvanların istismarları sonucu ülkemizde illegal olarak vip kurumlarda yetiştiriliyor.
ama adı yasak =)
komik bir durum yani. neyse k.i.b

reinformer

New member
dostlarım msj yazma amacım küfürlerinize maruz kalmak degil hepinizin görüşlerine saygılıyım ancak
doğru bildiğim bazı düşüncelerimi paylaşmak isterim
iç egeliyim memleketim ve çevresinde köpek döğüşü çok yaygın benimde sivas ve aksaraydan gelme anadolu çoban köpeklerim var ve dövüşüyorlar
köpek döğüşleri türklerin tarihinde 3000 yıldır var türk köpeklerinin (kangal, akbaş, kafkas) soylarının kalitesinin yüksekliği bu döğüşlerin doğal olmayan bir seleksiyon etkisinden kaynaklanmaktadır yani ırk yıllarca kalite gözetilerek çoğaltıldığı için üstün özellikler sivrilebilmiş türk köpekleri dünyanın en büyük akıllı ve güçlü köpek ırkları haline gelmişlerdir halen türkmenistan afganistan (bu ülkeleri köpekleri bizim ırklarımızın geldiği soydan olup çok benzer köpeklerdir) gibi ülkelerde bu gelenek devam etmekte döğüşler devlet izniyle festivallerle yapılmaktadır
ayrıca aranıza mutlaka köpek döğüş cdsi izleyenler vardır iki türk çoban köpeğinin döğüşünde hiçte öyle kan revan iğrenç görüntüler ortaya çıkmaz çünkü bu hayvanların derileri (bilenler bilir) inanılmaz kalın müthiş sağlam ve esnektir mücadeleler daha çok güreş havasındadır genellikle hayvanlar birbirlerini dişlemekten ziyade ayak ayağa dikilerek sırtüstü getirmeye veya çarparak etkisiz hale getirmeye çalışırlar mücadeleyi kaybeden veya döğüşmek istemeyen hayvanlar asla zorlanmaz bazı diş gösterme kuyruk saklama kaçma veya arkasını dönme gibi davranışlardan kaybettiği anlaşılır karşılaşma sonlandırılır
amerika ve avrupada ise bu iş bir kumar aracı olarak kullanılmaktadır (yasaklanmasının sebebide budur) labaratuvar ırkları diyebilecegimiz ırklarla (pitbull rot doberman gibi) iğrenç şekilde kan revan içinde ölümüne döğüşler yapılyor kabul ediyor ve sizlere katılıyorum ki resmen vahşet diyebileceğiniz insanlık dışı davranışlar bunlar zaten bu ırklar labaratuvar ortamlarında bilinçsiz bir şekilde sadece ağız büyüklüğü çene basınç kuvvetleri ve kas yapıları bakımından düşüncesiz şekilde aşırı geliştirildiğinden kendi gücüne dayanamayan bir nevi hilkat garibeleri gibidirler ince ve kısa tüylü derileri kolaylıkla parçalanabilmekte ve benimde dayanamadığım izlerken midemin kalktıgı insanlık dışı iğrenç görüntüle oraya sıklıkla çıkmaktadır
lütfen bir anadolu geleneği olarak gizlide olsa köylerimizde devam eden döğüşlerle bu tür vahşet kıvamındaki kumar araçlarını (ben bu tip köy festivallerinde bahse girildiğine çok nadiren tanığım)birbirine karıştırmayalım
nasılki karadenizde boğa güreşleri egede deve güreşleri trakyada yağlı güreşler gelenegimizse amerikada rodeo ispanyada boğa güreşi varsa ve nasılki boks karate kick boks sporsa çoban köpeği döğüşleride güreş havasında yasanan geleneksel bir olaydır
elmalarla armutları karıştırmaksızın olaya birde bu yöden bakmanızı rica eder saygılar sunarım

WiTaMiN

Pskolojisi Bozuk
Köpekler, dövüştüreceğine o keöpeklerin aciz sahipleri birbirleri ile dövüşsünler. herhangi bi hayvanı sırf zevk için dövüştüren babam dahi olsa ona lanet edip geri kafalısın demekden çekinmezdim

bloodyhunt

New member
Kangal nedemekdir yaa :) kesinlikle çok sadık ve güçlü bir hayvan. bir videoda tek başına 2 tane kaplanı kovaladıgını gördüm ciddiyim sallamıyorum videoyu bulursam sizlerede atarım izlersiniz...

Cαη

New member
Ya bu hayvan dövüşlerinden ne zevk alınıyo ? O zevki para ile değiştirirsek açıklaması daha kolay olur sanırım...

Pitbull köpekleri sevmem fakat onlar da bir canlı..

Kangal köpeğim var ve ben olsam Pitbull u bırak canını yakıcak hiç bişiy yapmazdım...

HTML