!!! Pitbull vs Kangal !!!

fbysl

Finansal Danışman
Darzamat' Alıntı:
Köpek dövüşü.... İnsan denen aciz yaratığın kendini tatmin etmesi... Lanet ediyorum...
bırakın köpek dövüştürmeyi rahatlamak istiyorsanız siz dövüşün:mad:
tşk Darzamat

safak_1907

New member
evet ya köpek döğüşleri hem köpeklere yazık hemde çok büyük bir günahtır ama dünyada kangalın üstüne köpek tanımam abicim en güçlü onlar

araghorn-g

Pentaxian
insanlar içlerindeki vahşiliği hayvanlarla gideriyorlar. yazık

Kangal Köpeği çok asil bir hayvandır buna kuşkum yok. bizim köyde vardı. duruşuyla zaten herşeyi belli ediyordu. kısmet olursa bende alacağım bir tane.

kinggrogue

New member
köpek dövüşleri hakkında yorum bile yapmaycağım ama KANGALı her konuda asillk olsun , güç olsun tek gecerim :aşk

okaykan

New member
nasış yani inandırıcı gelmedi link vermek serbest olsaydıda sana kangalın pitbullu nasıl perişan ettiğini gösterseydim

yunus25

New member
benimde bir topbaş kangalım var çok kavgacı biz istesekte istemesekte o tehlikeyi sezdiği zaman hemen saldırıyor kangallarda iç güdüsel olarak meydana geliyo bu özellikle sahibin koruma bakımından benim köpeğimde bana yaklaşan bir dobermanı parçalamıştı köpeğe acıdım ama yapacak hiç birşey yoktu (dünya çapında kangalın üstüne köpek tanımam ne pidbull ne doberman)

remington

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
firat heycanla bekliorz hmn yollada seni ihbar edym hakknda soruşturma başlatsnlar video geldigi gibi bana pm at tmm mı??

yaklaşk iki ay önce uskumruköy ormanında ata biniodk 2 kişiydk bi anda 5 tane baba kangal delice üstümüze doğru koşmaya başladı bzm atlar korkudan çldırdılar ve bn üstünden düştm arkadaşm atını kontrol edebildi ve dörtnala kaçabildi bu dört kangal etrafımı sardı dedm şmdi parçalıcaklar bni kelimeyi şahadet getrym ama hepsi yere oturdu ve bana dooru bakmaya başladılar bi adım atym dedm ayağa kalkp havladılar bnde oturdm yere..yaklaşk 2-3 dakka sonra bi çoban geldi koşa koşa meğerse köpekler onunmuş onu ve koyunları koruma güdüsüyle yabancı birilerini görünce saldırıolarmş bzm ata bndgmz yerde at biniş alanı oldgu için her hafta bunu yaşıorz ztn köpekler koşmaya başlaynca bnde anladm atlılarn geldiğini korkmayn die koştm ama yetişemedm dedi..ve inanrmsnz o köpeklern hepsini sevdm hatta bitanesi 8 aylkmş oyun oynamaya başladı bnmle işte o zmn anladm bu hayvanlarn ne kdr şerefli ve vefalı oldklarını
tamam içgüdüsü kuvvetli bir hayvan koruma konusunda ama kesinlikle ve kesinlikle oyle herkese saldırmaz hele hele tehlike sezmmeden asla ki at biniyorduk diyorsunuz......
o köpekler kesinlikle kangal olamaz

ARAN_1

Banned
olayin cok cirkin oldugunda hemfikirim benzer bir olayi da ben yasadim,anlaticam ama bir kangal hastasi olarak biseler soylemek isterim

1) "yer yuzunde kangal haric hicbir kopegin cene kapanis basinci 5000 kilo [5ton] civarinda degildir" [en yakini 3.500-4000 kiloyla rotweiller]

[bu bir dusunce degil bilimsel bir gercek: dunyanin en guclusu kangaldir]

bu yuzdendirki [buna inanmakta zorluk cekenler olabilir] ingilterede bizzat ingiliz kangalcilarin kurdugu kangali koruma dernegi var [ismi bu sekilde degil tabi ama hastalarinin bizzat kangal icin kurdugu bi dernek]

2) pitbull du rotweiller di bunlarin guclu zannedilmesinin sebebi gercekten guclu olmalari degil salak olmalari/zerre kadar beyinlerinin olmamasi dir.

yukarida arkadas anlatmis "kangal durdu sahibinin komutunu bekledi" demis aynen oyledir,simdi benim sahit oldugum olayi anlatiyim:

yine pitbul-kangal kapismanin sonunu gorebildim sadece ve o sonda on bacagi kopmak uzere boynu paramparca son canlarini veren bir pitbul hala kangalin on bacagini birakmamaya calisiyordu...

e zaten olmek uzere[oldu de] bacagi deri tutuyor boyun paramparca daha birakmis birakmamis bisey ifade etmiyorki.

asil way be diyeceginiz olayi anlatiyim ben ogrenince cok sasirmistim:

biz insan oglu ve iskelet sistemi bize benzeyen canlilar [kedi kopek vs] ana rahminde 3 adet zarin gelisimiyle olusuyormusuz,su an siralamayi tam hatirlamiyorum ama en icteki zar ic organlarimizi olusturuyormus ve bu zar digerlerine gore daha geliskin olursa istisnasiz kisa-sisman vucut tipi oluyor dogan kisi. ortadaki geliskin olursa kemik kas dokusu yogun olan kisiler meydana geliyor[iri kemikli kalipli kisiler] en distaki geliskin olursa sinir sistemi digelerine gore daha gelismis oluyor

simdi diceksiniz bunun konuyla ne alakasi var? soyle ki; bildiginiz gibi pitbul,rotweiller gibi kopekler 1) laboratuarda genetigiyle oynanarak gelistirilmis kirma kopeklerdir 2) yine bildiginiz gibi bu hayvanlar bir seyi isirdiklarinda oldurseniz birakmazlar

iste genetikle oynama kismi en distaki zarin asiri gelistirilmesidir. bu yuzden bu hayvanlarda anormal bi sinir vardir kafa denen sey sifirdir bu yuzden bi kangal kucuk bi cocuga kesinlikle saldirmazken bir pitbul ufacik cocugu oldurdugu icin haberlere konu olabiliyor. anlicaginiz isin gercegi bu hayvalar guclu degil salak. kangal ise dogal oldugu icin hem akilli hem dunyanin en guclusu. biraz uzun oldu ama yararli bi bilgi diye dusunuyorum bir hayvan sever olarak:)

gutru

New member
arkadaşlar yan tarafata gördüğünüz köpek benim köpeğimdir,,pittbulun atası bu köpektir,,bilmeyen için söylüyorum cinsi Dogo Arjantino (tam beyaz oldugu için de Albino denir) ...şimdi pitbullun en babasını getir kangalı yıkamaz,,neden?
pitbull dediğin hayvan 25 bilemedin 30 kilo, tamam çene kuvvetli ...
kangal en az 65 kilo,,kangal bi göğüs vursa pitbulla 5 metre savurur,
zaten o andan sonra pitbul toparlayamaz kendini..ama her kangal da pitbulu yıkar diye bir kaide yok tabiki, kondisyonlu bir pitbull yarım saat 45 dakika kafa tutar, o saatten sonra da yıkar..yıkanını da gördüm..
...
bu arada;
dünyadaki en akıllı köpek kangaldır ;120 ye yakın komut alır,
rot wailer 100 küsür,,pitbul ise 60-70 dir komut kapasitesi,,bilmeyenlereduyurulur..

Dogo Argentino Pitbull'un atası değildir kardeşim ,Dogo 11 farklı ırktan gelir ve esasını oluşturan ırk Cordaba beyaz dövüş köpeğidir (soyu tükenmiştir)

pitbull kökeni ise

19. Yüzyıl'da İngiltere'nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Amerika Birleşik Devletleri'ne getirilen bu cins burada daha güçlü hale gelmesini sağlayan Amerikalı yetiştiriciler tarafından, bazılarının görüşüne göre mükemmelleştirildi.

nokiaman1

New member
bende size kangallarla ilgili birşeyi anlatacağım ilk ağızdan olmasa da.. arkadaşımın başına gelen bir olay bu!
dışarıda bi havlama hırlama sesi duyan arkadaşım hemen dışarı bakınca küçük kardeşinin 5köpek tarafından saldırıya uğradığını görmüş ve zinciri takılı olmayan kangal köpeğinin bu 5 köpeğe birden nasıl saldırdığını anlattı bana...
kangalların ne kadar akıllı ve insan canlısı bir hayvan olduğunu birkez daha anladım..
köpekleri çok severim ama bendede köpek kavgaları var pitbull kangal dahil...isteyene verebilirim!

Øguz

Altın Üye
Kangal üstüne başkar bir köpek tanımam. ben köpek cinslerinde fazlam anlamam. Ama her hangi bir köpeğe yaklaşmam gerekirsede çekinerek yaklaşırım ama kangal çok farklı. TV'de bir belgeselde kangal köpekleri anlatılıyordu. Koskaca kangal köpeğini 6-7 yaşında bir çocuk seviyor üstüne biniyor. yani köpekle oynuyordu. Başka bir köpek cinsi olsa saldırırdı bence. İnsanlara kangal kesinlikle zarar vermeyen bir hayvan tam tersine özellikle insanlara (çobanlar) için çok faydalı bir hayvan.

Afrika'da bile kangal köpeğinin çiftçiler tarafından vahşi hayvanlara karşı kullanıldığını duydum. Pitbul seven insanlar var ama ben sevmiyorum. Rusyada Pitbul adı mafya köpeğidir. Hayvanın ne yapacağı hiç belli olmaz. Sahibine bile saldırabilir. Özellikle çocuklar çok çok tehlikeli bir hayvan.

mehmetduya

New member
en akıllı ve en güçlü köpek ayrıca en duygusal asil köpek kangaldır bilim kanıtladı bunu bir de almanyada ki yarışma bundan bir kaç sene öncesinde gazetede okumuştum

de@tly

Banned
Kangal Gibi Bir Köpek Pitbula Yenilmesi İmkansız Bence. Bana Göre Dünyanın En Asil ,Güçlü Ve En Sadık Köpeği Kangal... Ben Sivaslıyım Hakikatn gördüğüm en iyi köpek kangal.Kangallların başarıları hakkında bir sürü yazılar var..

cirqn_qraL

New member
Evet sonrada kangalla sahibi kahveye okey oynamaya gittiler....

Ne genis hayal gücü varmis be amma yazmis adam.

HTML