metal nedir?

volcano__

New member
LaKe Of TeArS' Alıntı:
pentagram yıldızını gören sen satanistmisin dio sinir oliorm ya....
siz zaten metal hakkında çok gzl yorumlar yapmışsınız daha fazlasına gerek yok...
abi bütün metalciler bira içio ama ben daha hç göbekli metalci görmedim:D:D:D.D
bakınız ben 98 kiloyum 170 boyum var :D:D

Byn_Rock

New member
çoğnlkla "bu ne yaa" "midem bulandı kapat şunu" diyerek karsılık verilen aslında her insanın içinde blunan dünyaya isyan dşüncesinin tanımını ypan müziktir.çoğu insanın kişilik arayışındaki gençlerin toplanma konumuda diyebiliriz gibi açıklamalarını tamamen ters düşüren çoğu metalcimiz vardır.Yalanlarda yzdüğünün farkına varanların,vasyanında dediği gibi iyilik buysa kötülüğü seçiyorum diyenlerin,her iyi gibi görünen saçmaların maskesini dşürmek isteyenlerin ve tüm bunlardan sıkıldım diyenlerin müziğidir.Hani Kendini müzikte ararsın ya acıda mutluluk bulursun önemsemezsin yasakları kendi dorularını koyarsın metal budur işte Bu yaşam tarzını kabul etmeyenler mi?düşün bi onlar uğraşmaya değermi?

NoMoreLies

New member
Metal nedir ne işe yarar neler yapabilirsiniz

Arkadaşlar ben bu yazıyı yazarken sadece içimden gelenleri yazdım.Okumanızı tavsiye ederim bu yazı hakkındaki yorunlarınız bekliyorum...:melek :melek :melek

:victory :victory :victory :victory :victory :victory :victory :victory :victory :victory

Arkadaşlar bence Metal müzik bir yaşam biçimdir,doğrularını başka insanlara metalle yansıtabilrsin metali genelde boşlukta olan insanlar dinler yoksa akıllı bir insan o derece ağır bir müziği normal bir şey gibi hayatının her bölümünde yer veremez ve inanın metal bir silahtır özellikle iron maiden dinlediyseniz iron maiden şarkılarında her zaman nakaratı 6 ila 7 kere vurgulu bir şekilde söyler buna biz reklam taktiği deriz bu şekilde insanlara kendi düşüncenizi benimsetebilirsiniz ve bunu yapabilmenizin en kolay yolu boşluktaki insanları tercih ederek yaparsınız peki nasıl sadece boşluktaki insanlara yönelirsiniz yukarıda dediğim gibi normal bir insan bu ağır müziği dinlemez ama boşluktaki bir insan(manevi anlmada) kendindeki boşluğu doldurmak için elinden geleni yapar çünki her halukarda insan bir şeylere inanır inanc olmassa insan yaşayamaz.Örn:Amerikaya kendini sevdiren bir türk metal grubu düşünün yine boşluktaki insanların dinlediği bir grup ki Amerkalıların çoğunun inancı yoktur sizin o gençleri Amerikaya düşman yapmanız yani kendi ülkesine düşman yapmanız o kadar zor değildir yani Metal kullanmayı bilen için en önemli silahlardan birisidir ben müslümanımdır ben asla Metale benim annemi babamı öldürtmesi için dinlemedim inanın bence onlarda bunun için yapmıyorlardır bu müziği metalin sevilmesinin bir nedenide bir ruhunun olması sadece bir müzik değil(şu anki ruhsuz aşk şarkılarına laf sokuyorum) hatta bunu sadece metalle sınırlandıramayız rock diyelim tamamen ap ayrı bir yaşam biçimidir metalde bir rock çeşididir biraz aşk vardır ama sadece aşkdan ibaret değildir metali düşünen insan dinler.Yani bunlar sadece benim yorumum bunları bir kaynak yada benzeri bir şeyden almadım şahsen ben inancımdan dolayı satanist grupları dinlemiyorum ve ilerde bir metal grubu kurmak istiyorum hatta elektro gitar kursuna gidiyorum benim grubumun şarkılarında müslümanlık anlatılacak ve yukarıdada söylediğim gibi bir Amerikan düşmanı gençlik yetiştirmek amacım onların bizim kültürümüzü bizim kültürümüzle yok etmeye çalışmasına benzetebilirsiniz bunu bende aynı şeyleri onlara yapmak istiyorum bu bir hırs...

cursedewren

New member
vasya' Alıntı:
şeytan tam kalbimizdeymiş kimilerine göre.

baştan demiştik ya zaten sahte iyiliğie karşı biz en azından GERÇEK olan kötülüğü seçiyoruz diye...

esenlikle kalın metal brodhers

senin su awatar manowar ın bi album kapagı dimi_?? :=)

gecce55

New member
metal arada dınlenınce guzel ama sureklı dınlendıgınde baş agrısı yapan bır müzk tarzıdır:D

Jackal47

New member
Metal şahsen benim bir öğretmenim sayılır nede olsa hayattakı zorluklara,haksızlıklara yani her türlü kötülüğe karşı mücadele etmeyi metal bana öğretti.Kim Ne derse desin Metal Güçtür we her zaman bu dünyada var olacaktır!!!

isofb4126

New member
Metal insanların çevresinde gördüğü siyahlara rağmen insanların pembeye bürünerek etrafta dolaşmasına dayanamayanların isyanıdır.

antiFact

New member
Metal , bir yaşam tarzının tüm herşeyiyle müziğe aktarılma şeklidir.Metal en kapsamlı drama filmidir.Metal hissettiklerini müzik ile dışarıya vurmaktır.Bu nedenle metali sadece bir müzik olarak görmek tamamen deli saçmasıdır.Metalin her notasında edebiyat, felsefe vardır.Metali isyan olarak tanımlamak da sayısız gruba hakaret olur kanımca.Çünkü Metal müziğin çok fazla türü ve yapılış şekli vardır.Hepsinin içinde farklı bir felsefe yatar.Evet Metal isyan müziği olarak başladı ama şu anda her duyguyu anlatabilen bir türdür.

Bu nedenle Metal ; birçok insan için yaşam tarzı, düşünce şekli, ortak nokta, kendini ifade biçimidir.