metal nedir?

Sercinho7

Dark Side of Creation
Metal insanın açıga vuramadıgı kendi icersinde bastırdığı yada bastırmak zorunda kaldıgı isyan we asi duygularını müzik aracılıgıyla dile getirmesidir...

vasya

New member
şeytan tam kalbimizdeymiş kimilerine göre.

baştan demiştik ya zaten sahte iyiliğie karşı biz en azından GERÇEK olan kötülüğü seçiyoruz diye...

esenlikle kalın metal brodhers

ronaldo09

New member
®╩Bodom╩®' Alıntı:
Metal müzük bir çok arkadşın dediği gibi yaşam tarzıdır, isyandır, barıştır, savaştır, yaşlıdır, gençdir, ölümdür, yaşamdır vb.......... kısacası metal bizim herşeyimizdir ama ne yazıkki Türkiye de şöle kıt bir düşünce var "haa buu gürültülü müzik dinliyor, siyah giyiniyor, saçı uzun ............. (metalci görünümü) buu kesin satanist!!!" HAYIR her saçını uzatıp kafa sallayan satanist değildir. bunun gibi biir sürü saçmalık var mesela kendini metalci zannedip bii tek metallica dinleyen ve ondan başka grup bilmeyen bii sürü insan var Türkiye de ama genede tüm zorluklara ragmen metal sonsuza dek ayakda duracaktır. saygılarımla (gotick)
aynen katılıyorum arkadasa:cool:

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
vasya' Alıntı:
şeytan tam kalbimizdeymiş kimilerine göre.

baştan demiştik ya zaten sahte iyiliğie karşı biz en azından GERÇEK olan kötülüğü seçiyoruz diye...

esenlikle kalın metal brodhers

ilk yazdıklarından daa güseldi

çok doru demişsin biz en azından GERÇEĞİ seçioruz. . .

lad666

New member
Metal ya hertürlü metal."Metal yaşam tarzı, metal isyan,metal coşku, metal herşey ya.Evden çıkarken herşey metal için diyip çıkmak.Renkli görünen tospembe hayattan sıyrılıp, kendini siyahın, karanlığın güzelliğine vermek.Aynı "iyilik buysa ben kötülüğü seçiyorum" demek gibi.Müziğin insana olan etkisini bu denli yaşamak.Eline sağlık kanka.

vasya

New member
nerede gördüğümü hatırlamadığım bir yazı.hayran oldum

tuketime, emip bitirip bir ko$eye firlatmaya kar$i olmaktir.. bu yuzden bir grubun yeni albumleri kadar eskileri de dinlenir, cunku degerlidir. madem hedef sectik, bugun jennifer lopez dinlemeye ba$layan birisi 'acaba bunun eski albumleri nasildir?' diye merak etmez. heavy metal degerlerin olumsuzlugune inanir, a$k olacaksa insanin kendine saygisini yitirmeden ba$kasina maymun olmadan sonsuza kadar gitmesini ister, corap degi$tirir gibi sevgili degi$tiren tiplerin kalbine kazigi cakmak ister..

hedon

New member
madalyonun öteki yüzüdür,bir nevi bakış açısıdır,düşünce yapısıdır,farklı bir karakterdir.

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
abi burasıda uzadıkça uzadı hoşuma giden yazılar var ama herkes tüm başlığı okuyup yazsa belki daa başka düşünceler çıkacak şuan aynı düşünceler var baya bi nese bende bişey eklemek istedim içimden geldi:)

metal sonsuz beyazın içinde siyahı bulmaktır.

GITARUD

New member
bu konuda yazılanlar çok güzel ve etkileyiciydi...
hele son yazılan..

metal sonsuz beyazın içinde siyahı bulmak...

yanlız tek katılmadığım nokta...isyan konusu...yani tanrıya isyan..olabilir..ben de isyankar bir insanım ama isyanım tanrıya değil zalimlere....

belirli bir kesmin tekelinde olmadığını düşünüyorum...ben biraz geç bu rüzgara kapıldım...ama bu rüzgar umarım bir gün en şiddetli kasırgalara tufanlara dönüşür..

sanat bir güç se bu gücün simgesi METAL dir...

deadman

New member
aynı kelimeyi bir kılıç kadar keskin veya ipek kadar yumuşak kullanabildiği için dinliyorum... herbir notayı anfilerden damlayan gözyaşları veya kırbacın çengelli uçları olarak görebildiğim için dinliyorum.. içimdeki her duyguyu enuç noktalarda hissettirdiği için dinliyorum..

risenwing

New member
Müziğin, insana anlattığı duyguyu en keskin,, en anlamlı biçimde ifade ettiren ve insanın ruhunu, notalara en iyi şekilde dökebildiği GERÇEK müziktir.Metal müzik insanın "kendisini" bulduğu müziktir!! başkalarını değil.

Iced Earth

New member
metal müzik gerçek müziktir hissedilerek yapılır çalınır icra edilir.brutal vokali böğürtü diye tabir edenler keşke anlayabilseler de dark tranquillity den lethe yi dinleseler duygular ancak böyle ifade edilir. ancak bir metal parçada sevgi öfke nefret aynı anda belirtilir. ballad parçalarda istersen iç istersen efkarlan başka tür tanımam ve evet metal müzik isyan ise ben isyankarım.

vasya

New member
evet metalci bağırır , böğürür. peki hiç düşündünüz mü neden???

öyle berbat bir dünyada yaşıyoruz ki.popüler kültür her şeyi yutuyor,çevremizdeki her şey anlamını yitiriyor.dünya insanları o kadar yormuş ve köreltmiş ki kimse sesinizi duymuyor.

ve kimsenin sizi dinlemediği bir yerde sesinizi duyurmak istiyorsanız bağırmalısınız.bu hakkınızdır ve biz de bu hakkı kullanıyoruz.

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
vasya' Alıntı:
evet metalci bağırır , böğürür. peki hiç düşündünüz mü neden???

öyle berbat bir dünyada yaşıyoruz ki.popüler kültür her şeyi yutuyor,çevremizdeki her şey anlamını yitiriyor.dünya insanları o kadar yormuş ve köreltmiş ki kimse sesinizi duymuyor.

ve kimsenin sizi dinlemediği bir yerde sesinizi duyurmak istiyorsanız bağırmalısınız.bu hakkınızdır ve biz de bu hakkı kullanıyoruz.

+1903 herkese güsel bi cevap olmuş ;)

vasya

New member
gerçekten de öyle.hayatımın en berbat zamanlarında ; tam her şeyden vaz geçip pes etmek üzereyken bana "devam et" diyen,her düştüğümde yeniden kalkmamı sağlayan şey.artık dinim bu oldu sanırım:D

meurglyse

New member
Dünya döndükçe herşey dönüyor ve yuvarlaklaşıyor. Bu yuvarlaklaşma dünya insanlarına da yansıyor. Gizli kaynaklar; "2070 yılında bütün dünya insanlarının -dünya kadar deneyimli ve sabırlı olmasa da- dünya gibi yuvarlak" olacağını belirtiyorlar.

Sorunumuz farklı olma çabası....

Aslında farklı olma degil, farklı olduğunu hissettirme cabası... Artık dünya insanlarımız her şeyi bir kenara bıraktı ve herkesten daha farklı nasıl olabileceklerini düşünmeye başladılar. Globalleşme ve liberalzm çubuğu her yerimize değdiğinden; bütün insanlar !!birey!!! olmanın verdiği mutlulukla neresini nasıl oyacağını/deleceğini ve nasıl konuşacağını, kime nasıl bakacağını, nasıl cekici bir şekilde "naber" diyeceğini bulmaya calışıyor. Şimdilerde sosyete ağzı lügatlar türetilmeye başlandı. Vejeteryanlık arterken, hayvansal terimlerin kullanımı çoğalmaya başladı. "oha oldum, ayımısın oldum, sanane oldum"...Nede olsa herkes özgür!!... Özgür bir ülkede yaşıyoruz ya! sana neci olduk.

Herşeye;
-Sana ne
-Bana ne
-Ona ne

Hiç bir şey bizi ilgilendirmiyor artık; Türkiye çarşafın içine girmiş, dışında kalmış, çöl olmuş kimsenin umrunda degil! Yarışmalarda tuttuğumuz yarışmacıya zeval gelmesin yeter! Eeee!.. hal böyle olunca farklılaşma çabası rock müziği dinleyenlere de yansıdı... Rock müzinin felsefesi çarpıtılarak, zıvanadan cıkmak olarak alğılanmaya başlandı. Rock müziği yapmak kadar rock müziğini dinleyebilmek / anlayabilmekte zordur. Şu günlerde rock müziği denilince aklımıza, zibidi olmak, ağzımızı yaya yaya konuşmak ve bana neci olmak gelmeye başladı.

-Baba ben rockçıyım anlamam memleket meselelerinden...
-Hoca boşver sallayalım kafaları...

Rock müziği -bazı kesimler tarafından kabul edilmese de- oluşumu ve gelişimi açısından toplumun ve özelliklede gençlerin, "düzen"e karşı duyduğu tepkinin yansıması olarak ortaya çıkmış, gelişimini sürdürmüş, düzenin dayattığı yaşam tarzını; emperyalist güçlerin/kodamanların tüketici toplum oluşturma anlayışını reddetmiş, tepkisel duruşunu ortaya koymuştur. Modadan bağımsız olarak kendi giyim tarzını oluşturmuşken, özgürlük ve dünya barışı olan felsefesini de temellendirmiştir. Bu giyim tarzı farklılığın çabası olarak değil, tek tip ve tüketici insan oluşturma cabasına karşı duyulan tepki sonucu ortaya çıkmıştır.

Ancak bizim sert(!) hiç bir işe yaramayan tek yapabildiği şey içtiği biraları saymak olan bazı zibidi sözde rockırlarımız, Rock müziğini bananecilik, soysuzluk, çökmüşlük, ve bitmişlik olarak algılıyorlar. Ve açınacak egolarını, popüler kültürden aldıkları minicik beyinleriyle coşturmaktan büyük bir haz alıyorlar.

Yazım size değil Rock müziği ve felsefesinden bihaber, kıçı kırık olan sözde rockerlaraydı...

Rock dolu ve anlamlı günler dilerim.

yazan: Barış Y. Aygün.

barış abimiz yazmış herşeyi
ekstradan yazacak bir şey yok diye düşünüyorum