M.A.M.E Kullanımı

PuLL

New member
onslaught' Alıntı:
Mame Rom Sorunları:
Genellikle indirdiğinmiz romalar sorunsuz çalışırlar; fakat bazen rom dosyaları içerisinde dosyaların eksik olduğu, ya da hasarlı olduğunu görebiliriz.

"arkadaşlar bazı romları indiririz ama bi türlü oynayamayız bunun 3 önemli sebebi var

1-)genelde zipli olarak indirildiği için dosya bozuk olabilir
2-)içindeki dosyalar başka bi emulatör içindir
3-)en çok karşılaşılan sorun yani *.rom.bin uzantısı...

eğer zipli dosyanın içinde *.rom.bin türünden dosyalar varsa ( bunu en kolay winrar programıyla görürüz ) tüm dosyaların adını *.rom.bin'den *.rom yaparız. böylece emulatör hemen romu tanır ve artık rahatlıkla oynayabiliriz "
Berkelson....

bir de chd dosya sorunları olabilir,chd dosyalı oyunların önce chd dosyasını daha sonra da rom dosyasını indirmemiz gerekir.(fark etmez ya sırası neyse)
chd dosyaları bir çeşit hard disk gibidir, sıkıştırma oranları iyi olduğundan oyunar için kullanılmıştır. Chd dosyalarını kullanmak için, zip dosyasından çıkarmamız gerekir ve rom dosyasının ismiyle aynı, bir kalsöre kopyalamamız gerekir.
Bu aslında çok sık karşılaşılan bir sorun değildir, yalnızca dosya boyutu büyük
oyunlarda ortaya çıkabilir....

Bu döküman başka bir dökümandan faydalanılarak yazılmış olup, daha fazla bilgi ve güncelleme ile düzenlenmiştir...

cheat files: http://www.mame.net/downmisc.html
dizinde cheats klasörüne kopyalayıp, oyun içinden aktif edebileceğiniz hileler :)

Teşekkürlerinizi bekler itinayla gaza gelirim :)
Arkadaşım Süper Bir Konu Olmuş Emeklerin İçin Teşekkürler...

Benim Bir Sorunum var ben galoprace diye bir at yarışı oyunu var onu oynuyamıyorum yani mame de gözükmüyor çeşitli yerlerden indirdim olmadı yani zipte sorun yok demek oluyo ve uzantılarına baktım değiştirdim olmadı neyapmam gerek yada galop racenin çalıştığı bir emilator varsa söylermisin teşekkürler...

onslaught

New member
dostum benim.... senle ilgisi yok ama şu at yarışı oyunu bir fenomen oldu :)
en kısa zamanda cevap verecem, şu oyuna bir çözüm yolu bulacam mrk etme...
eskisi kadar vaktim yok, forum ilk açıldığında üye oldum, 2 ay sonra askere gittim, geldim işe başladım vaktim kalmıyor... ilk fırsatta oke?

belebele

New member
arkadaşlar ben mame'de 2D oyunları kolaylıkla çalıştırabiliyorum ama daha şimdiye kadar bir tane 3D oyun oynayamadım (Die Hard Arcade, Mk 4, Street Fighter ex vb) 3D oyunları çalıştırabilmek için mamein hangi versiyonu gerekli ve nsl çalıştırcaz yardımcı olursanız çok sevinirim

onslaught

New member
hemen yardım edelim o zaman, 3d için mame yerine zinc kullanmalısın, forumda var bildiğim kadarıyla :)

TansuBora

New member
arkadaşlar bu M.A.M.E. de oynamak ıcın romları nerden temın edebılırım. aynı anda bır suru oyunu ındırebılecegım bı yer bılen varsa bnı aydınlatabılırmı lutfen..

scrfc

New member
arkadaşlar mesela sterrtfighter ex2 plus yada tekken 3 oynamak istediğimde mame de ses yankılı geliyor bide yavaş hareket ediyorlar bunu nsl çözerim genellikle böle 3 boyutlu oyunlarda oluyo ekran kartından ramden fln olamza çünkü iyiler

toso

New member
ya arkadaşalar Mame32 Plus! V0.95 win programını kurdum. 7 tane mame romu attım içine ancak sadece bir tanesini tanıdı. diğerleri için hata mesajı verdi... mesela sengoku 3 için; sfix.sfx, Sp-s2.sp1, sm1.sm1 gibi dosyaların bulunamadığına dair hata mesajları aldım. bunlar heralde indirdiğimiz romlardaki dosyalar. yani zip dosyalarının bozuk olmasından mı kaynaklanıyor bu hata mesajları???romları indirdiğim site de http://www.emuasylum.com...

onslaught

New member
dosya boyutu küçük olan oyunlardan denemek suretiyle bir iki oyunu başka siteden indir dene! sonra bios dosyaları tam mı bir kontrol et, olmadı zipten çıkartıp bir de klasörden tanıt oyunu.... takipteyim :)

dribble

New member
Arkadaşlar öncelikle herşey çok güzel anlatılmış mame32 ve ona bağlı biosu falan indirdim 1-2 tane oyunu oynayabiliyorum ama Gallop Racer açılmıyor ve şu hata çıkıyor;

Sanırım resim gözükmedi.. (coh-1002m.353 NOT FOUND) böyle bir hata alıyorum..

Bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim..

onslaught

New member
kalliera kullan sonra bana dön... mame 32 de çalışmayan oyunu kalliera plug-in de deneyin bir de :)

meydey45

New member
Revolution X
mame 32oynamya calişiyom mouse kösede sabit kaliyor oraya ates ediyor
f1 ayarlardan girdim 127x 127y yaptim olmadi hedef yukarı köse kaliyor

bluedragon

New member
mame de oyunları tam ekran yapamıyorum bırede ındırdıgım rom (kıng of fıghters mesela) lar calısmıyo rom da mı hata var yoksa ayar mı cekmek gerekıyo sımdıdden saolun

piciman

New member
mame-bios dosyaları

dribble' Alıntı:
(coh-1002m.353 NOT FOUND) böyle bir hata alıyorum..

Bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim..

mame-bios dosyaları
24 adet mevcut

-----------------------------------------------------------------
http://www.4shared.com/file/8969321/8a3776ef/mame-bios_full.html?
-----------------------------------------------------------------

mame bios dosyaları nelerdir

nss-bios:
----------nss-c.dat
----------nss-ic14.02
----------spc700.rom
pgm-bios:
----------pgm_m01s.rom
----------pgm_p01s.rom
----------pgm_t01s.rom
stv-bios:
----------20091.bin
----------epr19730.ic8
----------mp17951a.s
----------mp17952a.s
----------mp17953a.ic8
----------mp17954a.s
----------stv110.bin
999a01.7e
300a01.34k
coh-1000a.353
coh-1000c.353
coh-1000t.353
coh-1000w.353
coh-1001l.353
coh-1002e.353
coh-1002m.353
zn-1.bin
coh-3002c.353

zipli dosyayı extract et
sonra romun istediği bios dosyasını
extract ettiğin dosya içersine kopyala
sonra romu tekrar ziple

kendi upload umdur
umarım işe yarar
bazı bios dosyaları sorunlu
denedim ve gördüm

piciman

New member
nedemek
bende bu konuyu açmak istemiştim
ancak bayağı zahmetli olduğunu biliyodum
buyüzden girmedim bu işe
iiyiki açmıssın
herkes faydalanmalı
bole ayrıntılar
hiç bir forum sitesinde yoktur
arkadaşlara duyurulur!

netkolik86

New member
ya arkadaşlar ben bu mame oyunlarını street fighter snow bros falan joypad le oynayamıyorum onun ayarları nerden yapılıyo yardımcı olur musunuz ?