Kim Veriyor Bu Kadar Oyu AKP'ye

goffee

New member
biri merdivenden inmesini beceremiyor diğeri konuşmasını bilmiyor
biri süt ile havadan 630 tl maaş verecem diyor birisi büskülüt verecem diyor
biraz gerçek vaadlere bulunsalar olacak ama onuda beceremiyorlar
şimdi sorarım chp li ve mhp li kardeşlerime
partinizden (TAYYİP ERDOĞAN) gibi temiz dürüst akıllı bir başkan çıkara bilirmisiniz????

insanların özellerini dinlenebilir hale getirilmesine izin verenler mi temiz?

mirkelam68

New member
[/Q

ewt aynen öyle hem böyle yapması atatürkçülük ve laiklikğe sığınıp gerek orduda gerek türkiye genelinde yolsuzluk yapan görevini kötüye kullanan darbeci zihniyetininin bütün planlarını ortaya çıkarması iyi olmadımı??

K

Kutay Alp

Guest
Ya siz AKP ye kimlerin oy verdiğini bırakıında kendinize bakın CHP sandık görevlileri bile CHP ye oy vermiyor

Türkiye genelinde 8 binin üzerinde sandıktaki CHP parti temsilcisisinin CHP'ye oy vermediği ortaya çıkmış

goffee

New member
[/Q]

ewt aynen öyle hem böyle yapması atatürkçülük ve laiklikğe sığınıp gerek orduda gerek türkiye genelinde yolsuzluk yapan görevini kötüye kullanan darbeci zihniyetininin bütün planlarını ortaya çıkarması iyi olmadımı??

diyelimki bir haksızlık yada yolsuzluk oldugunu düşünüyorsunuz.
bunu ortaya ahlaksızlık yaparak çıkarmak mı gerekiyor?
hem sen sadece kendi sevmediğin insanların mı dinlendiğini düşünüyorsun bu kadar saf olamazsın.
birsürü suç işleniyor bu yolla.

Cαη

New member
Ya siz AKP ye kimlerin oy verdiğini bırakıında kendinize bakın CHP sandık görevlileri bile CHP ye oy vermiyor

Türkiye genelinde 8 binin üzerinde sandıktaki CHP parti temsilcisisinin CHP'ye oy vermediği ortaya çıkmış
AKP ye evet basılı pusula dolu araç ta ORTAYA ÇIKTI.

mevladi

Banned
Darbeciler,Balyozcular,Kumpasçılar,Sol Statükocular, Hortumcular Vermiyor...HALK VERİYOR HALK.
Yıllardır Baskı ve Zulum altında ezilen ve gerici, yobaz diye hakarete uğramış ve Hastahane ve Devlet Dairelerinde RÜŞVET vermeden işini gördüremiyen MİLLET VERDİ...

K

Kutay Alp

Guest
Cαη;5359599' Alıntı:
AKP ye evet basılı pusula dolu araç ta ORTAYA ÇIKTI.
Geçin bu ayakları dostum bayatladı artık bunlar. Her partinin sandık görevlilieri ve müşahitleri var. Oy verme işlemi bitince oylar herkesin gözü önünde sayılıp tutanaklara geçiriliyor. Partilerin sandık görevlileride bu tutanakları imzalıyor ve bir örneğini alıp partilerine götürüyorlar. Sonuç daha seçim kuruluna gitmeden belli oluyor aslında

Ben bunları nerden mi biliyorum

çünkü bende görevli idim

Sana tavsiyem bir sonraki seçimde sen de partin adına görev alda bu tip bayatlamış 5.sınıf bahanelere sığınma

b_clonel

New member
Geçin bu ayakları dostum bayatladı artık bunlar. Her partinin sandık görevlilieri ve müşahitleri var. Oy verme işlemi bitince oylar herkesin gözü önünde sayılıp tutanaklara geçiriliyor. Partilerin sandık görevlileride bu tutanakları imzalıyor ve bir örneğini alıp partilerine götürüyorlar. Sonuç daha seçim kuruluna gitmeden belli oluyor aslında

Ben bunları nerden mi biliyorum

çünkü bende görevli idim

Sana tavsiyem bir sonraki seçimde sen de partin adına görev alda bu tip bayatlamış 5.sınıf bahanelere sığınma
Ya sen neden açıklama zahmetinde bulunup kendini yoruyorsun ki..? Kaynağı göstersin de bilelim. Muhtemelen İzmir'deki olaydan bahsediyor. O haber de o gün yalanlandı. :thumbdown:

cℓuввєя

Pяσtєct Ψσuя &#11

O zaten olayın bittigi andı
bende AKP ye oy verenlerdenım pismanmıyım asla.

OBARAKUS

New member
Yüzde 50'ye bir kanıt daha
Zaman gazetesinden Turan Alkan 16 Mart tarihli yazısında Ankara'da okuyan bir gencin mektubunu yayımlamıştı..
Şöyleydi..
*
"Mart ayı gelmiş tarlaya gübre atılacak, gübrenin tonu 900 liraya çıkmış. 2 ton gübre 3 sene önce toplam 800 lira iken bu yıl 1800 lira. Bahar gelmiş, tarlanın sürülmesi gerek, 100 dönüm için 700 liralık mazot lazım. Diyelim kırdık-sardık bu meblağı karşıladık. 10 ay bekleyeceksiniz, ürün alınacak; elbette Allah bir âfet vermemiş ise. Köylü ürününü 5 yıl
önceki fiyata ancak satabiliyor; kilo başına 30 ila 50 kuruş. Masrafı karşılamıyor. Son beş yıl içinde memura zam verildi, zengin daha da zenginleşiyor; gıda fiyatları neredeyse 5 yıl önceki seviyelerde ama esas emek sahibi çiftçi kışın aç geziyor. Geçen hafta bunlara şahit oldum ve ne acıdır ki hükümet yine de zenginlerden oy alamıyor. Fakir ahali ise hâlâ o saf düşüncesiyle desteğini esirgemiyor. Cebinde para olmasa, aç gezse de hâlâ desteğini sürdürüyor. Dediği şey şu, 'başka lider yok; ne yapalım!' Fakir, hâlâ fakir. Şimdi ben Ankara'ya gidince zengini, Yozgat'a gidip emeğinin karşılığını alamayan köylüleri görünce Rabbime ancak namazlarda içimi dökebiliyorum. Eğer gelir dağılımında bir adaletsizlik varsa, 'Ya Rabbi, Tayyip Erdoğan'a bunun hesabını sor' diye haykırıyorum. Elimden ancak bu geliyor."
*
Mektubu okudunuz.. Bu gencin muhalefet partilerinden birine oy vereceğini söylemesini bekliyorsunuz değil mi?
Bunca isyandan sonra..
Bakın mektubu nasıl bitirmiş..
'Yedi oyumuz var yine de Erdoğan'a vereceğiz, ama bizi yine hayal kırıklığına uğratırsa haram ederiz o yedi oyu.'
*
Yüzde 50'yi açıklamıyor mu?
Yüzde 50 nasıl oldu sorusuna cevap vermiyor mu?

Yetmedimi alın size bir kanıt daha.

'' Efendiler ve ey millet, biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
M. Kemal ATATÜRK

Türkiye'de 375 yerleşim merkezinde yapılan araştırmaya göre, en çok mensubu olan yüzde 61.8'le Gülen Cemaati.

Haberturk'ün haberine göre, Süleymancılar ve Menzilciler yüzde 16.3'le ikinci ve üçüncü sırada bulunuyor.

Ankete göre Nakşibendiler yüzde 15.2, İsmailağacılar da yüzde 7.3'le en çok üyesi olan cemaatler arasında yer alıyor.

Batıdan doğuya doğru gidildikçe cemaatçilik artıyor.

Cemaatlerin oranları
Gülen Cemaati: % 68
Süleymancılar: % 16.3
Menzil Cemaati: % 16.3
Nakşibendi Cemaati: % 15.2
İsmailağa Cemaati: % 7.3
Aziz Mahmut Hüdai Cemaati: % 6.7
Yahyalı Cemaati: % 3.4
Alvarlı Efe Cemaati: % 3.4
İskender Paşa Cemaati: % 3.4 Kırkıncı Hoca Cemaati: % 2.8
Işıkçılar Cemaati: % 2.2
Cerrahi cemaati: % 1.7
Tebliğ Cemaati: % 1.7
Haydar Baş Cemaati: % 1.1
Kıbrıs Cemaati: % 0.6
Yavuz Selim Cemaati: % 0.6
Yeni Asyacılar: % 0.6
Hakikatçiler Cemaati: % 0.6
Hayrat Cemaati: % 0.6
Erenköy Cemaati: % 0.6
Diğer: % 3.9

EN ÇOK CEMAAT ÜYESİ DOĞU'DA
Peki Türkiye'de bölgelere göre cemaat üyeliği nasıl seyir izliyor? Batı'dan Doğu'ya doğru gittikçe Cemaat üyeliğinde artış gözleniyor. Batı'da cemaat üyeliği yüzde 5.2 iken bu oran Doğu'da 10.2 ye yükseliyor.

CEMAATE ÜYE OLANLARIN ORANI 6.2
Halkın nabzını tutan Konsensus ankete katılanlara göre 'Herhangi bir cemaate üye misiniz?' sorusuna 'Üyeyim'diyenlerin oranı yüzde 6.2.

EN ÇOK CEMAAT MENSUBU HANGİ PARTİDE?
Araştırmada parti üyelerinin seçmenlerine göre dağılımı da yer aldı Buna göre en yüksek cemaat üyeliği Ak Parti'den çıktı.

Ak Parti: % 9
MHP: % 4.5
BDP: % 1.9
CHP: % 1.3
Diğer: % 11.4

Not: cemaatçilerin partilere üye olması partilerle gönül birliği olduğu için değil...Partilerde söz sahibi olmak için...MHp deki bir caammatçi milliyetçi olduğu için o partide değil yada CHPli bir cemaatçi sosyal Demokrat olduğu için o partide değil amaçları partilerde söz sahibi olmak ve iktidarda iken cemaatlerini korumak.

Shawn Michaels

New member
Kimse sorsam MHP'ye verdim diyor gökten indi heralde bu oylar.Demek millyetçilikleri sandığa kadarmış bu şahsiyetlerin...

guns4rose

New member
Şu tabirden nefret ediyorum. Kim oy verdi: Halk... Ben vermedim ben halk değil miyim?
Siz ruhunuzdaki zehirden temizlenmeniz gerekmekte. Siz daha size oy vereni halktan saymıyorsunuz...

Ayrıca bir de şu CHP içindeki çatışmalara bir atıfta bulunacağım.
Vakti zamanında Ziya Paşa güzel cevap vermiş...

Kalkın ey Fellah-ı Vatan dediler, kalktık; Herkes oturdu biz ayakta kaldık...

Kemal Kılıçdaroğlu'nun düşürüldüğü durum işte bundan ibarettir.

ghost031

New member
Yüzde 50'ye bir kanıt daha

"Mart ayı gelmiş tarlaya gübre atılacak, gübrenin tonu 900 liraya çıkmış. 2 ton gübre 3 sene önce toplam 800 lira iken bu yıl 1800 lira. Bahar gelmiş, tarlanın sürülmesi gerek, 100 dönüm için 700 liralık mazot lazım. Diyelim kırdık-sardık bu meblağı karşıladık. 10 ay bekleyeceksiniz, ürün alınacak; elbette Allah bir âfet vermemiş ise. Köylü ürününü 5 yıl
önceki fiyata ancak satabiliyor; kilo başına 30 ila 50 kuruş. Masrafı karşılamıyor. Son beş yıl içinde memura zam verildi, zengin daha da zenginleşiyor; gıda fiyatları neredeyse 5 yıl önceki seviyelerde ama esas emek sahibi çiftçi kışın aç geziyor. Geçen hafta bunlara şahit oldum ve ne acıdır ki hükümet yine de zenginlerden oy alamıyor. Fakir ahali ise hâlâ o saf düşüncesiyle desteğini esirgemiyor. Cebinde para olmasa, aç gezse de hâlâ desteğini sürdürüyor. Dediği şey şu, 'başka lider yok; ne yapalım!' Fakir, hâlâ fakir. Şimdi ben Ankara'ya gidince zengini, Yozgat'a gidip emeğinin karşılığını alamayan köylüleri görünce Rabbime ancak namazlarda içimi dökebiliyorum. Eğer gelir dağılımında bir adaletsizlik varsa, 'Ya Rabbi, Tayyip Erdoğan'a bunun hesabını sor' diye haykırıyorum. Elimden ancak bu geliyor."
__
Senin bu mektuba Akpartinin verdiği cevap...:

* 2003 ile 2010 yılları arasında ödenen Tarımsal Destek miktarı 36,6 milyar lira oldu. 2011 yılı için öngörülen destek 6,5 milyar tl.

* Ülkemiz tarımsal gayri safi milli hasıla büyüklüğü itibarı ile ,2003 de Dünyada 11. sırada iken 2011 itibarı ile 8. liğe yükseldi. 23,7 milyar olan GSYH rakamı 2010 da 61,8 milyar TL'ye yükseldi.

* 2002 yılından önce Faizsiz Hayvancılık kredisinden hiç kimse yararlanamazken , Sadece 2010 yılında 48.644 kişi bu uygulamadan yararlandı.

* 2002 yılında 4 milyar dolar olan tarım ürünleri ihracatı 2010 yılı itibarı ile 12.7 milyar tl'ya yükseldi.

kaynak: Akicraatlar

slymnbrs1

New member

Sevgili b_clonel arkadaşımızın bazı yazılarını ve yorumlarını okurken keyif alıyorum. Çünkü içinde akıl var, adalet var, düz mantık üzerine gitmiyor.

GKA diyorki:

'' Ya siz AKP ye kimlerin oy verdiğini bırakıında kendinize bakın CHP sandık görevlileri bile CHP ye oy vermiyor.

Türkiye genelinde 8 binin üzerinde sandıktaki CHP parti temsilcisisinin CHP'ye oy vermediği ortaya çıkmış ''

Muhtemelen mışlı, muşlu konuşuyorsa bir kişi bilgi ve kaynaktan yoksun, sadece kişisel düşüncesini veya arzularını aktarıyor ve bu düşüncenin gerçeği ne ölçüde yansıttığı belli değil demektir.

Böylesi bir yoruma, b_clonel, kaynak..? sorusunu yöneltmeyi düşünmezken, Cαη Nickli arkadaşımızın yorumuna, kaynak..? sorabiliyor. Bu elbetteki insani bir davranış, insan her zaman tarafsız ve gerçekçi olamayabilir.

Harbikızın dediği gibi oyları verenlerin bir çoğu ülke geleceğini değilde şahsını düşünen, beleş yaşayan çoğunluktur.

OBARAKUS arkadaşımızın değindiği konu kesinlikle olan biten gerçekleri yansıtıyor.

guns4rose
Şu tabirden nefret ediyorum. Kim oy verdi: Halk... Ben vermedim ben halk değil miyim?
taktir edilecek bir değerlendirme.

ghost031, hayalci arkadaşın gerçekte tarım alanında yaşananları bilmediğini, konulara akgözlükle baktığını düşünüyorum.

Eğer Allah varsa '' ERGENEKON '' ve '' AK '' kelimelerinin taşıdığı anlamı bu derece ayakaltı edenlere ahirette, hesap sorma hakkını tanıyacaktır. Yoksa yapanın yanına kar kalacaktır. Yada, Akıl ve Hukuk gereğini düşünecektir.

Aklınıza danışın, vicdanınıza, imanınıza. Hangisi olsun isterdiniz?

K

Kutay Alp

Guest

GKA diyorki:

'' Ya siz AKP ye kimlerin oy verdiğini bırakıında kendinize bakın CHP sandık görevlileri bile CHP ye oy vermiyor.

Türkiye genelinde 8 binin üzerinde sandıktaki CHP parti temsilcisisinin CHP'ye oy vermediği ortaya çıkmış ''

Muhtemelen mışlı, muşlu konuşuyorsa bir kişi bilgi ve kaynaktan yoksun, sadece kişisel düşüncesini veya arzularını aktarıyor ve bu düşüncenin gerçeği ne ölçüde yansıttığı belli değil demektir.

CHP'ye oy vermeyen CHP'liler kim?

CHP Genel Merkezi'nin tespitlerine göre 8 bini aşkın sandıkta, parti temsilcisi olmasına rağmen, CHP'ye oy çıkmadı. Üstelik oy çıkmayan iller arasında İstanbul da var.

KAYNAK:CHP'ye oy vermeyen CHP'liler kim? CNNTurk.com

YORUM YOK

b_clonel

New member

Sevgili b_clonel arkadaşımızın bazı yazılarını ve yorumlarını okurken keyif alıyorum. Çünkü içinde akıl var, adalet var, düz mantık üzerine gitmiyor.

GKA diyorki:

Böylesi bir yoruma, b_clonel, kaynak..? sorusunu yöneltmeyi düşünmezken, Cαη Nickli arkadaşımızın yorumuna, kaynak..? sorabiliyor. Bu elbetteki insani bir davranış, insan her zaman tarafsız ve gerçekçi olamayabilir.

Harbikızın dediği gibi oyları verenlerin bir çoğu ülke geleceğini değilde şahsını düşünen, beleş yaşayan çoğunluktur.

OBARAKUS arkadaşımızın değindiği konu kesinlikle olan biten gerçekleri yansıtıyor.

guns4rose
taktir edilecek bir değerlendirme.

ghost031, hayalci arkadaşın gerçekte tarım alanında yaşananları bilmediğini, konulara akgözlükle baktığını düşünüyorum.

Eğer Allah varsa '' ERGENEKON '' ve '' AK '' kelimelerinin taşıdığı anlamı bu derece ayakaltı edenlere ahirette, hesap sorma hakkını tanıyacaktır. Yoksa yapanın yanına kar kalacaktır. Yada, Akıl ve Hukuk gereğini düşünecektir.

Aklınıza danışın, vicdanınıza, imanınıza. Hangisi olsun isterdiniz?

Yarımda olsa iltifatın için teşekkür ederim. Lakin bazı arkadaşlar gibi gündemi yarım yamalak takip etmiyorum. Çünkü GKA'nın bahsettiği haber yanlı-yansız bütün medyada yer aldı. Gerçi ben o arkadaşın gündemi yarım yamalak takip ettiğini de düşünmüyorum açıkçası. Mutlaka bilgisi vardır. Ama işte bazı şeyler işimize gelir onu kullanırız. İnsanoğlu işte...Yapıyoruz. Tıpkı sizin o güzel değerlendirmeleriniz gibi. :glare:

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
Senin bu mektuba Akpartinin verdiği cevap...:

* 2003 ile 2010 yılları arasında ödenen Tarımsal Destek miktarı 36,6 milyar lira oldu. 2011 yılı için öngörülen destek 6,5 milyar tl.

* Ülkemiz tarımsal gayri safi milli hasıla büyüklüğü itibarı ile ,2003 de Dünyada 11. sırada iken 2011 itibarı ile 8. liğe yükseldi. 23,7 milyar olan GSYH rakamı 2010 da 61,8 milyar TL'ye yükseldi.

* 2002 yılından önce Faizsiz Hayvancılık kredisinden hiç kimse yararlanamazken , Sadece 2010 yılında 48.644 kişi bu uygulamadan yararlandı.

* 2002 yılında 4 milyar dolar olan tarım ürünleri ihracatı 2010 yılı itibarı ile 12.7 milyar tl'ya yükseldi.

kaynak: Akicraatlar

Kardeş birde buradan bakalım madolyonun diğer yüzüne :durdurun

mavi ile yazılmış yerleri iyice okuyun

1980’ li yılların başında Türkiye’ nin tarım ürünleri ihracatı 2 milyar dolar
iken, tarım ürünleri ithalatı ise sadece 50 milyon dolar civarında
idi. 30 yıl sonra, 2010 yılında gerçekleşen tarım ürünleri dış ticaret
rakamları, Türkiye’ nin net bir ithalatçı olduğunu ortaya koymaktadır
.
2000 yılında tarım ürünleri ihracatı 1.659 milyon dolar, ithalatı ise
2.123 milyon dolar, tarımsal dış ticaret açığı 464 milyon dolar olarak
gerçekleşti. 2005 yılında tarım ürünleri dış ticareti 528 milyon dolar
fazla verdi.Tarım ürünleri ihracatı 3.329 milyon dolar, ithalatı ise
2.801 milyon dolar oldu. Tarım ürünleri dış ticaretindeki sorun 2007
yılında başlamış olup, halen daha devam etmektedir. Türkiye 2007
yılında 916 milyon dolar açık vermiştir. 2008 yılında ise 2.455 milyon
dolar açık vererek Cumhuriyet tarihindeki en yüksek düzeye ulaşmıştır.
2007 yılında gerçekleşen 4.640 milyon dolarlık tarım ürünleri
ithalatının 973 milyon doları hububat yani temel besin maddesi
ithalatıdır. Türkiye 2010 yılında yine Cumhuriyet tarihindeki en yüksek
tarım ürünleri ithalat rakamlarını gerçekleştirmiştir. 2010 yılı tarım
ürünleri ithalatı 6.457 milyon dolardır. Bu yılda canlı hayvan ve et
ithalatının yanı sıra kurbanlıklar dahi ithal edilir duruma gelinmiştir.
2010 yılı tarım ürünleri dış ticaret açığı 1.837 milyon dolar olarak
gerçekleşmiştir.
Bu tablonun oluşmasında, dünyada gıda arz ve talebini
olumsuz etkileyen gelişmelerin yanı sıra, Türkiye’nin 1980 yılı sonrası
tarım sektörünü kontrolsüz bir şekilde dış ticarete açmasının da
etkileri bulunmaktadır.Bu kapsamda, ‘’ daha ucuzunu ithal ederek
ihtiyaçları karşılarız’’, düşüncesiyle oluşturulan politikaların
yanlışlığı yıllar sonra ortaya çıkmıştır. Halkın en temel besin
ihtiyaçları artık ithalat ile karşılanabilir olmuştur.

Kaynak:

karaicraatler (azıcık tarafsız araştırırsan bulursun,ne hikmettir ki sadece ihracat rakamlarını vermişsin,ithalatıda es geçmişsin.Aynı zihniyetteki haber kaynaklarıda haberin bir kaç paragrafını değiştirip süzlemişler ve ihracat rakamları ile teşvik primlerinden bahsetmişler.Ekilen toprağa yani tarlaya teşvik primi vardır ekilmeyene yoktur.Yani ha vermiiiiiiş,ha vermemiş :)

HTML