ilk defa böyle bir durumla karşılaştım. lütfen yardım.

pc kolik

New member
harici hard diskim (usb) disk yönetiminde görünmesine rağmen bilgisayarım da görünmüyor. içeriğine ulaşamıyorum. mantıksal disk yöneticisinin erişilebilmesi için önce diski başlatmalısınız uyarısı var ancak yazma koruması var diye uyarı çıkıyor karşıma. ayrıca yaklaşık 250 gb veri olmasına rağmen ayrılmamış olarak görünüyor. bu veriler benim için çok önemli çocuklarımın hayatı bu harici harddisk in içinde yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim... ayrıca buraya nasıl resim ekleyebilirim?

AlbinaReal

New member
ayrı bir bilgisayarda deneyin eğer işe yararsa sistem de bir sorun vardır bir yolu vardı daha önce denedim başardım ama sizin gibi daha önce bir arkadaşda istedi bulamadım o yüzden tek yöntemi format olarak sunuyorum maalesef

pc kolik

New member
format atmak aklımdan bile geçmez sebebini açıkladım . ama yapabileceğim başka bişeyler olmalı diye düşünüyorum. yoksa bilim ve teknoloji böyle durum için bu kadar aciz kalamaz sanırım. SqooK^ sanada ayrıca teşekkür edrim gösterdiğin ilgi için. PC Inspector File Recover diye bir programdan bahsediliyor
çözüm olabilirmi acaba. ?

AlbinaReal

New member
bakıyorum hocam en kısa zamanda döneceğim

format derken yanlış anlamışsınız beni pc nize format atın : )

pc kolik

New member
Allah razı olsun hocam ama pc yada laptop ikisinede yeni format attım. sorun harici de diye düşünüyorum farklı kablolar da denedim ama sonuç aynı. :(

AlbinaReal

New member
Bilgisayar yönetiminden "Hizmetler"e girin, orada;
Hizmetlerede,
a.) Tak ve Kullan çift tıklayıp, Başlangıç türünü otomatik yapıp hizmeti başlatın
b.) Uzaktan Yordam çağrısını da aynı şekilde otomatik yapıp hizmeti başlatın.
c.) Mantıksal Disk yöneticisi özelliklerini de otomatik yapıp hizmeti başlatın.

Anlamadığınız bişey varsa rahatlıkla sorabilirsiniz. Kolay gelsin.
Yine de olmadı, Güvenlik Duvarını devredışı bırakın.

Disk Yönetimi Sorunlarını Giderme

bu ikisine bir bak

pc kolik

New member
bi deniyeyim sizi haberdar edicem tekrar çok teşekkür ederim ilginize. Ayrıca foto ekleme nasıl yaparım mesaja ?

pc kolik

New member
Herşey tamam da Mantıksal Disk yöneticisi özelliklerini nereden otomatik yapabilirim bulamadım

AlbinaReal

New member
sanal disk olarak b akın : )

eğer sorun devam ederse daha sonra detaylı olarak ilgileneceğim Google da da aramanızı tavsiye derim iyi günler.

AlbinaReal

New member
Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın. işlem tamamdır.Artık dosyalar paylaşıma açık olacaktır.

http://www.bilgiustam.com/usb-bellek-yazma-koruma-hatasini-asmanin-yolu/

AlbinaReal

New member
hocam ıstersenız googleden bır sorunuzu aratın ben de bakacağım ama şuan vaktim yok size en kısa zamanda döneceğim

zafer3838

New member
Selamlar , sorununuz harici diskin elektronik devresinde. Benim de başıma geldi. Diski kutudan sökerek PC ye doğrudan bağladığımda erişebildim. Sizin de yapacağınız bu. İçindekiler değerli diyorsunuz. Başka çözümü yok. Kolay gelsin.

zafer3838

New member
kutulu değil benim harici harddisk USB girişli onu nasıl yaparız. ?
Arkadaşım o disk nasıl girdi o yere. Mutlaka sökülebilirliği vardır. Senin yapmanı önermiyorum. Teknik servisten bir arkadaşa söktür hadrdiski..

Yardım etmeye çalışıyoruz , sen hala kimse yok mu diyorsun. :(