Harry Kewell Galatasarayda[Tek Başlık]

Sh0ck

∂σğαℓ αƒяσ∂ιzуαк
Ölümüne Cimbomlu

Transferde sessiz günler geçiren Galatasarayımız dünyaca ünlü yıldız Harry Kewell'ı renklerine bağlaması, sadece Türkiye'de değil İngiltere'de de geniş yankı uyandırdı... Fakat bu transfere en büyük tepki, Avustralyalı yıldızın eski kulübü olan Leeds United'tan geldi. 2000 yılında İngiliz taraftarlar Christopher Loftus ve Kevin Speight'ın Taksim'de öldürülmesi nedeniyle Galatasaray'dan adeta nefret eden Leeds'li taraftarların Kewell'ı, "İstanbul'a gitme, yoksa ölürsün" diye tehdit ettiği belirlendi.

BİZE EN BÜYÜK İHANETİ YAPTI!

Leeds United Kulübü'ne yakın gazeteler, transfer haberinin ortaya çıkmasının ardından bazı İngiliz holiganların, Avustralyalı yıldızın cep telefonuna ölüm tehditleri içeren mesajlar attığını öne sürdü. Leeds Fun Club'ın forum sayfasında da Kewell'a ateş püsküren Leeds'li taraftarlar, efsane gözüyle baktıkları yıldız futbolcu için, "Elimizdeki tüm Kewell formalarını yakacağız. Taraftarı, bizim arkadaşlarımızı öldüren bir takımın formasını giymek, yapılacak en büyük ihanettir" ifadesini kullandılar.

JUVE VE ROMA DA İSTİYORDU

Öte yandan Kewell'ın transferini çok gizli bir operasyonla bitiren Galatasaray'ın birçok Avrupa devine çalım attığı da ortaya çıktı. Sarı-Kırmızılı yönetimin, Portsmouth, Fulham, Celtic, Roma ve Juventus'un da istediği Avustralyalı yıldızı renklerine bağlaması büyük bir başarı olarak nitelendirildi. Bu arada İngiliz basınına konuşan Kewell'ın menajeri Mandic'in, "Transfer henüz kesinleşmedi" demesi Galatasaraylı taraftarları endişelendirdi. Fakat bu sözlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

05,07,2008
webaslan.com​

umarım sonu lincoln gibi olmaz :goz::goz:

Harry Kewell imzayı attı

Harry Kewell

05 Temmuz 2008 12:50
Galatasaray'ın flaş transferi Harry Kewell, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde resmi sözleşmeye imza attı

Harry Kewell:

Türk futbolunu her zaman takip ediyordum. Son olarak zaten Euro 2008'de Türkiye adını fazlasıyla duyurmayı başardı. Tüm seçenekleri önüme koydum ve Galatasaray'ı kendime en uygun kulüp olarak buldum.

Kariyerimde bir değişiklik yapmak istiyordum. Liverpool'da başarılı sezonlar geçirdik ama geçmişi geride bıraktım. Galatasaray'ı seçtiğim için doğru bir karar verdiğime inanıyorum.

Dün gece bana yapılan karşılama töreninden çok duygulandım. Gerçekten çok etkileyiciydi. Daha önce Türkiye'ye geldiğim için Türk taraftarların nasıl takımlarına düşkün olduklarını biliyorum.

Sakatlığımdan ötürü, son sezon Liverpool'da oynayamadığım doğru. Ancak 6 haftadır Avustralya Milli takım kampındayım. Şimdi herşey yolunda...

by.erce

New member
Konular birleştirildi.Lütfen daha dikkatli olalım.Tek başlıga bakmadan konu acmayalım.

mk04100

New member
O Artık Resmen Galatasarayda -19-KeWeLL-19- +caps

05 Temmuz 2008 13:00
Galatasaray'ın flaş transferi Harry Kewell, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde resmi sözleşmeye imza attı. Kewell 19 numaralı formayı giyecek...
Kewell, Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda gerçekleştirilen, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve kulüp yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel'in de hazır bulunduğu törende kendisini 2 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

İmza törenine boynunda Galatasaray atkısıyla katılan Avustralyalı futbolcu, tören sonrası sarı-kırmızılı takımda giyeceği 19 numaralı formasıyla gazetecilere poz verdi.

Galatasaray'ın yeni transferi Avustralyalı futbolcu Harry Kewell, kendisi için en çekici teklifi Galatasaray'ın yaptığını söyledi.

Kewell, Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda gerçekleştirilen imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Transferiyle ilgili bir soruya Kewell, ''Önümdeki tüm seçeneklere baktım ve Galatasaray'ın benim için en çekici teklifi yaptığına karar verdim. Türk futbolunu biliyordum. Son şampiyonada Türk takımının başarısı da beni etkiledi. Teknik direktörle konuştum. Her şeyden önce oynadığım futboldan keyif almak istiyorum. Bunu Galatasaray'da yapacağıma inanıyorum'' karşılığını verdi.

Kendisi için hayatında yeni bir dönem başladığını vurgulayan Avustralyalı futbolcu, ''Liverpool'da her türlü imkana sahiptik. Fakat bazı şeyleri değiştirmem ve geçmişi geride bırakmam gerekiyordu'' dedi.

-''ŞU ANDA KENDİMİ TAMAMEN İYİ HİSSEDİYORUM''-

Atatürk Havalimanı'nda taraftarların dün gece kendisini karşılamalarına da değinen Kewell, ''Benim için sözcüklerle anlatılması mümkün değil. Dün akşam bana yapılan karşılama çok çok güzeldi. Daha önce Türkiye'ye geldiğim için taraftarların takımlarına nasıl bağlı olduklarını, destek verdiklerini görmüştüm. Şimdi bunun içinde bulunmak güzel bir duygu'' diye konuştu.

Kewell, kendisini iyi hissettiğini belirterek, ''Liverpool'da son sezon birkaç maçta oynayabildim. Fakat Avustralya Milli Takımı'nda oynadım ve her şey yolundaydı. Şu anda kendimi tamamen iyi hissediyorum'' dedi.

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ise Harry Kewell ile 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını belirterek, ''Kendisine başarılar, kulübümüze de hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

Kewell'ın deneyimli bir futbolcu olduğunu ifade eden Sezgin, ''Zaten iyi olan takımımıza vereceği katkılarla da hedefimize ulaşma yönünde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum. Kendisine 'Hoşgeldin' diyor ve başarılar diliyorum'' diye konuştu.

Sezgin, Kewell'ın bugün İstanbul'dan ayrılacağını, 12 Temmuzda diğer milli oyuncularla birlikte Almanya'daki kampa katılacağını söyledi.

İsveçli futbolcu Linderoth'un ise bugün kampa katıldığını kaydeden Sezgin, ''Nonda da 7 Temmuzda İstanbul'a gelecek. Kadroya katmayı düşündüğümüz oyuncular, izinlilerin katılmasıyla 12 Temmuzda hep birlikte kampta olacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.

-KEWELL'IN KARİYERİ-

Harold (Harry) Kewell, 22 Eylül 1978'de Sidney'de doğdu. 15 yaşında denenmek için gittiği İngiltere'de, Leeds United takımına transfer olan Harry Kewell, Mart 1996'da 17 yaşındayken Middlesbrough karşısında Premier Lig'deki ilk maçına çıktı. Nisan 1996'da ise Şili karşısında ilk kez Avustralya Milli Takımı'nın formasını giydi.

Kewell, Leeds United'ta oynadığı 8 sezon boyunca 181 maçta forma giyip 45 gol attı.

2003-2004 sezonunda Liverpool'a transfer olan Avustralyalı futbolcu, Liverpool ile 2005 yılında İstanbul'da Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı. Kewell, Liverpool'da oynadığı 5 sezon boyunca 93 resmi maçta forma giydi ve 16 gol attı. 1996 yılında bu yana Avustralya Milli Takımı'nın formasını 36 kez giyen Kewell'ın, milli forma altında ise 11 golü bulunuyor.

Kewell, son olarak geçen ay Avustralya Milli Takımı ile 4 maça çıktı. Avustralya Milli Takımı'nın Irak'a karşı oynadığı 2 maç ile Katar ve Çin'e karşı oynadığı maçlarda ilk 11'de sahaya çıkan Kewell, bu maçlarda toplam 322 dakika sahada kaldı ve 2 gol attı.

KLÜBÜMÜZE HAYIRLI OLSUN

HOŞ GELDİN KEWELL

GaLaTaSaRaY

-HaKiKaT-

Altın Üye
Harry Kewell Gut Hastası Mı?

Avustralyalı yıldıza, 2006 Dünya Kupası’ndaki İtalya maçından önce ‘gut hastalığı’ teşhisi konduğu öğrenildi

Transfer bombasını Harry Kewell’la patlatan G.Saray için yine de büyük bir tehlike söz konusu. Liverpool takımından transfer edilen Avustralyalı oyuncunun ’gut hastası’ olduğu ortaya çıktı. Biri İstanbul’daki Liverpool-Milan Şampiyonlar Ligi finalinde olmak üzere 2 kez ciddi sakatlık geçiren Kewell’ın, 2006 Dünya Kupası’nda ise 2. kez ’yıkıldığı’ öğrenildi. Guus Hiddink’in çalıştırdığı Avustralya ile gruptan çıkan yıldız, İtalya ile oynanacak olan 2. tur maçına çıkamadı ve koltuk değenekleriyle kulübedeydi. Takım arkadaşı Mark Viduka ve Hiddink olayı bilek şişliği olarak geçiştirmeye çalışsa da bir kaç gün sonra yapılan açıklamada oyucunun ’gut hastası’ olduğu bildirildi.

90 DAKİKASI YOK

KEWELL’IN takım arkadaşı Scott Chipperfield İtalya maçından sonra “Ayağında gut var çok acı çekip, yürüyemiyordu. Koltuk değenekleriyle geldi. Bu tam anlamıyla hâyâl kırıklığı çünkü biz bütün herşeyi onunla gerçekleştirmiştik” açıklamasını bile yapmıştı. Kewell, Dünya Kupası ardından Liverpool’daki 2007-08 sezonunda 15 resmi maçta oynadı ama hiç 90 dakika sahada kalamadı. Teknik direktör Benitez, 2 yıldır hayranı olduğu Kewell’ı oynatmayı beklediği öğrenilirken, oyuncunun G.Saray’da yakalayacağı performans merak konusu oldu

GUT HASTALIĞI NEDİR ?

GUT vücuttaki ürik asit fazlalığından oluşan, bazı eklemlerde ağrı, duyarlılık, kızarıklık, şişlik ve ısı artışı ile ani olarak gelişen, şiddetli ataklarla seyreden bir hastalıktır. Romatizma türleri içinde en ağrılısıdır. Nedenlerinden bazıları fazla alkol alımı, yorgunluk ve eklem travmasıdır. Küçük yaralanma ve travmadan sonra eklemlerde çok ağrı olursa ve iyileşmesi umulandan uzun sürerse, bu gut vakası olabilir.

Her şey kendi elinde

GUT hastalığı, kronik bir hastalıktır. Vücutta mafsal ya da başka yeri tuttuğu takdirde o kişiyi son derece rahatsız eder. Ürik asit fazlalığı nedeniyle oluşan bir hastalıktır. Herşeyden önce beslenmesine ve de diyetine çok dikkat etmeli. Eğer bunlara uyarsa, herhangi bir problem yaratmaz. Devamlı olarak hastalığının kontrol altında tutulması gerekir. İlaçlarını düzenli olarak kullanır ve de diyet kurallarına uyacak olursa, sporculuk hayatına rahatlıkla devam edebilir. Eğer eklemlerde bir harabiyet yaratmadıysa, büyük bir problem yaşamaz. Yani her şey Kewell’ın elinde. Ancak Kewell’ın daha önceden yaşadığı diğer sakatlıklar da var. Tüm bunların analizinin çok iyi değerlendirilmesi gerekir.

kaynak: http://www.spor3.com/haber.php?haber_id=388905

qxqx

New member
eskiden ii oyuncuydu ama son yıllarda baya ortalarda yok sakatlıklardan ve formsuzluktan forma şansı bulamadı sakatlık yaşamazsa yararlı olabilir

FOÇA

Banned
Sakatlansada Türkiye için çok kaliteli bir yetenek kendini bir toplarsa bütün takımların korkulu rüyası olacağından taraftar ve camia olarak şüphemiz yok baya sıcak kanlı bir oyuncu bu yıl sol ayakla atacağı gol çok olacağa benziyor.

ulugbey

New member
Adam yetenekli ama sakat.
Sanırım Carruscanın yerine geldi. Yani ardanın yeni yedegi
:)
hayırlı olsun.

seyyid

New member
gut diye ya güldüm ölümcül hastamı ayağına mı vuruyor gut allah allah adam gelmeden diller uzadı bea(geldide gelmeden uzadı)

bLueXtremE

єχтяємє &
Moderatör
"Galatasaray'ı seçtim"

Galatasarayımızın Liverpool'dan transfer ettiği yıldız solak Harry Kewell Türkiye'den ayrılmadan önce GSTV'nin sorularını yanıtladı

Galatasarayımızın Liverpool'dan transfer ettiği yıldız solak Harry Kewell Türkiye'den ayrılmadan önce GSTV'nin sorularını yanıtladı. Kewell taraftarlara havaalanında gösterdikleri muhteşem karşılamadan ötürü teşekkür etti. Kulübümüzün resmi internet sitesinde de yayınlanan röportaj şu şekilde;

Dünden bugüne kadar neler yaşadı ve neler hissediyor Harry Kewell o muhteşem karşılamadan sonra?
Her şey çok hızlı gelişti ben şimdi ancak dün akşam yaşadıklarımı düşününce ne kadar müthiş bir şey olduğunu anlıyorum.Dün akşam taraftarlar müthiş bir karşılama hazırlamışlardı ve herşey mükemmeldi,onlara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.

Florya Metin Oktay tesislerine geldin ve arkadaşlarınla tanıştın nasıl buldun ortamı?
İlk izlenimlerim gerçekten çok çok iyi, oyuncuların bir kısmıyla ve hocayla tanışma fırsatı buldum, çok genç ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takım olduğunu biliyorum bu sabah gördüğüm her şey çok hoşuma gitti.

Bizler Kewell’ın hücum hattının birçok yerinde oynadığını biliyoruz peki kendisi hucum hattının hangi bölgesinde daha faydalı olabilirim diyor?
Günümüzde her ne kadar her oyuncunun, kendisini en iyi hissedeceği hissettiği yerler varsada saha içerisinde bugün bilinen bir şey şu,özellikle bir hucum oyuncusunun rakip takımın sahasında her noktada faydalı olması gerek ve her görevi yeterince yapabilmesi gerek dolayısıyla hucum oyuncusunun herhangi bir yer seçebilme lüksü yok nerede oynaması gerekiyorsa orda oynamalıdır.Benim içinde rakip takımın yarı sahasında olayım da nerede oynarsam oynayayım fark etmez

İstanbul’da olmak seni heyecanlandırıyor mu? Sen İstanbul’a yabancı da değilsin 2005 yılında Milan’la muhteşem bir şampiyonlar ligi final maçına çıkmıştın. Neler söyleyeceksin İstanbul ile ilgili?
Tabii ki o zaman takımla birlikte kupayı kaldırmak çok önemliydi, Benim için artık önemli olan tek şey var güzel futbol oynayıp Galatasaray’a faydalı olabilmek.

Michael Skibbe ile ilgili bir bilginiz var mı? İlk kez bir Alman hoca ile çalışacaksınız?
Daha önce hiç tanışma fırsatımız olmadı ben kendisiyle ilk kez burada tanıştım, fakat hep söylediğim ve söyleyeceğim gibi ben İstanbul'a Galatasaray’a yeni bişeyler öğrenmeye geldim,burada yapmam gereken çok şey var bunlardan en önemlisi yeniliklere açık olmak dolayısıyla ben görevimi yapmak istiyorum.

19 numaralı formanın senini için bir önemi var mı?Genellikle bügüne kadar 7 veya 10 numaralı formayı giyiyordun?
Rakamlar doğrusunu söylemek gerekirse benim için çok birşey ifade etmiyor,rakamlar rakamlardan ibarettir,bende herkes gibi 10 numarayı seviyorum fakat Galatasaray’a geldiğimde 19 numaranın müsait olduğunu öğrendim ve bunu istedim ama dediğim gibi benim için rakamlar önemli değil.

Turuncu forma ile ilgili neler söylüyeceksin? Kulüp ilk kez tarihinde bu renk formayı giyecek?
Bizim için yeni bir renk umarım bize uğurlu gelir,bize şans getirir ve bizi başarılara ulaştırır Avrupa kuplarında giyeceğimiz renklerden biriside bu biz bu renklerle başarıya ulaşmak istiyoruz.

Taraftarla ilgili neler söyleyeceksin zaten 2000 senesinden de Galatasaray taraftarını tanıyorsun onlara bir mesajın var mı?
Ben iyi futbol oynamak için buradayım,Galatasaray taraftarlarını mutlu etmek için buradayım iyi bir performans sergileyerek onların ilgisine layık olmaya çalışıcağım.

Roma’nın sana son anda bir teklif yaptığı duyuldu, ancak daha yüksek olan bu teklifi kabul etmediğini biliyoruz biz sen bu konuyla ilgili neler söyleyeceksin bize?
Sadece Roma değil daha birçok farklı kulüp vardı gerek ben gerekse menejerim Roma kulübüyle konuştuk.Sonuç olarak size sunulan tekliflerde aşağı yukarı hep aynı şeyler vardır.size teklifler açık bir şekilde sunulduğunda yapmanız gereken bir şey vardır hangi kulübün sizi daha fazla istediğine bakarsınız, benim durumumda Galatasaray ın beni daha fazla istediği aşikardı ve ben Galatasaray’ı seçtim.

Sana bu özel röpörtajdan dolayı çok teşekkür ediyoruz ve Galatasaray forması altında başarılar diliyoruz.

GaLataSaray.Org​

HTML