hangi programlama dili öğrenilmeli

marmatus

New member
arkadaşlar bende C++ öğrenmek istiyorum hatta buradan birçok döküman download ettim.
vakti zamanında semantic C ile uğraşmıştım ama çook uzun zaman ayrı kaldım. bana son sürüm derleyiciyi bulmam için yardımcı olursanız sevinirim. ben arıyorum ama hala bulamadım.

MaLum-kişi

Hbeşer-i KamilH
internetten filan zor öğrenmen halk kütüphanesine git teknolaji bölümde bu tarz kitaplar var en iyi kitaptan öğrenilir C++ bundan ötesi yok olmaz neden bu temeli bunun üzerine en fazla modifiye olur onlarıda anlarsın temeli kaparsan

marmatus

New member
Bugün ms visual studio 2010 ultimateyi buldum ve kurdum.
bu programda istersek C++ veya C# olarak çalışabiliyor muyuz ?
ilk açılışta böyle bir seçim gördüm de ondan soruyorum?

cakir

New member

Microsoft
Visual Basic
C#

Vede

Sun Java
Diyorum gelecek bunlarda diyorum zaten şuanda piyasada genellikle bu üç dil kullanılıyor

Visual Basic vede C#'cı olarak forever Microsoft diyorun :durdurun

a_yakar_89

New member
delphi dili diyonuzda delphi dili ne yaaa :D program ne cabuk dil oldu... C++ yada java ögren zaten pascal hariç diğerleri birbirine benzer... ama iki tane öğrencem diye kendini parçalama.... tek bir tanesi yeter...yoksa kararsız kalırsın.... java öğrenmeni tavsiye ederim

smihilor

New member
Bugün ms visual studio 2010 ultimateyi buldum ve kurdum.
bu programda istersek C++ veya C# olarak çalışabiliyor muyuz ?
ilk açılışta böyle bir seçim gördüm de ondan soruyorum?
Tabiki Microsoft C++ diline daha bircok nitelik ekliyerek bunu VS 2010 da daha etkin hala getirdi, bunun dışında C# dili gibi birçok Microsoft teknolojisiyle bu geliştirme ortamında uğraşabilirsin

ottoboy

New member
bilişim öğretmeni olarak şunu söyliyeyim. piyasada c# ve vb.net iyi iş yapmakta. delphi önceden kurulmuş olan bazı yazılım şirketlerinde hala tercih edilmekte.
Sen yeni öğreneceğim diyorsan öncelikle, algoritma nedir onu öğren.
ardından pascal, c++, c# veya vb.net dillerinden herhangi birini seçerek bununla algoritmaları koda dökmeye başla. Dilin önemi yok.

neden dilin önemi yok, tüm programlama dilleri bazı komutlar ve syntax harici temel seviyede aynı çalışır. döngüler ve karar verme mekanizmalarını öğren ardından hangi dile geçersen geç. öğrenmen 2 saatini alır.

önemli olan programlamanın temelini ii öğrenmek

metinakkus

New member
Dilin becerilerini inceleyerek ve amaçlarını doğru tespit ederek bir programlama dilinde uzmanlaşman gerek.Programlama Dili aleminin iki ağır abileri vardır: C/C++ ve Java.Ama programcılık artık bir derya ve bu deryada ne aradığını bilmek gerek.C/C++ ve Java nın yetenekleri diğer dillerle karşılaştırılamaz.Sistem yazılımcısı olacaksan C/C++, Elektronik aygıtlarla çalışacaksan Java.Masaüstü uygulama yazacağım diyorsan C#,VB/VB.NET,Delphi.WEB ile ilgileneceksen PHP,Perl...vb.Kullanacağın işletim sistemi de önemli.Unix temelli işletim sistemi alanında çalışacaksan C/C++, Java, Python ile ilgilenebilirsin, öyleki kamu kurumlarının Pardus kullanması gündeme geliyor ve artık Windows esaretinden bu ülkeyi kurtarmak gerektiğine inananlardanım.C/C++,Java,PHP aynı syntax'a sahip denilebilir.Ne kadar farklı dil öğrenirsen ufkun o kadar gelişir ama önemli olan dilin uygulama alanlarındaki becerilerinin kulanmayı öğrenebilmek.Programlama Dili(C/C++,Java,Python,..)+English+matematik+elektronik+zeka 5lisi yeterli.Ama bilgisiz biri olarak Network ve Assembly konusunuda bu 5liye eklmelisin ki resmi net görebilesin derim.Derleyici olarak hem windows hemde linux ta yabancılık çekmemen açısından MinGW+Netbeans IDE+Eclipse IDE kullanabilirsin.Artık 3 aylık eğitimli diyetisyenlerin bile uzman die anıldığı bu evrende bir konuda uzman olduğunu kanıtla yeter.Hiç kimseye hakaret , saygısızlık ve kendi adıma ukalalık etmek istemem.Ustalar daha doğrusunu söyleyene kadar ben bunları söyleyebilirim.Buradaki bütüm kardeşlere saygılar.

odiseus

New member
c++
diyorsunuzda iş imkanlarınızı bilmiyorsunuz..

gelecek java c# ve .net lerde dostlar lütfen yazılımcı olarak söylüyorum yanlış yönlendirmeyelim arkadaşları..

web tabanlılardan asp.net kesinlikle bilinmesi gerekenler arasında..
Arkadaşa katılıyorum ve bence C# ( si sharp ) ayrıca iyi karar ver çünkü birine başladın mı öbürüne geçişin çok zor olur...