Google’ın işe alımda sorduğu sorular

yasko_

New member
Dünyada kaç piyano akortçusu var?

bu soruda akıl kariştirici sadece piyano hariç tüm müzik aletlerinin akort edildiğini bilmeyen bir kişi çok piyanocu var e akortçuda çok olmalı dıyerek atabilir kafadan birşeyler...

HKuyucu

New member

bu soruda akıl kariştirici sadece piyano hariç tüm müzik aletlerinin akort edildiğini bilmeyen bir kişi çok piyanocu var e akortçuda çok olmalı dıyerek atabilir kafadan birşeyler...
iste bizim karızma burada,dunya bir yana TR bir yana:) yazın bakam google "piyano akort" diye:) dunyada olmayabilir ama bizde dolu:)

enviro

New member
"Bozuk para boyutuna ininceye kadar sıkıştırıldınız ve kütleniz orantısal yoğunluğunuzu koruyacağınız kadar ufaldı. Ardından bir kıyıcı (blender) içine atıldınız ve 60 saniye içinde çalışmaya başlayacak. Ne yapardınız?"

Bu ne kardeşim, tam bahtsız bedeviyiz galiba.
CEVAP : Kutup ayısının gelip beni kurtarmasını beklerdim.

mc_hayalci

|”:Eenzaam*Duisternis:”|
adamlar en iyisini yapmak için en iyileri seçiyolar kim daha çok soruya doğru cvp verirse o girer işte bu her işin kanunudur

Blue_Secret

Қądįм Ðơ§Т
Kolundaki saat 03:15. Akrep ve yelkovanın açısı kaçtır? (Sıfır değil!)
Bunun cevabi ne bilen var mi?Ben anlamadim gerci digerlerini de blmiorm ama bu ilginc...
Dikkat et arasındaki açıyı sormuyo,öyle olsa 0 olurdu zaten, cevap 15 olmalı

kaptan61ts

New member
Dikkat et arasındaki açıyı sormuyo,öyle olsa 0 olurdu zaten, cevap 15 olmalı
Akrep tam 3 göstermez yelkovan 15 gelmeden arada 1 sn zaman var onu soruyor.

Bende açıyı 0.06 buldum...
1 gün 24 saat *60=14400 dak
14400 dak*60=86400 saniye
86400/ 360(derece) =240 kere de tamamlar
240/60 (dakika) = 4
4 (derece) / 60 saniye =0,06:vur

k155

New member
valla adamlar asmias kendilerni bend ebir coguna cevap verdim aama bunlari sormalarindaki amac senin dogru cevabi vermen degil zor durumla karsilasinca ne yaparsin? bilmedigin konularda savunmani naisl yaparsin flan fialn hani senin naisl dusundugunu anlamaya calisiyorlar. yoksa ne yani mulakatmi bu yoksa matematik genel kultur testi mi? adamalr ise en iyiyi almak icin akil yapisi nasil calisiyor , dusuncelerine hakim mi,
mesela otobus e top sigdirma konususnda size soyle diyim otobusun bos yerperi demis peki her imkaniniz oldugunu varsayacak miyiz ? bu durumda bagaj var lastiklerin ici bile var hepsi bos yerler unutmayin hani neleri gorebildiginiz olcmeye calisiyorlar. yoksa istedikleri
otobusun boutlarindan ic hacmini hesapla koltuk v.b seylerin ic hacimden kapladigi yeri cikart net hacmi hesapla sonrada topun hacmini biiyorsun ya zaten oradan da kac tane koyabilecegini bul...
hepinize kolay gelsin arkadaslar

Afsinbey

New member
edit:) saat tam 3ten 3.15 kadar akrep ne kadar 4e dogru kayarsa o kadar aci vardir arada:) ust uste cakısık degil yani akreple yelkovan:) adamlar hakkaten iyi soru soruyorlar lapin gibi zipladim düz mantiga:) cevap: 1.25 derece [yontem: akrep 60 dakikada 5 derece hareket ederse 15 dakikada x derece hareket eder deyip capraz carpimla x in pesine dusulur:)]

tabi bu cevap da yanlıs olur komple zıcılır:) dogrunun pesini birakmayin bi sayfa daha cevirin:)
ben 7.5 derece hesaplamıştım

1saat=60 dk => 30 derece yapıor (12 saat 360 derece olduğundan)

1 saatte 30 derece açı değiştiren akrep

15 dk da "7.5" derece açı yapar

MaLum-kişi

Hbeşer-i KamilH
sonunu düşünen kahraman olamaz ! derdim a noktaı B noktası olayına :)

ServerErr0r

uid=0(root)
Bir otobüse kaç golf topu sığar?
Otobüsün büyüklüğüne göre değişir.

Bozuk para boyutuna ininceye kadar sıkıştırıldınız ve kütleniz orantısal yoğunluğunuzu koruyacağınız kadar ufaldı. Ardından bir kıyıcı (blender) içine atıldınız ve 60 saniye içinde çalışmaya başlayacak. Ne yapardınız?
Zaten ölmüş olurum.

Veritabanının ne anlama geldiğini sekiz yaşındaki kuzeninizin anlayacağı bir şekilde açıklayın.
Bak yeğenim senin şu facebook profilin falan nereye yükleniyor düşündün mü hiç ?
Saatin akrep ve yelkovanı günde kaç kere üst üste gelir?
22 kere..

A noktasından B noktasına ulaşman gerek ama başaracağın kesin değil. Ne yaparsın?
Başaracağım bir yol ararım..

Dolabında o kadar çok tişört var ki seçmekte zorlanıyorsun. Daha kolay seçim yapmak için ne yaparsın?
Gözümü kapatır,seçerim birini
Bir köyde her 100 evli çiftin birinde koca, karıyı aldatıyor. Her kadın kendi kocası dışında hangi erkeğin aldattığını biliyor. Köyde zina yasak ve kadına kocasının aldattığını ispatladığı anda öldürme yetkisi veriyor. Hiçbir kadın bu kurala karşı koyamıyor. Bir gün kraliçe köyü ziyaret ediyor ve en azından bir erkeğin zina yaptığını söylüyor. Ne olur?
Demekki kraliçe zina yapıyor,zina yapan adamın karısı kocasını öldürüp diğer bütün zina yapanları açıklar ve kıyamet kopar..

Hep erkek çocuk istenen bir köyde aileler erkek çocuk doğuncaya kadar doğurmaya devam ediyor. Erkek doğarsa da artık çocuk yapmıyor. Bu köyde kızların erkeklere oranı ne olabilir?
Kızlar muhtemelen erkekleri enaz ikiye katlar..

Bir otoyolda 30 dakika içinde bir araca rastlama oranı yüzde 0,95 ise 10 dakikada rastlama oranı nedir?
0.75 civarında olur.
Kolundaki saat 03:15. Akrep ve yelkovanın açısı kaçtır? (Sıfır değil!)
360/12 = 30 ; 30/4 = 7.5 derece olur.
Dört kişi gece karanlığında bir ip köprüden geçmek zorunda. Ancak sadece bir el fenerleri var ve içindeki pil 17 dakika yetecek. Köprü aynı anda iki kişiden fazla taşıyacak kadar sağlam değil ve el feneri olmadan geçmek için çok tehlikeli. Her kampçının geçiş hızı da farklı. Bir 1 dakikada, diğeri 2 dakikada, diğeri 5 ve en yavaşı 10 dakikada geçebiliyor. Nasıl olur?

#2dk ile 1dk olanlar gider(2dk)
#1dk olan geri döner(1dk)
#10dk ve 5dk olanlar gider(10dk)
#2dk olan geri döner(2dk)
#2dk ve 1dk olanlar gider(2dk)
= 17dk

Bir partidesin. Sen ve arkadaşınla birlikte 10 kişi var. Arkadaşın seninle aynı gün doğmuş her kişi için 1 dolar vermek üzere bahse giriyor. Ama bulamadıkların için de 2 dolar alacağını söylüyor. Bu bahse girer miydin?
Aynı günden kasıt haftalık günler mi yoksa tam olarak aynı gün mü belli değil,hangisi olsa farketmez ben girmezdim.
Ne bilim ben..Ama tahminen 500 - 1000 arasındadır
Aynı boyda sekiz topun var. Hepsi aynı ağırlıkta ancak bir tanesi biraz daha ağır. Bir terazide sadece iki defa tartarak hangi topun daha ağır olduğunu nasıl bulabilirsin?

Önce 3 top bir kefeye 3 top diğer kefeye koyardım,eğer eşitse kalan iki topu tartıp bulabiliriz.
Eşit değilse ağır olan kefedeki 3 topun ikisini kefelere koyardım,eşitse kalan top ağırdır,değilse zaten ağır olan belli olur.

5´ten 1´e doğru azalan rütbelerle beş korsanın var. En rütbeli korsan toplam 100 altının nasıl bölüşüleceğine karar verme hakkına sahip. Ancak diğerleri de onun kararına oy veriyor ve yarısından azından oy alırsa öldürülüyor. Kendi payını en fazla tutup hayatta kalması için nasıl bir paylaşım yapmalı?
Şimdi burda muhtemelen oylar rütbelere göre dercelenir,eğer öyleyse 4 ve 3 numaralara 30 ar altın ver,kendine de 40,diğer ikisini de boşver....