..::Gitar Dersleri::..

hacker ?

New member
bende de bir tane gitar var ama henüz daha tam olarak calmayı bilmiyorum bna yardımcı olun lütfeeeeeeen

StormBlade

New member
arkadaşlar ben bir süre elektro öğrenmeye çalıştım biraz kaptım 1-2 ay sonra şimdi metallica parçalarına başlayayım dedim fakat hep karşıma plam mute denen mevzu çıkıyor bu iş tam olarak nasıldır bi açıklanırsa sevinirim

onurksk35

New member
Valla ArkadaŞlar Çook İstİyorum Gİtar Çalmak AÇiklamalarda Bayabİr İyİ Ama Gİtar Almak İstİyorum Ayni AĞaÇtan Yapilan 2 Gİtarin Sesİ Bİle Ayni DeĞİlmİŞ Okadar Para Vercez Sonunda HÜsrana UĞramak İstemİyorum İzmİrden Almak İstİyorum İzmİrlİ ArkadaŞlardan Varsa BİldİĞİ Bİryer Yardimci Olabİlİrse Sevİnİrİm

uyuz4444

New member
elektrogitar için belli başlı markalar dışına çıkmamak lazım. jackson,ibanez,bc.rich,washburn.. gibi .bende ibanez var ve çok memnunum. alırken de kesinlikle yanında bilen birisi bulunsun

creationme

New member
arkadaslar ben direk electrodan baslamak istedim ve aldım ama lisede olduğum için özel ders almaya biraz geç baslıcam ama ben kendi kendimebiseyler yapmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

piciman

New member
Tablature Explanation

StormBlade' Alıntı:
arkadaşlar ben bir süre elektro öğrenmeye çalıştım biraz kaptım 1-2 ay sonra şimdi metallica parçalarına başlayayım dedim fakat hep karşıma plam mute denen mevzu çıkıyor bu iş tam olarak nasıldır bi açıklanırsa sevinirim
-palm muting-
açıklaması şudur
tele hafifçe dokunduğun zaman çıkan bi ses vardır
işte o mutedur
uygulamada ise şunu yaparsın
sağ avcunun dolgun kısmıyla tele dokunurkene penayla tele tınla
o telleri susturur

metallica---->welcome home (3:44) itibaren dinle
TABLATURE EXPLANATION

http://www.4shared.com/file/10951866/7b29683d/tablature_explanation.html

berta

New member
Palm Mute dediğin cın cın işte =)

Elinin serçe parmağın devamından bileğine kadar giden kısmını(löp löp yumuşak bi yerdir) "hafifçe" köprü yakınlarına daya. Çok bastırma ses çıkmaz. bas bi powerchord (beşli, ne basıyorsan bi alt telinde iki perde yanı) başla cın cına.

Al sana rock.

drive da kullan yalnız bu teknikle.

alex37

New member
kafam almıyor..çok özr dilerim ama kafam almıyor..çooook çok özr dilerim ama gerçekten kafam almıyor..sakın bana kafanı koparırsak hemencik kafan alır demeyin..kimi bir anda alır kimininde yıllar sonra alır..ama şu gerçek ki benim kafam asla alamayacak..özr..zaten her kes müzisyen olamaz ki..ama ben amatör bile olamam öffff ne zor işmiş..ama müzik dinlemek ne hoş..

piciman

New member
alex37' Alıntı:
kafam almıyor..çok özr dilerim ama kafam almıyor..çooook çok özr dilerim ama gerçekten kafam almıyor..sakın bana kafanı koparırsak hemencik kafan alır demeyin..kimi bir anda alır kimininde yıllar sonra alır..ama şu gerçek ki benim kafam asla alamayacak..özr..zaten her kes müzisyen olamaz ki..ama ben amatör bile olamam öffff ne zor işmiş..ama müzik dinlemek ne hoş..
gun gelecek senin de kafan basacak :)
ben 15 imde elime aldım ilk gitarı ne ogretenim vardı ne anlatanım
o zamanlar bugunlerdeki gibi de değildi herşey
şimdiki jenerasyon daha şanslı
grup sayısı arttı
studyolar çoğaldı
bizim zamanımızda nerde

neyse
kendi kendimize yugrulalım dedik sıkıldık
sonra bu işi beceremeicem dedim atım bi kenara gitarı
sonra 20 sinde denedik busefer oldu ama olana kadarda canım cıktı
cok kafa yorduk oldu şimdi yaş oldu 28

derimki bu işi hemen yaparım diosan profesyonel yardım al
ama onun da sakıncaları var ogretenin kimse onun yolunda gidersin
ama yok ben kendim yapıcam diosan o daha da zor
ama bide sıyrılabilirsen senden mutlu kimse olamaz
cunku sen öğretmissindir gitara herşeyi

şimdi kendi kendime diyorum
keşke enstrumana 4-5 yaşlarında başlasaydım die
emziki bıraktıktan hemen sonra ebeveyinin
senin eline top yerine enstruman vercektiki
bak o zaman nasıl kafan basıyo olacaktı :)

tu-ana-09

New member
MRB,teşekkürler.ben yeni başladım.internetten araştırıyorum.birçok bilgim oldu.pratik yok ama.işe nerden başlamalıyım.pima çalışmaları,tab ve diğerleri,gerekli dökuman hazır.kendi kendime başarmak istiyorum.

ritimler,alt ve üst vuruşlar nota değerleri........herşeye bir anda saldırdım,biliyorum ama gitar çalmak istiyorum.hem de çok.ezgisi beni dinlendiriyor.alt yapı hazır ama pratiğe nasıl geçerim bilemiyorum.fikri olan varsa söylesin

almila

New member
mrb yeni üye oldum gitr var ama çalamıorum ve arttık bende çalmak istiyorum çok seviyorum çünkü birada şiir yazma gibi kabiliyetimde vardır oyüzden artık çalmayı çok istiyorum

şuan burası yeri değil ama ben yeni üye oldum dark angella gitar öğrenimi hkkkında konuşmk istiyorum ama oona msj atamıorum bana yardımcı olabilirmi kendisi acaba bende öğrenmeyi çok istiorum:)

ege_men

New member
bende gitar varda çalmayı bilenyok bir de şu akord olayını pek anlayamadım anlasam çalıcam .

mcserci

New member
selam arkadaşlar bnde amatör şekilde gitarı az çok çalıyorum...yeni bşlayacaklara nacizane tavsiyelerim var.ben ilk olarak profesyonel birinden yardım alarak gitardaki notaları daha sonra temel akorları öğrendim şu anda internetten izlediğim videolarla ve aldığım akorlarla kendi kendime çalışarak bayağa geliştirdim..mesela;
http://www.gitarlong.net/ ve youtube den izlenen videolar yardımcı olabilir..

akorları öğrenincede www.gitarakor.com sitesinden anında yeni akorlarıda bulabilirsiniz..