Flash Hakkındaki Soru Ve Sorunlarınız [istekler için min. 250 Mesaj]

Flash-Noob

New member
Hotfile.com: One click file hosting

bu saatteki reklamı silip Özlem internet cafe yazabilirmisiniz teşekürler
Buyur usta senin isteginide yerine getirmeye calistim.

Fla ham sekli, swf sekli ve sizin sundugunuz gibi publish saat .exe sekli-------Tikla

Sizin sundugunuzda Windows Projektor saat.exe sekli mevcuttu bu yüzden 3 sekli rar olarak gönderiyorum hangisi isinize yararsa onu kullanin. Degistirdim tek Özlem.internet.cafe baska degisiklik yok.

on (release)
{
getURL("http://twinsweb.yeah.net/", "_blank");
}
Tek simdi farkettim saatin üzerine tiklayinca
http://twinsweb.yeah.net/", "_blank adresine gidiyor, istersen buraya istedigin adresi ekliyebiliriz. Yada silelim dersen bu adresi silip tekrar sunabilirim.

Buyur usta burada sundugunda saate tiklayinca link silindi, Özlem.internet.cafe yazisinin üstüne gelince büyüyor ve muzik caliyor----Klick

Saat nasil oldu diye online bakabilirsin, Özlem.internet.cafe yazisinin üstüne maus ile git-------Tikla

Flash-Noob

New member
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Flashtan anlayan sunu bi editlesin gözünü sevem :D Orda Ziya gibi bişi yazı onu kaldırıp Hosgeldniz yazan yere PvpBox'a Hosgeldiniz yazmak ufak bişi :D
Ziya yazisi kalkti
PvpBox a hosgeldiniz yazisi oldu

Burada online bakabilirsin------Tikla

Sagolasın kardasım ellerine sağlıkta sanırım yanlıs girisi upload etmişin bi değişme yok aynı ?
Yanlis giris? onu anliyamadim usta.

Burada online bakabilirsin degistirdigim sekli online görebilirsin, orada istedigin degisikliler mevcut olmasi gerek yoksa
Ansayfa , sohbet ,siralamalar a baska linklerdemi eklenecekti?

Flash-Noob

New member
TheMetaor usta bir isi yarim birakmasini sevmem nedense.
Sonuc nasil oldu usta, istedigin gibi oldumu?
Cevap yazar diye bekledim ama sonuc alamadim.

Saygilar

TheMetaor

тм ρRoduction
Tamamdır kardesim daha iyisi olamazdı eline koluna sağlık.

TheMetaor

тм ρRoduction
Herhangi bir jpg dosyasını flasha cevirebilir miyiz?

Flash-Noob

New member
Flash noob cok ii yol kat etmişin tebrik ederim ilk basladıgın günleri hatırladımda.
Bu arada bi ders rica edicem senden mesala bi banner buton üzerine text hareketli efect vermen ii olmaz mı cok tutulacagına eminim.
Örnek vermek gerekirse su sitedeki efectler gibi
Atlantis Network Knight Online Private Server [ Desing by K2D ]

Cok tesekkür ederim ustam.
Yol kat etmesi cok yavas ve arasira kopukluklarim olmasa daha iyi olurdum, tesvik olunca hizlanip ilgi olmayinca uyusuyorum ;)
Simdilik Komsumun bilgsayarini kurdum ve Flash CS4 kurulu degil. Benim bilgsayar sizlere ömür. Gecen sene baslarindan beri 3 cü graphikkartimi degistirdim, cigran fisinden kaynaklanmis ve sanirim simdi motherboardda gitti, artik yeni bilgisayar almam gerek. Bu yüzden biraz beklemem lazim, benim icinde Flashsiz aci bir zaman olacak ;)
Dün gece yazini görünce hemen cevab yazmak istedim ama yazarken birden forumdan düstüm. Ancak simdi girebildim.

Yazi meselesini imkanim olunca seve seve beraber hazirlariz. Simdi yakinda izinde var, paracuklarimi izin icin hazirliyorum ;) Izinden sonra bir konu acip anlatimi görsel sekilde sunmaya calisirim.

TheMetaor

тм ρRoduction
Bi hareketli gif versem onu flasha cevirsen olur mu hajı ?

Koyabiliyosan arkasınada bi uygun ses dosyası atıverir makbule gecicek sorma : D

yumurcax

New member
merhaba arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım acaba elinde Macromedia Flash 8 eğitim seti olan var mı yada ona benzer döküman?

yumurcax

New member
merhaba arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım acaba elinde Macromedia Flash 8 eğitim seti olan var mı yada ona benzer döküman?

yumurcax

New member
merhaba arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım acaba elinde Macromedia Flash 8 eğitim seti veya konu anlatım dökümanı olan var mı?

ihocan

New member
createEmptyMovieClip mask

iyi akşamlar
ben flash dosyamda
createEmptyMovieClip komutuyla bir movie clip oluşturum bu movie clip içine loadMovie komutuyla da resim aldım
ben bu createEmptyMovieClip komutuyla yaptığım alana mask uygulamak istiyorum ama olmuyor setmask komutuyla yapmaya çalıştım ama bu defada resim hiç gözükmedi bunun nasıl yapılır bir akıl verirmisiniz
http://rapidshare.com/files/449176673/deneme.rar

laremmm34

New member
Arkadaşlar böyle bir başlık açılmış ama sonradan silinmiş... Şimdide ben açayım dedim... Eğer flash hakkında bir sorununuz sorunuz olursa bu başlık altından sorarsanız sizlere elimden geldiğince yardım edeceğim...

Konu Başlığına Flash Tutorial istekleride eklenmiştir... tüm flash tutorial isteklerinizi burdan yapabilirisniz...
merhabalar , benimde ufak bir soru-sorunum var..flash bir sitem var fakat gerekli tüm yazıları ve imajları dışarıdan çağıyor.yani xml den alıyor...

ama benim sorunum orada bulunan bir resime link verip farklı bir siteye yönlendirmek... fakat bunu bir türlü beceremedim. İlk kez xml ile iş yaptım... herşey tamam ama resime link işi mahvetti beni...

yardımcı olursanız sevinirim...
teşekkürler

MaLum-kişi

Hbeşer-i KamilH
CS5 türkçe eğitim seti arıyorum download linkleri ölmüş ! sitedeki

yasko_

New member
Burdanda belirteyim arkadaşlar uzun zamandır forumda aktif bulunamıyordum bundan sonra elimden geldiğince burdan sizlere yardımcı olmaya çalışacağım..

merhaba arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım acaba elinde Macromedia Flash 8 eğitim seti veya konu anlatım dökümanı olan var mı?
Buyur Arkadaşım istediğin kitapçık. PDF formatında.. İNDİR

iyi akşamlar
ben flash dosyamda
createEmptyMovieClip komutuyla bir movie clip oluşturum bu movie clip içine loadMovie komutuyla da resim aldım
ben bu createEmptyMovieClip komutuyla yaptığım alana mask uygulamak istiyorum ama olmuyor setmask komutuyla yapmaya çalıştım ama bu defada resim hiç gözükmedi bunun nasıl yapılır bir akıl verirmisiniz
http://rapidshare.com/files/449176673/deneme.rar
tam olarak yapmaya çalıştığınızı anlayamadım. verdiğiniz linkte ölü yardımcı olamayacağım..

merhabalar , benimde ufak bir soru-sorunum var..flash bir sitem var fakat gerekli tüm yazıları ve imajları dışarıdan çağıyor.yani xml den alıyor...

ama benim sorunum orada bulunan bir resime link verip farklı bir siteye yönlendirmek... fakat bunu bir türlü beceremedim. İlk kez xml ile iş yaptım... herşey tamam ama resime link işi mahvetti beni...

yardımcı olursanız sevinirim...
teşekkürler
'<a href="...">yazı</a>' kullanarak link verebilirsin. XML dokümanı okurken SWF sorun çıkaracağından '<' yerine '<' ve '>' yerine '>' kullan.

CS5 türkçe eğitim seti arıyorum download linkleri ölmüş ! sitedeki
Online olarak BURADAN izleyebilirsin umarım aradığın dökümanlar budur.

xxsinsixx

New member
Yardim lÜtfen...

ARKADAŞLAR İLGİLENİPTE YAZIMI OKUYORSANIZ TEŞEKKÜR EDERİM.
BANA BASİT Bİ BİLGİ LAZIM AMA BİR TÜRLÜ BULAMADIM.
ADOBE FLASH 8 proffessiyonel kullanıyorum Action Script 2 versiyonu.

bir site yaptım orta derece güzellikte bir site daha doğrusu hazır flash templateleri kendim elimle convert ettim. swf ye çevirdim felan.

ve bir tanede ayrı olarak bir resim galerisi buldum içini dışını değiştirdim. renklerini felan onuda kayır ettim . ikisini de kayıt ettim yani

sonuç olarak ben yaptığım sitenin içine ikinci yaptığım resim galerisini nasul yükleye bilirim lütfen ayrıntılı bir şekilde cevap verebilirmisiniz ?