Flash Hakkındaki Soru Ve Sorunlarınız [istekler için min. 250 Mesaj]

yasko_

New member
Öncelikle teşekkürler Furkan...

ve "kenanpower"

skip intro butonu oluşturmuşsundur herhalde. neyse oluşturmadıysanda "skip" instance name 'ine sahip bir buton oluşturmalısın öncelikle..
sonra 1.frame i seerek actions bölüümüne şu kodları yaz....

Kod:
skip.addEventListener(MouseEvent.CLICK,mouseclick);
function mouseclick(a:MouseEvent)
{

var sintroURL:URLRequest = new URLRequest("http://www.xxx.net/index2.html");
 navigateToURL(sintroURL,"_blank");

}

//:U.N.G.O.O.D

Altın Üye
Flash ve Flex !

Bu iki ortamdan flash daha iyi gibi sizce?
Action Script 3.0 programlama dilini ilk önce öğrenmeliyim değilmi?
Kitap alıyorumda ilk AS 3 ögrensem dahamı iyi yoksa Adobe Flash Cs4 kitabınımı alsam ilk olarak.

Güzel bir acıklama bekliyorum = )

cura

New member
bence çalışmaların yayınlandığı photoshop ile flash bölümü site içinde birbirinden ayrılmalı.
yayınlananların tamamı neredeyse photoshopla ilgili
birde bir flash çalışmasını nasıl ekleyebilirim öğrenmek istiyorum
hata ettiysem pardon

dehacocuk

New member
Saat problemi Yardım

Arkadaslar konuyu tam dogru yeremi actım bilmiyorum o yüzden kusura bakmayn.... fash saat yaptım türkiye için fakaat diger ülkelerinkini de belirtmek istiyorum ama bir türklü yapamadım yani kodu bulamadım lütfen yardımcı olurmusunuz ....

TheMetaor

тм ρRoduction
yasko halleder şimdi yalnız kardes ana baslıgımız mevcut flash hakkında sorun ve sorularınız için.

yasko_

New member
Arkadaslar konuyu tam dogru yeremi actım bilmiyorum o yüzden kusura bakmayn.... fash saat yaptım türkiye için fakaat diger ülkelerinkini de belirtmek istiyorum ama bir türklü yapamadım yani kodu bulamadım lütfen yardımcı olurmusunuz ....
Tam olarak nasıl bi kodlama sistemi kullanarak yaptın ona göre bir yardımda bulunabilirim... bu konu hakkında birkaç yöntem var saat bilgiyi eğer makinadan yani sunucu yada bilgisayardan alıyorsa bilgisayarda geçerli olan saati gösteriri bunu biliyor olmanı umuyorum....

Bolubeyi_

New member
Arkadaşlar önceden Template Monster olmak üzere netten indirdiğimiz flash introları "Sothink SWF Decompiler" ile fla ya çevirip bozmadan "Macromedia Flash 8" ile editleyebiliyorduk şimdi zorla da olsa indiriyorum fakat HD yazanları editledikten sonra çalıştıramıyorum normallerinide editlesem bile mutlaka birşeyde bozukluk oluyor kayıyor falan, sorunum,
1-İntroları Bozmadan nasıl Editleyebiliriz, İntrolardaki fontları nasıl kurtabilir ya da bozmadan editleyebiliriz?
2-HD İntroları nasıl editledikten sonra çalıştırabiliriz?

yasko_

New member
Arkadaşlar önceden Template Monster olmak üzere netten indirdiğimiz flash introları "Sothink SWF Decompiler" ile fla ya çevirip bozmadan "Macromedia Flash 8" ile editleyebiliyorduk şimdi zorla da olsa indiriyorum fakat HD yazanları editledikten sonra çalıştıramıyorum normallerinide editlesem bile mutlaka birşeyde bozukluk oluyor kayıyor falan, sorunum,
1-İntroları Bozmadan nasıl Editleyebiliriz, İntrolardaki fontları nasıl kurtabilir ya da bozmadan editleyebiliriz?
2-HD İntroları nasıl editledikten sonra çalıştırabiliriz?
eskiden actionscript 2.0 kullanılıyodu şimdi ise hd lerde genelde 3.0 ve 3.0 ile gelen bi özellik bu olayı yapmamızı minimuma indiriyor kodların farklı bir biçimde yazılıp bu tarz programların okumasını zorlaştırıyor yada imkansız hale getiriyor... bu yüzden kaymalar ortaya çıkabiliyor font konusundada .flv dosyalarını açarken size bir uyarı çıkartıyor bu uyarıda fontların isimleri yazıyor bunlar dönüştürülsünmü yoksa kalsınmı diye siz eğer dönüştürülsün derseniz sistem fontuna dönüştürüyor... eğer dönüştürme dersen kalıyor ama düzenlerken bilgisayarındada o fontun olması gerekliyor onuda en başta açarken verdiği uyarıda fontun tam ismini alarak arama motorlarına yazarak fontu indrmeniz gerekiyor...

hasan1866

New member
bende flashla hazırlanmış bir exe dosyası var Atatürkün hayatını anlatıyor. bu dosyayı swf uzantısına çevirebilirmiyiz... yardımcı olursanız sevinirim...

yasko_

New member
bildğim kadarıyla exe formatını swfye çeviremiyoruz ama swf decomplier programlarıyla flaya çevirebilme ihtimaliniz var hiç denemedm ama bi şansınızı deneyin...

WaTcHFuL

EVERYWHERE
İlk olarak layerımızın üstüne çift tıklatıyoruz.

Karşımıza layerda görünen UP – OVER – DOWN – HIT durumları çıkıyor.

Over frame ine tıklayarak F6 tuşuna basın

Daha sonra gri olan şekli tıklayın ve alttaki properties bölmesinden şeklin rengini değiştirin.

Aynı şekilde üstüne geldiğinde de değişmesi için Down frameinde f6 ya basıyoruz ve rengini değiştiriyoruz.

Hit kısmı da tıklanılabilir alan olduğu için orayada f6 ile frame ekliyoruz ve flashımızı export ediyoruz.

onur10ur

New member
Arkadaşım yardımların için teşekkür ederim.Benim bi sorunum var.
Türkçe Karakterlerde sorun yasiyorum.

Faaliyet alanımız yerine Faaliyet alanimiz seklinde oluyor.

nasıl düzeltebiliriz.teşekkür ederim.

yasko_

New member
http://s2.directupload.net/images/100106/wr9cacoc.swf

Kopyalayip yapistirilinca oluyor.
Flash CS4 Prof ingilizce sürümü ile.
Arkadaşım yardımların için teşekkür ederim.Benim bi sorunum var.
Türkçe Karakterlerde sorun yasiyorum.

Faaliyet alanımız yerine Faaliyet alanimiz seklinde oluyor.

nasıl düzeltebiliriz.teşekkür ederim.

tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım biraz daha açık bir şekilde bahsederseniz yardımcı olmaya çalışırım...