Fetullah Gülen'den misyonerlere bağış !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ifrit

RuHaNi WaRliK
tigin ben 3 sene ingiliz edebiyati okudum, senden we senin abilerinden daha iyi ingilizce biliyorum,

gordugun gibi haberi watan gazetesinden ekledim, gazete okuma aliskanligin warsa bilirsin, vatan gazetesi Gulen aleyhine her firsatta yazi yazan bir gazetedir we bir cok yazari ondan we cemaatinden nefret eder ki bunlarin basinda gungor mengi we zafer mutlu gelir.

ali mufit gurtuna`da bunlar benim kurmaylarim dedi, aksamina butun saydigi isimlerden yalanlama geldi.

bazi seyler tek tarafli olmuyor demekki, iki tarafinda yapilan isi onaylamasi gerekiyor.

ayrica yazinin sonuna ekledigin terbiyesizligi aynen sana iade ediyorum.

theozy

Kadim Dost
KONULAR BİRLEŞTİRİLDİ..
şimdi de yalanlama geldi ama damların sitesinde de yazıyo.. anlamak güç.. şahsi düşüncem tepki gelince geri çekilmek zorunda kaldılar.. daha taze bir konu elbet yeni bilgiler gelir.. doğrulayıcı yada yalanlayıcı... bu arada hitaplara dikkat :)

fener_li

New member
arkadaşlar bunlar böyle işte sevmiyorum ben bu güleni sevmedim sevmeyceğimde. bu adam Ülkücülere kan kusarken yabancılara kucak açıyor.neymiş diyalog. si.tir git
coca cola dan gelen para haram değil mi sen hangi dine hzimet ediyorsun bunların yaptıkları herşeyin genel ismi kendi aralarında HİZMEt hizmet adı altında görün neler oluyor. ben geçen sene onların dersanesine gittim adamlar hep gülenin reklamını yapıyor.dinde reklam varmı
tövbe Yarabbi.

ringmaster

New member
Ya millet konuşuyosunuz ama bağışı yaptığı söylenen kişi kim.
Ali bayram Bu adamın konuyla lakalı yaptığı roportajı okuyun ondan sonra bakın bakalım yapmış mı yapmamış mı

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=454582

Ali Bayram: ABD'deki üniversiteye bir dolar bile ödeme yapmadık
Fethullah Gülen'in misyoner okuluna 2 milyon dolar bağış yaptığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Gülen'in ya da onun adına hareket ettiği iddia edilen Dr. Ali Bayram'ın, Hardford Seminary Üniversitesi'nin yönetimine tek bir dolar bile ödemediği belirtildi.

Ali Bayram, üniversite bünyesinde İslam kürsüsü kurulması için sponsorluk anlaşması imzaladıklarını söyledi.
Üniversite yönetimi de web sitesinde para ödendiği yönündeki haberleri yalanladı. Gülen'in avukatlarının yaptığı açıklamada iddiaların müvekkilleri ile hiçbir ilgisinin bulunmadığını belirterek, Dr. Bayram'ın da Gülen'in yeğeni olmadığı ifade edildi. Üniversite ile bir anlaşmaya vardıklarını kaydeden Dr. Ali Bayram ise Hardford Seminary'nin misyonunun değiştiğine işaret etti. Bayram, "Sponsorluk anlaşmamız İslamî kürsünün kurulmasını ve öğrencilerin akademik projelerinin desteklenmesini amaçlıyor." yorumunu yaptı.

Hartford Seminary Başkanı Heidi Hadsell de internet sitesinde yaptığı açıklamada, "Ne yazık ki, Ali Bayram tarafından yapılan bu önemli girişim, tam da anlaşma aşamasında yanlış yansıtılmıştır. Hartford Seminary ve Dr. Ali Bayram bu aşamada iyi niyet beyanı imzalamıştır. Bu anlaşma, eğer Dr. Bayram, önerdiğimiz fikri destekleyecek sponsorlar bulmayı başarırsa, bahsettiğimiz akademik ve ilmi faaliyetleri gerçekleştirme amacıyla yapılacaktır. Hartford Seminary'nin para aldığı iddiası da doğru değildir." dedi.

'Rahip okuluna 2 milyonluk bağış' başlığı ile sunulan haberlerde yanlış anlamalar ve bilgi eksikliği var. Haberlerde ismi geçen Dr. Ali Bayram dün bir açıklama yaptı. "Bunları düzeltmeyi vicdani bir borç sayıyorum.'' diyen Dr. Bayram, şöyle devam etti: "Üniversite yönetimi ile 1999 senesinden itibaren devam eden diyaloğumuz neticesinde okul bünyesinde bulunan İslami İlimler Fakültesi'ni büyütüp geliştirme ve bu fakülte öncülüğünde İslam'ın doğru tanıtılması için panel, konferans ve çeşitli akademik çalışmaların düzenlenmesinde ortak bir düşünceye varılmış, tecrübelerimizle ve gücümüzün yettiği ölçüde maddi olarak bu çalışmalara katkıda bulunacağımız ifade edilmiştir."

Açıklamada Hartford Seminary'nin 150 yıllık köklü bir üniversite olduğu ve misyoner okulu olarak kurulan kurumun son 50 yıllık mazisinde misyonunu değiştirerek semavi dinler ve din mensupları arası diyalog merkezi şeklinde çalışmaya başladığı bilgisine yer verildi. Bünyesinde Hıristiyanlık, Yahudilik ve İslamiyet'le ilgili çalışmalar yapılan okulda dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler lisansüstü (master, doktora) öğrenim görüyor.

Okula mali yardım yapıldığı iddialarına da açıklık getiren Bayram şunları söyledi: "Gazetelerdeki 2 milyon dolar gibi bir bağışın yapıldığı bilgisi doğru değildir. Üniversite yönetimine ödenmiş tek bir dolar yoktur. İslami kürsünün kurulup geliştirilmesini amaçlayan sponsorluk anlaşmamız lisansüstü öğrencilerin akademik projelerinin desteklenmesinden ve İslamiyet ile ilgili konferansların düzenlenmesine katkıdan ibarettir. İslamiyet'in imajının maalesef günden güne kötüye gittiği ABD'de bu tür akademik çalışmalara büyük ihtiyaç vardır. Dinimizin doğru anlatılmasının ve özündeki barış mesajının iletilmesinin medeniyetlerarası diyalog ve hoşgörünün tesisine yapacağı hizmet tartışılmazdır."

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
fener_li' Alıntı:
arkadaşlar bunlar böyle işte sevmiyorum ben bu güleni sevmedim sevmeyceğimde. bu adam Ülkücülere kan kusarken yabancılara kucak açıyor.neymiş diyalog. ..... git
coca cola dan gelen para haram değil mi sen hangi dine hzimet ediyorsun bunların yaptıkları herşeyin genel ismi kendi aralarında HİZMEt hizmet adı altında görün neler oluyor. ben geçen sene onların dersanesine gittim adamlar hep gülenin reklamını yapıyor.dinde reklam varmı
tövbe Yarabbi.
daha dikkatli olmalısın yorumlarında
forum ortamında.... git gibi sözler yazman yasak

theozy

Kadim Dost
hitaplara dikkat dedik ama..

firar

New member
saçma saçma konuşmayın yazmayın tamamen kuurlmuş düzenbazlıktır onun açtığı dershanelerde okullarda kaç insan hayata bağlanıyor ben onun öğrencilerindenim bunuda saklamak kadar zıt bişey yok bağıra bağırada söylerim Onun açtığı avrupa ülkelerindeki okullar göze batanlar bukadar eleştiri yapacağına göze batan çöpleri alın kendiniz bi okul açıp hayır yapın okdar kolay yürümüyo kimsenin boğazına dayanaıp parada almıyo herkez Allah Rıza sı çin veriyor SELAM LAR EYWALLAH DİORUM BİZE DÜŞMEK YAKIŞMAZ !

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
Aradan 4 ay geçmiş. Güncel de eski konulara yazmayınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML