Fetullah Gülen'den misyonerlere bağış !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yuxexes20

New member
ifrit' Alıntı:
bizim yapamadigimiz bir yetenek ile, lobi faliyetiyle.

senatorlerin we walilerin secim kampanyalarina dogrudan yada dolayli olarak katkida bulunuyorlar, cesitli dusunce kurumlari kurarak yillik raporlar hazirliyor, bunlari aciklayarak amerikan kamuoyu uzerinde etki olusturuyorlar.

biz yuzyillardir bu dis politika kabiliyetinden yoksunuz. bilmedigimiz birsey oldugu icin de, bunu yapani kiniyoruz.

bu yapilan bagis sayesinde, amerikada bir universite goruslerini islam we turkler lehine kullanacak, diger bir degisle 2 milyon dolara amerikada lehimize calisan bir universite satin alindi.

kaciniz bunu dusunerek bu olaya yaklasti soyler misiniz? kaciniz bunu bu sekilde degerlendirmeyi dusundu?

yapilan isi sonuna kadar destekliyorum, keske diger kurumlarimizda bu lobi faliyetlerine yeterli maddi destegi saglasalar.

.
vay be demek ki;islamın gerçekçiliğini öğretilerini bu dini kabül etmeyenler savunacak öyle mi :)

yani müslüman olmayan islamı anlatırsa ya da islamın lehine yazarsa dünya daki islam fobisi tersine çevrilecek öyle mi?

ben dinizi kabul etmiyorum inanmıyorum ama para verirseniz dininizi savunurum öyle mi :)

hurafe bunlar hurafe ..

kızıl_dany

New member
cirqn_qraL' Alıntı:
Bazilari halk icin canlarini feda eden canlara vatan hayini serefsiz vesayre diye hitabediyordu. Iste gözünüzü acin ülkeyi vatani bölmeye calisan milletin beynini yikayan düzeni bozmaya calisan en büyük vatan hayinlerinden biridir kendisi.

cok güzell yazmıssın arkadasım ,

eklencek daha fazla bişii yok..

asıl o adama inananlara yazık!..

Uzunefe

Altın Üye
ne yani bi haberin ing. olması o haberi doğrular mı ??? böyle bişey olacağını hiç sanmıyorum ama varsa ki Allah mahşer gününde cezasını verecektir. Sonuçta o da bir kul

theozy

Kadim Dost
Uzunefe' Alıntı:
ne yani bi haberin ing. olması o haberi doğrular mı ??? böyle bişey olacağını hiç sanmıyorum ama varsa ki Allah mahşer gününde cezasını verecektir. Sonuçta o da bir kul
adamların official sitesi.. ve birçok başka türkçe kaynakta da aynı şekilde... biraz google araması yeterli "HARTFORD SEMINARY fetullah" yaz kendin gör..

Uzunefe

Altın Üye
Müslümanlık yıllarca karalandı , iftiralar , yalanlar artık okyanuslar kadar oldu. böyle bi haberin amacının Müslümanlığı karartma çabası olma ihtimali olabilir , önceden de dediğim gibi eğer böyle bişey varsa eğer onun hesabını da verecektir

asi001

New member
arkadaşlar böyle şeyler sadece bizim ülkemizde oluyor. neden araştırmaya gerek dyumadan atılan çamuru sağa ola sürmeye başlıyorsunuz

Mephisto

R€B€L
onun yerine ülkemizin faydalı bi kurumuna yapmayı tercih ederdim.kendi kurumlarımız insanlarımıza fayda sağlardı.
lobi faliyeti denilio ama önce ülkemizin icine bakalım ondan sora dışa döneriz.
bu faliyetler artmasına destek verilmiş ama ülkemizin paraları böle giderse ac insan sayısıda artar.
bu futboldada böledir basketdede herşeyde

Darzamat

New member
Ülkedeki fakirlere yardım yapabilirdi denmiş, kızmış bazı arkadaslar :)
O zaman bende diyorum ki ülkeye yatırım yapabilirdi.
Ülkemizde, doguya az yatırım yapılmasından, batı kadar gelişememesinden dolayı doğu-batı ayrımı yapılıyor. Doğuya yatırım yapabilir, büyük bir işletmenin temelleri atılabilirdi o parayla ki o parayı veren cemaatte eminim daha fazlası da vardır. Tabi bu sadece bahsi geçen kişinin ve/veya cemaatinin degil tüm zenginlerin, işadamlarının görevidir.

Bir arkadas da yanlış anlamadıysam bu bagıs sayesinde Amerika da ülkemiz ve İslam dini adına lobi yapılabilecegini söylemiş. Eger para karşılığı bizim lehimize konuşacaklarsa hiç konuşmasınlar daha iyi! Ve emin olun elbet onlara daha yüksek bir fiyat veren olur :D

DeathMatch

New member
haber verildiği doğru ama yazan kişin art niyetli olduğu kesin neysee para sizin paranız değill onun için fazla düşünmeyin

ekri

New member
Yaw Harßiden ßu Yazıyı YayınLamakLa Cok Ayıp Ediyorsunuz Adamın ismini Karalıyorsunuz Yaw Siz ßilmiyormusunuz Adamın Cok Düsmanı Var Onu Yıkmak isteyen Cok Sizde Onu Yıkmak iSteyenLere YarDaKCıLıK Yapıyorsunuz Yazık Harßiden YazıkLar Olsun.....

DeathMatch

New member
bu haberr tamen atmasyonn yanı ortada kaynak yok inğilizce alıntı yapilmiş gine dolduruşa geldinizz :)

S2Cİ

Banned
Herhangi bir kişiyi yargılamadan veya onun hakkında ya da yaptıkları hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan lütfen yorum yapmayın.
yorumlarınız doğru olabilir. ancak size göre doğrudur. genel olarak doğruyu yansıtmamaktadır. örneğin şunu biliyormusunuz ki: en son doğuda yaşadığımız sel felaketinde bu topluluk veya şahsın büyük bir oranda bağış yaptığını ve yapılan bağışların kaynağınında yazmış olduğu kitap ve yayınlardan telif haklarıyla kazanmış olduğu helal para olduğunu.
beyler, ben bu cemaatin içinde değilim, onlar için çalışmıyorum. aksine tam zıttım. bana en ufak bir yarar veya zararları yok. ancak ben objektif bakıyorum. at gözlüklü olanlar var içimizde, önyargılı olanlar. bunları geçin.
elhamdülillah müslümanım, islam diyenin yanındayım, çok şükür Türk'üm, Türk diyenin yanındayım.
yanlış şeyler olabilir, hatalar olabilir. ancak şunu unutmayın. siz bile yeri geldiğinde bilerek yapılan, yanlış gibi görülen şeylerin aslında cuk diye doğru yere oturduğunu, doğru yapılmış olduğunu anlayamazsınız.
suyun içinde olunmadan balığın hali bilinmez. bazıları havadan atıp tutuyor.
biraz düşünün ya, araştırın, ondan sonra yorum yapın. lütfen...
saygılarımla... :eek:ut:

Mephisto

R€B€L
R€B€L' Alıntı:
22)haber kaynakları hakkında yorum yaparken yorumlarınızda dikkatli olunuz. "X haber kaynağı haberi vermiş bu yalandır" demek yerine
bunu belgelerle ispatlayınız.Habere inanmak zorunda degilsiniz ama kendi kafanızdanda bu kaynak yalan haber yapıyo diye birşey uydurmanız uygun degildir.
haber kaynağı orda hatta bi kac tane var herkes yorumları icin sağolsunlar ama bu maddeyi bi kac kişi gözden gecirsin ;)

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
DeathMatch' Alıntı:
bu haberr tamen atmasyonn yanı ortada kaynak yok inğilizce alıntı yapilmiş gine dolduruşa geldinizz :)
galiba İngilizce bilmiyorsun ama atıp tutuosun ;)
ben yazının tamamını okudum
istediğin kişiye götürüp tercüme ettirebilirsin sonuç aynı olacaktır
ben lafımın arkasındaym!

ifrit

RuHaNi WaRliK
hepiniz oturdugunuz yerden bu isleri daha iyi biliyorsunuz zaten,

hepiniz cemaatin icine bi kere girip ciktiniz, ne dusunurler ne icin ugrasilar gozunuzle gordunuz oyle konusuyorsunuz zaten,

en onemlisi de cemaatten biri cikip 2 milyon dolar gibi yuksek bir parayi gozden cikarmis, sizin kadar anlamiyor bu islerden

eminim sizdeki kadar beyin yoktur o adamda,her ay 2 milyon dolar kazandigi icin bi ayda papazlara yardim edelim bakalim ne olacak demistir.

oyle ya dunya sizin gordugunuz, sizin bildiginiz we sizin anladiginizdan ibaret.

makman

New member
vermiş olabilir.Modern Müslümanlığı inceleyeceklermiş sonuçta.e 2 milyon dolarda para mı şimdi fetullah gülen için.Onun varya bi dinler arası dialog takıntısı.

olimpiyat

New member
solculuk laikçilik oyunu oynamaya gerek yok
ftullah gülen büyük bi güç arkasına milyonları taktı ,adolf hitler byük bi güç arkasına milyonları taktı,atatürk büyük bir güç arkasına milyonları taktı büyük bi devleti yeniden şekillendirdi ....

bunların hepsi liderdir arkadaşlar sonuçta doğru yanlış...
biz liderleri eleştirmekten başka ne yapıyoruz? bi lidermi olduk 2milyon doları insanları etrafında toplayıp bi yerlere bağışlayabiliyosun kendi inandığın amaç uğruna olay orda bitmiştir o paranın nereye harcancanı sölemekte bize düşmez ...

hep aynı oyunları oynayıp aynı kişiler aynı şeyleri söleyip duruyor çözüm öneren varmı? biz çözüm peşinde daha koşamazken bu liderler milyonları kendine bağlayıp bi amaç uğruna bir arada topluyo ... he bide herkez üstüne alınmasın genel tespitim öle artık babamızın ideolojilerini bırakalım kendimizbişiler düşünüp yeni fikirler yaratn olalım ne dersiniz?

ifrit

RuHaNi WaRliK
'’Misyoner okuluna bağış yok’'

’Misyoner okuluna bağış yok’

ABD’nin en önemli papaz okulu Hartford Semirany’nin internet sitesinde yayınlanan “Fethullah Gülen cemaatinin okula 2 milyon dolar bağışladığı” açıklamasına Gülen cemaatinden yalanlama geldi

15.11.2006

Gülen cemaati temsilcilerinden Ali Bayram şu açıklamayı yaptı: “Hartford Seminary, Hristiyanlık, Yahudilik ve İslamiyet’le ilgili çalışmalar yapmakta ve dünyanın dört yanından gelen öğrenciler lisansüstü öğrenim görmektedirler. Bahse konu olan 2 milyon dolar bağışın yapılmış olduğu doğru değildir. Üniversite yönetimine ödenmiş tek bir dolar yoktur. İslami kürsünün kurulup geliştirilmesini amaçlayan sponsorluk anlaşmamız lisansüstü öğrencilerin akademik projelerinin desteklenmesinden ve İslamiyet ile ilgili konferansların düzenlenmesine katkıdan ibarettir.”

http://www.gazetevatan.com/root.vatan?exec=haberdetay&tarih=15.11.2006&Newsid=93217&Categoryid=1

Tigin

New member
Bağışın yapıldığı kurumun sitesinin linki aşağıdadır ( Sayfad Dr. Ali Bayram'ın da resmi bulunuyor ) :

http://www.hartsem.edu/events/news_islamicchairgift.htm

Read President Heidi Hadsell’s statement about Hartford Seminary, an ecumenical, interfaith Seminary, and its commitment to interreligious understanding.

Hartford Seminary Receives $2 Million Gift From Turkish Religious Leader

November 9, 2006 -- Hartford Seminary is pleased to announce a gift of $2 million from Dr. Ali Bayram, a Turkish scholar and community representative, to fund a faculty chair devoted to contemporary Islamic studies. This is the largest gift from the Muslim community in the history of Hartford Seminary.
The holder of the endowed chair will have the title “Professor of Contemporary Islamic Studies.”
Hartford Seminary houses the Macdonald Center for the Study of Islam and Christian-Muslim Relations, the oldest such center in the country and an unparalleled resource for the understanding of Islam in the modern world. This chair will be housed in the Macdonald Center and enhance its program.
Heidi Hadsell, president of Hartford Seminary, said, “Hartford Seminary is truly honored to be the recipient of this generous gift, which shows the commitment of Dr. Bayram to both education, interfaith understanding and peace. The study of Islam is especially important in these difficult times, and this gift will allow us to offer precedent-setting research and teaching on contemporary Islam as it is lived out in the world today.”
“Our Board joins me in appreciation for the commitment that Dr. Bayram is making to Hartford Seminary,” Hadsell said.
Dr. Bayram is one of the leading figures of a Muslim community made up of followers of Turkish theologian and religious leader Fethullah Gülen. He said that he is making the gift because, “For many unfortunate reasons, Islam has been greatly misunderstood. There are not many credible sources of information about Islam, especially its contemporary issues. Neutral scholarly knowledge on Islam is missing from the discussion and not highlighted and we hope this chair will respond to this great need in the United States and globally.”
“I also hope this will not be seen as an ordinary business deal,” Dr. Bayram said. “Through this chair we will prove to our contemporaries that members of different faith communities succeed only by working together in partnership, jointly serving the universal values of humanity.”
One key aspect of the gift is that the $2 million will be invested in accordance with Islamic principles. For example, the gift will not be invested in companies or funds that are based on the sale or promotion of alcohol, gambling or tobacco.
Hartford Seminary’s Macdonald Center for the Study of Islam and Christian-Muslim Relations, through co-director Ibrahim Abu-Rabi’, has worked with the Gülen community since 1999 and participated in the discussions leading to the $2-million gift. “I am appreciative of Ibrahim’s support and the Seminary owes him thanks for his effort,” Hadsell said.
The academic and personal contacts of the Macdonald Center with the Gülen community resulted in a meeting of the Board of Trustees in Istanbul, Turkey, in May 2005, at the invitation of the community.
The Gülen community is committed to Christian-Muslim dialogue and interreligious dialogue with other faith communities in general. Commonly known as ‘Hojafendi,’ the community has several students studying at Hartford Seminary, and has had scholars come to the Seminary for sabbatical work.
Abdullah Antepli, a member of the community, is studying for his Doctor of Ministry at Hartford Seminary and also is associate director of the Islamic Chaplaincy Program. “I cannot imagine any better institution than Hartford Seminary to study Christian-Muslim relations because the Seminary has a very long and impressive history and great achievements in teaching in this area,” Antepli said.
Fethullah Gülen is well respected for his activities in the interreligious realm, his standing on the reconcilability of Islam and democracy, his public condemnation of violence in the name of Islam, and his stance on the significance of education in Islam.
The backbone of the Gülen fellowship is its highly regarded elementary and high schools -- more than 1,000 concentrated in Turkey and ethnically linked parts of Central Asia. It also has schools in Africa, North America, South America and Australia. The Gülen community runs six universities.
The Gülen community has a strategic spectrum of media voices: a national television channel, more than a half dozen radio stations, the Cihan news agency and one of Turkey's largest daily newspapers, Zaman, and several weekly and monthly magazines.
The followers of Fethullah Gülen favor modernism, tolerance, dialogue and democracy without sacrificing religious precepts.
The Macdonald Center embodies Hartford Seminary’s long-term commitment to the study of Islam and Christianity and the complex relationship between the two religions throughout history and in the modern world. It challenges scholars, students, the media and the general public to move beyond stereotypes and develop an accurate awareness and appreciation of Islamic religion, law and culture.
Through teaching, scholarly research, publication and community outreach, the center is committed to the premise that through intensive study and academically guided dialogue, mutual respect and cooperation between Muslims and Christians can and must develop.
A major activity of the Macdonald Center is Christian-Muslim relations, with particular emphasis on interfaith dialogue. All Center faculty and personnel are committed to the importance of better understanding between and among faiths, and to supporting efforts toward building relationships based on mutual respect and trust.
The professor holding the chair, besides teaching students in contemporary Islamic studies and interfaith relations, will:
Research and publish treatises
Recruit visiting scholars and students to study at the Seminary
Promote an active community outreach program, including conferences and symposia and overseas study seminars
Assist the Seminary’s programs to promote peace and understanding of all Abrahamic faiths
Hartford Seminary is a non-denominational seminary. It focuses on interfaith relations, congregational studies and faith in practice. Its distinctions include:
Interfaith student body
Oldest Christian-Muslim Relations program in the U.S.
Abrahamic religions program to prepare peacemakers
National experts on congregations
Interreligious partnership to promote vital faith communities
For further information, please contact David S. Barrett, Director of Public and Institutional Affairs, at (860) 509-9519 or [email protected].

İngilizce bilmeyenler "abi"lerine çevirtsinler.Misyoner pozisyonu dedikleri bu olsa gerek .Neyse alan papaz razı ,veren razı ne diyelim ki ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML