facebook'ta ip bulunabilir mi????

aNeTax

New member
Canını bende sıkmam istemem ama malesef evet oluor bir ara bana da girdilerdi kmn girdiqinide biliodum bu işe girdim şuanda bana qıcıq olan herkezn pc çökertiorum ama iyi insanlara dokunm uorum yhani :D
Gizli kahramanım açıkcası ;)

hunter41

New member
Canını bende sıkmam istemem ama malesef evet oluor bir ara bana da girdilerdi kmn girdiqinide biliodum bu işe girdim şuanda bana qıcıq olan herkezn pc çökertiorum ama iyi insanlara dokunm uorum yhani :D

bir nevi hackerim diyosun healal sana :) ama bu iş profesyonellerın ısıdır herkes yapamaz :thumbdown:

Wolf_34

New member
ya beyler n kadar gereksiz bi konu bulsun ip nonu n yapacak ip adresinden senin pc ne mi dalcak seni mi takip edecek sen demek ki Kewin mitnickle konuşmusun o olsada merak etme sana yaklaşamadığı için bişey yapamas sosyal mühendisliğini kullanmadığı kısacası senle alay etmiş tırsman için,,

cracker

New member

Sıkı bi cevap verecem ama beni hacklersin diye korkuyorum :durdurun

selimkaya2

New member
Sırf cevap vermek için üye oldum, böyle tiplere acayip gıcık oluyorum, adama bak sanki o kadar kolay iş hackerlik ulan hacker adam zeki adamdır, gelip burda ben hackerim diye bağırmaz! Mal mal konuşmayın kardeşim herkes hacker olmuş bea, 13-14 yaşındaki çocuklar bile ben hackerim diyo ya :S :crying:

illegal66

New member
kardeş mümkün eğer msdostan çakıyo sa .. korkun varsa portlarını kapat .. sağlam bi antivirüs (hacker eleminator yada kasper gibi) ve de tanımadığın kimselerden dosya yada link alma tıklama bu kadar ;)

carizmalee

New member
Acil yardım ediniz! çalınan facebook hesabım için çok acil yardım ediniz!

--------------------------------------------------------------------------------

Facebookta farmville oynarken farmville ile ilgili kurulan sayfalardan birini merak edip girdip. Önce baktım binlerce beğenen var. içeriği dikkatimi çekti ve bende sayfayı beğendim. neyse uzatamayayım sayfanın linki şu; Exclusive Mystery Boxes For Farmv?lle Daily Players Only Mystery Box | Facebook

Meğerse sayfa tuzakmış ve insanların facebook hesaplarını ele geçirmek için tasarlanmış. Sayfadaki 1-2 yeri tıkladım ve birkaç saniye içinde onlarca internet explorer sayfası peşpeşe açılmaya başladı. Sayfaları kapatmaya çalıştıkça üstteki çarpıyı tıkladıkça yeni pencerede tekrar açtı. Bende görev yöneticisinden iexplorer uygulamasına son verdim. Açık olan 15-20 pencere hemen kapandı. Üzerimdeki ilk şoku atlatınca tekrar facebook a girmeyi denedim ama 2 dk önce sorunsuz girdiğim facebook um yanlış giriş şifresi diye hata veriyor! işin en kötü tarafı ise kullandığım facebook hesabı sevgilimin. Sadece farmvilleden oyunda kaldığı ve çözemediği şeyleri halletmek için giriyordum arada bir.. Facebook hesabımız çalındığı anda otomatik olarak MSN de çalınmış oldu! Panikteyim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Facebooktan çalınmış bir hesap için şikayet formu doldurdum ve yolladım ama 'çalındığını iddaa ettiğiniz facebook hesabınıza bağlı olan hotmailinizden bize durumu bildiren bir e-mail atmazsanız size yardımcı olamayız' diye bir madde var alt tarafta!

Oooof ya oooof! Faceboook hesabım çalınınca MSN*Hotmail aynı anda çalınmış olmuyormu sanki!

Çok acil yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca facebooktaki ilgili tuzak sayfayı nasıl şikayet edebilirim! Telefon numaram 0538 4981598. Adım Murat KAPAR. Bu konu ile ilgili bana yardımcı olabilecek olan ADMİN yada yetkili arkadaşlardan herhangi birisi SMS atsın yada çağrı yapsın, ben hemen sizi ararım. DURUMUMUZ ÇOK ACİL VE ÖNCELİKLİDİR! YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. ALLAH RAZI OLSUN..

Helegurban

New member
Evet arkadaşlar

Birazcık araştırma yaptım ve php ile kodlanmış olan facebook un en basitinden şöle bir yöntem izleyebileceğini buldum:
Alıntıdır:

<?
$filename = "BELİRLEYECEĞİNİZ YOL/BELİRLEYECEĞİNİZDOSYA.txt";
$fp = fopen ($filename, "a");
$browser = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
$theirip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$fline = date('m.d.y \a\t h:ia');
if (!isset($_SERVER['HTTP_REFERER']))
{
$wherefrom = "No Valid Referer";
}
else
{
$wherefrom = $_SERVER['HTTP_REFERER'];
}
fwrite($fp, "” . $fline . ” | ” . $theirip .

” | ” . $wherefrom . ” | ” . $browser . “\n”);
fclose($fp);
?>

Sitede bu:Php ile Gerçek IP Adresini Alma | Sorbize

Bnm uzmanlık alanımı aşar.Pek fazla usta değilim ama eğer bu site buna benzer bir akış diyagraı izliyorsa dışarıdan birisi facebook un server makinelerine ulaşıp bu ip adreslerini bu hostlardan anı anına elde edebilir.

AlpaguTürk

New member
Moralinizi bozmak gibi olmasın ama Evet facebookdan ip öğrenilir.Burada yorum yapan arkadasların rahatlığına da şaştım doğrusu.Hiçbir araştırma yapmadan ve akıl yurutme gereği duymadan kestirip atmışsınız.Fakat şunu belirtmeliyim,bu facebookun kendi ayarlarından,içinden menusunden vs öğrenilmez.Biri sizi rahatsız ediyorsa,yada siz birini rahatsız ediyorsanız ip nizi ele verdiğinizi de bilmenizi isterim.Bulmak en fazla 30 sn sürüyor.....
Peki nasıl bulunuyor? Bizi aydınlatırsanız seviniriz.
Teşekkürler...

Cihan2033

New member
eger adres bilgilerin yanlışsa isimin dogru degilse telefon numaran yoksa yani bu tür seni ele verebilecek bilgilerin yoksa profilinde bulamaz varsa bulur o yüzden facebookta asla gerçek profil açmayın resimlerinizi koymayın şı pis siteye

sosE1907

New member
Moralinizi bozmak gibi olmasın ama Evet facebookdan ip öğrenilir.Burada yorum yapan arkadasların rahatlığına da şaştım doğrusu.Hiçbir araştırma yapmadan ve akıl yurutme gereği duymadan kestirip atmışsınız.Fakat şunu belirtmeliyim,bu facebookun kendi ayarlarından,içinden menusunden vs öğrenilmez.Biri sizi rahatsız ediyorsa,yada siz birini rahatsız ediyorsanız ip nizi ele verdiğinizi de bilmenizi isterim.Bulmak en fazla 30 sn sürüyor.....
yahu ben kafayı yicem, nasıl bulunuyor ip adresi. Bildiğim kadarıyla bize gelen ip ler facebook'a ait ip adresleri. karşındaki insanla direk olarak iletişime geçmiyosun ki msn gibi. Bulabiliyorsan nasıl olduğunuda anlatırmısın lütfen ?

*\ReaLLieS/*

New member
sohbet açtığında yazdığın şeyler nerden geliyor.direk profilin üzerinden ip bulunamaz ama sohbet özelliğinen elde edilebilir.wireshark programını biraz araştırın neler yapabildiğine şaşıracaksınız.

xxajan

New member
Havlayan köpek ısırmaz diyorum sadece :)
Herkese merhaba bütün yorumlarınızı tek tek okudum. bilende bilmiyende sallamış okumadan araştırmadan bir şeyler sölemeyin sırf bilgielndirmek adına üye oldum.. umarım herkes aydınlaşır..
Konu başlıkalrını önce sıralayalım...
IP adresi, İnternet Kontrol Protokolü (İnternet Protokolü) standardını kullanan bir ağdaki cihazların birbirini tanımak, birbirleriyle iletişim kurmak ve veri alışverişinde bulunmak için kullandıkları benzersiz bir numaradır. İnternet bağlantısı bulunan her cihazın bu cihaza tahsis edilen bir adresi olması gerekir. Bu adres ya da numara, iletilen bilginin doğru adrese gönderilmesini, ya da verinin doğru adresten alınmasını sağlar.

Bugün halen kullanılmakta ve test edilmekte olan iki tür İnternet Protokolü bulunmaktadır: IPv4 ve IPv6:

IPv4

Bu, halen kullanılmakta olan standart İnternet protokolüdür ve 32 bitten, başka bir ifadeyle sekiz bitlik 4 rakamdan oluşur. Bu rakamlar, 0 ila 255 arasında değişir. IPv4 protokolündeki bir adres 1.0.0.0 ila 255.255.255.255 arasında herhangi bir numara olabilir. Bu protokol kullanılarak 4 milyardan fazla adres üretilebilmektedir.

IPv6

Ancak, IP adreslerinin bloklar halinde tahsis edilmesi nedeniyle, birçok IP adres aralığı kullanılamamaktadır, bu nedenle artan ağ kullanıcısı sayısına bağlı olarak, daha büyük bir IP adresine ihtiyaç duyulmaktadır. IPv6 bu ihtiyaçtan doğmuştur. IPv4'ten farklı olarak IPv6, 128 bit genişliğindedir, bu da 2128 adet, başka bir ifadeyle 3 x 1038 adet benzersiz adres demektir.
IP adresi ne işe yarar?

IP adresi ya da numarası, bugün suçluların takibinden online satış ve pazarlamaya kadar çok çeşitli alanlarda yaygın olarak yararlanılan bir veridir. IP numarasına bakarak kullanıcının bulunduğu ülkeyi, kenti, enlem ve boylamı ve ISS'yi (İnternet Servis Sağlayıcısı) belirlemek mümkündür. Bu amaçla on binlerce IP numarasının bulunduğu büyük veritabanlarına ve IP numarasına denk düşen ülke, kent, ISS gibi verileri alacak program koduna ihtiyaç duyulmaktadır.

Sayfanın, ziyaretçinin ana dilinde ve para biriminde gösterilmesi
Ziyaretçilerin, coğrafi bölgeye göre farklı sayfalara yönlendirilmesi
Sayısal hakların yönetimi
Şifre paylaşımının ve hizmet istismarının önlenmesi
Kredi kartı dolandırıcılığının önlenmesi
İnternet ziyaretçi trafiği istatistiği ve analizi
Online formlarda ülkeyle ilgili formun otomatik olarak seçilmesi
İş yapmak istemediğiniz ülkelerden erişimin engellenmesi
Satışların ve bağlantı tıklama oranının (click-through) artırılması için coğrafi hedefleme (geo targeting)

Bugün dünyada, bu tür büyük veritabanları oluşturan ve düzenli olarak güncelleyen firmalar mevcuttur.

IP adresinden kesin kimlik, telefon ve adres bilgilerine ulaşılıp ulaşılamayacağını soruyor. Aynı türden soruların olabileceği düşüncesiyle, genel bir bilginin daha yararlı olacağı kanısına vardım:

Eğer IP adresi statik ise ve bir alan adı ile ilişkilenmiş ise, yani sadece söz konusu alan adına (siteye) tahsis edilmiş ise, IP adresinden alan adına ve oradan da whois bilgileri doğru ise diğer kimlik bilgilerine ulaşmak mümkündür.
Eğer IP adresi bir site ile ilişkili, ancak paylaşımlı bir IP adresi ise (Shared IP), bu durumda aynı IP üzerinde birden fazla site bulunacağı için, sadece söz konusu IP tahsisini yapan hosting servisinin ayrıntılarına ulaşılabilir.
Eğer IP adresi bireysel kullanıcının internet bağlantısıyla ilişkilenen bir IP ise, bu durumda bireysel kullanıcı normal yollardan yukarıdaki türden bilgilere ulaşamaz. IP adresinden ulaşabileceğiniz en ayrıntılı bilgi, İnternet Servis Sağlayıcının adres ve irtibat bilgileri olacaktır.

Bu konuda yapabileceğiniz tek şey, eğer bir istismar veya İnternet suçuyla karşı karşıya iseniz, ilgili servis sağlayıcının istismarla ilgili birimiyle irtibat kurmanızdır, çünkü söz konusu adres bilgileri sadece onların kayıtlarında vardır. Bu tespit işlemini savcılıklar aracılığıyla (suç duyurusu) da yapabilirsiniz.

Şimdi Peki ip kodu elimize geçse neler yapılabilinir
*Karşı tarafın pcsinden bilgilere ulaşılabilinir.
*Karşı taraf ile dalga geçilip restart bile atılma şakaları bile yapılır.
*Karşı tarafın nerde oldugu ve ne yaptıgı anlık bilgler dogrultusunda takipde edilir..
Aklınıza gelicek her şey yapılır..
Şimdi facebook da ip bulunur mu sorusuna açıklık getirim..
Efet facebookda kullanıcı ip lerine ulaşılabilinir bunun bir çok yöntemi var ..
Bunlardan bir kaçını söleyecem..
*Oyun oynanılan bölümelrden kullanıcı bilgilerinden ulaşılır
*Sohebet penceresinde anlık ileti yapılarak ulaşılır
*Mesaj kayıtlarından bulunabilinir..
*Facebook id numarasındna ip bulunabilinir..

Her şey bir yana Hacklemek degilde hackırların kullandıgı yöntemleri araştırın kalkıpta her yerede bilgilernizi girmeyin umarım size bi kaç yönlendiricek ve bilgilerinize bilgi katmışımdır..
NOT= Kimse bir şey yapamaz diyen adam var ise buraya ip sini yazssın resimli analtımla ona ne oldugunu gösterircem ha yok yazmayan var ise de bir şey olmaz diyen msj yazsın ben o msjdn da bulurum nasıl mı diyiceksiniz bırakın oda bizim sırrımız olsun hadi kalın saglıcakla...

kazimdemir

New member
Kardeş face çalınınca msn çalınmış olmuyo. ikisinin de şifre ve güvenlik soruları farklı. msn şifresi değişmiş ise şifre hatırlatmadan yeni şifre iste. o da olmuyosa hotmail formunu doldur yolla. sana geçici bi şifre verirler. girer değiştirirsin şifreni. sonrada face hesabını yeniden alırsın.

cemalemre

New member
acill tütfen ilgilenin

:sad:ben bir hocayı face uzerinden küfür ve tehditler ettim. ancak daha sonra o face hesabını dondurdum. hesap fake bir hesaptı. ne fotoğraf ne başka bir şey yoktu. hoca polise gideceğini söyledi. ancak facebook türk olmadığı için ülke soruşturmasına girermiş. beni bulmaları mümkün müdür ıp adresinden... acill cevap beklıyorum simdiden teşekkürler :001_unsure: