F.Bahçe 3 - 2 Sevilla [TEK BAŞLIK]

terteren

Altın Üye
gönlüm fenerden yana ama sevillada çok formda fener yenemeyebilir aslında bence yenmesinden daha önemli olan şey burda gol yememesi

ѕσηυη¢υ

кιℓℓ ƒσя &#
“Rize maçının kadrosunu sahaya süreceğim”

Teknik Direktörümüz Zico, Şampiyonlar Ligi'nde kendilerini bu noktaya kadar getiren şeylerin Sevilla maçı için de geçerli olduğunu söyledi. Maç kadrosunun kafasında şekillendiğini ifade eden Zico, Çaykur Rizespor ile yapılan maçta sahaya çıkardığı on biri, Sevilla karşısına büyük bir ihtimalle yine sahaya süreceğini açıkladı.
Teknik Direktörümüz Zico ve oyuncularımızdan Diego Lugano, Fenerbahçe Şükrü Saracoğu Stadyumu Basın Toplantı Odası'nda Sevilla maçıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Sevilla'nın çok iyi ve oturmuş bir ekip olduğunu, 2007'nin en iyi takımı seçildiğini, 2 kez UEFA Kupası'nın kazandığını, 2 kez Süper Kupa finali oynayıp, 1'ini kazanıp diğerini kaybettiğini hatırlatan Zico, "Şu anda Şampiyonlar Ligi'nde bizi buraya getiren şeyler bu maç için de geçerli. Sahaya çıkıp isteğimizi, arzumuzu, hırsımızı, azmimizi göstereceğiz. Bu istek içimizde var. Elimizden gelen her şeyi yapacağız" diye konuştu.
"Sevilla'dan korkuyor musunuz?" şeklindeki bir soruya sert bir şekilde cevap veren Zico, "Sevilla'dan korkuyor olsaydım, burada oturmazdım. Korksaydım evimde otururdum. Bu soru benim için geçersiz" diye konuştu.
Sevilla maçının kadrosunun kafasında oluştuğunu belirten Zico, "Önümüzde daha yapacağımız bir antrenman olmasına rağmen, Sevilla maçının kadrosu kafamda şekillendi. Sevilla karşısına Rize maçının kadrosunu süreceğim. Maldonado gücümüze güç kattı, Semih iyileşti ve hazır durumda ancak, kafamda olan, Rize maçının kadrosunu sahaya sürmek" dedi.

BİZ DE KALİTELİYİZ

Sevilla'nın bir M.United, Milan, Barcelona kadar isminin olmadığını ancak çok kaliteli bir ekip olduğunun altını çizen Zico, "Rakibimiz 2007'nin en iyi ekibi seçildi. Bu ekibe karşı sonuna kadar savaşacağız ve kalitemizi göstermek istiyoruz. Rakip kaliteli ama, biz de kaliteliyiz" dedi.

FENERBAHÇE BU NOKTAYA BÖYLE GELDİ

Kendisine yöneltilen Sevilla'nın bir maçını canlı olarak izlemediği yolundaki eleştirilere de yanıt veren Zico, "Eğer kapasitesi olan insanlara sahipseniz, gider maçı izler ve analizlerini yapar. Fenerbahçe bu noktaya böyle ve bu yöntemle geldi. Şimdiye kadar böyle bir şey sorulmadı da, şimdi niye soruluyor? Ben Sevilla'nın minimum 15 maçını seyrettim. Manchini, Koeman ve CSKA'nın hocası da gelip buraya maçımızı izlemedi. Şimdi Jimenez'in buraya gelmesi nedeniyle, eleştiri yapılıyor. Jimenez buraya gelip maçımızı izledi ama, belki ben ondan daha fazla sayıda rakip takımın maçını izledim. Eğer insanların çalışma şekline saygılı olursanız daha mutlu olurum. Bir takımda tüm departmanlar işini iyi yaparsa başarı gelir. Fenerbahçe bu noktaya benim çalışma tarzımla geldi" diye konuştu.
Zico, insanların, Sevilla'nın nasıl oynadığını bakmadan, sadece Milan, M.United, Barcelona gibi takımlarla karşılaştırarak Fenerbahçe'nin kolay bir kura çektiği şeklinde yorumlar yaptığını ifade eden Zico, "Ancak 'Sevilla kaliteli bir ekiptir, biz onu geçemezsek de olur' diye düşünmeyeceğiz" dedi.

MANTIKLI HAREKET ETMELİYİZ

Fenerbahçe'nin karakterinde atak yapmak ve sürekli gol aramak özelliklerinin bulunduğunu, seyircisinin de böyle istediğini belirten Zico, "Mantıklı hareket etmeliyiz. Turu kimin geçeceği sadece Kadıköy'de yapılacak maçla belli olmayacak. Fenerbahçe karakterinden ödün vermeden, ama kendi evinde oynamanın da verdiği dikkat de üzerinde olarak hareket edecektir" diye konuştu.
Zico, her iki takımın da güzel oyun oynamaktan zevk aldığını bu durumun biraz da teknik direktörlerin karakterlerinin takıma bir yansıması olarak gördüğünü belirten Zico, "Ancak saha şartları maç açısından değil de, güzel oyun göstermek açısından gözümü korkuttu. Böyle sahalarda istediğinizi tüm teknik hareketleri yapamayabilirsiniz" diye konuştu.

LUGANO: "FENERBAHÇE GÜCÜNÜ GÖSTERECEK"

Oyuncularımızdan Diego Lugano ise, tüm takımın bulundukları yerin farkında olduğunu belirterek, "Herkes şu anda bunu en iyi şekilde değerlendirmek istiyor. Fenerbahçe daha ileri gidebilicek gücü olduğunu gösterecek" dedi. Şampiyonlar Ligi'nde bu seviyeye gelmiş her ekibin kaliteli forvetleri olduğunu belirten Lugano, artık forvet seçmek gibi bir durumunun olmadığını ifade ederek, "Biz gerek bireysel, gerekse kolektif olarak iyi olarak, iyi bir sonuçla sahadan ayrılmayı istiyoruz" dedi.
Sık kart grdüğü yolundaki sorular karşısında ise Lugano, "Fazla konuşuyor ya da hata yapıyor olabilirim. Ancak bu konuda biraz da ismimin çıktığını düşünüyorum. Bana çok rahat bir şekilde kart çıkartılabiliyor" dedi.
Fenerbahçe'nin her şeyi takım halinde elde ettiğini belirten Lugano, "Takım olarak hücüm, takım olarak savunma yapıyoruz. Genel olarak Sevilla'ya karşı kendimize güveniyoruz. Daha ileriye gidebileceğimiz konusunda kendimize güvenimiz var" dedi.
Fenerbahçe taraftarına da övgüler yağdıran Lugano, her zaman takımını destekleyen taraftarıı kendilerini daha iyi oynama konusunda çok etkili olduğunu belirterek, "Açıkçası Avrupa'da oynayan bir sürü arkadaşım bana 'Ne kadar harika bir taraftarınız var' diyor" dedi.
Lugano kendisini motive eden şeyin bir İspanyol takımına karşı oynamak olmadığını belirterek, "Şu anda bizi motive eden şey Şampiyonlar Ligi'nde bu noktaya gelmiş olmak, Fenerbahçe ve Türkiye'yi temsil ediyor olmak. Başka bir şey beni ve diğer oyuncu arkadaşlarımı motive etmiyor" dedi.

http://www.fenerbahce.org/icerik/haber/10751/

ilker_1907

New member
özlemle bekliyoruz bu büyük anı ...uzun zamandır bi maç icin bu kadar heyecnlanmamıstım..FENERBAHCEmizi buralardada görmek varmıs...sonuc ne olursa olsun ..bütün takımı kutluyorum

ben bir tahmin yapıcam .

fb 0 - sevilla 2

:goz:

Maçtan Önce fb'lileride skor tahmini yapmaya beklerim .
Maçtan sonra bol bol konuşuyorlar zaten .
:hhmanD
Mactan önce mactan sonra devre arasında hic farketmez ..her zaman heryerde konusuruz.

Seni-76

New member
S.a Mac hangi kanalda gösterlicek. Bizim burda malesef Star Türkiye yok.... :( baska kanal göstericekmi bu maci ?

ro_me_o_86

Banned
iyi de dostum anket kimler tarafından doluruldu:)
turkler tabi fener diyecek ama galiba sanırsam herhal de bu akşam 0_0 dahi beni mutlu edecek:):)

black06

New member
Herkes Sevilladan yana.ne çok ispanyol varmış lan memlekette:DTürk kalmamış Allah'a çok şükür.Bu maçı kazanacağız.Ama Fenerbahçe yenilse bile hiç üzülmem.Niyemi?Avrupadan rekor bi puanla gruptan çıktık.Avrupa fatihi die ortalıkta gezen takım bile o kadar gruptan çıkmasına rağmen bizim topladığımız kadar puan toplamadı.Artı oynadığımız takım dünyanın 1.takımı.Başka takımların aldığı beraberlikle gruptan çıkmadıkki.Kendi emeğimizle kendi gücümüzle çıktık.el takımın başarısıyla deil.Buraya kadar gelebilmekte bi başarı en nihayetinde.Emeklemeden yürümeyi öğrenemezsiniz sonuçta.Fenerbahçemize şimdiden başarılar.

Forever FENERBAHÇE

Genç FENERBAHÇELİLER

ro_me_o_86

Banned
azerbaycanın ANS diye kanalı var orda da şampiyonlar ligi maçları veriliyor genelde de turk takımlarını veriyo ama son aldığım duyumlara göre orda manchester united maçı oynanacak

ErdemLiyiZ

Altın Üye
Sevilla'ya bayrak sürprizi

Sevilla'ya bayrak sürprizi
20 Şubat 2008 Çarşamba 17:53
Fenerbahçe taraftarı boş durur mu..? Sevilla ekibine öyle bir sürpriz yapıldı ki... Teknik heyet ve futbolcular çok şaşırdı...Fenerbahçe'nin akşam karşılaşacağı rakibi Sevilla ekibine Kapalıçarşı'da bir sürpriz yapıldı.

Fenerbahçe taraftarları öğlen saatlerinde Kapalıçarşı'yı gezen Sevilla'lı futbolculara bayrak sürprizi hazırladı.

Şampiyonlar Ligi'nde akşam saatlerinde Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Sevilla, öğlen saatlerinde Kapalıçarşı'da gezdi.

Futbolcular ve teknik heyet, Fenerbahçe tezahüratları altında alışveriş yapmaya çalıştı.

Kapalıçarşı'nın ortasına dev Fenerbahçe bayrağı açıldı. Bayrağı gören Sevillalı futbolcular hem çok şaşırdı, hem de Fenerbahçe bayrağının altından geçmek zorunda kaldılar.

Sevilla Teknik Direktörü Jimenez bir Fenerbahçe taraftarının boynuna astığı Fenerbahçe kaşkolunu takmak istemedi.

kaynak:internethaber.com

HTML