En son okuduğunuz kitap ve düşünceleriniz?

otlupeynir

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
şizofreni yalnız oynanmaz - rahmi vidinlioğlu

tek kelimeyle harika bir kitap..ilk başlarda biraz sıkıldım ama sonrasında tadına doyum olmadı..

otlupeynir

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
ahmed arif anlatıyor kalbim dinamit kuyusu-refik durbaş

ahmed arif'i sadece ''hasretinden prangalar eskittim'' adlı şiir kitabıyla tanımak yetmez daha fazla tanımak istiyorum diyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun..

tdalkaya

New member
Kara Tohum - Osman PAMUKOĞLU

Kitabın ilk yarısı gerçekten çok sıkıcı ve boştu yalnız mikinci yarısında tarihten verdiği örneklerle anlattığı gerçekte hikayelerin tadına doyum olmadı...

İkinci yarısını kesinlikle tavsiye ederim...:)

otlupeynir

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
platon bir gün kolunda bir ornitorenkle bara girer / thomas catheart-daniel klein

ahanda ornitorenk..=)

felsefeyle mizahın harmanlandığı eğlenceli bir kitap..felsefenin her türlüsünü içinde barındırıyor ve her felsefik yaklaşımı bir fıkrayla örneklendiriyor..sıkılmadan okudum..tavsiye ederim..

kitab-ı aşk / iskender pala

geçmişten günümüze aşk hakkında kaleme alınan yazıların güzel bir derlemesi..fuzuli'den mevlana'ya, nesimi'den şirazlı sadi'ye varana dek bir çok düşünür aşk hakkında ne söylemiş, aşktan ne anlamış hepsini bir bir anlatıyor..güzel kitap vesselam..​

tdalkaya

New member
Sarı Sıcak - Yaşar KEMAL

Kısa hikayelerden derlenen Yaşar Kemal'in ilk kitabı. Hikayeler gerçekten etkileyici. Tavsiye ederim...

Mayhoş

mayhoş
Kanatsız kuşlar Anne Lamott'un harika içine çeken ve sıkılmadan okuduğum ayrayışları ve kesfetmeyi anlatan biraz iç acıtan biraz güldüren bir kitap gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
Elif Şafak Araf,ben bu kitabi okurken sıkıldım kahramanlar birbirine girdi sadece okumak için bitirdim diyebilirim.Sanırım ruh halm karışık bir günde başladım ..

cakir

New member

Serdar Özkan - Hayatın Işıkları Yanınca ...
Tek solukta okuyacağınız, sevgiye dair ne varsa içinde barındıran mutlaka okunulması gereken bir kitap ...

tdalkaya

New member
Çakırcalı Efe - Yaşar KEMAL

Gerçek bir hikaye olarak yazılmış ve tek seferde okuyup bitirmek isteyeceğiniz bir kitap.

Kesinlikle tavsiye ederim.

Etica

New member
Jeff Abbott - Panik

Çok akıcı anlatıma sahip Macera ve Gerilim romanı. Çok zekice hazırlanmış bir kurguya sahip. Ayrıntılar,olaylar ve karakterlerin birbiriyle olan bağlantıları okuyan insanı şaşırtabiliyor.
Bazı noktalarda yazar fazla ayrıntılara giriyor bu noktalarda roman biraz heyecanını kaybedebilir ama kesinlikle Tavsiye ederim.

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Uzun zamandır Kıtap okuyamıyorum eskısı gibi..Ama en son okudugum Kıtaplardan biri Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri adlı kitap. çok beğendım sürekli elımın altındaydı..Son zaman ara verdım bıraz..içindekılerı uygulamaya ve okumaya..
Yazmayı ve okumayı seven herkes okumalı bence.

l3adl3oy

New member
En son sefillerin çocuklar için olanı okudum. :D HImm kaç sene olmuş öyle ya.. Değil tabii.. Orjinale gözüm yemedi... Hazır elimin altındayken konusu hakkında fikrim olsun istedim..

Neyse ondan önce "Cumhuriyet Tarihi Yalanları"nı okudum... Herkese tavsiye ederim cumhuriyeti çarpıtmaya çalışanlara belgeleriyle cevaplar veriliyor.. yazar SİNAN MEYDAN

Acemi Şef

Moderator
Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna'yı okudum bugün
Yazar kahramanların iç dünyasını çok iyi tahlil etmiş sürükleyici bir kitap tavsiye ederim

merve yilm

New member
Carolina Aguirre-Körlemesine Buluşmalar

Son zamanlarda okuduğum en keyifli kitap diyebilirim...Anlatımı oldukça güzel,konu ise oldukça eğlenceli.Romantik komedi tadında.Lucia karakterini çok seveceksiniz!!!

love_bout

New member
1923-2023 Cumhuriyetin ilk yüzyılı - İlber Ortaylı
İlber hocanın engin bilgisiyle hazırlanmış, tarihe çok fazla derine girmeden bi bakış atmak için ideal bir kitap =)

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
Adam Fawer'dan Olasılıksız,
adaşımdır,kitabı elinize aldığınızda hiç bırakmadan bitireceğinize garanti veririm.Sanki lost izliyormuş da bir hafta sonrasını bekleyemediğiniz gibi :)

PePeSanceS

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Uzun zaman oldu kitap okumayalı 1 sene öncesine kadar haftada 2-3 kitap bitirdiğimi hatırlarım nolduda okumayı bıraktım hatırlamıyorum :)

aysezeynep

New member
44 farklı ülkede dizi yapılmış, bestseller olmuş mükemmel bir kitap Carolina Aguirre'nin Körlemesine Buluşmalar adlı kitabı. Lucia karakteri hem çok eğlenceli hem de çelişki dolu, kendinizden bir parça bulmanız olası bir karakter. Mutlaka okumalısınız :)

l3adl3oy

New member
semerkantı okumuştum ben. ömerhayyam nizam ı mülk hasan sabbahın hikayesini anlatıyor çokda akıcı değil ama idare eder.

benim tavsiyem Sinan Meydan kitapları tarih sevenler için güzel kitapları var.. Başlangıc için Cumhuriyet Tarihi Yalanları 1 ve 2yi tavsiye ederim.

manolyasa

New member
Carolina Aguirre'nin Körlemesine Buluşmalar adlı kitabı ilginç karakterleri ve yalın anlatımıyla oldukça güzel bir kitap.Hepinize tavsiye ederim:)