En son okuduğunuz kitap ve düşünceleriniz?

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Arkadaşlar herkes en son okuduğu kitabın adını ve o kitap hakkındakı düşüncelerini , beğenip beğenmediğini kısaca yazsın lütfen.

Böylece okumadığımız , almayı düşündüğümüz ama karar veremediğimiz kitaplar hakkında biraz fikir sahibi olabiliriz

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Elif Şafak - Aşk

Yiğenim bizim evde unutmuştu bu kitabı .Kapağını görünce sıradan bir aşk kitabı sandım..Ama öyle değil sizi bambaşka bir aleme götürüyor

İlahi aşk kavramını çok güzel bir şekılde anlatıyor..

Kıtaptan küçük bir alıntı :

"Her birimiz tamamlanmamış bir sanat eseriyiz. Ömrü hayatımız tamamlanmaya çalışmakla geçiyor. Bizi tamamlamayacak, bütünleyecek tek bir şey var. O da aşk!"

OnoseR

New member
Erhan Afyoncu - Osmanlının HayaLeti

Osmanlı İmparatorluğu, tarihin gördüğü üç büyük imparatorluktan birisiydi. Tarih sahnesinden kalkmalarına rağmen Roma ve İngiltere imparatorlukları gibi Osmanlı İmparatorluğu'nun da, tesirleri devam ediyor. Basra'dan Budin'e kadar olan bölgelerde asırlarca süren Osmanlı hakimiyeti günümüz dünya politikasına da tesiri eden derin izler bıraktı.

Günümüzde, özellikle son 15 yılda Balkanlar'da, Kafkasya'da ve Ortadoğu'da kaldırılan her taşın altından Osmanlı İmparatorluğu'nun izleri çıkıyor. DAvid Fromkin'in, New York Times'teki 9 Mart 2003 tarihli yazısı da bu gerçeği ifade etmekteydi:

'Bir hayalet ABD'yi pençelerine almış, rahat bırakmıyor. Bu Osmanlı İmparatorluğu'nun hayaleti. Irak'ta, Sırbistan'da, Bosna'da, Kosova'da, Körfez Savaşı'nda,11 Eylül saldırılarında bu hayalet bizimleydi. Osmanlı hayaletleri asla uzaklaşmadı'.

BaturAlp_

Banned
En son okuduğum iki kitap Şu Çılgın Türkler ve Diriliş (Turgut Özakman) tavsiye ederim akıcı bir üslup ile çarpıtılmaya çalışılan Kahramanlık Destanımızı belgeleriyle basitçe çok güzel teşhir etmiş.

ylmzgkgz

New member
Yaşar kemal in ada serisinin son kitabı olan tan yeri horozları bütünüğyle zaten mükemmel bir konusu var okunası kitapların başında bence

tdalkaya

New member
fakir baykurt'un ırazca üçlemesinin son kitabı kara ahmet destanı...
gerçekten muhteşem bir kitap..

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Uçurtma Avcısı Ve Bin Muhteşem Güneş - (Khaled Hosseini)

Herbirini birer günde okudum..Sayfalardan kafamı kaldıramadım dünyayla bağlantım kesıldı.
Derinden etkılentım..
Kitaptakı kahramanlar yaşananlar gerçekte yaşanılan şeylerın belkıde en hafifi..
Yazar Afganıstan ı ülkesındeki değişimi ,, yaşanılanları anlatıyor..

Mutlaka Okuyun ..

Mayhoş

mayhoş
Nazan ßekiroğLu La:Sonsuzluk hecesi
ßen ßir tavsiye üzerine alıp okudum bu kitaßı.ßeni çok etkileyen ßir kitap ağır ve içinize sindirerek okumak gerekiyor.Adem`le Havva`nın Hikayesi.ßazen içinde kendinizi buLuyorsunuz Etkileyici.Tavsiye ederim.
Sırada Elif Şafak`ın ßaßa ve Piç kitaßı var :)

Hyperion

Rally Art
Kendine Yol Yapmak İçin Arkadaşlarını Asfalt Fabrikası Olarak Kullanan Şeytan
Yazar:Mesut Alatay
Bırakın Konusuda Bende Kalsın :melek

tdalkaya

New member
Efkar Tepesi - Fakir Baykurt Gerçekten muhteşem bir kitap ilk basımı 1959 olmasına rağmen bence konusu güncelliğini yitirmemiş...

ylmzgkgz

New member
Olasılıksız adam faver kesinlikle okumanızı tavsiye ederim okurken kendinizi film izlermiş gibi hissediyorsunuz

otlupeynir

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Alexandra Cavelius

Leyla

çok güzel bir kitap

eleştirmenin kitabın arkasında yer alan notunu aynen aktarayım

''bu kadar acı ve yürek burkucu bir kitap okumadım.Ağlayarak elimden bıraktığım kitaba her seferinde geri döndüm.Korkunç bir öyküydü.Bir zamanlar basın organlarında Yugoslavya'nın adıyla birlikte
duyduğum ''etnik temizlik'', ''toplama kampı'', ''toplu tecavüz'' gibi sözcüklerin ne anlattığını
bu kitapla anladım.''

T

Banned
Jean Christophe Grangé
Şeytan Yemini güzel bi kitap

Ondan önce milenium'un ilk kitabını okumuştum ejderha dövmeli kız baya bi sıkmıştı başlarda ailedeki herkezin ismini akılda tutmaya çalışmak vs baya yorucu oluyo ama sonlara doğru sprinte kalkıyo kitap baya güzeldi

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Arkadaşlar teşekkürler paylaşımlarınız için ..İçlerınde dikkatımı çekenler daha önce okumadıklarım var..Ins en kısa zamnda okumak istiyorum.

Bende şu anda daha önce iki kere okumuş oldugum halde Wılhelm Reıch ın Dinle Küçük Adam adlı kıtabını okuyorum . Birde Zirve Yolculugu adlı bir kitaba başladım..henüz onu bırkac sayfa okudum ılerı zamanlarda degerlendırmesını yaapcagım burada...Dinle Küçük Adam sa gercekten okunması gereken bir kitap..Müthiş bir anlatım..

Size kısa bır alıntısını ekleyeyım , hoşunuza gıdecegını tahmin edıyorum..

Sana kendi içimdeki küçük adamı anlatmakla işe başlayacağım...

"... ben ne kızıl, ne kara, ne de beyazım. ben hristiyan, yahudi, müslüman, mormon, poligam, homoseksüel, anarşist ya da boksör de değilim.
ben bir kadını/erkeği, onunla evli olduğumu kanıtlayan evlilik cüzdanına sahip olduğum ya da cinsel açlığımı doyurabilmek için değil, gerçekten sevip ona değer verdiğim için kucaklarım.
ben çocukları dövmem, balık tutmam, karaca ya da geyik avlamam. ama hedefi onikiden vururum.
ben briç oynamam ve öğretilerimi yaygınlaştırmak için partiler vermem. eğer öğretim doğruysa zaten o kendiliğinden yaygınlaşacaktır.

yönetimi elinde tutan kişilerin, "küçük adamı" yönetmelerine izin veriyorsun. ama sen, hiç sesini çıkarmıyorsun. yönetimi elinde tutan güçlülere, ya da kötü niyetli güçsüz adamlara seni temsil etme yetkisini veriyorsun. her seferinde aldatıldığını anlıyorsun, ancak bunu anladığında, iş işten geçmiş oluyor."
"...yaptığın her şey eğreti, küçük adam: evini bir kum tepeciğinin üzerine kurmuşsun, yaşamın, kültürün ve uygarlığın, bilimin ve tekniğin, sevgin ve çocuklarına verdiğin eğitim, hep eğreti. bunu bilmiyorsun, bilmek de istemiyorsun; sana bunu söyleyen büyük adamı da öldürüyorsun.

tdalkaya

New member
Hanefi AVCI - Haliç'te yaşayan simonlar...
Yaşadığı herşeyi tüm yarıntılarıyla anlatmış. Bu sayede yaşadığım ama farkında olmadığım tüm zamanı şimdi yavaş yavaş anlayabiliyorum...
Şiddetle tavsiye ediorum.....

aytoldi

New member
Kosinski- Boyalı Kuş. İkinci Dünya Savaşı'nın ve Nazi işgalleri sebebiyle yaşanan her türlü insanlık dışı olayın bir çocuğun gözünden anlatılması. Kosinski insan psikolojisinin ve insani yaşamın sınırlarını zorluyor. İnsanın içindeki hayvanı böylesine anlatmayı herhalde kimse bir daha başaramayacak. İnanılmaz bir roman ve otobiyografi. Bu kitabı okuyun ve bir daha dünyanın hiçbir yerinde savaş yaşanmasın diye dua edin.

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Gabrıel Garcıa Marguez - Kırmızı Pazartesi

Çok zaman önce okumuş oldugum bir kitap. Kütüphanemın vazgecılmezlerı arasında...
Hemen herkesın sıkılmadan okuyabılecegı ınce ve akıcı bır kıtap..
Namus cınayetı konusu..Sıradan bır konu gıbı gelebılır ama sıradan bır kıtap degıl .Kitabın en basından ıtıbaren Herkes katili biliyor hemde katil olmadan önce...Öldürülecek kişiyi herkes tüm kasaba bılıyor , kımın öldürülecegınıde ama kımsenın kılı kıpırdamıyor..
Toplum psıkolojısı usta bır dille anlatılmış..Masum bir ınsanın nasıl elbırlıgıyle ölüme sunuldugunu hayretler içinde izliyorsunuz...

Mutlaka Okuyun..

dilekts61

New member
Ateşböceği Yolu- Krıstın Hannah

mükemmel bir kitap... insanı derinden etkileyen bir sevgi,dostluk ve sadakat öyküsü....
70lerden günümüze uzanan mükemmel bir dostluk...

mutlaka okuyun...