Denizlerin idamına dair..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

facetoface

Altın Üye
türk ocağı' Alıntı:
Bahsi geçen kitaptaki şahıslar kendi devletinin güvenlik güçlerine hiç bir zaman silah çekmediler.(REİS-Soner Yalçın)
ama sucu olmayan ogrencilere silah çektiler (bahcelievler katliamı) papaya suikast yaptılar, bir cok avrupa ulkesine de uyusturucu kacakcılıgı yapıldı... bunlar şu 1 dakkada aklıma gelenler.. uzatmak istemiyorum bilinçsiz msjlar atıp kavga cıkarmayın

S€L@mSız

Banned
Darzamat' Alıntı:
Yanlış anlaşılmasın ne sağcıyım ne solcu sadece insanım! Ancak Deniz Gezmiş'in terörist olmadığına inanıyorum!
Deniz Gezmiş kominist, terörist vs diyen arkadaşlar tamam Deniz terörist olsun ve haklı olarak asılmış olsun. Bu ülkede hep solcular yada dinciler terörist oluyor. Peki ya diğer taraf? Yani karşı görüş? Onlar hakkında birşey denmeyecek mi? Milliyetçilik, vatanseverlik adı altında onlar korunacaklar mı? Gerçekten vatanını seven insanlara hakaret değilmidir digerlerinin yaptıkları? Lütfen tarafsız olalım bu konuda!
Doğan YURDAKUL, Soner YALÇIN ın Reis adlı araştırma kitabını okumanızı tavsiye ederim.
diğer taraftan kastın üLkücüLer
ama biLinçsiz düşmanLık insanı komediden öteye uLaştırmaz..
üLkücüLer devLete ve devLetin bütün kurum kuruLuşLarına saygı ve bağLıLık içerisindedir..Çıkıp yoLLara devrim miş rejimmiş haykırmaz devLete isyan etmez orayı bombaLayıp burayı yakmaz.. deniz gezmiş ve ekibi tarafından ÖLdürüLen amerikan köpekLerine üzüLmüyorum ama öyLe bir zamanda fena çıkmaza soktuLar bizi ve tek istedikLeri de devLeti çıkmaza sokmaktı..BaşardıLar da..ve cezasını da çektiLer..
işkenceden bahsetmişsiniz..öLüme yürümekten..sözde kahramanLık(!) pehh
ben size bir kahraman söyLeyim mi..herkes kuLLansın bakaLım arama motorLarını..Mamakta başında takke oLduğundan..Allahın dergahında namaz kıldığından..Kahraman AskerLerimiz tarafından dipçikLe vuruLarak öLdürüLen bir yiğit..bir aLperen..Bu yiğidi okuyanLar deniz gezmişLere ağıt yakmayı bırakıp sadece güLerLer..
Hüseyin KurumahmutoğLu

düzeLtme : Bu konunun güneL oLan kısmını çözebiLmiş değiLim o da ayrı bir şey

ayrıca facetoface biLinçLi oLmaktan bahsetmişsin bu mu senin bgiLincin? papaya suikast yapan şahsın kişiseL bir bağLantı haricinde üLkücüLerLe yakından aLakası yoktur
BahçeLi evLer katLiamına hiç girme o başLı başına bir konu..Senin suçsuz dediğin adamLar birçok eyLem pLanLamış uyguLamış kişiLerdir masumiyet anLayışLarı çok farkLı sanırım deniz gezmiş gibi adam mı öLdürmesi gerekiyordu hoş siz eLi kanLı katiLLerinde masumiyetinden bahsediyorsunuz ya herkesin kahramanı kendisiyLe aLakaLı bu konuLarı en iyisi fazLa deşmemek

türk ocağı

serdengeçti
facetoface' Alıntı:
ama sucu olmayan ogrencilere silah çektiler (bahcelievler katliamı)
Silahı ilk çekenler kimlerdi acaba.
Bir sürü illegal örgüt kuranlar ve silahlı eylemlere başlayanlar.
Türk milliyetçileri kendilerini, devletlerini savunmuş en büyük darbeyide baba bildikleri devletten yemişlerdir. Yinede tarihin hiç bir döneminde türk devletine karşı olmadılar.
Şuçu olmadığını idda ettiğin öğrenciler hangi terör örgütünün adamlarıydı.
Vatana ve devlete karşı bir saldırı varsa savunmasını yapmak şaşırtıcı bir durum mu?

facetoface

Altın Üye
S€L@mSız' Alıntı:
ayrıca facetoface biLinçLi oLmaktan bahsetmişsin bu mu senin bgiLincin? papaya suikast yapan şahsın kişiseL bir bağLantı haricinde üLkücüLerLe yakından aLakası yoktur
BahçeLi evLer katLiamına hiç girme o başLı başına bir konu..Senin suçsuz dediğin adamLar birçok eyLem pLanLamış uyguLamış kişiLerdir masumiyet anLayışLarı çok farkLı sanırım deniz gezmiş gibi adam mı öLdürmesi gerekiyordu hoş siz eLi kanLı katiLLerinde masumiyetinden bahsediyorsunuz ya herkesin kahramanı kendisiyLe aLakaLı bu konuLarı en iyisi fazLa deşmemek

eminmisin?
okumak icin gelen mehmet ali agacanın karnını doyurup beynini yıkayan solcular degildi heralde ;)
benim sucsuz dedigim insanların planları eylemleri vardı madem sen biliyomussun acıkla biz de ogrenelim
ama hiç birinin 1 mayısda yuzlerce kişiye ateş edip oldurmek gibi planlarının olmadıgını senden iyi biliyorum

LEV

New member
"1969 yılında başlayan ilk silahlı öldürme olaylarının ilk 10 kurbanı sol görüşlüdür. İlk 100 kurbanın 97'si sol görüşlüdür. Bu kadar açık katliam düzeni varken, özel olarak solcuları proveke eden kanlı pazarlar düzenlenirken, Haluk Kırcı gibiler 7 TİP'liyi öldürüp ellerini kollarını sallayarak dolaşırken elbette sol kendi savunma hakkını kullanmaya başlamıştır. En azından solun ellerinde Maraş gibi, Çorum gibi çoluk çoçuğun bile karınlarının deşilerek öldürüldüğü, okuldan çıkan öğrencilerin üzerine bomba atılması gibi kahpece ve köpekçe yapılmış eylemler yoktur." ( Birgün Gazetesi yazarı "Oğuzhan Müftüoğlu"nun 12 eylül savunmasından alıntıdır, kaynak: google )

Swat_TR

Altın Üye
Bence bu söz herşeyi anlatıyor. ''Biraz sonra aynı darağacında ölecek birine, arkadaşının infazını seyrettirmekten daha ağır bir işkence olabilir mi? ''

nickel_tec

New member
Bir cana kast etmiş kişi, suçu mahkemelerle sabit görülmüşse sonuçta katildir. görüşü ne olursa olsun iyiki de öldürmüşler mantığı bence artık bir son bulmalı.. bu tip olaylarda yaptığı yanlışlarla halka kahraman gibi lanse edilmeye çalışan kişiler yaşadıkları zamanda belli gruplar içine girmişler, kendi fikir ve ideolojileri doğrultusunda birbirlerini öldürmeye kadar gitmişlerdir..

devlet içinde devlet kurmaya çalışmak o devletin bayrağının dalgalandığı yerlere türü ne olursa olsun saldırmaya kalkmak sonuçta bir suçtur ve cezası en ağır şekilde olmalıdır.
sözde, halkın demokrat bir düzen içinde yaşamasını savunanlar bu iddalarını neden silahla ve yahut yıkma teşebbüsleriyle yaşatmaya çalışmışlardır.

1969 dönemlerinde kurulan devletin en kutsal varlığına Savunma Gücüne silah doğrultan kanlı örgütlerin eli kanlı liderlerinin sözleri ifade tutanakları burada hiçbir düşüncenin doğruluğuna bence kanıt olarak gösterilemez.

türk ocağı

serdengeçti
Sol sadece düşüncesini ifade etmekle kalmayıp silahlı mücadeleyle kominizmi getirmek için çabalarsa karşısında elbette bir güç bulacaktı sözünü ettiğin eylemler apayrı araştırılması gereken eylemlerdir. Hemen yaftayı yapıştırarak bir yere varamayız. Kominizme karşı verilen mücadele bu memleketin sahipsiz olmadığını göstermiştir.
Ayrıca ilk öldürme olayını başlatan koministlerdir.
şehid ruhi kılıçkıran
4 Ocak 1968 tarihinde, iftardan sonra Site Yurdu kantinine gelerek kasıtlı bir tartışma çıkaran komünistler tarafından kurşunlanarak şehit edildi.

S€L@mSız

Banned
facetoface' Alıntı:
eminmisin?
okumak icin gelen mehmet ali agacanın karnını doyurup beynini yıkayan solcular degildi heralde ;)
benim sucsuz dedigim insanların planları eylemleri vardı madem sen biliyomussun acıkla biz de ogrenelim
ama hiç birinin 1 mayısda yuzlerce kişiye ateş edip oldurmek gibi planlarının olmadıgını senden iyi biliyorum
okumak için gelen mehmet ağcanın karnını doyuranLar soLcuLar değiLdi ama bu hikayeLeri sana anLatan soLcuLardı herhaLde :D

djalen

Banned
hh yı ocakcılarmı basmıs yafs:Sonceden bole dııldı burası:Dkonuyu acan arkadasa tesekkurlerımı sunuyorum..yorum yapmıyjam..Kim Kimin ne oldugunu cok ama cok ıyı bılıyo..Bılınsızce gecmsıını savunan ınsanların yasadıgı ezıklık suanda Gozler onunde yasasın Denizler ve Deniz gibiler.!

türk ocağı

serdengeçti
djalen' Alıntı:
hh yı ocakcılarmı basmıs yafs:Sonceden bole dııldı burası:Dkonuyu acan arkadasa tesekkurlerımı sunuyorum..yorum yapmıyjam..Kim Kimin ne oldugunu cok ama cok ıyı bılıyo..Bılınsızce gecmsıını savunan ınsanların yasadıgı ezıklık suanda Gozler onunde yasasın Denizler ve Deniz gibiler.!
duruma göre koministler basmış

alish

вυяαq αℓι&#1
SöLenecek Söz Çok Ama... BunLar Sözden de AnLamazLar ki..

1)Deniz Gezmiş ve ArkadaşLarı Kime Kurşun Sıkmışlar ki Terörist OlsunLar?

2)Amerika EmperyaLizmine Karşı GösterdikLeri Harekat BaşarıLı Olsaydı Bugün Başımıza ÇUVAL GeçiriLebiLirmiydi?

3)Deniz Gezmiş Ve ArkadaşLarı Emniyet GüçLerine DeğiL ! Çok SevdikLeri Ve GüvendikLeri Türk Ordusuna TesLim OLmuşLardır.. Hangi Orduya KarşıydıLar?

4)Türk Ve KürtLerin Kardeş OldukLarına ve BunLarı Ayıran Bazı GüçLerin Olduğuna ve de HaLkın Bu Konuda Uyanık OLması Gerektiğine İnandıLar.. Bugün Türkiyenin En Büyük ProbLemi Kardeş Kavgası DeğiL mi?

Yoq Ama BunLarın Aksini YapsaydıLar Siz OnLarı Çok Severdiniz DeğiL mi Ocakçı KardeşLer?

djalen

Banned
baska soze ne hacetki...hatta tıkandılar kaldılar sımdı soylecek soz bulamıyolar neyse bız gene caktırmıyomus gıbı yapalım...yazık:D

iSpiK

Kadim Dost
nası kime kursun sıkmıslar ya 2. sayfadakı uzunca bı yazı koymus arkadas orda demıyo mu bomba attım ... kursunları sıktım hatta sonunda butun mermılerı bıtmıs sılah cebınde ama boş... bu nası iş yanı nereye sıkmış bu kurşunlarıı.. askere ... asker kim devlet değilmi ?

bu arada hh ı ne ocakcılar ne komunistler basmıstır herkes bi birey ;)

alish

вυяαq αℓι&#1
Yazıyı İyi Oku... Kaç Kişi ÖLmüş? Hücum mu? Savunma mı YapmışLar?

iSpiK

Kadim Dost
1)Deniz Gezmiş ve ArkadaşLarı Kime Kurşun Sıkmışlar ki Terörist OlsunLar?

sen bunu sormadın mı ben buna cewap werdim...

öldürdü veya öldürmedi o kurşun askere atıldı mı ?

yok şimdi dersiniz askerden kacmak icin havaya ateş etti onları nişan almadı alsaydı vururdu mu diceksiniz ?

elmir

New member
idam edilmek, özelliklede kişilerin sahip olduğu DÜŞÜNCELER için idam edilmesi çok yazık....

ama bu ülkede dış güçlerin etkisiyle başbakan asıldı...

yazık gerçekten çok yazık....

ALLAH RAHMET eylesin....

vivaalesta

New member
arkadaşlar her örgütlenme başlar büyür ve bi süre sonra bölünmeler başlar.tüm ideolojiler bu süreçlerden geçerler. bölünen her grup aynı ideoloji altında gözükmesine rağmen amaçları dışında eylemlerde de bulunabilirler. yani aslında sorgulanması gereken bütün değil, bütünden düşünce olarakta uzaklaşan parçalarıdır.

şimdi kim nerede ne yapmışı sorgulamayı bi kenara bırakıp, insanın insanca yaşamayı hakettiği her karış toprakta emperyalizme karşı duracak bütünlük sağlanmalıdır.

işkenceye dair her uygulama kime yapılırsa yapılsın insanlık suçudur.

lütfen okuyalım
hangi topraklarda neler için mücadele edildiğini
hangi beyinlerden nasıl ortamlarda bir ideolojinin doğmasını sağlayacak güce ulaştıklarını

öncelikle eğitim için, neden burada olduğumuzu sorgulamak için, ekmek kazanabilmek ve insanca yaşayabilmek için elimizin ulaştığı herkese bilinçli olmayı öğretelim.

yaşadığımız yerde az sayılacak bir topluluğuz. okuma yazmayı bilen
elektronik ortamda tartışabilen, yakın gelecekte tahmin edemeyeceğimiz kadar ciddi süreçleri sırtında taşımaya zorlanacak potansiyel bir azınlığız

ve yaşadığmız topraklarda hala yarına karnı tok uyuyabilmeyi, bir büyük şehri görebilmeyi, üniversiteye gidebilmeyi en büyük hayali olarak gören yüzbinlerce insan var..

hepinize saygılarımı sunuyorum..

alish

вυяαq αℓι&#1
yok şimdi dersiniz askerden kacmak icin havaya ateş etti onları nişan almadı alsaydı vururdu mu diceksiniz ?

Art NiyetLi OLunsaydı En Azından Bir Kişi VuruLurdu DeğiL mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML