Cumhurbaşkanı giderayak yapıyor yapacağını...

nuri1905

New member
herşeyden önce tarafsız olmak gerekirr ..
ben bu atamda tarafsızlık görmüyorum taraflı olduğu kanısındayım....

ceyhun35

New member
Ya bir oy alanı da atayabilir niye bu sorgulanıyor ki.en cok oy alanı atayacak diye bir kural da yok.Eğer Cumhurbaşkanımız en çok oy olanı atayacaksa niçin ona atama yetkisi verilmiş en çok oy alan direkt rektör olsun o zaman.Ama Cumhurbaşkanımız rektör olarak atayacağı kişileri değerlendiriyor ve içlerinden en uygununu atıyor.Demek ki bunu gündeme getirenlerin işine gelmiyor atanan kişi.(bence)

savaskayaa

New member
madem böyle cumhur başkanı istedigini atayacaksa neden oylama yapılıyor

tam sezer mantıgı zaten, sonra demokrasi laiklik cumhuriyet

tarihin en kötü cumhur başkanı

Dope_Show

New member
Sezer hukuku uyguluyo ne var bunda güney afrika kabilelerinin hukuk sistemindede reis ne derse o olur sezerin mantığıda yoho kamuladaki yamyamlarınkiyle pek farklı değil ben ne dersem o olur diyo

Şakşakçılarıda hazır kıta bekliyor daha ne diyim Allah ıslah etsin diycemde içimden geçmiyoki

Allah cc. hidayetinden nasibi olanları ıslah olmayanlarıda Kahhar ismi şerifi hürmetine kahreylesin !!!!

crnky

New member
Arkadaşlar yorumlar o kadar komikki :) Recep Tayyip Erdoğan'a yetkilerini kendi siyasi görüşleri doğrultusunda kullandığı için laf edenler, Sezer bunu yapınca alkışlıyorlar bunun adına da hukuk diyorlar. Tamam hukuk olsun da bu hukuk bir tek Sezer'e mi hukuk?
Kaldı ki Sezer'in "görüşlerine uygun" birini ataması yerine tarafsızca atama yapması anayasanın yaptırıma tabi olmayan ama anayasada geçen bir kuralıdır. Cumhurbaşkanı tarafsız olmak zorundadır, bu açıdan oyları az olan birini rektör yapması, siyasi görüşüne göre, ideolojik amaçlara göre veya akrabalık ilişkilerine göre atadığını gösterir. Normalde Cumhurbaşkanının amacı sembolik bir devlet başkanlığıdır. Yetkilerinin biraz artırılması Kenan Evren işidir. kısmen de faydalı olabilir ama Cumhurbaşkanı gerçekten tarafsız olduğu sürece...
Bu açıdan yaptığını tasvip eden bilgisiz arkadaşları anlamıyorum.
Bu arada Kastamonu'dan rektör yardımcısı da 2. oyu veren olacakmış yazıyor kastamonu'ya ait olduğunu zannettiğim bir sitede haberler de yorumlar da... Umarım doğru değildir...
http://www.kastamonupost.com/index.asp?fuseaction=home.dsp_news&catid=14&cid=8410

Yine de şu var ki yetkisini kullandığı için pek de söylenecek bir şey yok. Onu kendi vicdanı ile başbaşa bırakıyoruz... Demokrasiye inancının ne kadar olduğunu 1 oy alanı rektör yaparak göstermiş... Biz bir şey demek zorunda değiliz, kendisi düşünsün... HERKES KENDİSİNDEN SORUMLU.

theozy

Kadim Dost
üniversitelerde doçentlik, doktora hatta ders dağılımında bile neler dönüyo bilmeyen mi war? üç maymunu oynmayam.. sizde haklı olabilirsiniz.. ama sayın sezerin de bir bildiği olabilir.. ben kendi okulumdan biliyorum sırf cemaatçi olmadığı için 30 yıldır okutman olarak çalıştırılan proflardan daha bilgili insanlar gördüm.. buna ne diyeceksiniz?

crnky

New member
E yani yanlış bir şey. Yalnız okutman olarak çalıştıranlar YÖK ve Cumhurbaşkanının atadığı rektörler ve bu rektörlerin atadığı öğretim görevlileri...
Kişilerin dini inançlarını yaşayış biçimi ve siyasi görüşlerine göre değerlendirilmesi yanlıştır. Daha bilgili kimse oraya gelecek olan o olmalıdır... Buna ne diyeceksiniz derken ne dememizi beklerdin ki?
Sezerin bir bildiği olabileceğini ben de düşünüyorum fakat ideolojik olduğu büyük muhtemel, çünkü en çok oyu alan öğretim görevlisinin bir sabıkası veya başka bir şeyi yok. En fazla bu öğretim görevlisi hakkında bir söylenti gelmiştir kulağına, söylentilere göre hareket etmek için fazla önemli bir görev dğeil mi? ... Bir bildiği olabileceği baya düşük ihtimal.

theozy

Kadim Dost
yaw.. sadece bu kadar emin konuşan arkadaşların aklına bunu da getirmek için yazdım benim gördüğüm şeyi.. şimdi bi ton aşiret reisi war.. ha hepsi süper mi? çok mu zeki insanlar.. çok mu iyi yönetiolar insanları? belki o aşiretten herkes onu vali yapmak ister ama devlet yapar mı?

kurtulus23

New member
burda yada başka bir yerde isteyen istediği yerini yırtsa da sezer seçimlere kadar istediği kararı verebilir,verir,verecektir.

DaVaM

Banned
Elbette verecektir kime iman ediyorsa ona uyacaktır.
Türk Milleti sezeri cumhurbaşkanı yapanları unutma. Bu vebal hepimizin.

LaNgHaWiL

New member
bugün sezer demeokrasisi deyip kestirenler yarın gül demokrasisine katlanacaklar o zaman.
öyle kestirip atmak madem kolay. bunun sonucuna herkes katlanır.

omorfuLis

New member
sezer görevde buLunduu süre zarfında oLumLu ne yaptı bana biri anLatırmı acaba?

memLeket bi keşmekeş içine girmiştir bunun tek sorumLusuda sezerdir..

şimdi dersiniz bilmem nei veto etti cumhuriyeti kurtardı...barım barım baırıoLardı devLet kurumLarı satıLıo die satıLmasını onayan kim? sezer değiLde bi başkasımı madem memLeketini çok sevio onamasaydı.. herkez işine geLdii gibi konusuo sezerin bu devLete zırnık kadar faydası yoktur..o sayın'sa bnde haLkım vergi veriorum..Vatan için çaLışıorum..

Daha ağır konuşurdum ama sezerin kendisine değiL buLunduğu makama saygımdan susuyorum..

mesaj editLerken dha dikkatLi oLaLım mod.arkadaşLar..uzatmaLı sezer dedii için serzenişte buLunmuşsunuz..dier konuLarda T.C devLetinin başbakanına nice hakaretLer yapıLıor onLarada bi zahmet eL atıverin..

free!

artık yok...
Hukukcudan siyasetçi olmaz, bizzat hukukcunun oğlu olarak söylüyorum, hatta birçok hakim-savcı da aynısını söylemiştir.
Siyaset yapıyorlar.. Bana göre siyaset muhalefetin işi, iktidarın bile değil :)

HTML