Bermuda Şeytan üçgenin sırrı çözüldü!!

Sat34

Banned
Onca yıldır merak edilen Bermuda Şeytan Üçgeni'nin sırrı çözüldü !

Bermuda Seytan Ucgeni Atlas Okyanusu'ndaki bu bolgede, ozellikle son 60
yilda bircok gemi ve ucak kaybolmus ve bunlardan geriye tek bir iz bile kalmamisti. Kimsenin aciklama getiremedigi bu esrarengiz fenomen, icinde bilimadamlarinin da bulundugu pek cok insan tarafindan "dogaustu bir takim
guclerin yaptirimi" olarak algilandi ve oyle lanse edildi. Ancak, uzun yillardir devam eden arastirmalar birkac yil once bir sonuc verdi ve bu gizemli olaylarin aslinda basit bir "Doğalgaz Cilvesi" oldugu aciklandi.

Yer altindan fiskiran dogal gazlar, sadece yuksek kara parcalarindan
degil,deniz ve okyanus tabanlarindan da cikarlar. Cunku deniz tabanlari da

ustu suyla kaplanmis alcak kara parcalaridir. Ancak, okyanuslar cok derin
olduklarindan tabanlarinda buyuk basinclar vardir. Bu yuksek basinc
altindaki bolgelerden cikmak isteyen dogal gazlar, oradaki cok dusuk isinin
da etkisiyle kati hale donusurler ve "hidrat" denilen beyaz ve tebesirimsi
bir madde haline gelirler. Cok derinlere dalabilen robot kameralarinin bu
bolgedeki karbeyaz okyanus tabanini ve bazi gemi enkazlarini
resimlemesinden sonra konuya su bilimsel aciklama getirilmistir:

Bu bolge, Gulf Stream denilen sicak su akintisinin da gectigi yerdir.
Tabanin bazen isinmasi yuzunden, bu "tebesir gazlar" erir ve sudan hafif
olduklari icin yuzeye dogru yukselirler. O anda, tabandan yuzeye kadar bir
bosluk (vakum-girdap) olusur ve okyanus adeta delinir. O sirada oradan
gecen yuzer ne varsa, derin bir kuyuya duser gibi hizla okyanusun dibini
boylar.

Cunku, gazin kaldirma kuvveti gemileri tasiyacak guce sahip degildir. Gaz
yukselmesi sona erince bosluk tekrar suyla dolar ve geriye hicbir iz
kalmadan kocaman gemiler kilometrelerce derine gomulmus olurlar.

Ucaklarin duserek kaybolmasi ise gene ayni sebeptendir. Yuzeye cikan dogal
gazlar , havadan da hafif olduklari icin yukselmeye devam ederler. Bu kez
vakum , bolgenin uzerindeki atmosferde olusur. Oradan tesadufen gecen bir
ucak hemen irtifa kaybeder ve motorlari durur. Cunku, motorlardaki benzinin
yanmasi icin oksijene ihtiyac vardir ve o boslukta hava olmadigi icin
oksijen de olmaz. Boylece ucak da, hizla okyanus tabanini boylar. Meğer ki onca yıldır merak ettiğimiz Bermuda, sadece doğalgaz yüzünden böyle gizemli bir hal almış.

NeCcko

Altın Üye
Way be adamlar sonuda çözmüşler bizde de şu susurluk üçgenini bi çözseler keşke

firatay

>>>> ALESTA
Ellerine Sağlık Gerçekten Çok İlginç.

xoyunbazx

New member
arkadas bu yaptıgın açıklamalar çok ilginç ama ben pek bunlara inanmıyorum. 20 yıla asgın bir süredir bu bölgede arastırma yapılıyor. ve senin vermiş oldugun arastırma sonuçları bir kaç yıla dayanıyor 20 yıldır orada bir gaz kütlesi oldugunu bulabilecek hiç bir teknolojik alet yok mu?
bilim bile doga karsısında çaresiz kalmamak için bazen beyaz yalanlar sunar bunu çogu konuda çok kez gördüm. sunu da bilmeni isterim ki orada olan tuhaf olaylarları insan üstü bir varlıga baglamıyorum katiyen bir bilimsel açıklaması olmalı ama o bilimsel açıklama bu degil...
paylasımın için teşekkür ederim.

IN_HELL

New member
arkadaşlar yaklaşık 7 senemi kuvantum fiziği, metafizik, görelilik gibi kavramlarda bilimsel çalışmalar içerisinde geçirdim.

size şunu söylemeliyim ki haber yalan. nasa bunun çözümünü yapalı yıllar oldu. ama ala bulduğu gibi lanse etmedi. bermuda şeytan üçgenindeki sır şudur;

bilirsiniz ki kuzey ve güne kutuplarında bir mıknatıslık özelliği vardır ve bu da dünya üzerinde bir manetik alan oluşturur. dünyanın gerekse yeryüzü gerekse toprak altındaki katmanlar ve bunun gibi birçok özellik sebebi ile bu manyetik alan dünya üzerinde tek bir noktada toplanır. yani bu ÇOK BÜYÜK manetik alanın en yoğun olduğu yer bermuda şeytan üçgeni dir.

bu manyetik alan öylesine büyüktür ki sizi uzayda bir kurtdeliği denilen veya einstain-rosen köprüsü ismini alan karadelikler fırlatır. nne kadar bir hızdamı? tabiiki ışık hızında. bu giriş evresinde atom parçalarınıza ayrıldığınız için birşey hissedemez anlayamaz kavrayamazsınız. çünkü burda enerjinin forum değiştirmesi girer işe. diğer bir deyişle o sırada madde değil bir enerji olursunuz. deliğin çıkışında ise nereye çıkacağınız meçhul???

şansınız varsa tekrar dünya üzerinde bir yere gelebilirsiniz. tabi bu sırada zaman sizin için çok yavaşlamış olacağı için dünya üzerine geri döndüğünüzde tarih sizin tahmin ettiğinizden çok daha geride olacaktır. bu yaptığınız yolculuğun boyutuna ve bazı diğer etkenlere (nötron yıldızı uzaklığı, kurt deliği uzunluğu çekim gücü vvs..) bağlıdır.

ilgilenenler varsa paralel evrenler teorisini inceleyebilir. ama bundan önce uzam(uzay zamanı)-zaman karmaşasını çözmeli, felsefik olarak zamanı anlamalı, görelilik teorisini bilmeli ve bazı belli başlı şeyleri öğrenmelisiniz. ben sizi uyarıyorum. bu konuları araştırmanızı tavsiye etmem aksi takdirde içinden çıkamazsınız. kafayı da yemeniz gayet doğaldır. tekrar uyarıyorum. ciddiyim