babanız pc ye şifremi koydu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

visi0n

ѕтαη∂.ву &
яєℓαχℓιƒє;3293884' Alıntı:
walla iyi anlatmışsın emeğine sağlık
ama bi sorun var benim babam pc ye şifre koymaz ben girmeyim diye
ben koyarım o girmesin diye:D:D:D
Dünya Bosuna Tersine Dönüyor Dememisler :D

devilpc

New member
arkadaşlar anakartın model ve markasına göre deişir bazılarında f5 bazılarında f8

ayrıca en basit ve garanti yöntem anakartın üstündeki pili cıkarıp 1dk sonra aynen geri takmaktır(1dk çünkü anakart üzerinde minik güç depolama praçaları var onların bosalması için)

kursadsefa

New member
Arkadaşlar sizin dediğiniz pil BIOS pili. O pili çıkardığımızda BIOS şifresi ortadan kalkar. Bu admin şifresi için çözüm değil. Bazı bilgisayarlarda f5 güvenli mod oluyor. Pc de tek kullanıcı (administrator) varsa güvenli modda açmak için de şifre ister. Eğer formatsız bu işi halletmek isteyen arkadaşlar varsa şifre kırma programını kullansınlar. Bu programı cd ye yazdıktan sonra bilgisayarı cd den başlatmaları yeterli olacaktır. Tabi bu program hangisi diye sormayın :) Bi kaç tane var nette. Aratın işte. Saygılar...

nefbote

New member
bir fikirde ben söyleyeyim. daha öncede verilmiş olabilir bilmiyorm ben bu şekilde yapıyorum. windowsu kurarken genelde yönetici şifresi koymazlar. bu gibi durumlarda kullanıcı isimleri çıktığında ctrl+alt+del tuşlarına basın ve bir pencere açılacak. orada kullkanıcı ismine "administrator" yazın şifreyi boş bırakın ben bu şekilde yapıyom vede giriyom sizde deneyin .

chester26

♫Цпẳρρя&#1
veya başka çözümü war bilgisayarı açın şifre istenen yere kadar gelsin ctrl+alt+delete yapın analog menü gelsin kullanıcı adını silin yerine administrator yazın yeni bi kullanıcı hesabı açar burdan denetim masasına girerek diğer kullanıcıların ayarlarıyla oynayabilirsiniz açılan yeni administrator hesabı diğer hesaplara girldiğinde gözükmez sadece document and settingste bi klasör oluşur ondanda babalar biraz zor farkeder:D

temhabaas

New member
Siz babalarınızla dalga geçin bakalım.Benim oğlan da şifre koymuş sizin gibi beni kendi PC sine sokmuyordu. Ama ben aşağıdaki yolu izleyerek ona kötü bir süpriz hazırladım.Artık bana yan bakamıyor.Adım adım deneyerek yazdım. sanırım yardımcı olmuşumdur.Başarılar.
1.Hiren's boot CD 9.5 indirip (imaj CD dir, NERO ile yazabilir siniz.bir CD ye yazın.
2.PC yi CD den açılacak hale getirin.(SETUP tan düzenleyin. SETUP şifreli ise kasayı açıp Anakartın pili bir müddet çıkartın.Artık SETUP da şifre mifre kalmadı)
3.Hiren's boot CD yi şifrelenmiş olan PC nin Cdroomuna koyup yeniden başlatın.
4.Açılışta iki secenek çıkacak
a. Boot From Hard Disk
b. Start BootCD.
siz (b) seceneği (enter ile) ile PC nin CD den boot edilmesini sağlayın.
5. ilk ekranda (next) seçilecek
6.ikinci ekranda 4 nolu seçenekteki "Password & Registery tools" seçilerek entere basılacak
7.1 nolu secenekteki "active password changer" seçilerek entere basılacak ve birazdan siz proğram menüsü karşınıza gelecek.
8. Options başlığı altında 3 seçenek var karşımızda. biz 1 numaradaki "choose logical drive" sseçeneğini seçeceğiz, bunun için aşağıdaki "Your Choice ( ) " deki parantezin içine 1 yazıp entere basıyoruz
9.şimdi karşımızda PC de bulunan Harddiskler var. en yukarıdaki harddisk muhtemelen C sürücüsüdür ve windows da burada kuruludur. bu nedenle bu sürücünün başındaki sarı renkli sayı olan "0" ı aşağıdaki yanıp sönen parantezin içine yazıyor ve entere basıyoruz.
10,proğram taramasını yapıyor ve bize passwordün bulunduğu dosyayı karşımıza getiriyor.şimdi ENTER e basıyoruz.
11. şimdi karşımızda admin şifresi dahil tüm kullanıcı şifreleri 0 dan itibaren sıralanıyor.hangi kullanıcı adını sıfırlayacaksak o nun solundaki sayıyı aşağıda yanıp sönen parantez içine yazıp enete basıyoruz.
12. şimdi karşımızda sileceğimiz kullanıcı şifresi için seçenekler karşımızda duruyor.sarı renkli"clear this user's password seçeneği zaten kendiliğinden işaretlenmiş. "y" tuşuna başınca paswordü eşşek cennetine uğurluyoruz. boşluk tuşuna basarak bir önceki ekrana dönüyoruz....
13. CD yi çıkarıp PC yi yeniden başlattığınızda sevinçten uçacaksınız ve bana dua edeceksiniz....

mert8181

New member
o senin anlattığın xp için geçerli arkadaşım vistada olmuyor çok araştırdım formattan başka çare bulamadım

girici15

∂єℓ!ℓєя &#1084
araştırıp mesaj yazın..biraz özen gösterelim çöplüge çevirmeyin forumu..3 senedir bu forumdayım aynı konu 100 kere yazıldı çizildi..:hhsigara

bozdemir94

New member
Bizim bilgisayarın şifresi yok hangi tuşa basıcam :D Şakası bir yana şifreyi atlatmak için iyi bir yöntem. f 8 e basmak lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML