AKP Türkiye’yi borca batırdı

arfy

____yaNNNNN
yok yok ekonomi süper gidiyor .. özelleşştire özelleştire bişey kalmadı :D devam devam sırada köprüler var :D

kullanıcı

New member
benim bildiğim özelleştirme bir yabancı şirket gelip sizin elinizdeki şeyi alarak olmaz. yabancı gelir yeni bir şey yapar. işte özelleştirme budur. yoksa eldeki bütün herşeyi yabancıya satarak sonuçta yugoslavya gibi çek c. ve slovakya gibi parçalara ayrılacağız ki amaç zaten Türk-Kürt federe devletidir. bu olduktan sonra en demokratik insan ise rte olacaktır. çekoslavakya örneğinde olduğu gibi. ayrıca yugoslavya da sırbistan ve karadağ diye örneklendirilebilir. karadağın devletin elinde kalan kısmı sadece ve sadece yaklaşık olarak %2'dir. ayrıca siz osmanlı devletinin neden yokolduğunu biliyor musunuz? cevap: yol, su, elektrik, telefon, demiryolları, banka, vb şeylerin işletmeleri yabancılardaydı. bir ihale açılsa banka kendisine ait yabancı şirkete kredi onayı veriyordu. böylece yayıla yayıla EKONOMİK AÇIDAN osmanlı devleti ZAYIFLATILARAK YIKILDI. gidişatımız bu yöndedir. daha elektrik, su, demiryolları, otoyollar, vs özelleştirmeleri var. bir 5-10 seneye daha ihtiyaçları var. ya da sizin korktuğunuz DARBE olayı ile vatanı asker tekrar eline alacak; çünkü, halkın bir DEVRİM yapmaya hiç niyeti yok. o kadar bilinçsizlendirilmiş bir halk ki, daha referandumda ne oylanıyor ondan haberi yok.

NeCcko

Altın Üye
Bugun bikaç arkadasla oturup muhabbet hoş beş güzel bi vakit geçirdik, neyse muhabbet döndü dolaştı siyasete devlet meselelerine geldi, bi arkadaş özellikle aman öldük aman bittik memleket satıldı fakirlik aldı başını gidiyo kriz gelio die üstüne basa basa konuşuyor, neyse konuşmasını bitirdi sordum kendisine, senin araban vardı dimi ?, evet var dedi dedim günlük benzin masrafın ne kadar ortalama 10 iyi güzel, içtiği sigara marlboro kısa yani kalite =), hadi yemek yiyelim desen nerde pahalı bi yer var orada yiyelim der en sonunda dayanamadım yahu kardeşim sabahtan beri sayıp sövüyosun da şu hayatına bi bak dediğin şartların bitanesine sahip deilsin, eee dedi ben kendim için demiyorum halk için diyorum, madem beni halkı o kadar düşünüyorsun kaç defa sordun etrafındakilere bi sıkıntın derdin varmı diye, ee dedi yardım istediklerinde etmeye calısıyorum, yardım isteyince durumu olan herkez yardım eder önemli olan o istemeden senin bilmen veya sorman herneye gerisi kişisel meseleye giriyor.

Yani dicem o ki nedense hep aman kriz aman şu bu diyen arkadaslarımın cogu nedense hep maddi durumları iyi, ben ve benim gibiler ise memnun, benim aylık harcadıgım parayı yazsam buraya gülersiniz belki, ama ben herzaman şükretmeyi ve benden yukardakilere deil aşagıdakilere bakmayı bilen biriyim ve bununlada daima övünürüm, tıpkı bazıları gibi babasının aldıgı arabayla deil.

Bıraksınlar beni halkı düşünmeyi öyle düşünerek bi yere varılmıyor, madem eyleme gececek birşeyler yapacaksın kuru kuru konusma ile olmuyor.

Sözlerim üstüne alınanadır.Bazı arkadasları tenzih ederim.

krmbg

New member
ee en basit örnegi erdoganın ogluna satın aldıgı gemi..

bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete..

My_metiN

New member
unutkan ßir miletiz veselam dünün hortomcularını ne çaßuk unuttuk, akp döneminde sadece ßorc stokunda değil ßütün alanlarda iyileştime var tek tek kopyalayıp ßuraya yapıştıraßilirim ama olay gerçeklere ulaşma olayı değil, olay çamur atıp ikdira yürümektir. son 1 yıldır işi gücü ßırakıp ßunu yapmıyorlarmı zaten.. iktidar hırsı o kadar ßürümüşki gözlerini ellerinden geleni ardına koymamışlardır, darßeci generallerden tutun iş güzar cinayet ßekçilerine kadar her türlü sansasyonel olaylara ßaşvurmuşlardır yargıyı dahi kullanmaktan geri kalmamışlardır... gençleri cafeden milleti koyun sanıyorlardı ama 22 temmuzda her telden her renkten her cinsten halkların sandıklara yansıyan vicdanları ßunların yüzüne tam ßir demokrasi şamarı gißi inmiştir... gel görki ßunlar hala ders almamışlar, her gün yeni ßir senaryoyla sahneye çıkıyorlar ßu kez çok tehlikeli ßir oyun oynuyorlar, mileti karşı karşıya getirme pahasına yenilgiyi hazmedemiyorlar. %47 ye rağmen saygı şöyle dursun mileti salak yerine koyuyorlar ßunlar, sanıyorlarki oynadıkları oyunları kimse görmüyor... oyunlarınız ayuka çıktı ayuka ßeyler ßittiniz, rahatlık ßatı noldu size?!? ne garip dünün entellektüel demokratları şimdi olmuş entel düzen ßekçileri...

hacksell

New member
Siyasetten hiç anlamam ya,bak sen şu akp ye ne yapmış öle :D bak bak aaaa ..Matemetiğim iyi sanırdım ama ne kadar büyük rakamlar öle aaa :O şimdi bizim o kadar borcumuz mu var wah wah .. tüh .sedapinar sizin sayenizde gözlerim açıldı çok okumaktan biraz yaşardılar ama neyse canınız saolsun.İlerde milletvekili olarak görürüz sizi artık dur tahmin ediyim Mhp den , şaka bir yana paylaşımlarınızın devamını dilerim bol resimli olanlarını tercih ediyorum(lütfen acıyın bana :p)

72zd72

Banned
türkiye'yi bu hale getirenleri çabuk unuttunuz galiba !
serbest piyasa deyip serbestçe devleti soyanları, 500 gün isteyip 5000 günümüzü alan demirel'i,
2 anahtar vadedip olan anahtarımızı da alan 94 krizinin mimarı çilleri, kafasına kitap fırlatan sezer ile yeni ekonomi krizi çıkaran ecevit'i , % 100 enflasyonları, uzanları, yahyaları, ne çabuk unuttunuz yahu!

[R]edArmy

New member
Ben konuyla ilgili bir alt başlık açayım!..

Gümrük Birliği... Aslında bu sözleşme Avrupa Birliğine girilirken imzalanır... Türkiye AB'ye girmeden bu sözleşmeyi imzalayan tek ülke!..

Gümrük Birliği nedir peki?.. GM ülkenin üretimine kota koyar... fazlasını üretsen bile kullanamazsın... denize dök gitsin yani...

Buda mutlak dışa bağımlıla yol açar... Türkiyede şeker pancarı ve buğday üretiminin ve üretim potansyelinin ne kadar iyi oldugunu soylememe bıle gerek yok...

Ama yediğimiz ekmeğin bugdayını Kanada'dan içtiğimiz çayın şekerini ABD'den alıyoruz!..

Gerçi sözleşme Çiller zamanında imzalandı ama AKP'nin bunu tamamlama çalışmaları bu borçlanmaların başlıca sebeplerindendir!..

Bu işbirlikçilerin (akp ve diğerleri) yaptıkları onursuzluklardan bir örnekti

saygılar

@MEZARCI@

New member
yazılardan da anlasıldıgı gibi bazılarını tenzih ederim hortumcu lazım abi bu ülkeye faydalı bişey yaparsan olmaz zararlı olacan ki sevilesin...bazı yerlerde goruyom su kadar yer satıldı ülkeyi satıyolar falan yaw adam çalısmayan fabrikayı satıp kar elde ediyor onu bile eleştiriyolar neyse konuya gelelim konunda verilen sayıların yalnıs oldugu her halinden belli eger o sayılar gercek olsaydı bugun dolar 5 milyon olur du.......insanları yanıltınca marifet yapmıs oluyorsunuz degil mi ama halk gereken cevabı herzaman oldugu fgibi secimlerde tokat gibi yapıstırdı bazılarının suratına...

[R]edArmy

New member
Çalışmayan fabrika dediğin Petkim mi? Telekom mu? Tüpraş mı? Gaziantep'teki Halk Otobüsleri mi? yoksa Erdemir mi?

O zaman size tek bir resimler cevap vereyim ama hoşunuza gitmeyecek

Yazıya ve Bina'ya dikkat

Saygılarr...

fener_li

New member
dış borcumuz artıyor ancak ekonomimiz büyüyor.
bütçe açık veriyor ekonomi büyüyor.
her yerden açığımız var ancak ekonomimiz büyüyor. soruyorum nasıl oluyor bu büyüme. acaba gerçek bir büyüme mi yoksa sanal'dan öte hayali bir büyüme mi.

bir fıkra geldi aklıma.
85 yaşında bir adam 20-30 yaşlarında bir genç kızla evleniyor. tabii bir kaç ay sonra kızın karnı şişmeye başlıyor. yaşlı adam kızın durumundan anlıyor ki kız hamile. tüm belirtiler de buna işaret. adam doktora gidiyor.
-doktor bey müjde müjde karım hamile çocuum olacak diyor.
doktor tabii adamın haline bakar ve bu imkansız der. senin bu durumun bana bir olayı hatırlarttı der ve bir olay anlatır.
"adamın biri ava çıkar. ava çıkmadan önce de yanına silahı yerine yanlışlıkla şemsiyesini alır ve ormanda karşısına bir aslan çıkar. şemsiyenin düğmesine basar ve aslan ölür" der.yaşlı adam da hemen atılır ve "nasıl olur doktor bey başka birisi ateş etmiştir" der. doktor da " senin ki de aynı durum" der

bizim ekonomimiz de aynı bu durum. bakalım ne olsun sonumuz.

selocan199

New member
Bahsedilen dönemde donumu almayı bekliyenleri görüyordum. Düşmanımı biliyor idim. Donumu kendimi koruyabiliyordum...

Şimdi düşman heryerde sinsiceze yaklaşıyor... Cüzdanıma sinsice elini uzatıyor.... Ne olduğunu anladığımda ise iş işten geçmiş oluyor....

Bahsedilen dönemde zengin fakir arasında dağlar kadar fark yoktu. Orda sınıf diye tabir ettiğimiz çoğunluk ülkenin büyük bir bölümünü oluşturuyor idi...

Ya şimdi ?

Zengin çok daha zengin
Fakir Çok daha fakir
Orta Direk yok olmuş...

Bu ülkede iyi bir gelire sahip olabilmen için ya tarikatta abi hoca imam olacaksın. Ya iktidara yakın yalakalık yapıp atamanı yada ihaleni bekliyeceksin....

Türkiyem böyle bir Türkiye oldu....

son cümlelerine katılıyorum

yakuza893

New member
yeniçağ,
yenişafak,
tercüman,
Hürriyet,
Cumhuriyet(özellikle bu gazete)

Ve bu gazetelerin diğer kollarının hiçbiri zaten iktidar hakkında doğru haber vermemiştir.
Bu yüzden bu gazetelerin ve buna bağlı diğer yayın organlarının verdiği haberleri-makalelerin hiçbirini dikkate almıyorum, aldırtmak istemiyorum.

Bunun yerine trt3 teki meclis toplantılarını izlerim ve muhalefet partilerin nasıl her defasında attığı çamurların geri tepilmesiyle yerin dibine nasıl gömüldüğünü izlerim daha iyi, en azından yorum katılmamış %100 saf bir şekilde haberdar oluyorum.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
Bunun yerine trt3 teki meclis toplantılarını izlerim ve muhalefet partilerin nasıl her defasında attığı çamurların geri tepilmesiyle yerin dibine nasıl gömüldüğünü izlerim daha iyi, en azından yorum katılmamış %100 saf bir şekilde haberdar oluyorum.

aynı şekilde, kendilerine verilen soru önergelerini cevaplayamayan bakanların nasıl yerin dibine girdiğini de çok iyi izlemişsindir o zaman.
basının bir bölümünü beğenmiyor olabilirsin ancak bunların verdiği haberlerin gerçeği yansıtmadığını bu şekilde basit bir genelleme yaparak doğrulayamazsın.

Metallica_17

New member
Bir Ülke Gelişmekte Olan Ülkeyse Dış Borcu Mutlaka Artar Gelişene Kadar Diğer Ülkeleri Yakalayana Kadar. Ben Normal Görüyorum Kim Gelirse Gelsin Borç Zaten Artacaktı , Eğer Borç Artmıyorsa Baştaki Başkan İş yapmıyor boş boş oturuyor demektir.. Peki neden borç artsın...

Alt Yapı Yok...
İşsizlik Fazla.( Yalan ) :D nie Yalan ? İsterseniz Türkiyenin Bütün Gazetelerini Alın İlan Sayfasına bakın Yada İnternet Sitelerinde İş İlanlarına Bakınız... Var mıymış işsizlik ? Yok.. :D KAnıtı önünüzde..
Herkez dişine göre yemek arıyor biraz çalışkan olun bulduğunuza şükredin..
Üni yok
Bazı Şeyleri Üretemiyoruz... Çünkü milletimizin kafası türbanı yasaklamaya efenim kızla karıyla oynaşmaya şunu bunu zarar sokmaya kışkırtmaya çalışıyor o yüzden daha çok artar birgün azalacaktır. Ama O günü biz görebilecekmiyiz bilimiyorum...

VoyVoy

FoRuM MüHeNDiSi
sanki önceki hükümetler zamanında çok zengin bir ülkeydikte bu hükümet borç batağına soktu millet herşeyi iyi biliyo kafanızı yormayın

Terrible T

New member
Bir Ülke Gelişmekte Olan Ülkeyse Dış Borcu Mutlaka Artar Gelişene Kadar Diğer Ülkeleri Yakalayana Kadar. Ben Normal Görüyorum Kim Gelirse Gelsin Borç Zaten Artacaktı , Eğer Borç Artmıyorsa Baştaki Başkan İş yapmıyor boş boş oturuyor demektir.. Peki neden borç artsın...

Alt Yapı Yok...
İşsizlik Fazla.( Yalan ) :D nie Yalan ? İsterseniz Türkiyenin Bütün Gazetelerini Alın İlan Sayfasına bakın Yada İnternet Sitelerinde İş İlanlarına Bakınız... Var mıymış işsizlik ? Yok.. :D KAnıtı önünüzde..
Herkez dişine göre yemek arıyor biraz çalışkan olun bulduğunuza şükredin..
Üni yok
Bazı Şeyleri Üretemiyoruz... Çünkü milletimizin kafası türbanı yasaklamaya efenim kızla karıyla oynaşmaya şunu bunu zarar sokmaya kışkırtmaya çalışıyor o yüzden daha çok artar birgün azalacaktır. Ama O günü biz görebilecekmiyiz bilimiyorum...
Haklsın dostum.Çalışmak isteyen her zaman iş var.Ha diyince olmuyor herşey.Zaman lazım.Allah Hepimizin yardımcısı olsun.

HTML