AKP kapatılırsa işimiz zor

7254768

New member
ebola kendi ağzınla diyorsun türbanlı ve türbansız diye ikililik olmaması için herkesin eşit olması gerekmez mi

eborala

New member
evet hakılısın darbe zamanında yapılmış bir anayasa fakat zamanla çok değişti herşeyi yeni bir anayasa gerekli ama bunun yolu ısmarlama bir kaç kişinin elinden çıkacak basit birşey değil çok önemli

sedapinar

New member
ülkeyi sattı diyorsunuz sanki toprağı alıp sırtlarına götürdüler.. ülkeye yatırım yapılıyor ekonominin çökük durumundan bu durumlara getirdiler...
Yabancı sermaye ülkemizde yatırım falan yapmıyor sadece satın alıyor.Yabancı sermayenin Türkiye’de yaptığı tek şey, adı üzerinde, millî ekonomiyi yabancılaştırmaktır. İsterseniz bu gerçeği AKP hükümetinin en muteber adamlarından birinin ağzından duyalım:

"Ulusal sermaye artık yok, geçmiş olsun."

Bu sözler, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Ahmet Ertürk'e aittir.

Ertürk, bunun hemen ardından şu eklemeyi yapıyor: "Globalizmin yüzü öyle sanıldığı gibi sevimli değil."

Bu sözde batılı para babalarının servetlerini katlama aracından başka bir şey olmayan küreselleşmeci Neoliberalizmi, utanmadan bize bir kurtuluş reçetesi gibi sunanlara, bu reçetenin baş uygulayıcısı AKP’yi canla başla destekleyenlere, Türkiye ekonomisine dışardan ve içerden hunharca indirilen darbeler karşısında vicdansızca sessiz kalanlara ithaf olunur.

eborala

New member
akp zamanında çıktığına göre bunu onlar çıkarttı demi daha önce ecevit zamanında mesela neden türban konusunun lafı bile edilmiyordu tayyip çok dindar da diğerlerimi dinsiz yani bunu mu diyorsun bak bu bir sistem devlet bir sistemdir bunu öğrenmelisin ben %46 aldım sistemide değiştiririm herşeyide yaparım diyemezsin dersen kapanırsın sonra vs vs biliyosun işte olanları ne oluyo gidiyo bizim 4 5 yılımız

Giuu

New member
Baş örtüsü bu türban ne baş örütüsü ne aradaki fark ne bağlanma şekli ne ben bunu çözebilmiş değilim hala türbanla baş örtüsü arasındaki farkı bulamadım ben..

eborala

New member
sedapinar teş. çok iyi demişsiniz gerçektende yani milli görüş tabanlı yetişmişler ama milli sermayeye katkı sıfır nedir yabancı sermaye gelsin gelsin ama hani yerli sermaye işte o zamn tabiki 30 yıl sonra sosyal güvenliğim batar diye böyle yaparım

Madness

Banned
Baş örtüsü bu türban ne baş örütüsü ne aradaki fark ne bağlanma şekli ne ben bunu çözebilmiş değilim hala türbanla baş örtüsü arasındaki farkı bulamadım ben..

Bunu farkettiğinde. aradaki farkı anladığında sende nefret edeceksin akp den işte. yeterki bunu anlamaya çalış.....

eborala

New member
ben söyleyeyim baş örtüsü boyun altından bağlamalı olur genelde anadolu kadını kullanır türban ise daha farklıdır bugün ideoloji sembolü haline gelmiştir bağlama şekli baş örtüsüne göre çok daha dikkat çekici farlıdır böyle garip uzun kafalı gibi oluyolar:)

Giuu

New member
Müslüman bir ülke nasıl düşman olarak görülebilir ... o zaman müslümanlıktam şüphe etmek gerekli ..
bu düşmanlığı eskiye dayandırarak mı söylüyorsun acaba ...

7254768

New member
ama bu durumun yani türbanlı gençliğin yok sayılıp itilip kakılmasına neden olamaz. eğer muhalefet kendi kıskançlığını yenip biraz yapıcı olmaya çalışsa herşey daha kolay olurdu vede birileri halkın oyuyla gelerek hiçbir aykırı durum olmadan sadece bütün iktidarladırın uyması gereken kuralların geçerli olduğu sınırlar içinde elindeki gücü kullanmakta serbesttir. % 46 türkiyenin büyük bir çoğunluğudur. çoğunluğun istediği olmazsa sorun o zaman çıkar. sorun çıkmaması için seçimlerden sonra 1 hafta evinden çıkamayanların kibirve kıskançlıklarından kurtulup iktidarı yönlerdirecek alternatif fikirler sunması gerekir. sen de bunu bil eborala kardeşim. içi boş tenekelerde çok ses çıkarır.

eborala

New member
müslüman ülke ha sen kurtuluş savaşı yıllarını hiç okumadın herhalde arap milliyetçiliği hakkında da bir fikirin yok herhalde senin ırakta Türk askerlerini taşlarla kovalayanlar fransız askerlerini güllerle karşılayan kurtuluş savaşı yıllarında yine müslümanlardı

eborala

New member
akp ye oy veren herkes türbanı çıkartsın diye değil ekonomiyi düzeltsin diye daha çabuk kararlar alsın diye verdi...

iran eğer dost olsaydı bi tarafı her sıkıştığında kışın doğalgazı kesmez vermediği doğalgazın parasını almazdı demi

eborala

New member
bu kadar milli görüşte insan olsaydı şimdiye kadar hep bu ideolojideki partiler buna yakın oy alırdı %46 bir tepki oyudur bunu herkes kabul ediyo akp kurmaylarıda dahil

Kara Kartal

Banned
arkadaşlar akp kapansın diyenlere bir kaç sorum olacak:
yerine kim yada hangi parti gelsin?
-SORUN O PARTİ BU PARTİ DEĞİLKİİ

bir türban sorunudur tutturulmuş... bunu kim başlattı acaba?
-Objektif olalım diyorsun ama samimi değilsin sorduğun soru objektif(gerçekçi) likten uzak ya cahilsin bir şey bilimiyorsun yada gerçekçi değilsin objektiflik çağrısı yapıyorsun
-türban sorunu nasıl çıktı kimler kullandı bu ayan beyan belli öğrenmek için sokaktaki çocuğa bile sorsan sana söyler

dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde "sen üniversiteye giremezsin" diyen bir zihniyet var?
-hepsinde bu filtre var.bırak üniversiteleri sigara da bile filtre var filtresizler çok zarar veriyor
-elini kolunu sallayanın istediği üniversite okuduğu gelişmiş bir ülke yok.
-çoğu gelişmiş ülkede paran yada desteğin yoksa ancak kapıdan ziyaretçi olarak girebilirsin.ayrıca başvuru yapıldığında hemen kabul edildiği söz konusu bile değil bir takım şartları sağladığın da ancak kabul edilirsin

cumhuriyete aykırı veya devamlılığına kasdedecek hangi konu geçmiş.
-laiklik. (bknız lütfen anayasa mahkemeleri)

hangi iktidar 2. kez halkın oyuyla seçilmişken bu kadar taşlanmış. Atatürk kılık kıyafet değişikliğini bir devrim olarak getirdikten sonra hangi başı kapalı genç beyine "sen okuyamazsın, cahil kal daha iyi" demiş.
-Atatürk kişiye özel siyaset yapmadıki yaptığı siyaset cehalete ve emperyalist ülkeleredir

Soruyorum! Atatürkçüyüz diye geçinen ama gerçekten Atatürkün fikirlerini anlayamayan zihniyete soruyorum.

Atatürk bügün yaşıyor olsaydı birtek genç kızın bile cahil kalmasına razı olur muydu?
-bu sorunun benzerini müslüman geçinen karacahil yobazlara sor deki
ey müslüman geçinipte Peygamberimizi anlıyamayanlar Kuran-ı anlıyamayanlar Muhammet bu gün yaşıyor olsaydı değil bir kızı tüm insanlığın cehalet içinde kalmasına razı olurmuydu.daha sorunu tamalıyamadan al aşşağı yaparlar seni

belirli sabit fikirlerle cevap vermeye çalışmayın. herkesin fikrine saygım sonsuz. düşünceler özgür platformlarda daha gerçekçi olur. ama objektif olarak birkerecik cevap verin.
-Objektif(gerçekçi) olalım diyorsun ama takkıye yapıyorsun önce samimi ol iğneyi kendine batır .genede sorularına objektif (gerçekçi) cevap vermeye çalıştım umarım çağrına cevabımı olumlu karşılarsın....

cevabı olumlu yada olumsuz olan herkese teşekkürler
saygılar

HTML