AKP kapatılırsa işimiz zor

7254768

New member
bu yasa çıkmasaydı 2030 yılında türkiyenin iflas edeceği bilgisinde haberin var mı sevgili eborala kardeşim

Laroxyl

New member
bakın arkadaş daha iyi anlamanız için maddelere bölmüş

1-milleti azarlayan (ananı da al git lan) başbakan...
2-milletin fabrikasını satan (zarar eden fabrikalara bişey demiyorum ama özellikle ki bunlar arasındaki en büyükler TÜPRAŞ,TELEKOM,TEKEL ve diğerleri) hükümet..
3-canımız kanımız şehitlerimiz(nur içinde olsunlar) için KELLE diyen başbakan...
4-yine askerlerimiz için yan gelip yatma yeri değil diyenler...
5-dışa bagımlı bir ekonomi ile sahte cennet yaşatanlar...
6-ekonomi çok iyi deyip de emekliye memura zam yapmaya kıyamayanlar...
7-çiftçiyi öldüren emeğinin karşılığını vermeyenler...
8-yabancılara satılan şehit kanıyla sulanmış vatan toprakları...
9-AB uğruna verilen binbir türlü tavizler(hatırlarsınız tarih aldık diye bayağı bi kutlama olmuştu da ben bi kıyağını görmedim AB nin ki torunumun dahi göreceğini sanmıyorum)...
10-ogluna gemi almalar,bir de milletle dalga geçip gemicik demeler,yasa çıkarmalar mısır ithal etmeler...
vicdan sahibiyseniz söyleyin hangisi yanlış bunların?

eborala

New member
arkadaşlar akp kapansın diyenlere bir kaç sorum olacak: yerine kim yada hangi parti gelsin? bir türban sorunudur tutturulmuş... bunu kim başlattı acaba? dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde "sen üniversiteye giremezsin" diyen bir zihniyet var? cumhuriyete aykırı veya devamlılığına kasdedecek hangi konu geçmiş. hangi iktidar 2. kez halkın oyuyla seçilmişken bu kadar taşlanmış. Atatürk kılık kıyafet değişikliğini bir devrim olarak getirdikten sonra hangi başı kapalı genç beyine "sen okuyamazsın, cahil kal daha iyi" demiş. Soruyorum! Atatürkçüyüz diye geçinen ama gerçekten Atatürkün fikirlerini anlayamayan zihniyete soruyorum. Atatürk bügün yaşıyor olsaydı birtek genç kızın bile cahil kalmasına razı olur muydu? belirli sabit fikirlerle cevap vermeye çalışmayın. herkesin fikrine saygım sonsuz. düşünceler özgür platformlarda daha gerçekçi olur. ama objektif olarak birkerecik cevap verin. cevabı olumlu yada olumsuz olan herkese teşekkürler
sizin o zavallı diye tanımladığınız başörtülü gençler var ya ülkenin dibine dinamiti koydular tamam mı 25 yıl önce sağ soldan 50 yıl geri gittik şimdide bu yüzden mi herşeyin bi kuralı var eğer bu kuralı anlayamayacak kadar beyinleri örümceklenmişse okumasınlar zaten ki hiç biride okuduktan sonra çalışma hevesinde değil eminm

Giuu

New member
Nüfusumuz artmasın mı arkadaşım kimse çocuk yapmasın mı ..
yaşlanarak yok olan bir ülkemi olalım istiyorsun ?

siz bu ülkenin evladıysanız başı kapalı insanlarda aynen öyle aradaki fark yetişme tarzı ve çevre
Türkiye'nin sınırları dışından gelmedi onlar...

sedapinar

New member
Artan nüfus karşısında bazı olaylar artış göstermiş olabilir..
bunun yanında yeni okullar yeni üniversiteler açıldı ...
diyeceksinizki üniversiteden mezun olan ne yapıyor?
en azından okumuş emek vermiş medeniyeti farketmiş ama, hırsız kapkaççı olmamış...
başka bir hükümet olsaydı ne olurdu bunu sordunuzmu kendinize ?
Kardeşim üniversiteler artarsa eğitim ve eğitimli insan artar hırsız ve cani değil.kaldıki nüfüsun artması burda çokda fazla etken değil sonuçta 5 yılda yeni bir nesilmi değişti.Diğer hükümtler olsaydı ne olurdu demişsiniz siz değilmiydiniz farklı olduğunuzu inandırmaya çalışan.akp hükümeti döneminde diğer hükümetlerin dönemlerinden çok daha büyük oranda suçun artmış olması acaba bu büyük(!)iktidarımıza karşı halkımızın nankörlüğümü(!) yani.Çok rahatlar ama suç işliyorlar..Lütfen böyle bişeyin olmayacağını hepimiz farkındayız.Elimizi vicdanımıza koyalım halkımız aç ve geleceğini göremiyor kardeşim.gençlerimiz boşlukta yarınlarıdan emin değilller ve en acısıda SAHİPSİZLER.Çünkü halkına hizmet etmesi ve milli olması gereken hükümet ekonomiyi imfye,savunmayı natoya,güvenliği abd ye,hukuku ve milli benliğimizide ab ye havale etti.

7254768

New member
nereden biliyorsun kardeşim sen çalışmayacaklarını cahil insanın eline bombayı verirsen mehmetçin üstüne salabilirsin. bu gün cahiller pkk'ya katılp bölmeye çalışmıyor mu bizi. örümcek kafalı kim acaba

eborala

New member
tabi herşeyin kılıfı var iflas edecez zaten belli g. deki donumuzu da satacaklar daha 2030 a birşey mi kalacak sanki demi iflas ne demek? devlet iflas etmez çünkü şirket değildir ayrıca anayasayı hiç okudun mu bilmiyorum ama TÜRKİYE CUMHURİYETİ SOSYAL BİR DEVLETİR ibaresi var ki bu da sosyal olmayan kapitalist bir devlet rejimidir herşeyin bir yolu bulunur da emekli olunca insanlar aç bırakılmaz alay edilir şekilde düşük maaş verilmez

hsyn-uslu

New member
neden zor? Bidahaki seçimlerde kömürsüz mü kalacaksın? Hangi Hükümet zamanında Bebek Katili öcalan itinin doğum günü bu kadar rahat kutlandı? ne diyosun sen, bu ne mantık anlamıyorum. R.T.E Anasını da alsın gitsin. Sıra onda çünkü....

7254768

New member
bütün gelir 40 yaşında emekli olmaya başlayanlara mı verilir ebolara. tamam emeklilik durumundaki gelişmelerden ben de huzurlu değilim ama baska çare göstermeden elştiriyi ebem de yapar

eborala

New member
ne alaka pkkyla bu konu anlamadım ama devlet kurumlarında çalışmaz başörtülü bayanlar tabi onunda bir kanunu çıkar yakında o da olur hatta değiştim diyen birinin minareler süngümüz şiirinde dediği gibi islam devleti olup şeriatla yönetiliriz demi ileriye gidiyoruz diye ab kölesi oluyoruz yalan mı hangi hükümet herşey için bu kadar taviz verdi okumaya çalışmayya niyeti olmayan insanların doldurduğu o sıralar boş kalasa benim devletime daha faydalıdır sisteme karşı olan zihniyete birşey öğretilemez

7254768

New member
sisteme karşı ne yapmaya çalışmışlar bi somut örnek ver. millet cahil olursa aklını pkk da çeler başka güçlerde

Giuu

New member
ülkeyi sattı diyorsunuz sanki toprağı alıp sırtlarına götürdüler.. ülkeye yatırım yapılıyor ekonominin çökük durumundan bu durumlara getirdiler...

eborala

New member
çare çok basit evet sistem kötü devlet zararına çalışıyo çare ise iş ortamı açıp daha fazla istihdam yapıp kaçak işçileri kayıt altına almak o nasıl mı olacak türban gibi gereksiz bir konuya aylarca kafa yoruyorlar ya o 3 gr bile etmeyen beyinlerini az zorlasınlar da çözümü bulsunlar

MORE

New member
ya önüne gelen akp akp diye konu açıyor...bilende açıyor bilmeyende...baygınlık verdi bu aynı şeyleri forumda görmek...

Giuu

New member
baş örtüsünü istemeyen kişilerin islami düşünceleri çok zayıf .. bu dünyada farklı düşünüyorsunuz diğer dümyada ne yapacaksınız acaba ... günah olan birşeyi yapmalarını istiyorsunuz...

eborala

New member
sisteme karşı eğitimde büyük bir sorun yaratmışllar ikilik oluşturdular türbanlılar ve diğerleri akpli ler ve diğerleri bak zaten sisteme karşı çıkmamış olan bir zihniyet olsa kendi düşüncesindeki 5 6 bilim adamını toplayıp ısmarlama anayasa hazırlatmazlardı

7254768

New member
birşey yapmaya izin mi var ki? mahkeme açmak için gidip gelmekten sürtünme yoluyla tutuşacak birileri

eborala

New member
kuran da başörtüsü takın takmayın diye birşey yazıyo yazmıyo polimiğine girmek istemiyorum ki benim okuduğum ve anladığımda başörtüsünün şekli olarak farklı anlatılıyor burada türban simgeleştiği için bir problem zaten bana ne takarsa taksın ve bu simge bize en büyük gizli düşmanımız olan irandan gelmiştir bizim en zayıf noktamız din arkadaşlar lütfen bunları iyi düşünelim

sedapinar

New member
sisteme karşı ne yapmaya çalışmışlar bi somut örnek ver. millet cahil olursa aklını pkk da çeler başka güçlerde
ne mi yaptılar çok küçük bir örnek vereyim.tarihimizde ilk kez '''ordu bir iş yepmadan bize soracak''' deme cüretini gösteren bir diyanet işleri başkanı var ve hala görevde.AKP Cumhuriyet’le hesaplaşmaktan vazgeçmedi ve vazgeçmeyecek.

HTML