AK Parti dün kapatıldı!

Newwave

Altın Üye
Sana katılmamla birlikte türkiyenin süprizlere çok açık bir ülke olduğunuda söylemek isterim.

farabi027

New member
ESAS KAPATILAN AK PARTİ DEĞİL
HALK KAPATILDI.

HALK, HÜKÜMET, KANUN, MECLİS, HAK, ADALET, DEMOKRASİ kapatıldı.

terteren

Altın Üye
gerekçeli karar daha açıklanmadı türban ile ilgili kesin konuşmamak lazım

partilerin kapatılması güzel bir olay değil hangi partiden olursam olayım bundan zevk duymam

fatihsan

New member
Sen rahat uyu ATAM!!

Kurmuş olduğun demokratik laik CUMHURİYET sonsuzakadar yaşayacaktır.

Bir kaçtane capulcu çıkıp ılımlı islam modeliyle şeriatı getirmek isteyen lerin hevesleri kursaklarında kaldı.

Sayın yarıgay anayasa mahkemesi üyelerine ne teşekkürlerimi sunuyorum.

Sizin gibi savcılarımız ve hakimlerimiz olduğu sürece bazı yobazların hevesleri kursaklarında kaldı.

TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAK..

Nathanael

New member
ESAS KAPATILAN AK PARTİ DEĞİL
HALK KAPATILDI.

HALK, HÜKÜMET, KANUN, MECLİS, HAK, ADALET, DEMOKRASİ kapatıldı.

gericilik,takiye , dolandırıcılık, yolsuzluk, kadrolaşma, iki yüzlülük, ülkeyi peşkeş çekme kapatılacak kapatılırsa.

mazlum edebiyatı yok neymiş halk kapatılıyormuş, peh

єℓ_мαяια¢нι

кємαℓιѕ&#1
Henüz Kapatılmadı Diye Biliyorum Ama O Günlerde Gelecek Bu Ülke Kaosa Dış Ülkelerin Boyundurluğuna Mahkum Değildir Bunu Bütün Dünya Görücek

Ka0s

New member
gerekçeli karar daha açıklanmadı türban ile ilgili kesin konuşmamak lazım

partilerin kapatılması güzel bir olay değil hangi partiden olursam olayım bundan zevk duymam
GERekçenin açıklanmasına gerek yok 2. 4. ve 148.ci kararlara göre inceledik diyorlar ama aslen esasa göre incelemişler

musa_sen

New member
ѕσηυη¢υ;3000239' Alıntı:
Türban bilindiği üzre ''dini simge'' diye ifade edilmenin yanında bir siyasi simge..

Laiklik= Din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması ise

O zaman merakın açıklığa kavuşmuş bulunuyor..

Ayrıca ''Türban sizlere göre siyasi simgeyse''diyorsun,sana göre değil mi?değilse karar da siyasi olmuyor zaten

evet laiklik tanımlası güzel ama ülkemizde bu tanıma uyan pek kimse kalmadı sonuçta din işlerini devlet işlerinden ayırıcaz ok fakat din işlerini tamamen ortadan kaldırmayacağız ,hala modern ve süper güç olarak tanımlanan ABD bile kilisenin üstünde bir güç tanımıyo yetkisi sonsuz adeta . ayrıca şuda var inaçsız olmak neticesidir şu an türkiyenin başına gelenler türban yani inancı yüzünden üniversiteye giremeyen sonucunda okulunu buırakan yüzlerce kız kardeşlerimiz var bu ülkede .hayır siyasi veya değil türbanın rejime olan baskısı ne söylermisiniz şerii düzen mi gelmiş herkes boş konuşuyo tamam Tayyip erdoğan son zamanlarda hata yapmaya başladı fakat bu vakte kadar yaptıkları hatda düzeltiyim diğer hükümetlerin ceplerine para indirmek için başlattığı falan bir çivi bile çakmadığı yatırımları tamamlayarak zaten yapacağını yaptı .kaç senedir tek zam yoktu kimse ağzını açıp hükümet için olumlu özeleştiri yapmazken dışarıdan alınan petrolun bidın fiyatının zamlanması gibi ital mallara gelen zamlara neticesinde yapılan zorunlu zamlara millet köpürüyo .şunu unutmayın chp demiyorum ama deniz baykalın bu ülkeye hiç bir yararı olmaz o adam chp başındayken de chp bi yarar getirmez ( nokta)

öncü06

New member
abd kilisenin üstünde güç tanımıyormuş,adam marsda fotoğraf çekiyor kilise mi kaldı allasen,abd de ab de dine 250 yıl önce yerini bildirdi sadece gerektiği kadar veriyor halkına,fakat orda zaten kilisenin devletle problemi yok kendi dogmalarını sosyal ve siyasal hayata sokamıyor artık,bushun zırvalarına bakıp da abd hristiyanlığı yaymaya çalışıyor sanmasın kimse zira artık dünyanın tek gerçeği doymak bilmeyen canavar emperyalizmdir,şu an abd devlet mekanizması sadece bu canavarın karnını doyuruyor dönüp kendine vurmasın diye,din sadece bir oyuncaktır emperyalizm için onu istediği gibi kullanır ve işi bitince atar din her zaman halkın karşısındadır ezenin yanındadır,emperyalizmin mikro devlet yalanı ve bop projesi için ise islam ve akp çok iyi bir işbirlikçidir,işte bu yüzden bop projesiyle müslüman ülkelerin özellikle de türkiyenin iç dinamiği tarikatların ve dini besleyen ve dinden beslenen işbirlikçilerin eline veriliyor böylelikle bu ülkelerin dış politikaları istenilen şekile sokulabiliyor böyle mutual bir döngü oluşuyor,ta ki sermayenin bölgedeki çıkarları değişene kadar böylelikle vatansever ulusal politikalar alt edilmiş oluyor,arkadaşın biri demiş ki akp döneminde işler iyi gitti zamlar azaldı,ya başka bir ülkede yaşıyor ya da çok zengin fiyatlara hiç bakmıyor ayrıca akp döneminde yeşil sermayenin yaptığı iç vurgunlar ki hattı hesabı yok tekel,petkim,telekom ve bankalar la birlikte devletin elini çektiği birçok kurumun yok oluşu açıkça hükümetin gerçek yüzünü gösteriyor,ingiliz çay şirketleri rekabet kuruluna türkiyeyi şikayet etmesin diye çay rize yerine londradan geliyor,ülke yabancı sermayeye muazzam faiz veriyor dolayısıyla piyasadaki paranın yüzde 94'ü yabancı oluyor ne zaman ki bu ülkede vatanseverler isyan ediyor bu parayı çekeriz ortada kalırsınız diye ülkemiz tehdit ediliyor ve bugünlerde yaklaşan büyük kriz öncesinde akp ve abd nin tek derdi bunun suçunu kapatma davasına yıkmak ve ne yazık ki ulusalcı ve devrimci karşıtı antipropogandacı kağıt parçaları ve tv leriyle bu halka bunu yedirirler diye düşünüyorum,kapatma olayıyla ilgili yorumuma gelince akp çoktan kapatıldı bu konuda rahat olun fakat işbirlikçiler ve sermaye bu kez apdüllatif şenerin arkasında muhtemelen yeni bob eşbaşkanı o olacak şimdi vatanseverlerin tüm dikkati bu oyunu bozmaya yönelik olmalı.

tavukçiftliği

New member
Kim neyi hakediyorsa öyle olsun... Kimsenin hakkı yenmesin ... Yeter ki adaletli olsun

U_zak_Lar

New member
herkes birşeyler atıp tutuyor... atan boş atınca tutan da haliyle boş tutuyor bi boş laf da ben edeyim şu kalabalığın için de... velevki başörtüsü bıla bıla bıla bıla bıla........ kardeşim bu ülkenin başörtüsü veya kim dindar kim az dindar tartışmasına değil.. üretim e kazanca ekmeğe ve işe ihtiyacı var... her kim olursa olsun devlet başına gelip de devletin çıkarlarının aksine bir topluma hizmet edercesine görevini kötüye kullanırsa vatan hainidir.. ki bizim ülkemizde de vatan hainliği suç değildir... böyle bir yasamız yoktur.. bu sebeptendirki bu olaylar bu boyutlara geldi.. gözü kör olmayanlar kulağı sağır olmayanlar duymuşlardır ülkenin nasıl satıldığını!! kalkıp da burada kimse ciğeri beş para etmez adamlar için kendini paralamasın... şuradaki tartışma bile olayın ehemniyetini açıkça ortaya koyuyor.. bana göre siyasetçi nasıl olmalı... kendime bu soruyu soruyorum ve kendim şunu diyorum... İLK ÖNCE VATANINI sevmeli...daha sonra vatandaşını sevmeli... daha sonra yaptığı işi sevmeli... en son olarak da kendiyle baş başa kaldığın dada allahını sevmeli... vatanını seven biri vatanını SATMAZ...vatandaşını seven biri AÇ bırakmaz... allahını seven biri de bu ikisini KESİNLİKLE YAPMAZ!!!

pimphalo

New member
herkes birşeyler atıp tutuyor... atan boş atınca tutan da haliyle boş tutuyor bi boş laf da ben edeyim şu kalabalığın için de... velevki başörtüsü bıla bıla bıla bıla bıla........ kardeşim bu ülkenin başörtüsü veya kim dindar kim az dindar tartışmasına değil.. üretim e kazanca ekmeğe ve işe ihtiyacı var... her kim olursa olsun devlet başına gelip de devletin çıkarlarının aksine bir topluma hizmet edercesine görevini kötüye kullanırsa vatan hainidir.. ki bizim ülkemizde de vatan hainliği suç değildir... böyle bir yasamız yoktur.. bu sebeptendirki bu olaylar bu boyutlara geldi.. gözü kör olmayanlar kulağı sağır olmayanlar duymuşlardır ülkenin nasıl satıldığını!! kalkıp da burada kimse ciğeri beş para etmez adamlar için kendini paralamasın... şuradaki tartışma bile olayın ehemniyetini açıkça ortaya koyuyor.. bana göre siyasetçi nasıl olmalı... kendime bu soruyu soruyorum ve kendim şunu diyorum... İLK ÖNCE VATANINI sevmeli...daha sonra vatandaşını sevmeli... daha sonra yaptığı işi sevmeli... en son olarak da kendiyle baş başa kaldığın dada allahını sevmeli... vatanını seven biri vatanını SATMAZ...vatandaşını seven biri AÇ bırakmaz... allahını seven biri de bu ikisini KESİNLİKLE YAPMAZ!!!
Evet bu kadar güzel bir ülkede madeni yeşilliği bol olan bir ülkede bir cennet olan ülkemde üretim yok.Tayyip gidiyo ayda 1 miyon dolar gelir getiren şeyi Amerikan emperyalistlerine 10 milyon dolara satıyor.Sonra ekonomi düzeliyor.Bizim milletimizde bunu yutuyor.

kocaaman_

New member
merak ettim hangi rejimden bahsediyoruz chp nin 1946 ya kadar kurdugu dikta rejiminimiyoksa ondan sonra da bidaha sahip olamadıgı ama buna karşın onu sandıga gömen halk rejimimi. zaten bu ülkenin başına ne geldiyse öcücülük kortkutmacılık sahtekarlıgında geldi beni seçin yoksa rejim elden giderha beyler bu millet yemiyo artık bu numaraları. her ne kadar akp yi desteklemesemde yüzde 46 ile başa gelen bir gücü yok saymak ülkenin yarısına siz kimsinizya sizin kafanız çalışmaz en iyisini biz biliriz demekden başka birşey degildir.

armedudi

New member
peki ülkenin yasayacağı kaos ya iyi veya kotu alinan oylar ya demokrasi o zaman neden seçim yapılıyorki 10 tane yargıç neyin nasıl olacağına karar versin

sedapinar

New member
biraz kafanız calıssa ne seriati kardesim

haçlı düşmanı olan bizleriz sizler batı yasantısının pisliklerini bedenaltı tarzını arzulayan zavallılarsınız çin özellestirme devi dünya ekonomi devi olmasına az kaldı amerika 400 özel şirket kafanız bassın

Siz mi haçlı düşmanısınız?
Kayıtsız şartsız Türk milletine ait olan egemenliği bile Avrupa Birliği’ne teslim eden, BOP eşbaşkanlığı adı altında ABD’nin bölgedeki politikalarına hizmet eden AKP yi Türk yargısınz karşı koruyanlar o düşman olduğunuz haçlılar değil mi?Bugüne kadar AKP iktidarına her istediğini yaptırtan AB ve ABD, teslimiyet sürecinin sona ereceği endişesiyle telaşa kapılırken, içerideki işbirlikçileriyle birlikte yargıyı hedef tahtasına oturttu.Dünyada hangi hükümet kendi yargısına elin avrupalı pisliği tarafından hakaret edilmesine susmuştur?

Türkiye, AB’yi ülkenin başına ’kâhya’ haline getiren ve AB’ye kendi milletini jurnalleyen ancak dinine ve peygamberine sövülürken sesini çıkarmayan bir iktidar tarafından yönetiliyor.Artık görün bunu.
Çinde ki özelleştirmeye gelince Milli ekonomiyi ve güvenliği sağlayan kurumları asla özelleştirmiyorlar.Limanlarını,kamu mallarını ,askeri ve stratejil yerleri alacak paranın olmadığını da söylüyorlar.Yabancı sermayeyi ise bütün teknolojisi ve büyük vergi yükü 5 yıl kazandığını ülke dışına çıkartmama koşuluyla getiriyorlar.Ülkelerini sömürtmek için getirmiyorlar..
Birşey daha Çinle bizi kıyaslamışsınız ya Şangay belediye Başkanı geçen ağustos ayında yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle başına kurşun sıkılarak öldürüldü.Kamu mallarını yağmalamanın cezası orada ÖLÜM.....Aynı koşullarda özelleştirmeye evet.TÜrkiyede çok PİSLİK temizlenir o zaman.

HTML