ADSL şifreleriyle bağlanmakta Sorun yaşayanlar ! Genel Açıklama !!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BENGAY

New member
dün yeni bi account bldm süper bişekilde giriyodum 1.5 gb filan kitledim:D zaten sınırsız accounttu bu gece dnedim giremedim portlarla alakalı bişe sanırsam:Ss

uillqimjan

New member
ya millet bu iş bartın dan olmuyor bartın dışı şifrelerle denedim gene olmadı nerden biliyosun bartın dışı olduğunu diyceksiniz telekomun kota takip sayfasında şifreler tıkır tıkır işlemesine rağmen iş bağlantı kurmaya gelince malesef çalışmıyor

akua

New member
172 ip alıyor ppoa olmuyor arkadaşın ppoa daha önce giriyordu ben ppoe kullanıyorum sınırsız olan bir kullanıcı şifresiyle 2 aydır giriyorum istanbul kadıköydeyim bende sorun yok ama santraller yenileniyor sanırım ppoa olanda kadıköyde ama olmuyor ppoe tamam ama ppoa olmuyor bilginize

josef45

New member
AirTies RT101 Adsl Modemler için port açmak ve yönlendirme ayarları
Port ayarlarını yapmak için Internet Explorer ya da Netscape programını açıp

http://modeminizin IP adresi (örnek http://192.168.2.1) yazarak modeminizin setup giriniz.

Şifre soracaktır, default değeri boştur birşey girmeyin. Sadece Giriş butonuna basın.

Çıkan Menünün sol tarafındaki pencereden NAT seçin

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi NAT Ayarları menüsü çıkacaktır. Bu menüde NAT modul fonksiyonu Etkinleştir

seçin sonra soldaki pencereden Sanal Sunucu seçin

Çıkan Sanal Sunucu (Virtual Server) menüsünde aşağıdaki resimde gösterildiği gibi;

eMulenin kullandığı TCP:4662 portu açmak için;

LAN IP Adres : PCnizin IP adresini girin (not almıştınız, örnek 192.168.2.2, siz bu pencerede sadece son rakamı gireceksiniz,

örnek 192.168.2.2 için yalnızca 2 girin)

Protokol Tipi : TCP

LAN Port : 4662

Gerçek Port : 4662

Etkin : tıklayın kutu dolu olsun ve Ekle basın.

eMulenin kullandığı UDP:4672 portu açmak için;

LAN IP Adres : PCnizin IP adresini girin (not almıştınız, örnek 192.168.2.2, siz bu pencerede sadece son rakamı gireceksiniz,

Protokol Tipi : UDP

LAN Port : 4672

Gerçek Port : 4672

İşlem Tamam.

onursnl

New member
Josef45 arkadaşım sen hangi şehirde oturuyorsun.İstanbulda oturuyorsan semtini yazarmsın.Senin dediğin ayarları yaptımda olmadı.

azrael

Banned
josef45' Alıntı:
AirTies RT101 Adsl Modemler için port açmak ve yönlendirme ayarları
Port ayarlarını yapmak için Internet Explorer ya da Netscape programını açıp

http://modeminizin IP adresi (örnek http://192.168.2.1) yazarak modeminizin setup giriniz.

Şifre soracaktır, default değeri boştur birşey girmeyin. Sadece Giriş butonuna basın.

Çıkan Menünün sol tarafındaki pencereden NAT seçin

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi NAT Ayarları menüsü çıkacaktır. Bu menüde NAT modul fonksiyonu Etkinleştir

seçin sonra soldaki pencereden Sanal Sunucu seçin

Çıkan Sanal Sunucu (Virtual Server) menüsünde aşağıdaki resimde gösterildiği gibi;

eMulenin kullandığı TCP:4662 portu açmak için;

Protokol Tipi : TCP

LAN Port : 4662

Gerçek Port : 4662

eMulenin kullandığı UDP:4672 portu açmak için;

Protokol Tipi : UDP

LAN Port : 4672

Gerçek Port : 4672

İşlem Tamam.
şimdi ne alakası var bunun konuyla? hm eğer sen biz burda porttan bahsedioruz diye anlattıysan bunu , bahsettiğimiz port bu değil, bahsettiğimz port senin bilgisayarında değil, santralde..:vur

TuRK_HaRD

нα¢кιηg αяαşтıямα¢ıѕı
josef45, emule portuyla konumuzun ne alakası var? iyi güzel, modemde port

açmayı anlatmışsın, hatta bunu başkalarının modemine girip port açıp bilgisayara

saldırmakta da kullanabiliriz, ama başkalarının adsl şifrelerini kullanmada bu

anlattıklarının bir feydası olmayacaktır..

akua

New member
modemdeki porta ile adsl şifresi kullanmanın ne alakası var...

Lutfen konu başlıgını okumadan rasgele yazmaya gerek yok

aSi**

New member
akua' Alıntı:
172 ip alıyor ppoa olmuyor arkadaşın ppoa daha önce giriyordu ben ppoe kullanıyorum sınırsız olan bir kullanıcı şifresiyle 2 aydır giriyorum istanbul kadıköydeyim bende sorun yok ama santraller yenileniyor sanırım ppoa olanda kadıköyde ama olmuyor ppoe tamam ama ppoa olmuyor bilginize

akua acsana bunu :D ppoe lerle fln oynayıp baglanabilirmiyiz ?

akua

New member
dostum bende şimdi ppoe de gitti hiç bişey ile bağlanamıyorum buna bi çözüm mutlaka bulunur saygılarımla

shewky

New member
bende tarsus / mersin de oturuyorum ama buranın da şifreleri sabitlendi 3 ay falan başkasının şifresiyle indir babam indir yapıyordum ama artık yapamıyorum :(

Soulll

New member
ya telekom bunu yapana kadar kotayı kaldırsan daha makbule gecerdi 6 aydan fazladır kotasız kullanıyodum simdi o kadar zor gelıoki kotalı kullanmak....
su son bir haftadır denemedigim sifre kalmadı sans işi belki tek port yapılmamıs bir yer denk gelir diye cok ugrastım ama nafile siz baglı olanlar biz artık giremiyoruz bari sizde res felan atmayın benim son sifre oyle gitti sizinki de gitmesinn.....
yapsın 512 yi 50 ytl kaldırsın kotalı ile 256 yı baba gibi girsin millet !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...