1 dakikada 1000 kelime okumak isteyen buyursun

1800210022

New member
faydalı olacağına inanıyorum. çükü daha önce de bu tür programları denemiştim. fakat diğer arkadaşların da değindiği gibi önemli olan göz kaslarının ne kadar hızlı olduğu.

falez_yy

New member
hadi bakalım hayırlısı..eğer arkadaşların dediği gibi okuma hızı büyük derecede artıyorsa..ellerine sağlık deyim..kardeş saol..

derbederin

Altın Üye
okurken içinizden gelen sesi susturarak zihninizle okumayı başarabilirseniz bunu yaparsınız yoksa en fazla 500 ama dediğimi yapabilen dakikada 1000 kelime okuyabilir :goz:

ilhanbyd

New member
Daha önce başka bir kitaptan yararlanmıştım. İşe yarayan yöntemler fakat sürekli olarak kullanmak gerekli. Paylaşım için teşekkürler.

mem_@

New member
eline emeğine sağlık kardeşim yükledim sorunsuz bişeklide de çalıştırdım ilk denemeyi yaptım bile. son aşamalarda biraz zorlandım ama ilerde aşarım heralde. denemeye değeceğini düşünüyorum. butür aktivitelerin devamını beklioruz..

grkszbr

New member
Teşekkürler paylaşım için ;) yeni indiriyorum ama çalıştıktan sonra da deneyimlerimi paylaşmak isterim ve diğer arkadaşlar da kendilerindeki gelişimi bizimle paylaşırsa daha ilginç bir forum konusu olacağını düşünüyorum ...

teknik22

New member
arkadaşlar bunun göz kasıyla falan alakası yok, beyinle ilgili, alışma ile ilgili normalde zaten beyin tüm sayfanın resmini çekiyor. Mesela sesli okumak,dudak kıpırdatmak gibi şeyler okumayı çok yavaşlatır. Kapasitemizin farkında değiliz yani.Araştırmalara göre hızlı okurken normalden çok daha kolay anlayabilriyormuşuz.bri örnek daha vereyim, insan otomobil kullandıktan sonra veya FPS bir oyun oynadıktan sonra çevreyi çok daha hassas görüyo kıpırdayan en ufak şeye dikkat ediyor görüş açısı genişliyor, bu da aynı şey.

HTML