Şeriata giden yol

algoritmaA

New member
peki camiler doluyormu?

bizim burda ben bayram namazı dısında dolu hiç gormedim mesela? bide ya mhp li ayda akp millet:D

her eyre kilisede lazım;)

izmitte 2 tanemı ne var:S gidicem nasıl bir ortam o dinide tanıcam;) sonucta bu hakkı Peygamber efendimiz vermiş;)

ama kapısındna egcsem hemen ehrkez dinsiz der dimi?;)

her ibadethane lazım icabından pastanenın yanına budist tapınakları bile olabılır cıkısta saatar heykel.ekmekten:D
yazdığımı okursan bir çok caminin boş olduğunu soyledim....terkrar oku bence yazdıklarımı ..ve biz arkadaşlarla bunda 2 3 yıl once gittik kiliseye ve çıkarken bize zarf verdiler içindede 10 dolar....al işte sana misyonerlik faaliyeti işte kiliseye lafım bu yuzden..yarısı inan misyonerlik faaliyetleri için var ..ve diyebilirsin camilerde birçok kişi yada orgut tarafından kullnılıyor?işte bu noktadada diyanete devamlı birşeyler soyleyenlere laf diyorum çünkü bu üllkenin çoğunluğu müslüman ve buyuzden müslümanlık kullanlımk istenicektir ancak sen gereken yere gerkli camiyi açıp gerçekten her yonden eğitimili bir imam koyarsan işte ozaman halkın kullanılma yüzdesi azalır:ve okullardaki eğitim kaliteside artırılırsa işte ozamnda bireysel ozgurluk sağlanmış olur...:goz:

arthistory

New member
peki camiler doluyormu?

bizim burda ben bayram namazı dısında dolu hiç gormedim mesela? bide ya mhp li ayda akp millet:D

her eyre kilisede lazım;)

izmitte 2 tanemı ne var:S gidicem nasıl bir ortam o dinide tanıcam;) sonucta bu hakkı Peygamber efendimiz vermiş;)

ama kapısındna egcsem hemen ehrkez dinsiz der dimi?;)

her ibadethane lazım icabından pastanenın yanına budist tapınakları bile olabılır cıkısta saatar heykel.ekmekten:D

Kiliseye istedğin gibi gidebilirsin canını sıkma, senin içinde Allah (c.c) imanı olduğu sürece sana kim ne derse desin sen Allah'ın gözünde müslümansındır..Önemli olanda budur...Çünkü herkes bir gün O'na döndürlecektir...Budist tapınak görmek kısmet olmadı ama bir sanat tarihçisi adayı olarak şahsen görmek isterdim kısmet olur inşallah

cakal426

New member
Birincisi bu kaynakların güvenilir olduğunu nerden bilelim?Senin sallamadığın ne malum?Bunlar az yaşanmıyor çünkü?Kaynak vermeden böyle şeylere cevap vermeye bile insanlar tenezzül etmez.Şimdi bi konu ben açarım rakamların tam tersini söylerim.Kim karşı çıkabilir?Lütfen kaynak belirtmeden yoruma başlamayalım.

yoldas

New member
bıktım usandım bunları söylemekten ama insanların zulüm çekeceği günler yakındır ve görülecek ki yapacakları birşey kalmamış olacak...
din bir sömürü aracı oalrak kullanılıyor. ne zaman baş sıkışılsa din karıştırılıyor.
hiç merak etmesinler ABD ve AB sonuna kadar destekliyor dingüder bir ülkeyi ,
böylelikle daha kolay sömürülebilecek bir ülke haline gelecek.

sözüm ona bir takım dincilerin lider olarak gördüğü fettoş , nerede yaşıyor ??
amerika da , onlara sığınmış , zırt pırt ağlıyor ve mazlum rolü oynuyor ;
neyse bunu geçelim ,

o fettoş bey ABD IRAK a ve Afganistan ' a girdiğinde bir kelime etti mi ?
hiç amerikayı yerden yere vurdu mu ??

yoksa bir tarafları yemedi mi konuşmaya ???

o bir maşa ve sadece insanları kullanmak için kullanılıyor!..

toros001

Banned
Bizim bura merkezi 7,000 kişillik bir ilçe 5 tane camii var azdaha olsa hiç fena olmaz sığmıytoruz kardeşim geçekten hele cuma günleri sıkışıyoruz bilimi geç iman lazım bize.

fatihsan

New member
111111 ben samsunluyum ve 4 5 tane kilise var kilise evleri saymıyorum sence bu kadar kilise gereklimi?kilseye giden kaç insan var?inan yarısı misyonerlik faaliyetleri için açlıyor...

Arkadaşım bende samsunluyum.Nerde 4-5 tane kilisevar.Şehir merkezinde bir tane kilise var.İlçelerde hiç yok he aklına gelmesin sen hıristiyanmısın diye ben elhamdürillah müslümanım.

Sen hiç ilçelere gittinmi bu gün vezirköprü 6 tane kuran kursu 17 tane cami 2 tane lise ilköğretimi saymıyorum.Sanayi bir tane sunta fabrikası var.Adamlar işsizik nedeniyle başka illere göç etmiş kalan nüfusda 6 bini geçmiyor.19mayıs ilçesi nüfuzu 9 bin civarında cami sayısı 13 kuran kursu 5-6 tane var.Lise 2 tane ilköğretimi saymıyorum.Peki fabrikası varmı vardı ballıca sigara fabrikası oda biat bey tarafından satıldı.Oda kapanmak üzere hastanesi varmı yok birtane sağlık ocağı var.

QUOTE=LaZiSH;2939855]'cami yaptırma derneği' ni devLet mi kuruyor a gafiL
ben her cumadan sonra kendimce 1-2 ytL cami yaptırmak amacıyLa bağışta buLunuyorum;
ŞERİATÇI mıyım..??

[/QUOTE]

Bende cumadan sonra beşkuruş vermem bende dinsizmiyim çünkü biliyorum o paralar camiye gitmiyor.Oparalar tarikatlara gidiyor.

Bi konu açmışsın yarım yamalak bırakmışsın arkadaşım bu kadar da açıkta bırakma konuyu deki Camii-Şerifleri zengin insanlar hayırlarına yaptırıyorlar imamın oturacağı evi ve kirasını karşılıyorlar ve Birçok camii imamı o zengin hayırsever vatandaşların şirketlerinden maaş alıyorlar. Sen sanıyorsunki Camii yi devlet yapıyor Camiinin imamını diyanet karşılıyo oturacağı yeri diyanet karşılıyor.

Peki hocam o zaman sormazlarmı 1,5 kattirilyonluk diyanet işleri başkanlığının bütcesi nereye gidiyor.Yoksa fetoyamı gidiyor.Cami imamının maşı devlet veriyor.Geçensene deyilmiydi ankarada imamlar maşlarımız yetmiyordiye yürüyüş yapanlar.

Bizim bura merkezi 7,000 kişillik bir ilçe 5 tane camii var azdaha olsa hiç fena olmaz sığmıytoruz kardeşim geçekten hele cuma günleri sıkışıyoruz bilimi geç iman lazım bize.

Arkadaşım sana birşey demiyorum sadece acıyorum.Ozaman hasta olduğun zaman doktora gitme imama git o seni iyi eder.Tv lerde hava durumlarına bakma imamlara git yağıp yağmıyacağını onlar söyler.Sen bu ülkede bilim adamları istemiyorsan sen yobazsın senin gibi yobzların yüzünden bu ülke bu durumlara düşmedimi adamlar senin kaç gıram sıçtığını görsünler sen hala bilim lazım deyil diyorsun yazıklar olsun.

hakkarealy

New member
O köpeklere kurban olsun onlar,
...ya sanki köpeği Allah yaratmadı.

zaten fettoş onların toprağından tamda oraya o yakışır :)
Yahu ırk şu bu yetmedi şimdi de meshebe mi küfrediyorsunuz?
Gözünüzde toplum değerleri o kadar bitmiş ki bilgisayar başında durmaktan insanlığınız, diğer insanlara hakaret niteliği taşıyor olmuş.
Her haltın altında topluma hakaret edecek bir şey bulmaya meyliniz, o ihtimali de yok ediyor.
İlk mesajında sana dokunmamışlar diye, ikincisinde daha hakaretvari konuşuyorsun.
Irkın toplumun, amacın, yaşam tarzın seni hangi gruba dahil ediyor bilmiyorum, ama bu sitenin siyaset forumunda çok boş bir yer tutuyorsun.
Ben Şafii değilim, ama İmam-ı Şafi, islamı yorumlayan imamlar arasında hatrı sayılır bir yere sahiptir ve senin gibilerinin ağzında besmele sonrası teklarlanacak bir isme sahiptir.
Bu mesajlardan sonra, sana gereken cezayı vermeyen yöneticileri de kınıyorum, çünkü hakarete hakaretle cevap hakı veriyorlar, senin yüzünden (ne olduğun belli değil) dahili olduğun sanılan gruba da hakaret edilmesi, dahili olduğun gruba saygısızlık olur mu, sanmam... Herhalde hiçbir şey olur.

Konuya gelince, Türkiye'de geçmişe olan bağ günden güne artıyor. Bu Camii'leri devlet değil halk yapıyor, ama imama maaşı, elektriği, suyu devlet veriyor.
Geçen KPPS tercihlerinde neredeyse %60 oranındaki imam alımlarını da dikkate almak lazım.
Müslüman olana lafımız yok, İslam kuşkusuz dinler arasında en mükemmel olanı, belli bir dönem müslümansanız, en fazla (rant beklentisi yoksa) ateist olabilirsiniz. Başka bir inanç sistemi paklamaz sizi.
İnançlarımız kişiseldir, "Rab kendini kuluna kanıtladığı kadar vardır" sözü de bunu destekler.
Sadece babanız müslümandı diye müslümansanız, İslam öğretilerini tam olarak hayatınıza geçirip, "merhamet anlayış" ibi kavramları öğrenemezseniz, istediğiniz kadar camii yaptırın, dilenciye sadaka verin... (Kuşkusuz Rab hiçbirni karşılıksız bırakmaz) ama İslam "insan" olmayı öğretir size, başkasına müdahale edecek lüksü vermez.
Camiller artsınn, bütçesi de de büyüsün diyanetin peki. Ama şimdi nasıl ki birileri "laiklik" adına elini masum bir kızın başına atıyor, siz de aynısını yaparsanız buna da de karşı çıkarlar.
Türkiye rejminin "şeriat" olacağına, yıllardır laikliğin az biraz da olsa İslamla senkronizasyonuna güvenerek hiç inanmadım, inanmıyorum da.
Eğer ülkenizde hala günde 5 liraya çalışan insanlar varken, (büyük olmayan) paranızı camilere yatırırsanız, Hak bunu kabul etmez.
Eğer tüm hayatınızı, İslamı başkasına empoze etmek, başkasının hayatına karışmakla geçrirseniz, Müslüman değil, Misyoner olursunuz.
Sadece Kuran'a bir göz gezdirenin bile müslüman olmasa bile, İslam hakkındaki tüm görüşlerinin değiştiğini varsayarsak, ben İslam'ın hayatımıza daha fazla etki etmesinde, kendini bize hissettirmesinde, Müslüman'a değil, İslam'ın kendisine güvenirim.
Aynı şekilde Türkiye'de, Ateizm'e ve diğer dinlere bir kayma olacağına da inanmıyorum.
Laikliğin en büyük destekleyivi kurumlarından biri olan TSK subayları bile "Allah'a emanet olun, Allah yardımcınız olsun" sözlerini sıksık kullanır. Bu demektir ki, Türk halkı müslümandır, Türkiye laiktir.
Dinimize daha sıkı bağlanarak (kendimiz) İslam öğretilerini sadece kendimizi -komşumuza bakmadan- "insan" kılmak için öğrenir, isteyene İslam tarihi ve ritüelinde yardımcı olarak, Müslüman benliğimizi ve Laik ülkemizi koruruz.

WiTaMiN

Pskolojisi Bozuk
Turboo

Boş konuşup işkembeden sallıyorsun. Şeriat'in ne olduğunu araştır öğren sözlükdeki '' İslam Hukuku '' Yani dinin getirdiği hükümler. Dini veren gönderen kim ? Allah = Şeriat Allahın koyduğu kuraldır diyebiliriz. Bunun ne olduğunu bilmiorsun ne anlama geldiğni içerini çözememişsin burda atıp tutuyorsun. Şeriat hükümleri uygulanmaması ayrı şeriati istememek ayrı hayır ben buna katiyen karşıyım dersen allahın dinini inkar etmiş olursun. Şeriat geldiğinde giyimlerinden dolayı milletin karısının kızının arkalarından bakıp şehvetle cinsel bölgelerini kaşıyamıyacağın için istemediğini düşünüyorum.Siz allahın hükümlerini öğrenememişsinizki :) birilerinden duymuşsunuz atıp tutuyonuz yobaz diyorsunuz bide sakal bırakıp cübbe diyenlere laikliği savunuyorsunuz güya sen ve senin gibiler ancak ömrünüzü doğrulardan uzak milletin arkasından atıp tutarak ömürünüzü yoklarla harcarsınız allah ıslah etsin :) çok şey yazardımda genişlemişsindir sen pek anlamazsın lugatımdan :)

regal85

New member
çok gereksiz bi konu. tanımını bilmeden . anlamını ögrenmeden. atıp tutmak. cahilliğin bi belirtisi olsa gerek.

SEGMEN

İstiklal Mahkemesi Hakimi
türkiyenin doğusunda 10 bin imam açığı bulunduğu için terör örgütü dini kullanarak sahte imamlarla provakasyon yapmaya devam ediyor...

Türkiyenin heryeri sahte imam kaynıyor

açık 10.000 den de fazla

ama açığı yine sahteler kapatacak,

onun için bu hesap yanlış

çok doğru iman lazım
imansızlık kötüdür
mutlaka iman lazım sizlere

doğuya Peygamberde gönderseniz orası iflah olmaz.
şafinin ne olduğunu az çok bilen bilir.

urfa

peygamberler şehri diye anılır

5 peygamber gitmiştir

ama nafile

6. yı bekliyorlar

bbxvv

New member
Her 60 bin kişiye 1 hastane düşerken, 350 kişiye 1 cami düşüyor

Şu cümleyi hiç anlamamışımdır. aynı şeyi reha muhtar da söyledi neye göre hesaplanıyor bu? 70 milyonu hastane sayısına mı bölüyorsunuz?

Kardeşim en yakınımdan örnek veriyim benim dedem 80 yaşında hayatında ya 1 kere ya 2 kere hastaneye gitmiş babam 55 yaşında 2 kere gitti. Ama bu adamlar hergün camiye gidiyor nasıl yapcaz onu?

SEGMEN

İstiklal Mahkemesi Hakimi

Şu cümleyi hiç anlamamışımdır. aynı şeyi reha muhtar da söyledi neye göre hesaplanıyor bu? 70 milyonu hastane sayısına mı bölüyorsunuz?

Kardeşim en yakınımdan örnek veriyim benim dedem 80 yaşında hayatında ya 1 kere ya 2 kere hastaneye gitmiş babam 55 yaşında 2 kere gitti. Ama bu adamlar hergün camiye gidiyor nasıl yapcaz onu?
60.000 kişi gitsede gitmesede ..............1 hastanesi var
350 kişi camiye gitsede gitmesede ........1 camisi var

hastahane sayısı= 60.000 / 70.000.000

cami sayısı= 350 / 70.000.000 dir yani

dogy1

New member
yani sence doğrumu hastene ile camilerin bu şekilde karşılaştırılması?
Bir camiyle bir hastaneyi karşılaştırmak yanlış...
Biri bütün insanların kullanacagı bir yer diyeri belli bir kesimin.
Ayrıca kendi oturdugum yerden ornek 1km mesafemde toplam 5 cami var biri başlıyor 2 dakka sonra diğeri peki bunun ne anlamı var?
Ayrıca ülkemizde hastaneler bu kadar dolu ve bu kadar işe yaramıyoru iken nasıl bir hastanenin gereksiz oldugunu ima edebiliyorsunki?örn:dedem hayatında 1 2 kere hastaneye gitti...
Eeee ben 10 20 kere gittim ne yapacaz şimdi?

yoldas

New member

dedenin hastaneye gitmemesi kişinin bünye meselesine bağlı
hergün camiye gitmesi kendi seçimidir

ibadet edeceksen heryerde edebilirsin camii bahane.
ama tedaviyi heryerde olamazsın...

eğitim öğretim de aynı şekilde , heryerden alamazsın

hacı hocadan mı tedavi göreceksin
eğitim öğretim alacaksn

hele hele hüseyin üzmez gibileri varsa aman aman evlerden ırak

kocareis06

New member
Arkadaşlar Keşke Olaylara Biraz Mantıklı Baksanız.

1. Bu ülkede Hiçbir Cami Devlet Tarafından Yaptırılmıyor Hepsi Hayırseverler Tarafından Yapılıyor.

2. Hiçbir Camii'nin Masrafı (istisnalar Hariç) Devlet Tarafından Karşılanmıyor. Cemaatten Yardım Toplanıyor.

3. Türkiyede Camii Sayısı Yazılırken Bu Araştırmayı Yapan Kişi Neden Almanyadaki Kilise Sayısını Yazmamış?!!!

4. 8 Bakanlığın Bütçesi Kadar Demiş Ve 1.3 Katrilyon Demiş!! Oysa 8 Bakanlığın Bütçesi Toplamı Yaklaşık 3.5 Katrilyon

Son Olarak Siyonistler (yahudiler) Bizim 100 Katımız Kadar Bütçe Ayırıyor Ve Yahudilik Için Muhteşem Bir çalışma Yaparak Bugün Tüm Dünya ülkelerinde örgütleniyor Ve Bedava Kitaplar Dağıtarak Hatta Kitap Içinde Dolar Dağıtarak Bizim Gençlerimizi Bile Kandırıyorlar!!! Filistinde Ve Diğer ülkelerde Yapılan Zulümleride Siz Düşünün.

Biz Hâlâ Kuran-ı Kerim'i Bedava Dağıtamıyoruz.

Islam Dini Her Kötülüğü, Düşmanlığı, Kini Nefreti Def Eden En Güzel Birleştirici Unsurdur. Kimse Bundan Korkmasın!!!

HTML