Şeriatın bekçisi AKP seçmeni mi ?

JeNk

New member
Bacımın örtüsü Batmışsa Zalımın Gozune Acırım Tukuruge Tukursem Yuzune Medenı Olmak Acmaksa Bedenı Desenıze Hayvanlar Bızden Daha Medenı....

Mehmet Akif Ersoy...

Bunu Heryere Yazıcam Takı Bırseylerı Anlayana Kadar.

defender80

New member
Temcit plavi diyen arkadas, ne defalarca verildi ? kendi fikrimi yaziya dökmüsüm okursun okumazsin o senin bilecegin is.

Bide hayvanlar bizden daha medeni zanneden arkadasa sesleniyorum, hayvanlarla insanlari ayiran en büyük özellik basörtüsü degil akildir, sen aklini kullanmazsan sadece icgüdülerinle yasarsan o zaman hayvan olmus olursun. Eger türban put yerine konmaya baslanmissa bunu beyin süzgecinden gecirip bu tip imani zedeleyen seylerden uzak duracaksin. Dini siyasete alet etmeyeceksin ki dini kücük durama düsürmeyesin. Din olgusu siyasete alet edilmeyecek kadar yüce bir olgudur.

Ha bu arada laikigin tek bi tanimi vardir o da din ve devlet islerinin birbirinden ayrilmasidir. Kisilerin dini , inanci ne olursa olsun kisiler arasinda din ayrimi devlet tarafindan yapilmamasini öngören bu kavram aslinda demokrasinin de temel ayaklarindan bir tanesidir. Dolaysiyla seriati demokrasi zanneden AKP nin önce laiklik kavramini yok etme calismasi kacinilmazdir.

_black_sun

New member
2 kişiden biri akp ye oy vermiş ne demeli
ÇOK HAKLISIN AMA EMİN OL %30 U PİŞMAN OLMUŞ DURUMDA
BEN SOLCUYUM ESKİ PATRONUM AKP LİYDİ VE BENİ DÜŞÜNCEM YÜZÜMDEN EKMEK PARAMDAN ETTİ NİYEYMİŞ BEN SOLCUYMUŞUM SOLCUYA YEDİRCEK PARASI YOKMUŞ ONLAR İNSANLARIN EKMEĞİYLE BİLE OYNUO VE BU İNSNLAR HALA AKP DİOR İNANMASI MÜMKÜN DEĞİL BU NASIL Bİ MEMLEKET BİZ ÇOCUK YAPMAYALIM O ZAMAN İLERDE FİLİSTİNDEN DAHA KÖTÜ DURUMLARA GELİCEZ
(ALLAH KORUSUN BİZİ) KOYU SOLCU OLABLİRİM AMA KOYUDA MÜSLÜMANIM

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ELİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL OLMUŞ

nehanu_

New member
Teşekkürler....

Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdâdıma saldırdı mı, hattâ boğarım!..
- Boğamazsın ki!
- Hiç olmazsa yanımdan koğarım.
Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam;
Hele hak nâmına haksızlığa ölsem tapamam.
Doğduğumdan beridir âşıkım istiklâle,
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lâle!
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...
İrticâın şu sizin lehçede ma'nâsı bu mu?

Mehmet Akif Ersoy...

herkes İstiklal Şairimiz'i hatırlasın !!!!!

sedapinar

New member
Yolsuzluklar, bırakın dizi, gırtlağa kadar gelmişken hâlâ dininde imanında sade dindar vatandaşımızın bu iğrenç din tacirlerine "BUNLAR DİNİ BÜTÜN MÜSLÜMAN" diye oy vermesi işin asıl acı veren yanı. AKP ye verilen oylar şeriatın değil hırsızlığın,yolsuzluğun,ikiyüzlülüğün,fitnenin bekçisi oldu.
Şeriat dindir islam kurallarıdır.Bu partinin dinle ne ilgisi var.Bizim dinimizde en büyük günah kamunun malından çalmaktır.Kul hakkıdır.Yeni doğmuş bebeklerine kadar haramla beslenen bu sömürücülerin adını dinle aynı sözcük içinde lütfen geçirmeyelim...Ellerinize sağlık paylaşım için...

WiTaMiN

Pskolojisi Bozuk
bana atatürkçülüğü tarif edene bak..eğer sen atatürkçülüğün ucundan köşesinden birşeyler kapsaydın şu anda bu lafları söylüyor olmazdın. sen git hangi fetonun hangi ewinde kalıosan ordan ahkam kes..evet benim derdim tayyiple senin gözünü gönlünü boyamış belli o yüzden diyecek pek bişe yok asıl cahil olan sensin..tekrar söylüyorum atatürkün düşüncelerini biraz benimseyebilseydin bana talabanin yanında yetişmiş dokunulmazlığının arkasına sığınmış millet düşmanı tayyipi sawunmazdın

--

Yürü aslanım kim tutar seni :)

Ben burda fethullah veya tayyip muhabbeti değil şeriat'ı yanlış biliyorsunuz anlamadan bilmeden yazmayındiye yorum yaptım.

Sen daha neyi kast ettiğimi anlamıyacak kadar kafan çalışmazken bana atarütkçüyüm ayağı yapma,

Kabadayı değilim ahkam kesdiğim yok gece benlemi yatıyonki nerde yatıp kalkdığımı biliyon , beni ne kadar tanıyorsunki bu yorumu yapıyon meşe odunu senle kaybedecek zamanım yok hadi ikile :)

bbxvv

New member
Bunlar uzanamadığı ciğere mundar diyenler. Kendi saçma düşünceleri için Atamızın arkasına sığınan aciz insanlar. Sadece gülüyorum. Kendi düşüncesi için ülkesinin yarısına salak diyen ve memleket hasretiyle ölen insanlar gibi basit düşünceler bunlar.

Albayrak

Can Feda
Belkide %47 şeriat istiyodur? tabi sizin verdiğiniz partiler halkın sesine kulak vermezler halkı ezik görürler.. halkla ilgilenene ise yalaka derler .. tüh!
Tek kişilik isteğinizi %47 ye mâl etmeye çalışmayın. Siz de biliyorsunuzki çaresizlik insanları o yöne götürdü.

İnsanımıza kömür vermeye gör sana istediğin kadar oy.

Lakin insanların ekmeğine dokunmaya gör tarih yazmaz ezer geçer.

bbxvv

New member
Tek kişilik isteğinizi %47 ye mâl etmeye çalışmayın. Siz de biliyorsunuzki çaresizlik insanları o yöne götürdü.

İnsanımıza kömür vermeye gör sana istediğin kadar oy.

Lakin insanların ekmeğine dokunmaya gör tarih yazmaz ezer geçer.
benim anlamadığım yer chp habertürk e miyon dolarları yatırana kadar halka kömür dağıtsaydı iktidar olur muydu?. Oy alamamasının sebebi kömür dağıtmaması mı? Yada ben şimdi parti kurup bütün türkiyeye kömür dağıtsam 16,5 milyon oy alabilirmiyim?

T

Banned
Şeriatı Diğer insani ideoljiler gibi aciz zannettiğinizden kendinize bir koruyucu bekçi ayarlamaya çalışmışsınız yalnız
Şeriat İnsani değil
İlahi bir sistemdir kimsenin bekçiiliğine gerek duymaz
Rabbimin sözü Azze ve Celle Bu yöndedir.

gokkorikko

New member
ALLAH'ın emir ve yasaklarına uyan her kul her mü'min bir şeriat içindedir. hüküm ALLAHINDIR.
ALLAH AZZE VE CELLE.

yoldas

New member
adamlar önüne geleni satıyor sizi aç bırakıyor , ülkeyi tam bir beceriksizlikle yönetiyor , hiçbir kimsenin geleceğini garantiye almıyor tam aksine geleceğini karartıyor siz hala savunuyorsunuz.

siz akp yi savunanlar biriniz çıkıp bana geleceğinizin garantili olduğunu söylesin ,

hepiniz susarsınız , hiçbirinizin geleceği garanti değil , hepiniz gelecek kaygısı içerisindesiniz.
ama olsun türban takın siz , türbana özgürlük...

Bezde Kutsallık Arancaksa,En Önemli Yeri Örttüğü İçin En Kutsal Örtü Dondur... (Zekeriya Beyaz)

hüseyin üzmez'e selamlar. o da türbanı savunanlardandı.

JeNk

New member
adamlar önüne geleni satıyor sizi aç bırakıyor , ülkeyi tam bir beceriksizlikle yönetiyor , hiçbir kimsenin geleceğini garantiye almıyor tam aksine geleceğini karartıyor siz hala savunuyorsunuz.

siz akp yi savunanlar biriniz çıkıp bana geleceğinizin garantili olduğunu söylesin ,

hepiniz susarsınız , hiçbirinizin geleceği garanti değil , hepiniz gelecek kaygısı içerisindesiniz.

Bezde Kutsallık Arancaksa,En Önemli Yeri Örttüğü İçin En Kutsal Örtü Dondur... (Zekeriya Beyaz)

Gelecegımız sen ve senın gıbıler yuzunden zorda garantı oldugunu tabıkı soyluyemeyız

bbxvv

New member

Türkler hiç bir zaman garantide olmadı osmanlı zamanında bile. Çünkü hiç bir dünya ülkesi türklerin güçlenmesini istemez. Ama eskiden düşmanımız belliydi. Ama şimdi görüyorum içimize kadar girmiş başımızda ki örtümüzü çıkarmaya dinimizi geleneklerimizi örf-adetmerimizi bozmaya çalışıyor.. Allah(cc) bizi dost bildiklerimizden korusun düşmanlarımızı biz hallederiz.

yoldas

New member
Gelecegımız sen ve senın gıbıler yuzunden zorda garantı oldugunu tabıkı soyluyemeyız
ne kadar da aciz bir iftira atma girişimi, akp nin başarısızlığını nerye yıkmaya çalışıyorsun

ülkeyi yöneten kim , ülke kimin elinde , amerikanın köleliğini kim yapıyor.

başkasına laf atmadan önce bir dayanağı olsun

RuTH

Altın Üye
Kemaliz nasıl ki kimsenin tekelinde değilse
Şeriat de Akp'nin tekelinde değildir....

Önce Şeriat'in kelime anlamını öğrenin, ondan sonra
Şeriat hakkında konuşun...

edit:
Komünizm = kuşbeyinlilik + rus oyunu ve desteği + aptallık + zombi insanlar+ embesillik+puştluk
diye bir tabir kullansa hoşunuza gider mi?

YOLDAŞ mesajınızdaki hakaret içeren bölüm editlenmiştir. Tekrarlanmasın...

klavuz13

Banned

şeriat = kuşbeyinlilik + amerikan oyunu + israil desteği + aptallık + zombi insanlar

hoppppp ağır ol düzgün cümle kur kimseyi aşağılama...

Ateisten ateistsin ama İslam dininin kurallarına saygılı ol, hakaret etme...
Saygılı olmak zorundasın kalkıp kuş beyinlililk deme...

Bunu deme hakkına hiçbir zaman sahip olmazsın beynin zaen İslam dininin güzelliğini anlıyamayacak kadarki HAKARET ediyorsun....

şeriat = kuşbeyinlilik + amerikan oyunu + israil desteği + aptallık + zombi insanlar

ŞERİAT nedir? biliyormusun....
Hayatında hiç diyanetin sitesine girip baktınmı?

Al burdan oku LİNK
DİNİ KAVRAMLAR SÖZLÜĞÜ :..
ŞERİAT
Şeriat kelimesi, “ş-r-‘a” kökünden gelmekte olup türevleriyle birlikte Kur’ân’ın dört ayrı yerinde geçmektedir. Sözlükte “su yolu, bir ırmak veya herhangi bir su kaynağından su içmek ve almak için gidilen yol, doğru yol, Hak din yolu, büyük ve geniş cadde, aydınlık ve ışık” gibi manalara gelmektedir. Toplumlar için amelî hükümler, emir ve yasaklar anlamına gelen şeriat, bütün ilâhî dinlerde peygamberlerin aracılığıyle gönderilen ortak bir unsurdur: “Sonra da seni din konusunda bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy; bilmeyenlerin isteklerine uyma.” (Câsiye, 45/18), “(Ey ümmetler) Her birinize bir şeriat ve bir yol verdik. Allah dileseydi, sizi tek bir ümmet yapardı...” (Mâide, 5/48).

İslâm bilginlerinin bu âyetlere getirdikleri yorumlara göre din; esasa ilişkin inanç, usul ve prensip, şeriat ise her peygamberin kendi devrinde bu usule dayalı olarak ortaya koyduğu amelî kurallar ve tatbikatın adı olmuştur. Geniş yol anlamına gelen minhac da ilk insandan bu yana, Allah’ın dininde değişmeden gelen îmân esasları olarak açıklanmıştır. Bu durumda minhac ile şeriat dinin içeriğini ve sınırlarını oluşturmaktadır.

Toplumların ihtiyaçlarına göre gönderilen dinlerde tedricî değişiklikler olmuştur. Önceki dinde yasak olan bazı fiiller, sonraki dinde helâl kılınmış veya bunun tersi olmuştur. Ancak inanç esasları hepsinde birdir. İsimleri ve hükümleri farklı da olsa bütün ilâhî dinlerin özü birdir. Peygamberimiz, bu hususu şöyle açıklamıştır: “Biz peygamberler baba bir kardeşleriz. Dînimiz birdir.” (Buhârî, Enbiyâ, 48)

“Tarih Deyimleri ve Terimleri Sözlüğü”nde bu terim şöyle açıklanmıştır: “Şeriat, dîn manasında da müstameldir. Bu takdirde hem ahkâm-ı asliyye denilen itikadıyyatı, hem de ahkâm-ı fer’iyye denilen ibadetleri, ahlâkı ve muamelatı ihtiva etmektedir.” (F.K.)

Allah'ın kuralarına ateistte olursan ol, hakaret edemezsin.... Aptallığın, kuşbeyinliliğin, zombi insanlar şeriatın ne olduğunu anlıyamazlar, kavrıyamazlar... Çünkü Allah'ı bilmeyen tanımayanlar Aptal, kuşbeyinli ve zavallıdır...

Kısasa kısas....

Don muhabbetine gelince... Allah'ı bilmeyeN örtünmekteki hikmeti hiç bilemez zaten... Kapasitesi yetmez....

defender80

New member
Türk halkı Atatürk devrimlerinde bir travma yaşamış!

New York Times’a konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Atatürk devrimleri için “Türk toplumu bir travma yaşamıştır. Bir gecede kıyafetlerini, dillerini değiştirmeleri istenmiştir. Dini yaşama biçimleri ortadan kaldırılmıştır” dedi

Seriatin bekcileri is basinda.Futursuzca yalan atanlar.

HTML