İLLuminatinin Zihin Kontrolü ve Eyes Wide Shut Filminin Analizi

III. Göz

Altın Üye
Şimdi burada eyes wide shut filmini inceleyecez ve analiz edecez.Yazacaklarım %100 doğrudur demiyorum ama okumadan es geçip yorum yazmayalım lütfen

Öncelikle afişle başlayak

Beyler şimdi Nicole Kidman çok güzel bunu ben de kabul ediyorum fakat dikkatinizi ona odaklamamalısınız.2 kolona bakın şimdi.2 kolon ne demek biliyor musunuz?Occult sembolizmde 2 kolon "başka bir aleme açılan kapı"dır.2001'deki 11 Eylül saldırısı da o yüzden Dünya Ticaret Merkezi'ne yapıldı,şekli 2 kolona çok benziyordu çünkü.Filmin ilk sahnesinde bize başka bir aleme açılan kapı gösterilmiş.

Masonlukta Hz Süleyman'ın Tapınağı'ndan alındığına inanılan bu 2 kolon, mistisizme girişi sembolize eder. Yani dış aleme ait olan bu kolonlar, onların gizli alemlerine açılan bir kapının sembolüdür.

Filmin ortalarında, yaklaşık 15 dakika süren bir ayin sahnesi var.

Filmdeki her şey bu sahne ile ilgili. Ayin sahnesinden önceki sahneler de , sonraki sahneler de hep bunun etrafında dönen olaylardan ibaret. Bu film açık seçik bir Illuminati deşifresi, bunu bilin de sonra bu sahneye gelene kadar gösterdiğim şeyler için "ne alaka yeeaa, nerden anladın" demeyin. Stanley Kubrick 3 senede çekmiş bu filmi, çekimleri 400 gün sürmüş. Detay manyağı psikopatın teki zaten Kubrick. Anlayacağınız bu filmin her sahnesi, her detayı büyük bir titizlikle çekildi. Hiçbir sahne, hatta hiçbir obje boşu boşuna yer almadı bu filmde.

Kubrick filmin çekimlerini 3 Mart 1999'da tamamlayıp Warner Bros'a teslim ediyor. 4 gün sonra, 7 Mart 1999'da "kalp krizi"nden vefat ediyor. Bak sen şu işe. Filmin bizlere ulaşmış şeklinin biraz kesilip biçilmiş olma ihtimalini de oldukça güçlendiriyor bu 2 tarih arasındaki yakınlık.

Neyse filme devam edelim

Bill (Tom Cruise) ve Alice (Nicole Kidman), arkadaşları Victor'un Noel balosuna gidiyorlar, film böyle başlıyor. Soldaki sekizgen yıldız ve güneş sembolojisi, birazdan da göreceğiniz üzere malikânenin heryerine serpiştirilmiş durumda. Sekizgen yıldız, Sümerler'deki gök tanrısı Anu'nun sembolüdür. (buraya gelirken de damalı zeminden geçiyorlar, Alice'in arkasındaki koridorıun zeminine bakın). Bu malikânenin, arkadaşları Victor'un mekanı olduğunu da tekrar edeyim.

Malikanenin heryerinde var bu sembolden.

Ve Kubrick ısrarla çoğu sahnede kadraja alıyor bu sembolleri.

Bu piyanist şantör de bizim Bill'in arkadaşı.

Bill o elemanla muhabbet etmeye gidiyo ve karısı boşta kalıyo. Karı boşta kalınca hemen biri yazıyo karıya. Yazan eleman Sandor Szaost adında bir Macar'dır. Kendisi ismini, Church of Satan (Satan Kilisesi)'nin kurucusu Anton "Szandor" LeVey'den alır. Ayrıca bu Sandor da, tıpkı Anton LeVey gibi Macar'dır. Kubrick, adamın Macar olduğunu özellikle belirtiyor ki, Anton LeVey'e yaptığı gönderme daha iyi anlaşılsın. Sahnede de arka plandaki pentagramlar bunu pekiştiren bir başka detaydır.

Bu sırada Bill de başka 2 karıyla karşılıklı yazışıyo. Aileye bak anasını satayım, Karaköy keranesi gibi. Karılardan tekinin ismini birkaç kez tekrarlattırıyor Kubrick. İsmi Nuala Windsor; Windsor bugünki İngiliz kraliyet ailesinin soyadıdır biliyosunuz. Windsorlar aslen İrlandalıdır, Nuala da bir İrlandalı ismidir zaten.

Rockefeller Plaza güzel bi yer tabii,peki nedir bu Rockefeller?Şöyle anlatayım: Rothschild ailesi Triple Whopper'sa,Rockefeller ailesi Double Whopper'dır ve tıpkı Rothschild gibi 300'ler Kulübü'ne üyedir.300'ler Kulübü'nün Illuminati örgütlenmesindeki yeri için lütfen bakınız:

Çaktın mı şimdi?Bu arada üstte gözün olduğu kısımda sözü geçen Lucifer şeytandır. Lucifer - Vikipedi Bu da mı gol değil?Illuminati satanisttir diye boşuna yırtınmıyormuşuz dimi?Ama siz daha durun,birazdan filmden capslerle bunu gözünüze gözünüze sokçam.

Şimdi Bill bu kızlarla flörtleşirken kızlar bunu kollarından tutup sürüklemeye başlarlar.Nereye gittiğini sorduğundaysa "gökkuşağının bittiği yer" derler.Gökkuşağı muhabbeti 10 saniyeden fazla sürer,en az 3-4 kez tekrarlanır.Gökkuşağı ve Illuminati zihin kontrolü için şuraya bakın İngilizceniz iyiyse,ya da bakmayın,ilerleyen yazılarda onu da işleriz. WIZARD OF OZ and the ILLUMINATI MIND CONTROL Wizard of Oz bir DISNEY filmidir bu arada.Nasıl,her şey organize ve gayet birbirine bağlı dimi?Gökkuşağına zaten değincez ilerde tekrardan,sen bekle şimdilik.

Neyse işte bunlar bill kızlara yazışırken Bill'i yukardan Victor çağırtır.

Oğlum Victor ayıp lan.Bir de ne yaptıysa artık kızcağıza bünyesi kaldırmamış.Sonradan öğreneceğiz ki kız overdose olmuş.Kızı niye size gösterdim?Peki niye şimdi size kızın adının Mandy olduğunu da söyleyeceğim?Cevap: Her ayrıntının önemi var...

Şimdi filmin bundan sonraki yarım saatini atlıyoruz.Kadın-erkek ilişkileri temasında geçen ve Illuminati ile pek bir alakası bulunmayan sahneler bunlar.Bill ve Alice gece konuşurlar,Alice seni az daha boynuzlayacaktım deyince Bill afallar,gece bir dostunun babası vefat ettiği için çıkıp oraya gider.O gece sokakta Domino adında bir fahişeye rastlar ve kız bunu eve atar.Bill de tabi aklınca intikam alacak.Kızın evinden bir kare vereceğim size,bu karede sizce hangi ayrıntı filmin devamı hakkında çok ağır bir spoiler veriyor?

Duvarlarda pagan maskeleri ve güneş sembolü var. Bu birazdan oluşacak olaylara bir gönderme (entelcesi: foreshadowing). Yani olaylar buradan sonra bu çerçevede ilginçleşecek demek istiyor Kubrick.

Dönüş yolunda şu deminki piyanist arkadaşı vardı ya, aha işte bi mekanda onu görüp içeri giriyor Bill. Ve bu piyanist eleman bizi şu ana kadar izlenilen 1 saatten alıp bambaşka diyarlara götürecek olan bombayı patlatıyor.
Piyanist, bu gece değişik bir mekanda "gözleri bağlı bir şekilde" piyano çalacağını söylüyor. Bizim Bill de meraklanıyor tabi, ben de gelecem senle diyo. Piyanist eleman da Bill'in neden onla gelemeyeceğini şu şekilde açıklıyor;

Bill bu partiye gitmeyi kafaya koymuştur,eski bir hastasının giysi dükkânına giysi almaya gider.Dükkân dediğimiz de bu:

Rainbow derken?!?Şimdi...Burada Slav bir eleman var dükkân sahibi olarak,kızını içerde 2 japonla alem yaparken yakalıyor ve elemanları pataklayıp kızını eve yolluyor.Kız adama hangi pelerinden alması gerektiğini söylüyor bu sahnede.Nasıl yani lan?Kız da mı bu işin içinde?Dur bakalım anlayacağız onu da.Şimdi isterseniz partiye gidelim.

Bill kostüm kiralayıp gidiyo malikâneye, buranın adresini ve giriş için gerekli parolayı piyanist arkadaşından almıştı.

Evet parti bu mekânda.Bu mekân Mentmore Towers.Bu mekân İngiltere'dedir.Film İngiltere'de çekilmiştir NY'de geçmesine rağmen.Mentmore Towers'ı kim inşa etti biliyor musunuz?Baron Mayer de Rothschild.Tabi bunun Illuminati'yle falan alakası yok olm Rothschild benim soyadım ve ben benim evimde film çekildi diye görgüsüzlük yapmak için kurguladım bu hikâyeyi.Tey allam.İçeri girerken Bill 2 kolonun arasından geçer.İçerde mecaz ve gerçek anlamda bir "alem" vardır nitekim.

Aklın Rothschild olayında kaldıysa onu bi kenara bırak şimdilik, dönecez o konuya. Neyse Bill parolayı söylüyo ve içeri kabul ediliyo. Parola "fidelio" (sadakat) kelimesi. İçerde Bill'i maskeli elemanlar karşılıyo, Bill de takıyo maskesini.

Son aşama, Bill 2 kolonun arasından geçiyor dikkat ederseniz. Çünkü birazdan başka bir "aleme" giriş yapacak.

Ayinde çalan ilahi ise şu: fizy. Açın dinleyin hemen şimdi, iyi tribe sokuyor adamı. Zaten öyle bi müzik ki bunun çaldığı ortamda 3 dakika dur "ben tanrıyım" dersin. Burada Kubrick bir Ortodoks ve bir Hindu ilahisini mix'lemiş. Ve Kubrick ayin sahnesinde bu ilahiyi bize TERSTEN dinletiyor, kelime sonlarındaki garip telaffuzdan farkedebilirsiniz siz de ilahinin tersten çaldığını. Bildiğiniz gibi satanist ayinlerde ritüeller tersten yapılır, Tanrı'ya ters gitmekle alakalı bi durum bu. Filmdeki müziği ters çevirip dinlediğinizde ise aslında müziğin düz ve sözleri anlamlı halini dinlemiş oluyorsunuz, buyrun burda çevrilmişi var: Eyes Wide Shut - Masked Ball (backward play) - YouTube. Ve neden Hindu ilahisi kullanılıyor biliyor musunuz? Çünkü Kubrick olayı çözmüş abicim, uyduruk spiritüalit Hindu inanışlarının da, tanrılarının da temelinde satanizm olduğunu biliyor adam. Nazi svastikası bile spiritüalist bir Hindu inanışına aittir, kaynağı orasıdır.

Şimdi kırmızılı bu kızları görevlendiriyor,onlar da oradaki oğlanlardan birini seçerek çok afedersiniz bir şeyler yapıyorlar işte.Bu kızlardan birisi de tabii ki...

Bill'i seçer.Peki neden Bill?Nerden baksan 300-500 erkek vardır bu ayinde.Harbiden niye Bill?Yüzleri açıkta olsa gidip bu kadar kolay bulamaz Bill'i.Bu arada tepede ayini izleyen kalın kaşlı maskeli bir eleman var,Bill'e tip tip bakıyor bu sıralarda.Acaba Bill hakkında bir şeyler biliyor olabilirler mi?Sanki bu kız ve o adam Bill'i tanıyorlar?

Valla kız kesin tanıdı Bill'i,sen buraya ait değilsin,vaktin varken kaç git diyor ve başka bir elemanla gidiyor.Bill de bulmuş böyle ortamı "hee oldu o zaman ben zaten bi arkadaşı aradıydım" deyip çıkmaz tabii.Meraklandı çocuk.

Bill evi dolaşmaya başlıyor ama herkes iş üzerinde bu esnada.

.Bu arada orgy sahnesi göstermeyecektim ama 1 caps de vermek zorundayım dönen olayın boyutuyla ilgili olarak:

Bu sırada bizim Bill'den işkillenmişler, bizim karı bile Bill'in saf hareketlerinden orada yabancı olduğunu çaktı zaten. Diğer abiler de eşek değiller ya, farkedip çağırıyorlar hemen Bill'i.

Bill'i sorguya çekerler.

Kırmızı pelerinli ayin liderinin oturduğu tahttaki çift başlı kartal sembolünü adam beşiktaşlı olduğu için koymamış , bakın şimdi sizden 2 resim arasındaki 7 farkı bulmanızı isteyecem.

Bu da 33. dereceden mason sembolü, yani kırmızı pelerinli dayının tahtındaki sembolün aynısı. Hee neymiş, bu öylesine sıradan bir grup seks partisi değilmiş. Masonik bir ayinmiş. Ve o kırmızılı abimizin yerinde olanlar, reel hayatta benim bu blogda isimlerini defalarca zikrettiğim saygıdeğer ailelerimizin liderleri oluyorlar. Bu ayinlere katılanlar ; Rockefeller, Rothschild ve elit çevreleri... Aklınız almıyo di mi? Hepsi takım elbiseli efendi iş adamları gibi görünüyo normalde di mi?

Bizim karı fedai çıkıyor, "onun yerine beni alın" deyip kendini feda ediyor. Bir başka deyişle bu kadın kendi hayatıyla Bill'in kefaretini ödüyor ve Bill özgür kalıyor. Yani bırada amaç ritüelistik bir şekilde birini kurban etmek, Bill ya da başkası, sorun değil.

Bizim Bill'i azad ediyorlar fakat "burada gördüklerinizi birilerine anlatırsanız hoş olmaz sevgili kardeşim =)" uyarısında bulunuyorlar. Kubrick bunların yapma dedikleri şeyi yapmış olmuyor mu ?

Şimdi az mola hocam.

Kubrick neden bu sahneleri Rothschild'in kendi mülkünde çekti? Madem bu film yüzünden öldü ya da öldürüldü, öyleyse buna nasıl izin verdiler? Zaten bundan önceki esas soru şu, eğer Kubrick bu filmi iyi niyetle çektiyse (ki %99 öyle) neden Tom Cruise'u oynattı? Tom Cruise bildiğiniz gibi tarikatçinin, cemaatçinin önde bayrak flama taşıyanı. Scientology denen spiritüalist dine inanıyor ve bu oluşumun 2 numaralı adamı kendisi. Ayrıca eşi doğum yaptığında onun plasentasını yemişti, haberlere falan konu olmuştu bu "aa ne kadar ilginç ehehe :)))" diye, fakat aslında o bir pagan ritüeliydi. Ayrıca Nicole Kidman da Eyes Wide Shut'ın çekimleri esnasında Tom Cruise ile evliydi ve scientology üyesiydi.

Bir Scientology toplantısında Tom Cruise.

Piramit dememe lüzum yok

Kubrick'in önceki filmlerinde bu Illuminati piramidi ve sembolojisini kullandığını biliyoruz. Bu bilgiler ışığında diyebiliriz ki, Kubrick muhtemelen onlardan biriydi. Bu ayin sahneleri ancak orada bulunmuş ya da ciddi bilgiler sahibi olan biri tarafından bu kadar detayıyla ve onları rahatsız edebilecek bir şekilde canlandırılabilirdi.

Ama durun bakalım, bu film onların korku politikalarına hizmet eden bir film ise, Kubrick'in filmi teslim ettikten 4 gün sonra kalp krizi sebebiyle ölmesi nedir? Bu nasıl bir danışıklı dövüş ki sonunda Kubrick gibi birisinin hayatına mal olsun? Üstelik karısı Christiane Kubrick onun kalp krizi yüzünden öldüğü iddialarını hala kabul etmez...

Neyse konuyu dağıtmayak.

Ertesi sabah Bill kiraladığı kıyafetleri geri götürmek için tekrar Rainbow denen dükkana gider.

Gündüz vakti daha iyi görürüz ki Rainbow'un yanındaki bina bir mason locasıdır. Bu eklediğim resimde net görünmemekte fakat DVD Player'da zoom yaparak bunu daha net görebilirsiniz. Ayrıca bu binanın bir mason locası olduğu benim keşfim değil, internet'teki diğer kaynaklarda buldum ve bu mekânın yerlileri de böyle diyor.

Bill'in maskesi çıkmaz kiraladığı eşyalar arasından.

Bakın hala o boş bakışlar... Kız bir seks kölesi ve o ayinlere de katılıyor, hatırlayın bu söylemişti Bill'e hangi pelerinden alması gerektiğini. Yani muhtemelen dün geceki ayinde o da vardı.

Hala hipnotize olmuş gibi bakıyor. Bu filmin yönetmeni Kubrick, bir sahneyi 90 kere çektiği olmuş bu filmde, Guinness Rekorlar kitabına girmiş. Her detayın bir anlamı var, bunu unutmayın.

Kız hala çamaşır makinası seyreden otistik çocuklar gibi Bill'i seyrediyor.

Bakın şimdi anlatacaklarım asla teori değil, %100 eminim bunlardan

Parçaları birleştirecez, iyi dinleyin.

- Kız bir seks kölesi.
- Illuminati ile, daha doğrusu seks içerikli Illuminati ayinleri ile bağı var.
- Boş ve donuk bakışları, hipnozdaymış gibi hareketleri var.
- Ve dükkanın adı RAINBOW (Gökkuşağı).

Sonuç: Kubrick burada bas bas bağırmış, "zihin kontrolü var, MKULTRA diye bir yöntem var" diye.Teması kadın erkek ilişkisi değil bu filmin. Senaryonun esinlenildiği "Traumnovelle" adlı romanda tek bir masonik sembol, masonik ima yok, sadece elit kesimin yaptığı grup seks partisi var romanda. Kubrick kendisi ekledi bu filme masonik temayı. Adam filmin başında bile 50 kere bağırdı "gökkuşağının bittiği yer" diye, defalarca şu dükkanın girişindeki "rainbow" yazısını ve gökkuşağı resmini gösterdi mesajı al diye.

Gökkuşağı ve aynalar zihin kontrolünde kullanılan birer semboldür. Oz Büyücüsü ve Alice Harikalar Diyarı'nda adlı kitaplarda da bu gökkuşağı ve aynalar sık sık kullanılır. Bu çocuk kitapları, çocukları kitlesel biçimde programlamak için yapılmış birer zihin kontrolü projesidir ki çocuklar üzerinde ne kadar fazla oynadıklarını biliyorsunuz. Walt Disney dahi 33. dereceden masondur, zehirliyorlar körpecik beyinleri bu adamlar. Çocuklar onlar için çok önemli, zira bir çocuğu etkilemek çok daha kolaydır. Çocukluğunda cinsel istismara maruz kalmış, aşırı düzeyde seksüel içerikli sübliminal mesajlar almış bir genci, erginlik çağında ve yetişkinliğinde oyun hamuru gibi şekillendirmek, uzaktan kumandalı oyuncak araba gibi yönetmek çok daha kolaydır.

Tabi ki gökkuşağı ve ayna görünce hipnoz olmayacak çocuklarınız, bunlar sadece birer sembol. Belki Pavlov'un köpeklerini harekete geçiren zil sesi gibi birer tetikleyici bunlar, belki de çok başka anlamları var... CIA'de görevli uzman değilim o kadarını bilemiyorum ve bilmek de istemiyorum, fakat gözlerim ve beynim var, şunu görüyorum: Wizard of Oz ve Alice in Wonderland birer zihin kontrolü programıdır, gökkuşağı ve aynalar bu sembolojinin birer parçasıdır. Hatta Wizard of Oz ile Aleister Crowley arasında bir esinlenme dahi vardır.

Kubrick romandaki tüm karakterlerin isimlerini değiştirerek filme aktardı demiştik, Nicole Kidman'ın canlandırdığı karakterin isminin "Alice" olması da bir tesadüf mü sizce?

Eyes Wide Shut'a devam edelim biz, filmdeki zihin kontrolü göndermeleri bunlarla sınırlı değil, filmin seyri esnasında tekrardan dönecem zihin kontrolü göndermelerine.
Bill ayinden çıktıktan sonra "her şeyi gören göz"ün takibine alınmıştı hatırlarsanız

Ama bizim Bill dayanamayıp o ayinin yapıldığı malikâneye geri dönüyor bir gündüz vakti.

İçeriden bir emmi beliriyor, Bill'e bir zarf veriyor.

Çoktan biliyorlar bizim elemanın meraklanıp geri geleceğin, uyarı mesajını bile hazırlamışlar.

Bill dün gece gidip iş yapmadığı halde parasını ödediği Domino'yu ziyarete gidiyor ve onun yerine ev arkadaşını buluyor.Ondan ne öğreniyor acaba?Meğer Domino AIDS'miş.

Şimdi,

1. Bill ve kızın üstünden geçen gökkuşağına dikkat.

Bi kafeye girip gazete okuyor Bill. Gazetenin manşeti gördüğünüz üzere "lucky to be alive" (hayatta kaldığı için şanslı). Kubrick abimiz burada sadece Bill'in AIDS muhabbetinden yırtmasına göndermede bulunmuyor, bir taşla kuş sürüsü vuruyor bu manşet üzerinden. Şöyle ki...

Dünki ayinde Bill için kendisini feda eden kadının ölüm haberi var bu gazetede. Aynı zamanda güzellik kraliçesiymiş kendisi, ve ismi de Amanda.

Bu da Mandy (Amanda)'nın ölüm haberi.

Mandy de Amanda'nın kısaltması, bizdeki Fatma ve Fatoş gibi işte.

Peki şimdi Mandy'nin ya da Amanda'nın hayatını bir özet geçelim,

Seks kölesi
Güzellik kraliçesi / ünlü birisi
Genç yaşta overdose'dan ölü bulunuyor

Mandy mi?

Marilyn Monroe olmasın bu?

O da 36 yaşında overdose'dan hayatını kaybetmişti.

Şimdi bi sigara yakın, arkanıza yaslanın, gözlerinizi iyi açın.

Ben bi şey söyleyip öyle havada bırakmam onu, huyum değildir.

Kubrickin neden bu filmi 400 günde çektiğini, neden Guinness'e girdiğini daha net göreceksiniz şimdi.

Biraz flashback yapacaz. Ayin sahnesine dönelim, en son Mandy kendini feda etmişti, kurban edilmek üzere götürülmüştü ve ayin sahneleri orada bitmişti. Ayinden sonraki hemen ilk sahnenin bir kısmını görmüştük, hani Bill eve dönüyordu ve mimlendiği için sırtında her şeyi gören göz beliriyordu. Şimdi Bill'in eve girdiği ve yatak odasına doğru yürüdüğü sahnelere Kubrick reisin serpiştirdiği diğer mesajlara bakacaz.

Bill ayinden eve döner, kapıyı açar ve kapıyı açınca bir süre duraksar. Sebep? Kapı numarası olan "5A" yeteri sürece kadrajda gözüksün diye. Kubrick 5A'nın gözükmesi için önünü de hiç kapattırmamış ve film elinizde varsa bakın, kapı bu şekilde açıkken Tom Cruise bir süre bekliyor, adeta poz veriyor.

İçeri doğru yürürken duvardaki HELENA yazısının önünde bir sire bekliyor Tom Cruise. Helena filmdeki kızının adı bu arada. Ve unutmayın, bunlar ayinden hemen bir sonraki sahneler. Yani bu esnada Amanda henüz kurban edildi ya da edilmek üzere.

Amanda kurban edildikten hemen sonra gözümüze sokulan bu 5 A ve HELENA ne anlama geliyor?

Marilyn Monroe, 5 AĞUSTOS 1962'de, 5. HELENA Drive'da ölü bulundu.

Ve ölüm sebebi yine overdose'du.

Lady Gaganın dance in the dark diye bir şarkısı var bilmem bilirmisiniz.Şarkı şu sözlerle başlar:

Silicone, saline, poison inject me,
Baby, I'm a free bitch.

Meali:
Silikon (silisyum), ilaç, zehir enjekte et bana
Ben özgür bir fahişeyim bebeğim

Marilyn, Judy, Sylvia, tell'em how you feel girls,
Work your blond Benet Ramsey will haunt like Liberace
Find your freedom in the music
Find your Jesus, find your Kubrick.

Meali:
Marilyn, Judy, Sylvia, onlara nasıl hissettiğinizi anlatın kızlar

Lady Gaga bu sözlerle başlıyor şarkıya. Ve bu şarkıda daha sonra "overdose" alarak ölen/öldürülen kadınları anıyor.

Şarkıda ismi geçen bu kişiler (Marilyn, Sylvia, Judy, Ramsey) genç yaşta şaibeli şekilde ölen ünlü kadınlar. Tüm bu isimleri zikredilmiş kadılar onların seks kölesidir demiyorum, zira aralarında 6 yaşında bir kız çocuğu da var birazdan açıklayacam, bu isimlerin ortak paydaları "intihar" mı "cinayet" mi hala bilinmeyen bir şekilde hayatlarını kaybetmiş olmaları... Flash tv gazeteciliği iş başında, işte o kadınlar:
Marilyn Monroe: 36 yaşında overdose'dan ölü bulundu.
Judy Garland: 47 yaşında overdose'dan ölü bulundu. İlginçtir, sinema kariyerine çocukluğunda Oz Büyücüsü filminde oynayarak başladı.
Sylvia Plath: 31 yaşında zehirlenerek öldü. Öncesinde overdose'dan intihar teşebbüsünde de bulundu.
JonBenet Ramsey: 6 yaşında faili meçhul cinayete kurban gitti, çocuk güzellik kraliçesi. Dünyalar tatlısı da bi kız, görseniz fotoğraflarını...

Neyse filme dönelim.

Filmin sonlarına geliyoruz, Bill morga gider ve kızın gerçekten Mandy olduğunu öğrenir.

.Sonra da Victor çağırtır Bill'i.

Bu sembolü hatırlamışsınızdır herhalde, filmin başındaki mekâna döndük zira, Victor'un malikânesine.

Ve beklenildiği gibi, Victor o ayindeki maskelilerden biri olduğunu itiraf eder. Malikanesindeki tüm o semboller sırf dekor olsun diye değilmiş yani.

Victor pişkin pişkin konuşur Bill ile. Ve Victor'un bu filmde "zengin" ve "elit" işadamlarından birisini temsil ettiğini söylememize bile yok sanırım. Bill bir doktor, Victor diye bir arkadaşı var, ve böyle bir işin içinde olduğunu öğreniyor Victor'un, hiç aklına bile gelmezdi. Emin olun sizin de aklınıza gelemeyecek kişilerin onlarla ilişkileri var. Dış görünüşe aldanmayın, kimseye inanmayın, her zaman -abartmamak koşulu ile- belli ölçüde bir şüphe payı bırakın.

Victor tam da bu meseleden bahsediyor işte. Devamında şöyle diyor; "sana oradakilerin isimlerini söylesem gece uyuyamazsın, ama zaten söylemeyecem."
Orada bulunan kişiler takım elbiseli bakanlar, iş adamları, oyuncular, sanatçılar, ünlüler ve elitlerdi... Dışarıdan baktığınızda "hadi lan olamaz" diyeceğiniz kişilerdi.

Ve Bill'in orada yabancı olduğunu anlamalarında, Bill'in oraya taksi ile gelmiş olması da etkili olmuş. Zira oradaki herkes zaten limuzini ile gelmiş ayine (bunu Victor söylüyor). Hepsi elit kesimden varlıklı insanlardı anlayacağınız.

Victor arkadaşımız pişkinliğini sürdürerek Bill'e yapılan tehditlerin, kadının kendini kurban etmesinin ve her şeyin bir "kurmaca" olduğu söylüyor. "Yersen" çekiyor yani Bill'e.

Tüm bunları sırf Bill korksun diye tezgâhladıklarını söylüyor...

Bill tüm o olanların kurmaca olduğuna inanmıyor haliyle, zira morga gidip orada kurban edilen Amanda'nın cesedini kendi gözleriyle gördü.

Fakat Victor neden tüm bunların kurmaca olduğunu söylüyor Bill'e, neden böyle bir şey uyduruyor?

Bill "paranoya" yapsın diye... Ya tutarsa diye... Yani Bill'e vermek istediği duygu şu: "Aslında orada gayet olağan şeyler yaşandı, her şey normaldi, sırf sen kork diye biz tezgah yaptık sana, aslında yok öyle şeyler ehehehehe..."

Victor "tüm bunlar oyundu laa, sen kork diye yaptık ehehe" diye sıkınca bizim Bill yemiyor bunu tabi. "İyi de kardeşim, ben gittim gördüm bu beni kurtaran kadını öldürdünüz, nasıl bi oyun ki bu sonunda bir insan öldürüyorsunuz" diye çıkışıyor.

"Sevişmekten yorgun düştü, senin için kendini feda etmedi o kadın, o olayla bir ilgisi yok ölümünün, tesadüfi bunlar" diye sallıyor victor bill e.

Bak şimdi o ayindeki kadının, yani Mandy'nin ölümünü nasıl açıklıyor farmason arkadaşımız Victor;

İşte bir insanı yaftalamak bu kadar kolay. "O zaten uyuşturucu bağımlısıydı, o yüzden öldü bizle ne alakası var?".

Filmin son sahneleri... Bill kiraladığı kostümleri geri verirken maskesi bunların arasından çıkmamıştı. Ve eve döndüğünde bu maskeyi karısı Alice'in yanı başında görüyor. Yani adamlar diyor ki "senin kıçındaki donu alırız haberin bile olmaz", bunun üzerine Bill ağlıyo zırlıyo işte.

Filmi seyredenler bilir ki filmin bu sahnesi bir alışveriş merkezinde geçiyor, ve Alice'in etrafında tonlarca yıldız beliriyor bu sahelerde. Evet tüm bu yıldızlar zihin kontrolü sembolojisi, fakat ben konuyu "komplo teorisi" olarak görmeyin diye bu tür yoruma açık sembolleri fazla katmadım bu yazıya.

Ve şimdi size son olarak birkaç fantastik bilgi daha veriyorum...

Kubrick, Eyes Wide Shut'ı esinlendiği Traumnovelle adlı romanı 1960'lı yıllarda, "2001: A Space Odyssey" adlı kült filmi çekerken okuyor ve Eyes Wide Shut'ı çekme kararını da o zaman alıyor.

Kubrick'in kült filminin adı: 2001: A Space Odyssey
Kubrick'in ölüm tarihi: 7 Mart 1999

Peki tahmin edin bu iki tarih arasında kaç gün var?

Kubrick'in ölüm tarihi olan 7 Mart 1999 ile, en ünlü filmlerinden birine konu olan 1 Ocak 2001 tarihi arasında tam tamına 666 gün var...Bu durumuda siz yorumlayın.

Evet yazının sonuna gelmiş bulunuyoruz.Marilyn monroe ve Stanley kubrick in ruhu şad olsun.Bu konunun büyük kısmı Michael Sikkofield aittir onada ayrıca teşekkür ederim.

Gogomanyaa

New member
Okudukça okuyası geliyor insanın, eline sağlık dostum bir filmde bu kadar çok ayrıntı olduğunu görmek şaşırtıcı geldi gerçekten. Bundan sonra pür dikkat izleyeceğim filmleri :001_huh:

Yeşil Gözlü

Altın Üye
bayağı uğraşmış olmalısın çok teşekkürler gerçekten çok ilginç

icemen

New member
Filmin tamamını izledikten sonra tekrar okuyacağım yazıyı.

Teşekkürler dostum

Trakonya

New member
Görünen şeylerin ardındakilerini keşfeden kişilere her zaman gıpta ile bakmışımdır.Harukulade bir çalışma olmuş,ayrıntılarsa dehşet verici.

CıngıL Beng

target Love
Gerçekten de çalışma oldukça iyi seni tebrik ederim. İlluminati son zamanlarda baya bi ifşa olmuş durumda bir yazıda okumuştum onlar artık kendilerinin açıkça bilinmesinden çekinmiyorlar. Artk açıkça bilinmek istiyorlar. Emeğine sağlık hocam Tşkler

III. Göz

Altın Üye
Gerçekten de çalışma oldukça iyi seni tebrik ederim. İlluminati son zamanlarda baya bi ifşa olmuş durumda bir yazıda okumuştum onlar artık kendilerinin açıkça bilinmesinden çekinmiyorlar. Artk açıkça bilinmek istiyorlar. Emeğine sağlık hocam Tşkler
Evet korku politikasının bir parçası."biz heryerdeyiz dünya bizim elimizde" mesajını vermeye çalışıyorlar..

Øguz

Altın Üye
Muhteşem bir paylaşım olmuş. Baya bir emek ve zaman harcamış olmalısın. Çok Teşekkürler.

jckblck

New member
Yazı için teşekkürler. 50 numaralı resme(gökkuşağı ve aynaların olduğu) baktığımda aklıma geldi. Şimdi daha iyi anlıyorum dünyanın çeşitli yerlerindeki cam piramit inşa etme furyasını(Ülkemizde de örnekleri var). Doğru güneş ışığı açısını yakalandığında ışık prizması işlevi görüp gökkuşağı oluşturuyor. Estetik olarak yapılır sanıyorduk meğer neler simgeliyormuş. İlk aklıma gelen Louvre Müzesi'ndeki cam piramit oldu.

chester26

♫Цпẳρρя&#1
Dünyanın çivisi çıkmış abi vallahi yok böyle bişey ellerine sağlık üşenmeden samimi bir dille komikce anlatmışssın teşekkür ettim =)

@kiff

New member
hocam eline sağlık yazını şimdi forumda dolaşırken gordüm saat gece 3 oldu okuyup araştıracam diye eline sağlık bu tür yazılarını bekliyorum takipdeyim. sağol

MONTANO

New member
Bu kırmızı giymiş paylaçoların amacı neymiş dünyaya hüküm etmek mi? Baya gülüyorum...

OceanGray

>EbruzeN
illüminati araştırmanızı tavsiye ederim okuyan arkadaslar ..Türkiyedede cok var ...paylaşım için teşekkürler..

dertsizix

New member
Öncelikle müthiş bir analiz olmuş. Eline, gözüne, beynine sağlık.

Filmi çok istememe rağmen henüz izleyemedim ama yazdıkların ve koymuş olduğun caps'lere dayanarak iki şey söylemek istiyorum.

Oz Büyücüsü kitap kapağındaki resim bana doğrudan Pink Floyd'u çağrıştırdı (prizma ve gökkuşağı) ve adamların nerdeyse tüm albüm kapaklarında bu temanın kullanıldığını gördüm. Malum onlar da pyschedelic müzik yapıyorlar.

İkinci konu da "Ayinden sonraki hemen ilk sahnenin bir kısmını görmüştük, hani Bill eve dönüyordu ve mimlendiği için sırtında her şeyi gören göz beliriyordu. Şimdi Bill'in eve girdiği ve yatak odasına doğru yürüdüğü sahnelere Kubrick reisin serpiştirdiği diğer mesajlara bakacaz." dediğin yerde beni vurdu. Burdaki caps'de herhalde senin de farketmediğin bir piramit içinde göz var.

HoCuSPoCuS

Supernatural
Sıkılmadan okudum evet filmin amacini biliyordum ama ayrıntılara dikkat etmemistim, simdi bi daha izlemem lazım =>