Öğrencilere cemaat evinde din dersi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osiris_cemo

New member
A.A

Diyarbakır'da bir yatılı ilköğretim bölge okulundaki bazı öğrencilerinin cemaat evlerine götürüldüğü iddiası üzerine soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğüne bir süre önce, Şehit Nesrin Ünügör Yatılı İlköğretim Okulunda öğrenim gören bazı öğrencilerin, hafta sonları cemaat evlerine götürüldüğü ve öğrencilere bu evlerde dini konularda eğitim verildiği yönünde ihbar yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tekdemir, yaptığı açıklamada, yaklaşık 20 gün önce kendilerine Şehit Nesrin Ünügür Yatılı İlköğretim Okulundaki bazı öğrencilerin, evlere götürüldüğü yönünde ihbar yapıldığını belirterek, ”İhbarın üzerine hemen soruşturma başlattık. Soruşturma sürüyor. Kısa süre sonra tamamlanacak” dedi.

Alıntıdır
Hürriyet 17.01.2007
Haberin Kaynağı

Darzamat

New member
Ben üniversiteye hazirlanirken abiler ablalar vardı (bilenler bilir) tamam kişi onlara kendi isteği ile giderdi. Ama bu çocuklar kendi istekleri dışında götürülüyorlar? (O yaşta kendi istekleri ile gideceklerini sanmıyorum) Kötü bir durum maalesef.

ikRa

Banned
Şimdi cemaat derken hangi cemaat oLduğunu biLmek Lazım ve diğer iki arkadaşın mesajLarına şu yönden katıLmıyorum..Darzamatın bahsettiği abi abLa muhabbetLerini bende biLirim ki bağLı oLdukLarı grubu da biLirim (dikkat buyurun cemaat demedim)..Ve zorLa götürüLdükLeri konusunda bir dayanakta yok sanırım..
Ve beyin yıkanması konusuna geLince hiç bir cemaatin (bazı grupLar harici) beyin yıkadıkLarını görmedim ki ihtiyaçLarı yok zaten bir cemaatin tek ihtiyaç duyduğu şey varsa Allah Rızasıdır..Cemaat evLerinde de uyguLamaLarın hepsi bu doğruLtudadır ama artık biLinçLenmemiz Lazım ve cemaatLerLe sapkınLarı ve diğer grupLarı ayırt etmemiz Lazım

iSpiK

Kadim Dost
o abi abla olayını oldum olası sevmedim bende gittim zamanında yalan yok ama gırgır samataydı sevmedim yani ... neyse

o cemaat evi abi ler ablalar diger sehirleri bilemiycem ama burda cok yoksul adamlara ev saglıyorlar o da olayın baska boyutu...

Civanim

New member
osiris cemo,

haber güzel ama bence cok farkli degil. Yani bu yillardir yurdun her kösesinde yapiliyor. Özellikle malum din bezirgani takimi özellikle büyük sehirlerde, üniversite okumaya gelen, maddi durumu iyi olmayan cocuklari, "Efendim yardimci oluyoruz." ayaklarina resmen beyinlerini yikayip militan yetistirmeye calisiyorlar. Ben Istanbul'da ögrenci iken bizim sinifta maddi durumu iyi olmayan bazi ögrencileri tespit eden ve bu yurtta kalan militan kilikli birkac ögrenci vardi. Bunlar 5-6 aylik gözlem sonrasinda böyle fakir tipleri tespit edip "gel bizim yurta sana burs verelim. Ayaklariyla, bir arkadasimizi götürmüstü. Cocuk iki ay dayanabildi orada. Her gün 5 vakit yurtun icinde ezan okuyorlarmis ve mescitte namaz kiliyorlarmis. Tabi ki zorla namaz kildirmiyorlarmis ama namaz kilmazsan orada fazla yasayamayacagini ve yanliz kalacagini bakislariyla ve hareketleriyle gün gibi belirtiyorlarmis. Biz buna Psikiyatride, "pasif ettirgenlik" diyoruz. Allah'tan oradan cabuk yirtti ama oralarda maddi sorun nedeniyle kalmak zorunda olan bir sürü genc var. Hele o cagdaki gencler, daha kendini tam olarak bulamamis kisiler. Yani islenmeye cok uygun cevher gibiler. Ufak filizi nereye yöneldirirsen oraya gider. Geliyor hersey maddiyata dayaniyor. Paranin gözü kör olsun. Mert'i namert'e muhtac ediyor ya.....

arfy

____yaNNNNN
O aby , abLa muhabeetLeriny choq ii biLirim ... bnmde aby arkLrım wr :D

FATİH ÜNİWERSİTESİNDE oquorm .. artıq doaL geLio :p :p

ama yasıq !... bi gün kaLdım yurtta abi abLa yurdunda yani .. yazıq !..

Civanim

New member
أĸяα' Alıntı:
Ve beyin yıkanması konusuna geLince hiç bir cemaatin (bazı grupLar harici) beyin yıkadıkLarını görmedim ki ihtiyaçLarı yok zaten bir cemaatin tek ihtiyaç duyduğu şey varsa Allah Rızasıdır..Cemaat evLerinde de uyguLamaLarın hepsi bu doğruLtudadır ama artık biLinçLenmemiz Lazım ve cemaatLerLe sapkınLarı ve diğer grupLarı ayırt etmemiz Lazım
Yani bu kadar olmaz. Bu millet yillarca televizyonlarda cemaatlerin ne karanlik iliskiler icinde olduklarini ve adam bile öldürttüklerini gördü. Biz bunlari seyrederken sen neredeydin ?

Birak Allahaskina bu yazdiklarina nerem varsa oramla, herseyimle gülerim.

Hem bizim Islam dinini ögrenmek icin Cemaatlere ne ihtiyacimiz var ? Orada bir sürü üniversitenin bir sürü ilahiyat Fakültelerinde Docentleri, Prof.lari var. Adamlar bu isi akademik yapiyorlar. Öyle cemaatlerde oldugu gibi kulaktan duyma degil. Öyle baronluk gibi seyh ölüyor yerine oglu geciyor ne öyle ? Krallik mi bu ? Birakin canim hala bunlari savunanlarin oldugunu görünce bize hersey müstehak diyorum. Yeter yahu ? Düssünler artik yakamizdan.

"Türkiye Cumhuriyet hicbir zaman Dervisler, Müritler cemiyeti olamaz."

söyleyenin kim oldugunu biliyorsunuz zaten

apocalyps

Devrimci Genç
ben bile geçen sene bu cemaat kesiminin yurdunda kaldım kendime bile inanamıom ama kaldım gördüklerim onların hakkında kötü düşünmeme yetio

arfy

____yaNNNNN
hiçhbir saman dinimishi öörenmeye karsı oLmadım oLmam .. oLamam da...

dinimishi öörenmek tabiiqi dünyanın en güseLL oLayLarından biry ama bununda bi şekLy şemaaLy wardyR...

hepimish eL hamduriLLah müsLümanız !..

Civanim' Alıntı:
Hem bizim Islam dinini ögrenmek icin Cemaatlere ne ihtiyacimiz var ? Orada bir sürü üniversitenin bir sürü ilahiyat Fakültelerinde Docentleri, Prof.lari var. Adamlar bu isi akademik yapiyorlar. Öyle cemaatlerde oldugu gibi kulaktan duyma degil. Öyle baronluk gibi seyh ölüyor yerine oglu geciyor ne öyle ? Krallik mi bu ?

bahsettim oLay bu ... ööreniceqsen bunu adam gby yapmaLıyısh !... choq dooru bi tespit ciwanım ... ama nedenshe bunu diLe getirdiimish saman dinsiz oLuorush !...

:hhman: :hhman:​

ikRa

Banned
Civanim' Alıntı:
Yani bu kadar olmaz. Bu millet yillarca televizyonlarda cemaatlerin ne karanlik iliskiler icinde olduklarini ve adam bile öldürttüklerini gördü. Biz bunlari seyrederken sen neredeydin ?

Birak Allahaskina bu yazdiklarina nerem varsa oramla, herseyimle gülerim.

Hem bizim Islam dinini ögrenmek icin Cemaatlere ne ihtiyacimiz var ? Orada bir sürü üniversitenin bir sürü ilahiyat Fakültelerinde Docentleri, Prof.lari var. Adamlar bu isi akademik yapiyorlar. Öyle cemaatlerde oldugu gibi kulaktan duyma degil. Öyle baronluk gibi seyh ölüyor yerine oglu geciyor ne öyle ? Krallik mi bu ? Birakin canim hala bunlari savunanlarin oldugunu görünce bize hersey müstehak diyorum. Yeter yahu ? Düssünler artik yakamizdan.

"Türkiye Cumhuriyet hicbir zaman Dervisler, Müritler cemiyeti olamaz."

söyleyenin kim oldugunu biliyorsunuz zaten
GüLmek insana has bir tepkidir neye güLüp güLmeyeceğine ben karışacak değiLim..Herkesin yaşam şekLi farkLı ne sen bana uyabiLirsin nede ben sana uyarım..Ama benim orda dedikLerimi iyi okumamışsın..İddiaLarında hakLısındır birşey diyemem her kesimin içinden kötü niyetLi insanLar çıkıyor o yüzden ben dedim ki grupLarı cemaatLe karıştırmayaLım bu bir ikincisi de sapkın cemaatLerLe Hakk cemaatLeri karıştırmayaLım sadece istediğim buydu..Ben şahsen bu açıdan bakıyorum oLaya çünkü her kesimin içinde kötü niyetLi insanLar var tekrar söyLüyorum..NasıL sapkınLarı aLimLerden ayırabiLiyorsam Atatürk maskesi kuLLananLarLa KemaListLeri de ayırabiLiyorum..Üçüncü kez söyLüyorum her kesimin içinde vardır kötü niyetLi insanLar..

"Ümmetimin aLimLeri benim öz varisLerimdir"
Bunu söyLeyenin kim oLduğunu da biLiyorsunuzdur..YaratıLanLarın en şerefLisi, en hayırLısı, en adiLi...

Civanim

New member
أĸяα' Alıntı:
grupLarı cemaatLe karıştırmayaLım bu bir ikincisi de sapkın cemaatLerLe Hakk cemaatLeri karıştırmayaLım.
Kimmis bu Hak cemaatlar ögrenelim bir zahmet ? Bu cemaatler Allah tarfindan kurulmus ya da indirilmis ki sen "Hak Cemaat" lafini kullanip, bazi cemaatleri farkli statüye sokup, bir bakima isin icinden siyirtmaya calisiyorsun ?

Söyle cok merak ettik Allah tarafindan indirilen ya da kurulan bu Hak Cemaatler hangisidir ? Öyle ya "Hak " lafini kullandin ya.

ikRa

Banned
mezhepLer de Allah tarafından indiriLmedi ama 4 adet Hak mezhep var şimdi bana demeyeceksindir herhaLde onLarda Allah tarafından indiriLmedi Hakk değiLLerdir..Bu konuLarı konuşmak için bir aLt yapı oLuşturmak gerekiyor sen bu aLtyapıya sahip oLduğunu düşünüyorsan ben sana her zaman severek izah ederim ;)

free!

artık yok...
Din dersi, abi abla :)
heyt be yürrüyün:) bu ülkeyi bunlar kurtarıcak.
arfy bi ara yanıma gelde görüşelim :)

arfy

____yaNNNNN
freemitnick' Alıntı:
Din dersi, abi abla :)
heyt be yürrüyün:) bu ülkeyi bunlar kurtarıcak.
arfy bi ara yanıma gelde görüşelim :)
bn burdayım frii :D

msn imde acıq ... görüshmeq istiosan :D:D

görüseLim knka :D

Civanim

New member
أĸяα' Alıntı:
mezhepLer de Allah tarafından indiriLmedi ama 4 adet Hak mezhep var şimdi bana demeyeceksindir herhaLde onLarda Allah tarafından indiriLmedi Hakk değiLLerdir..Bu konuLarı konuşmak için bir aLt yapı oLuşturmak gerekiyor sen bu aLtyapıya sahip oLduğunu düşünüyorsan ben sana her zaman severek izah ederim ;)
Vallahi su söylenenlere sasmamak elde degil. Iste arkadaslar, su iki kisi arasindaki konusmalari okumussaniz ve iyi bir tahlil ederseniz. Türkiye'nin tipik halini göreceksiniz. Bir tarafta dini kisve altinda görünüp ne bileyim, salvar , cüppe , sarik giyip disaridan ben dini iyi bilirim siz bilmezsiniz havasindaki, aslinda dini hakkinda uzaktan yakindan bilgisi olmayan , genelde isine geldigi sekilde yorumlayan bir kesim, bizim Forumdaki bazi arkadaslar da böyle dini imajli Arapca yazili Avatar'lar kullanarak ve de karsidakinin kim oldugunu bilmeden "Sen de alt yapi var mi Kardesim ? Gel sana ögreteyim. " havasinda olanlarda bu kesimin tipik temsilcileri olsa gerek. Diger kesimde "kardesim din Allah'la kul arasinda olan birsey. Sana hesap mi verecegim diyen. Paranin ve dinin kimde oldugu belli olmaz. " diyen ve dinin bir bir kisve olmaktan cikarilmasi bir menfaat, siyaset araci olmaktan cikarilmasi gerektigini savunan daha akilci bir kesim

Neyse bu giristen sonra;

Sorarim sana

1-) Hak nedir ? Kimdir ? Örnegin,Hak din, batil din deyince neyi anliyorsun ? Bunu daha ilkokul ögrencisi bile bilir.

2-) Hak cemaatler Allah tarafindan mi kuruldu ? Kurulmadi ise bunlarin Hak Cemaat olduklarina hangi FANI karar verdi ?

NOT : Ispik Sakin konuyu kapatma lütfen. Bazi seyleri Forumdaki herkes görsün. Sonucta hakaret olmadan bu konuyu götürebiliriz biz. Bunu burada tartismayacagiz da nerede tartisacagiz.

ASİL_1

New member
neymiş hafta sonları evlere götürülüp din'ini öğretiyorlarmış çocuklara bundan daha güzel ne olabilir.Hem bırakın beyinler Gülsuyuyla yıkansın hiçkimseye hiçbir zararı olmamıştır.

mic999

New member
yaw bunlar turkiyenin her yerinde kardeşim milletin inanclarını kullanrak alcak oyunlarına alet ediyorlar gavur arabasına binmeyin gavur malı almayın derler sonrada onlar gider merseders alır gider gucci alır evet boktan adeamlar ama ole şeyleri bilirler acıkcası durumu duşuk ogrenciler biraz mecburiyetten yanlarında kalıyor anlara eywallah ne de olsa ulkenin hali ortada gecinmek zor ama ya digerleri kimeleri ben ben peygamberim diyor bi suru kişide inanıyor bunlara adamlar kendi dini bile bilmiyor ulan son peygamberin muhammed (sav)oldugunu bilmezmisiniz be hey cahil budalalar uzak durmak lazım bende bi unv. ogrencisiyim hiç bunlara bulaşmadım ama gercekten cok organizeler turkiyenin her yerine yayılmışlar her universitede varlar ben uzak durmayı tercih ediyorum

iSpiK

Kadim Dost
peki 2 li tartısmaya kacmıcaksa acık kalsın bakalım ...

ben gittim bi zararını görmedim zorlama yoktu ama sevmedim sadece iyi bişey bence üniversitede yüzlerce kişiye kalıcak yer saglıyorlar... bence bu iyi bişey kocaman adam üniversiteye gelmiş beyin yıkanıcak yaşı gecmiştir diye düsünüyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML