Zina suç olmalı mı?

Zina suç olmalımı ??

• Kullanılan toplam oy
    49

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
bildiğim kadarıyla:

erkek olan kişi 18 yaşından büyükse ve kadın olan birey 18 yaşından küçükse kanunlara göre suç durumu var(zina yapsın yapmasın alıkoyma suçu var)

bence bireyler aklı başında kişilerse
tabi 18 yaş ne kadar iyi bir sınır tartışılır
yasalara göre oluşturmamalı(açıkçası bu durumla ilgili yasa var mı bilmiyorum sadece benim fikrim bu)

SickDreTh

Altın Üye
alan memnun satan memnun olayı varsa ortada ama dıer kosullarda kesınlıkle zına suc olmalı..:D

DayWalkerr

ABDUSSABUR
Olsun tabii..Kimin ne halt yediği beni ilgilendirmez herkez kendinden sorumlu ama bu durumun suç olmayışı bu konuda insanların hassasiyetini azaltıyor ve bu durum halk içinde gittikçe normal bir hal almaa başlıyor...

Ayrıca zina yapıp da evlilik öncesi çocuklar, istenmeyen çocuklar ve buna bağlı olarak kürtajlar, aynı şekilde istemeyen çocukların cami yada çocuk esirgeme kurumlarına brakılması içler acısı bir durum ortaya koyuyor...Zina eden aptal bilinçsiz bii halt yemiş o beni ilgilendirmiyo ama bu yavrucuğun ne suçu var demii..

Sonuç olarak insanların insanlığını yitirmemesi için suç olarak sayılmalı...

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
DayWalkerr' Alıntı:
Olsun tabii..Kimin ne halt yediği beni ilgilendirmez herkez kendinden sorumlu ama bu durumun suç olmayışı bu konuda insanların hassasiyetini azaltıyor ve bu durum halk içinde gittikçe normal bir hal almaa başlıyor...

Ayrıca zina yapıp da evlilik öncesi çocuklar, istenmeyen çocuklar ve buna bağlı olarak kürtajlar, aynı şekilde istemeyen çocukların cami yada çocuk esirgeme kurumlarına brakılması içler acısı bir durum ortaya koyuyor...Zina eden aptal bilinçsiz bii halt yemiş o beni ilgilendirmiyo ama bu yavrucuğun ne suçu var demii..

Sonuç olarak insanların insanlığını yitirmemesi için suç olarak sayılmalı...
çok doğru aslında kimse bizi ilgilendirmez
ortaya çıkan olası istenmeyen sonuçları düşünebilecek kadar aklı başında insanların sayısı gittikçe azalıyor

_MaNiaC_

New member
arkadaşlar tecavüz demiorum Zina diorum...

Zina:
Medeni hukuk terimi olarak ele aliyoruz hemen: evli olan birisinin, eşi dişinda ve karşi cinsten birisi ile iradi cinsi ilişki kurmasi . ama halkimiz gunluk dilde, evli olmayan birinin ilişkisine de zina demektedir .

melihbakir

LorD oF The WaReZ
ya arkadaşlar
hesaplarını diğer dünyada verecekler zaten
ha suç olmuş ha olmamış :D
bırakın işimizi yapalım :p:D

nebiaydogd

New member
_MaNiaC_' Alıntı:
arkadaşlar tecavüz demiorum Zina diorum...

Zina:
Medeni hukuk terimi olarak ele aliyoruz hemen: evli olan birisinin, eşi dişinda ve karşi cinsten birisi ile iradi cinsi ilişki kurmasi . ama halkimiz gunluk dilde, evli olmayan birinin ilişkisine de zina demektedir .
iyi de medeni kanuna göre zina zaten suç
:hhcool
dini olarak da öyle....

:hhsopa

apocalyps

Devrimci Genç
zina kişiler istedikten sonra suç olmamalı herkesin yaptığı kendini bağlar kimse kimsee uymak zorunda diildir ahlaken,dinen hoş görülmeyebilir önemli diildir.zina yapmak zaten suç olsa biraz şaşırırdım hem erkek hem kadın birlikte olmak istiosa buna devlet yasak koyamaz.

_MaNiaC_

New member
Neeeeeeeee

scounix' Alıntı:
iyi de medeni kanuna göre zina zaten suç
dini olarak da öyle....

:hhsopa
Nasıl medeni kanuna göre suç ?? 18 yaşın üstünde bi adamla bi kadın beraber olcak bu suçmu olcak???

J@CK@L

[ υηƒσяgιν&#11
zina niye suc olsun ki.

kimse karışamaz ya 2 kişi istedikden sonra devlete ..ok yemek düşer. kesinlikle suc olmamalı.

buna benzer bir anket vardı orayada şöyle yazmşım

J@CK@L' Alıntı:
bence suç değil. harammıdır gunah mıdır orası ayrı konu ama

Kişinin özel hayatını

ilgilendıren bir konuya kımsenın mudahale etme hakkı olamaz!

nebiaydogd

New member
apocalyps' Alıntı:
zina kişiler istedikten sonra suç olmamalı herkesin yaptığı kendini bağlar kimse kimsee uymak zorunda diildir ahlaken,dinen hoş görülmeyebilir önemli diildir.zina yapmak zaten suç olsa biraz şaşırırdım hem erkek hem kadın birlikte olmak istiosa buna devlet yasak koyamaz.
birbirini isteyen bekarlar arasındaki ilişkiden bahsetmiyoruz ama

Zina:
bu açıdan düşünürsek zina aldatmanın sadene düşüncesel olanı değil aynı zamanda cinsel olanı da oluyor...

_MaNiaC_' Alıntı:
Nasıl medeni kanuna göre suç ?? 18 yaşın üstünde bi adamla bi kadın beraber olcak bu suçmu olcak???[/QUOTE

arkadaşlar zina tanımlamasını okursanız bekarlar ile ilgili bir şey değil zina evlenirken eşine sadık kalacağını beyan deden birinin sözünde durmayıp eşini bir başkası ile aldatması vehatta cinsel ilişkiye girmesi durumu

yani konuları karıştırmayalım yok bekarsanız zaten o zina olmuyor ...

1sc0rp!tX

Altın Üye
Bu dünyada Suç Olsun Olmasın NE FARkeder..ZAten diğer DÜnyada Suç oldugu Kutsal Kitapta geçiyor..Bence KEsinlikle Suçtur..Allah c.c Tarafından Da bu bildirilmiştir..

ceycey_okacha

New member
SickDreTh' Alıntı:
alan memnun satan memnun olayı varsa ortada ama dıer kosullarda kesınlıkle zına suc olmalı..:D
diger durum tecavuzse o zaten suc..
alan mennun veren mennun olayında genel evlerde aynı sey gecerli oradada iki taraf mennun ama mevzu bence bu deil insanların inandıkları gibi yasaması gerektiğini dusunuyorum bu demekrosidem cogunlugun yasadıgı gibi oluyo bakalım ne cıkıcak sonuc
bence kesinlikle yasak olmalı

herlem

New member
ben ce zinea suç olmalı sonuçta örf ve adetlerimiz var bunlar bir trafa atılmamlı ve zina suç olmazsa düzen iyice bozulur zaten bozulmuşta zina suç olmalı ve cezasıda olmalı.....

apocalyps

Devrimci Genç
scounix' Alıntı:
birbirini isteyen bekarlar arasındaki ilişkiden bahsetmiyoruz ama
bende bekarlardan bahsetmiorum zina evli insanlar arasında da olabilir.bu kimseyi bağlamaz zaten adalet sistemimiz bunu da en güzel çözümü bulmuştur kişi böle bişi olursa istese eşinden boşanabilir hiçbirtürlü zina suç olmamalı zaten diil.

αѕ!_υє_мαυ!

όℓυ ∂σgмυ$ &

tartışmamıza gerek yok bunun suç olmama gibi bi ihtimalide yok ama siz günahınıza bi bahane arıyosanız suç olmaktan da cıkartabilirsiniz

suç olmasından önce güneh zaten

HTML