Yrsav başkanı saçmaladı."'Nazizm neyse Türkiye'de İslam o'

Zagor270

New member
Muhafazakar arkadaşlara soruyorum ;

- Türkiye'de din baskısı war mıdır ?
- Toplumda şeriat düzeninin izleri we hatta kuwwetli etkisi war mıdır ?
- Halk arasında Cumhuriyeti we bunun değerlerini başta laiklik olmak üzere sindiremeyen we beğenmeyen hatta kaldırılmasını isteyenler war mıdır ?

Bu sorulara samimi olarak cewap wermenizi ümit ediyorum. Buraya yazmanız önemli değil. Kendi içinizde bunun muhasebesini yaptıktan sonra hala rahat ediyorsanız konuşacak ortak paydaya inemiyoruz demektir.

Konuşmada anlatılmak isteneni bile anlamadan yorum yapıyorsunuz. Herşeyi müslümanlığa karşı saldırı olarak kabul ediyorsunuz. İslamiyet eleştirilmiyor, onu ortak yaşamımıza daha etkin yani şeriat düzeninde getirmek isteyenlerin olduğu anlatılmak isteniyor. Böyle insanlar war toplumumuzda. Kadayıfın altıyla kafayı bozmuş we darbelerin kanlı olup olmadığını hala öğrenememiş, kendisi İstanbul Belediye Başkanı değilde İmamı sanan şahsiyetlere karşı yazılmış bir yazı bu. Herşeyi açıklamak gerekiyor. Birisi bu arkadaşlara "Yazılanı anlama kılawuzu" we çok miktarda sözlük getirsin.

Bir sözümde laiklik = dinsizlik ' tir diyen şahıslara. Bunu yazanlardan rencide olmuyorum. Sizlerin benim hakkımda düşüncelerinizden zerre kadar rahatsız olmuyorum. Bazı insanların gerici kafalarını düzeltmenin imkanı yoktur. Aptal insanları memnun etmek gibi bir misyonum yok. İnsanların saçmasapan fikirlerini önemsemiyorum ama toplumumuzun önemli bir parçası olunca toplumumuz adına üzülüyorum. Sığ we basitlikten başka birşey değil. Bu kafayla bırakın dewlet yönetmeyi 3 tane koyunu birarada tutumazsınız. Ondan sonra "bu ülkenin gidişi iyi değil. Çok düşmanımız war" gibi nidalar atarsınız. Yazılanı anlamaktan yoksun insanların topluma hakim olmamasını diliyorum bu kandil gecesi rabbimizden.
Müslüman kardeşlerimizin bu önemli gecede Miraç Kandillerinin mübarek olması dileklerimle .....

HTML