youtube kapatıldı ama işte %100 çözüm

ForuMMania

Banned
DOWNLOAD
BOYUT=627 bayt (627 bayt)

Yukarıdaki linkten gerekli dosyayı indiriyorsunuz.

İndirdiğiniz dosyayı zipden çıkartın. Çıkan hosts dosyasını kopyalayın.
C:\Windows\system32\drivers\etc klasörüne yapıştırın.
Şimdi internet explorerınızı kapatıp açın ve youtube.com a girin Smiley

EMEĞE SAYGI

Showman62

New member
Ne kadar güvenli emin değilim üstelik üyelerinde forumdan çıkıp çıkmayacağına sen karar veremezsin

fibonaccii

New member
kararı duyunca hemen buraya koştum. çözümünü koymuşsun. sağol kardeşim.

tşk edeceğine laf kalabalığı yapıyosun:goz:
kardeşim ben kablosuz bağlantı kullanıyorum. bu bahsettiğin DNS ayarı heryerde söyleniyor ama çalışmadı.
Forummania arkadaşımızın verdiği host dosyası benim sorunumu çözdü. demekki senin de tahmin edemediğin bir işe yarıyormuş. o yüzden evvela teşekkür sonra eleştiri.

programa ne gerek var DNS ayarını 4.2.2.1 olarak değiştir işlem tamam dır.
özür. :) demin yanlış yerden alıntı yapmışım. doğrusu bu.

sanırım bu verdiğin hosts dosyasında sadece youtube için fix var. hosts dosyasını nasıl edit ediyorsun. başka sitelerin host bilgilerini nasıl öğreniyorsun bu konuda da bilgi verebilirmisin sevgili forummania kardeşim. o zaman bir daha teşekkür ederim sana. ;)

Ne kadar güvenli emin değilim üstelik üyelerinde forumdan çıkıp çıkmayacağına sen karar veremezsin
diğer konuyu bilmiyorum. ama güvenlik konusuna gelince son derece güvenli olduğuna emin ol. ben kullandım sorun yok. arkadaşın verdiği hosts dosyasında sadece youtube için düzeltme yapılmış. yani edit edilmiş. aynı dosyadan senin pcde de var. sadece edit edilmemiş hali.

-HaKiKaT-

Altın Üye
Ağ ayarlarınızdaki DNS leri değiştirmek

Başlat Ayarlar Ağ Bağlantıları Yerel Ağ Bağlantısı (sağ tıklayın Özellikler&l039; i seçin)

Listeden "Internet ıletişim Kuralları (TCP/IP) i seçip, Özellikler i tıklayın,Açılan pencerede, En altta bulunan seçeneği tıklayıp,

Yeğlenen DNS Sunucusuna: 4 . 2 . 2 . 1
Diğer DNS sunucusuna : 4 . 2 . 2 . 2

Değerlerini girin. Artık tüm web sitelerine sorunsuz bir sekilde girebilirsiniz .....Özellikle MUYAP in erisim yasagi koydugu sitelere rahatlikla girebilirsiniz...

ForuMMania

Banned
вℓα¢кωαя;2544417' Alıntı:

Başlat Ayarlar Ağ Bağlantıları Yerel Ağ Bağlantısı (sağ tıklayın Özellikler&l039; i seçin)

Listeden "Internet ıletişim Kuralları (TCP/IP) i seçip, Özellikler i tıklayın,Açılan pencerede, En altta bulunan seçeneği tıklayıp,

Değerlerini girin. Artık tüm web sitelerine sorunsuz bir sekilde girebilirsiniz .....Özellikle MUYAP in erisim yasagi koydugu sitelere rahatlikla girebilirsiniz...
o kadar uğraşmaya gerek varmı :D:D:durdurun hemen indirip yapıyosun yeah..... :help

fibonaccii

New member

arkadaşım rica etsem yazdığın mesajın bir üstündeki mesajı okurmusun. dediğin şeyi ben deneyeli çok oluyor. ama bu kesin çözüm değil. bende çalışmadı mesela bu çözüm. bunun sebebi de kablosuz ağ kullanıyor olmam ya da telekom'un bu DNS numaralarını tespit edip gerekli işlemi yapmış olması olabilir.
yasaklı sitelere girmenin en kesin ve kalıcı çözümü Forummania arkadaşın belirttiği yoldur. etc klasöründeki hosts dosyasını edit ederek girmek istediğiniz sitenin host bilgilerini eklemek. bu arkadaşımız youtube için edit edilmiş bir hosts dosyasını paylaşarak çözüm sağlamış. bunun için de sitenin host bilgilerini almak gerekiyor. bu işlemi bilen varsa lütfen bu konuda katkı yapsın.

ecstasy

Super Moderator
teşekkürler dostum. en azından bir şeyler paylaşmışsın. hem benim işime yaradı.saol.

ηαχiѕα

New member

teşekkürler ama bende çalışmadı bu... diğer yolu denicem artık ...

edit: dosya gerçekten işe yarıyor..

teşekkürler...

tubab

New member
arkadaşlar iyi güzel söylüyorsunuz da bunu yapınca emniyet tarafından suç sayılmazmı yani bilmiyorum bende bunu size soruyorum sonuçta mahkeme kararıyla engellendiği için hukuksal olrak suç sayılmıyor mu??? ayrıca limewire den şarkı indirenlere operasyon yapılmış.buna nasıl bir çözüm öneriyorsunuz???

tubab

New member
arkadaşlar iyi güzel söylüyorsunuz da bunu yapınca emniyet tarafından suç sayılmazmı yani bilmiyorum bende bunu size soruyorum sonuçta mahkeme kararıyla engellendiği için hukuksal olrak suç sayılmıyor mu??? ayrıca limewire den şarkı indirenlere operasyon yapılmış.buna nasıl bir çözüm öneriyorsunuz???
biri benim soruma cvp verebiir mi???????