YerLi pLaka Gün SayıyoR

Rap_Style

New member
YerLi pLaka 31 aGustosta Tüm müziK marKetLerde

Hammer Müzik olarak bugün sizlere iyi haberleri sonunda
verebiliyoruz. Sizlerin ve ayrıca pek çok müzikseverin sabırsızlık ve merakla beklediği; CEZA’nın üçüncü solo albümü “Yerli Plaka” sonunda her şeyiyle hazır! Albümün çıkış tarihi 31 Ağustos 2006 olarak belirlendi ve bu tarihte kusursuz bir dağıtımla tüm Türkiye’de müzik marketlerde yerini almış olacak.

Albüme adını veren ve albümün çıkış parçası olan “Yerli Plaka”ya Almanya’da Media Juice firması (www.mediajuice.de) prodüksiyonu ve Thomas Garber (www.cliplounge.net) yönetmenliğinde çekilen Avrupa standartlarındaki klip çok kısa bir süre içinde Türkiye’de Dream TV, MTV Türkiye ve diğer müzik kanallarında yurtdışında ise MTV, Viva gibi kanallarda gösterime girecek. Klibin Türkiye premiere’i Dream TV’de yapıldıktan sonra tabii ki www.Ceza-Fan.com adresinden de izlenebilecek.

Albümün toplam süresi 77 dakika ve albümde neredeyse tamamı hit olabilecek kalitede 17 parça yer alıyor! 17 parçanın tamamı yeni ve daha önce yayınlanmamış parçalar! Sadece “Sen Oyna Dilber” farklı bir remix versiyonu ile albümde yer alıyor. “Yerli Plaka”da yer almak üzere hazırlanan ve albüm öncesinde “Feyz Al” single’ında piyasaya çıkan “Feyz Al”, “İt Dalaşı” ve “Sen Oyna Dilber” parçaları albümde yer almıyor çünkü Single yayınlandıktan sonra yapılan yeni parçalar ile bir CD’ye sığabilecek süre aşıldı ve bu 3 parça albümden çıkarılmak zorunda kalındı. Böylelikle bu eserler de sadece “Feyz Al” Single’ında yeralan arşivlik parçalar olarak Türkçe Rap tarihinde de yerlerini aldılar! Bu 3 parça dışında ayrıca yine hazır olan “Bana İzin Yok mu” ve Ceza’nın çok kısa bir süre önce kaydettiği yeni bir parça da albüme giremedi aynı sebepten dolayı. Ceza bu yılın başında ses telleri ile ilgili yaşadığı sağlık problemi sebebiyle bir şey yapamadan geçirmek zorunda kaldığı zamanın acısını çıkartırcasına, bugünlerde en yaratıcı olduğu günlerini yaşıyor. Bu 2 parça ve belki de daha fazla yeni parça albümün yayınlanmasından sonra belki yeni bir Single yada farklı şekillerde sizlerle buluşacak.

“Yerli Plaka”ya dönecek olursak, albümün beatleri Türkiye, Almanya ve Hollanda’dan prodüktörler; Roka, Ayhan Sayıner, Yusuf Köybaşı, Akşit Uğurlu, Paolon, Roe Beardie, Soniq, Phat Crispy tarafından hazırlandı. Albümde Türkiye’den Sezen Aksu, Ayben, Sahtiyan, Yener, Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı, Emre gibi isimlerin yanı sıra yurtdışından da Tech N9ne (ABD), Samy Deluxe (Almanya), Afrob (Almanya), Eko Fresh (Almanya), Killa Hakan (Almanya) gibi önemli isimler konuk olarak yer alıyor. Şüphesiz Türkiye’de Sezen Aksu’nun konuk olduğu “Gelsin Hayat Bildiği Gibi” büyük ilgi çekerken, dünyada ise Tech N9ne, Samy Deluxe ve Afrob’un konuk olduğu parçalar ses getirecek.

“Yerli Plaka” albümünün kayıtları için 3 stüdyoda çalışıldı. Digitolia (İstanbul), Kraft (İstanbul), No 5 Production (Berlin) stüdyolarında kayıt edilen ve “Feyz Al”da olduğu gibi Almanya’da Master & Servant Stüdyolarında Tom Meyer tarafından digital mastering’i yapılan “Yerli Plaka” Dünya standartlarında bir sound kalitesine sahip.

Albümle kapak ve basın fotoğraf çekimleri Cemil Ağacıkoğlu tarafından gerçekleştirilirken, kapak tasarımı ise “Feyz Al”da mükemmel bir iş çıkaran ve yine harika bir tasarıma imza atan Mazhar Bilgiç tarafından yapıldı.

“Yerli Plaka” Türkiye’de Hammer Müzik yapımı ve EMI Kent Elektronik dağıtımı ile müzik marketlerde yerini alırken, ayrıca Hammer Müzik lisansı ile yurtdışında da EMI Music tarafından piyasaya sürülecek.

Evet sizler çok uzun bir süredir sabırsızlıkla beklediniz, Ceza ve bizler uzun bir süre içinde itina ile titizlik içinde hazırladık ve sabırsızlıkla sizlerle buluşturacağımız zaman için gün saydık. Ancak artık bekleyiş sona eriyor. Türkiye’nin ve Dünya’nın en iddialı Rap albümlerinden birini 31 Ağustos’ta gururla sizlere sunacağız.

“Yerli Plaka” albümünün şarkı listesi aşağıdaki gibidir. Albümün snippet’i ve “Yerli Plaka” klibi çok kısa bir süre içinde buradan sizlerle buluşacak. Tüm yeni haberler, gelişmeler, konser tarihleri için resmi Ceza fan sitesi www.Ceza-Fan.com u ve yakında açılacak Resmi Ceza sitesi www.Ceza.info yu izlemeye devam edin.

CEZA “YERLİ PLAKA”

01 KEMERİNİ BAĞLA

02 YERLİ PLAKA

03 GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ feat. SEZEN AKSU

04 ŞAŞKIN OĞLAN feat. AYBEN

05 SEN OYNA DİLBER Remix

06 DARK PLACES feat. TECH N9NE

07 ORIENTJAZZ feat. Samy Deluxe, Afrob & Sahtiyan

08 EFKAR PERDESİ

09 HADİ BİZE BAĞLAN feat. Eko Fresh, Killa Hakan, Summer Cem

10 FARK VAR

11 GECE GÜNDÜZ KARIŞMAZ

12 PUSULAM YOK feat. Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı, Emre

13 ÖNCE KENDİNE BAK

14 GENE ELDE MENDİL Feat Sahtiyan & Yener

15 ACI BİBER

16 HİZA VE NİZAM YOK

17 NE BENİM

Rap_Style

New member
aynen cok mraq edıom acaba nassı bıde yerlı plakadan sora ona klıp cekılırse artık ceza'nın klıbi kral da falan bıle doner ve rap'Le alaqası oLmayan adam biLe cezayı dinLer :)

Rap_Style

New member
║ѕαgσρα кαנмєя ║' Alıntı:
ark. ceza ile sezen aksunun uyumlu olabileceğini düşünen varya camdan atlasın ne diyim.:=)
bu arada ceza küpeyi 2lemiş...:=)
muhuahua ne alakası war sen ayben&ceza sarkısı gıbı olucagınımı dusunuosun kı uyumsuz olucak dıosun sezen aksu nakaratları soler buyuk bı ıhtımal cezada dıger bolumlerı aynı candan ercetın&ceza düeti gıbı olur ve bu sarkı cokda guzel olmushtu candan ercetınle bukadar guzel olduysa sezen aksu iLe ne olur onu tahmin edemiorum...

Ke$h

New member
A.k.A_EjAy' Alıntı:

2 tane küpe taktıysa ne olmuş...:eek::eek:
bişey olduğu yok sadece görüntü olarak değişiklik var=)

A.k.A_EjAy' Alıntı:
paylaşımın için saol
bu albümü sırf sezen aksu ile düeti için bekliyorum...
sezeni bekliyorsan git de pop dinle..

ayrıca ceza bana acaip yapmacık geliyor hızlı flex yapmaktan başka bi şey yapmıyo beatleri fln da boş..şahsen overground da karşıyım saten parayla yapılan işlere de öle..

Ke$h' Alıntı:
bişey olduğu yok sadece görüntü olarak değişiklik var=)

sezeni bekliyorsan git de pop dinle..

ayrıca ceza bana acaip yapmacık geliyor hızlı flex yapmaktan başka bi şey yapmıyo beatleri fln da boş..şahsen overground da karşıyım saten parayla yapılan işlere de öle..
yazacaklarımı azımdan aldın...saol:=)::...

DeeRPaRtY

IRC Operator
Ke$h we Saqopa Kajmer NickLi ArkadaşLar, Sacma Sapan Konusmayın... Tabikide Sezen Aksu Düet'i bekLencek...
Sezen Aksu Tr'nin En iyi Ses Sanatcısı...

Zamanında Rap'mi DinLiodunuz...
Adı Bende SakLı DinLiodunuz Zamanında...
Geri Don DinLiodunuz Zamanında...
iStanbuL iStanbuL oLaLı DinLiodunuz Zamanında...
Sen AqLama DinLiodunuz Zamanında...
TutukLu DinLiodunuz Zamanında...

Ceza Sezen Aksu'yLa Düet Yapmıs Tabiki MerakLa BekLencek...

Rapciyiz die qeCinirsiniz kLawyede... söLeyin BakaLım...

eLinizde Kaç Tane BandröLLü aLbüm war ?
SöLe BakaLım Bektas we SırtLandaki ''SırtLan'' 99da Hanqi qruptaydı ?
Biri Beni Sustursun isimLi Parcayı söLeyen ''Yasin'' Hanqi Gruptan ?
İntikam Atesi Hanqi Rap'ci(lere)ye Diss Attı ?
Kuvvet Mira'da KimLer war ?
Mode xL KimLerden oLuşuor ?
Nefret Gurubunda ''Fuchs'' we ''Ceza''dan Başka Kimn Feat Yaptı?
Pit10 Nerenin Mc'si ?
Gecen Sene Rap ÖdüLLerinde En İyi Kız Mc ÖdüLünü Kim aLdı ?
SiLahsız Kuvvet Gurubunda Kim(ler) Yer aLdı ?
Sirhot'ın Yurt Dısında (Yabancı) İyi Bi Rapci Arkadaşı war Kim O ?
KonserLerde Yener'e Kim Mc'Lik Yapıo ?
Ceza'nın Fuat'tan AyrıLma Sebebi Ne ?
Yer aLtı Operasyonu 1 we 2 de KimLer Yer aLdı ?
İzmir'den Cash FLow Yada Yener Dısında 3 Rapper Say ?

Rapper'Lik KLawyede oLmas...

arfy

____yaNNNNN
tam sago hastasıyım ama bu düeti bnde bekLiorum ...

+ deerparty sana katıLıorıum ... 2 sarkı dinLemekLe rapper oLunmash ...

DeeRPaRtY' Alıntı:
Ke$h we Saqopa Kajmer NickLi ArkadaşLar, Sacma Sapan Konusmayın... Tabikide Sezen Aksu Düet'i bekLencek...
Sezen Aksu Tr'nin En iyi Ses Sanatcısı...

Zamanında Rap'mi DinLiodunuz...
Adı Bende SakLı DinLiodunuz Zamanında...
Geri Don DinLiodunuz Zamanında...
iStanbuL iStanbuL oLaLı DinLiodunuz Zamanında...
Sen AqLama DinLiodunuz Zamanında...
TutukLu DinLiodunuz Zamanında...

Ceza Sezen Aksu'yLa Düet Yapmıs Tabiki MerakLa BekLencek...

Rapciyiz die qeCinirsiniz kLawyede... söLeyin BakaLım...

eLinizde Kaç Tane BandröLLü aLbüm war ?
SöLe BakaLım Bektas we SırtLandaki ''SırtLan'' 99da Hanqi qruptaydı ?
Biri Beni Sustursun isimLi Parcayı söLeyen ''Yasin'' Hanqi Gruptan ?
İntikam Atesi Hanqi Rap'ci(lere)ye Diss Attı ?
Kuvvet Mira'da KimLer war ?
Mode xL KimLerden oLuşuor ?
Nefret Gurubunda ''Fuchs'' we ''Ceza''dan Başka Kimn Feat Yaptı?
Pit10 Nerenin Mc'si ?
Gecen Sene Rap ÖdüLLerinde En İyi Kız Mc ÖdüLünü Kim aLdı ?
SiLahsız Kuvvet Gurubunda Kim(ler) Yer aLdı ?
Sirhot'ın Yurt Dısında (Yabancı) İyi Bi Rapci Arkadaşı war Kim O ?
KonserLerde Yener'e Kim Mc'Lik Yapıo ?
Ceza'nın Fuat'tan AyrıLma Sebebi Ne ?
Yer aLtı Operasyonu 1 we 2 de KimLer Yer aLdı ?
İzmir'den Cash FLow Yada Yener Dısında 3 Rapper Say ?

Rapper'Lik KLawyede oLmas...
[/QU

KüFür etmektense bıraK SAyfa boş Kalsın..:eek:ut: sorularına çok güldüm ya kuş böcek doldurmuşun......

DeeRPaRtY

IRC Operator
║ѕαgσρα кαנмєя ║ Arkadaşım Küfür EdebiLirsin AcizLik Senin AcizLiqin oLucak... Rap Muzik DinLiosun Ya Nickinide Saqopa Kajmer Yapmıssın Ya... CewapLa Hady.. Ne Kadar TürkceRap biLqin warmıs qöreLim...

Sana Kuş Böcek qeLio BunLar.. Senin biLqin Cezanın RapStar aLbümünden itibaren oLduqu beLLi oLuor. Sorsam Ne zaman Cıktı die.. 2004 Der kaLırsın...

08-09-2004 Tarihinde Hammer Muzikten Cıktıqını biLmessin Ama...

DeeRPaRtY

IRC Operator
BazıLarı Dediqin Arfy oLuor qaLiba...

Mc Kim oLuo ?

KişiseL biLqiLerimde Msn Adresim war... Yaptıqın SarkıLarı qönderde dinLeyeLim... Bakarsın HackheLL Radio'dada caLarıs :)

DeeRPaRtY

IRC Operator
║ѕαgσρα кαנмєя ║ 6 YaşındakiLerin dinLedikLerini DinLemiosan bunLarı cewapLayabiLirdin....

Nicke Saqopa Kajmer Yazarak Rapper oLunmaz Birader... Nicke SaqopaKajmer Yazmak biLqi ister...

DeeRPaRtY' Alıntı:
║ѕαgσρα кαנмєя ║ Arkadaşım Küfür EdebiLirsin AcizLik Senin AcizLiqin oLucak... Rap Muzik DinLiosun Ya Nickinide Saqopa Kajmer Yapmıssın Ya... CewapLa Hady.. Ne Kadar TürkceRap biLqin warmıs qöreLim...

Sana Kuş Böcek qeLio BunLar.. Senin biLqin Cezanın RapStar aLbümünden itibaren oLduqu beLLi oLuor. Sorsam Ne zaman Cıktı die.. 2004 Der kaLırsın...

08-09-2004 Tarihinde Hammer Muzikten Cıktıqını biLmessin Ama...
neden bu kadar cezayı kayırıyosun ben cezanın geçmişini en az senin kadar bilirim mrk etme burda odun biriyle konuşmuyosun.forumun konusu sezen aksu ile cezanın düeti arasında konuşuyoduq.sen bi anda karalama moduna geçtin nie yaptin anlamış deilim. Rapper'Lik KLawyede oLmas...:sigara: :sigara:

bilgi dediin cezanın 6-7 yıl önce yaptıı saçma sapan ne dedii bile anlaşılmayan şeylerse ben zır cahil oliyim..

DeeRPaRtY

IRC Operator
neden bu kadar cezayı kayırıyosun ben cezanın geçmişini en az senin kadar bilirim mrk etme burda odun biriyle konuşmuyosun.forumun konusu sezen aksu ile cezanın düeti arasında konuşuyoduq.sen bi anda karalama moduna geçtin nie yaptin anlamış deilim. Rapper'Lik KLawyede oLmas...:sigara: :sigara:

bilgi dediin cezanın 6-7 yıl önce yaptıı saçma sapan ne dedii bile anlaşılmayan şeylerse ben zır cahil oliyim..

Ceza'yı Kayırmıyorum... Ceza'nın qecmişi diosun. eminin sen türkcerapi ceza'yLa tanıdın... Forumun Konusu ... Aka_EJay'La DaLqa qeciosunuz... KimseyLe DaLqa qeCtirmem. Geceni SözLerimLe ...

Hakaret Ettircen İşte Kendine... 6-7 YıL öncesinden cezanın yaptıklarından bahsediosun... Demekki 2000Li Yıllardan Sadece Ceza'yı Tanıosun...
Sana Son Bi Soru Sorucam Sonra Konuyu Kapatıcam...

Mic Check kim ? Tanıomusun ?​

arfy

____yaNNNNN
şarkı dinlemekle rapçi olunmaz.Şarkı sözü yazmak ve müzik yapmakla rapçi olunur.Bazıları şarkı dinleyerek rapçi olduunu sanıyo da..
bi kere dooru düshgün hitab et ...

biriLEry diiL eer bna diosan Arfy ... yok deer e diosan deerparty demen gereQr ...

2.bn rapper oLduumu ashLa idda etmedim ... etmemde çnqü deer in biLdiinin miLyonda birini biLmem bn sewerim dedim farkındayshan ... :goz:

Ke$h

New member
deer ordaki sorular la ilgili olup rap müzikten çakmayan bi ton kıl yumağı insan tanıyorum=)) ama bildiklerimi ben yine cevaplıyam=)

4 tane sago albumu,1 sansar

sırtlan bektaşla bilgim yok

yasin mode xl

sagoya attı ben ağlatırken

sagopa kajmer-kolera-mozole mirach-raffine-abluka alarm-sitem defresif-zet ama m.mirach çıktı galiba mira'dan..

yasin ve evren biliorum..

nefret le ilgili bilgim yok

pit10 batı trakya türkü(yunan göçmeni) lı,olympos record tan

bilmiyorum=)

dierlerinle ilgili bilmiorum açıkçası,izmirden dinlediğim yazılanlar haricinde sirmc

şaka bi yana,rap dinleyenden tabiiki rapper olmas=))güldürmeyin

sadece rap dinliyorum dersin,ne bizi nede kendinizi kandırmayın,ayrıca ben rapi tanıma konusunda Turkce rap diorsan ki konumus bu cartelle tanıdık zamanında omzan ne ceza nede sago kimse yoktu yani herkesi rapi cezayla ttanıdı die ön yargı yapma şahsen ceza çıktıktan sonra ben rap ten tiksindim bu kadr açık,

rap i cezayla tanıyan adam dan dabi hayır beklemem şahsen,en iyi rapper kim polemiğine girmicem ama sagopa dinliyenle ,ceza dinliyen arasında dağlar kadar fark var=)çünkü çoğu kişi sagoyu dinlerken elinde sözlükle dinliyo şarkıyı=)anlatabildim sanırım.

HTML