Yeni yetme! pardon bitme Kızlar

rottegroupe

New member
Milliyet'in 3. sayfasinda bir haber: "12 yasindaki kiz internette tanistigi adama açti."

Sayfayi çevirin:

Edirne'de sevisirken görüntülenen liseli kizin fotograflari... Ve günlerdir Mardin'den Sivas'a kadar Türkiye'nin dört bir yanindan 12 - 13 yasinda küçük kizlara tecavüz haberleri...

Madalyonun bir yüzünde agzi salyali sübyancilar var.

Peki diger yüzünde?..

Alttan alta inanilmaz bir "ergen ihtilali" yasadigimizin farkinda misiniz?

* * *

Son zamanlarda bir lise mezuniyet balosunda bulundunuz mu hiç?

Gitseniz, gördügünüz agir makyajli, cesur dekolteli, yüksek topuklu, cep telefonlu kizlarin 16 - 17 yasinda olduguna inanabilir miydiniz acaba?

Levent'te bir estetik kliniginde görevli bir uzmanla görüstüm.

Dinlediklerime inanamadim:

"14 - 15 yasinda kizlar, ana babalarindan habersiz gelip kaslarini kaldirmak, fazla yaglarini aldirmak, selülit tedavisi yaptirmak istiyor"mus.

Geçenlerde bir kiz elinde Angelina Jolie'nin fotografiyla gelmis ve "Bununki gibi dudak istiyorum" demis.

18'lik bir lolita da gögüslerini büyütmesi için yalvarmis.

"En büyük istekleri" neymis biliyor musunuz?

Zara'nin ya da Diesel'in 34 bedenine sigmak...

Bunun için yarisiyorlarmis:

"Çünkü televizyonda gördükleri mankenler 34 beden giyiyor. Onu giyebilmek için 44 kilo kalmalari lazim. Bunun için resmen aç geziyorlar. Gün boyu yedikleri, bir kase yogurt, iki tas salata, sigara, kahve ve kola... 500 kaloriyle yasamaya çalisiyorlar. O yüzden vücutlarinda demir, sodyum eksikligi var. Yanlis beslendikleri için vücutlari hizla deforme oluyor, müdahale için de bize geliyorlar."

Uzman, bunun son 3 yilda gözlenen bir "patlama" oldugunu söylüyor:

"Ben de anneyim, 18'lik 'lipolu' (yag aldirmis) kizlari görünce dehsete kapiliyorum. Biriktirdigi 300 - 500 milyonla gelip 'Dudagimizi sisir' diyenleri 'Birakin dudaginizi da gidin kafanizi sisirin' diye geri yolluyorum."

* * *

Genelde üst gelir grubundan hastalari bulunan bir jinekologun gözlemleri daha da çarpici:

"Genç nüfusta müthis bir uyanma var" diyor. 17 - 18 yaslarinda lise ögrencilerinin kürtaj için basvurdugunu söylüyor ve bazi gözlemlerini aktariyor:

Bati'da ergenlik yasi 16 - 17'den 11 - 12'ye geriledi.

Amerika'da 10 yasa kadar düstü.

Genç kizlar annelerinden çok daha erken adet görüyor artik...

Bunun, iklimden beslenmeye kadar pek çok nedeni olabilir ama en önemli nedenlerinden biri "psiko - seksüel uyarimin artmasi"...

Yani, okulda, çevrede ve özellikle de medyada cinsel teshirin yayginlasmasi... Bastan çikarici klipler, uyarici filmler, cinsellik yüklü diziler, çiplakliga çagiran reklamlar, beyinde ergenligi erken uyandiriyor, cinselligin kesfini hizlandiriyor. Özellikle varlikli kesimden gençler, lise çaginda, özentiyle büyük ve seksi görünme derdine düsüyor. Karsi cinsi de sadece bir seks nesnesi olarak görüyor. Anneleri mi? Onlar da kizlarinin ponponlu çoraplari ve lastik ayakkabilariyla genç görünme çabasinda...

Küçükler büyük, büyükler küçük görünmek için yarisiyor adeta...

* * *

Kimseyi suçlamayalim; bu tablo bizim eserimiz:

Iyi bir kalça sahibi olmanin, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptigi bir ülkeden ne bekliyordunuz ki? Kafasini çalistiranlarin kafasini koparirken, kalçasini çalistiranlari bas taci eden bir toplumda nasil çocuklara "Gögsünü degil, kütüphaneni büyüt" ögüdü verebiliriz ki?

Yasak çare degil...

Beyin faaliyetine itibar kazandirmaya ve öncelikler konusunda topyekün bir
hesaplasmaya ihtiyacimiz var.

CAN DÜNDAR

-----------------------------

Dostlar mailime geldiydi yazayım dedim..

Bu arada başlık benim resimde hh adulttan alıntıdır... :)

Sanırım biraz da biz kendimize düşen görevleri yerine getirsek HH ailesi adına iyi olmaz mı

Zeytin

Zeytin&Limon
muhteşem bir yazı.. ve başlık harika.. gençlik işte nereye gidiyoruz.. eline koluna sağlık paylaştığın için

_-_FeTisH_-_

FoRuM FeTisHi
Aynen katılıorm kızılakrepe

εگмεя

Fuzuli Üye
Genç nüfusta müthis bir uyanma var" diyor. 17 - 18 yaslarinda lise ögrencilerinin kürtaj için basvurdugunu söylüyor ve bazi gözlemlerini aktariyor

nereye gidior bu gençliğin hali

iSpiK

Kadim Dost
igrenerek baktıgımız batı da su 13 yasında bakırelık gıtme olayları yawas yawas ülkemize yaklasmakta sonumuz hayırlı olsun....

erdala

New member
bu yazı insanlarımızın yozlaşmaya,kültürümüzden,örf,adetimizden uzaklaşmaya başladığının bir göstergesidir. ve çok doğru bir yazı ve burda can dündar'ada teşekkür etmek lazım.böyle bir yazı için

ruLet

♥StyLe♠
Anti' Alıntı:
Yazık vallaha gençliğe bak ama sırf Türkiyede değil her ülkede olan şeyler bunlar aslında... ingilterede kızlar 15'inde bekaretini kaybediyolar bile bile...

o yaş Moskowada 12 ye kadar ilerlemiş yapcak bir şey yok inanışLarı öyLe dıyorsun bi noktada karışamıyorsun
ya bızım ulkemizde Müslüman Yüce osmanLı nın torunLarı Kim derdiki .......

osiris_cemo

New member
avrupanın 68 de yaşadıklarını biz henüz yaşamaya başlıyoruz :D

ahkiliteus

Banned
bu yazılanlar bence ok normal ne olacaktı 25 yaşına kadar hiç kimsenin elini bile tutmamışmı olacaktı bunun en büyük etkenide tv dur

w133

тσ яєαℓιz&#
17-18 belki normal olabilir ama 14-15 o kadarda normal degil bu isler icin...

sebnemik

PeGaSuS
kesınlıklee yasın bu kadar dusuk sevıyelere kadar ınmesı facıa. sessız bı kaos bızı resmen ıcıne almıs.. ben cocugumu bu sekılde hayal bıle etmek ıstemıyorum kı henuz 20 yasındayım..

bunlara bırcok etken neden olabılıyor maalesef arakadas ve gorsel yayınlar en bası cekenler. ailelelr bile elleri kolları baglı kalıyorlar bu tablo karsısında. ben buna kısılık bozuklugundan dıcem ama 15-17 yasında kı bı cocugun kısılıgı tam oturmamaıstır kı nesı bozuk olsun. bı kardesım var 18 yasında. ılkokuldan berı arakadas sorunu cekıyor. ve en son unı.ye basladıgında arkadaslarına "hayır" dememeyı ogrendı ve hattaa alıskanlıgı oldu. ben onun ablasıyım ve bu durumu onun adına duseltmeye calıstım. keybettıklerımız oldu ama sonunda bızce olan dogruyu gosterebıldıgımı dusunuyorum.
peki ya dıger kardeslerım? hepsıne yetısemem. sorumluluklarımızın farkına varmamaız lazım. hıc yoktan en yakın cevremızden.

shany

New member
bizler küçükken aileden bi disiplin aldık..yani aileden cekinirdik..ben erkek oldugum halde cekinirim hala..kızılın da dediği gibi genc yasta yasamayacakları seyleri yasayınca psikolojik olarak bi sarsıntı yasıyorlar..
MEDENİ AİLE adı altında anne babalar cocuklarını sıkmıolar..gayet de serbest yetişsin pısırık olmasın die her kararında ondan bişey bekliolar..eskiler cekindi de pısırık toplum mu yetişti..nereye gidiyor bu hal bilmiyorum ama iiye gitmediği kesin..liseler artık mahvolmus..bunu filmlerden anlamak yerine kızların etek boyuna bakmak yeterli..erkekler de bunu o kadar ii kullanıo ki...
bi abimiz vardı 13 yasında ilk ilişkisini yasamıs ve suanda nereden baksan 30 undadır..bana dediği suydu:sakın olaki kucuk yasta yasama şimdi ben evlenecegim ama ilişkiye cesaretim yok..bi erkek böle düşünebilirken kız napsın..kucuk yasta yasanılan CILGINLIK adı altındaki seksüel yasam ilerisinde cok kotu darbeler bırakıo..bakalım şimdi böle biz cocuklarımızı nasıl yetiştireceğiz

sebnemik

PeGaSuS
bı sanıye arkadasım ben su "etek boyu" tanımlamasına karsıyım ve en sınır oldugum konudur dıs gorunuse gore yargılamak.
benım lısede atagımın boyu asla dızmın asagısa ınmedı ama basım dık ve alnım temızdı her zaman bunu kımseye ıspatlamak derdınde fılan deılım ama belkı bı kısde olsa bu onyargıyı duseltebılırım..
ne uzun eteklı kızlar gorduk kı benım okudugum lıse gayet mutaasıp bı lıseydı. ve ayrıca baskıkurmak vy serbest bırakmakla cozulebılcek meseleler degıl. sadece cozum yaratacagın kısye baglı bu kımıne baskıyla cozersın kımını kendı halınde bırakırmıs gıbı gorunmeyen ıplerle kontrol edersın. ama ben genelde serbestlıkten yoneyım.
cunku bu bahsettıgımız kızların bı cogu baskı altında kaldıkları ve bu yusden ogretılmeyen konuları hep bastırılan konuları merak ettıklerı ıcın bu hale gelıyolar.
ergenlık nedır bakırelık cınsellık nedır vb. bunlar hep toplulumuzda "aman konusma, ayıp bunlar konusulmaz kımseyle, vaktı gelınce kocanla- karınla gorurusun" vb. seklınde baskılarla olustu.
ben suna ınanıyorum. bır seyı ne kadar cok saklamaya calısırsan o kadar cok merak edılır ve gorenılmek ıstenır kı en cok da ogrenılen o bastırılan saklanan konudur kı su an kı genclıgımız ıste bu durumda.
ogreterek rehber olarak bu ıse cozum adımlarından ılkını baslatabılcegımıze ınanıyorum..

leagrace

New member
bence asıl mesele cinsellik diil yeni gelen neslin kültürsüzlüğü zaten çok boş bi nesil oldukları için kaydıkları ilk nokta en çok baskı gördükleri nokta oluyor yani cinsellik
acayip üzülüyorum bilgi çağındayız ama yeni gelen nesilin bundan haberi bile yok

OZZY_1999

New member
Medyaya Sorarsan Oda Bu Genlik Nereye Gidiyor Diye Soruyor Ama Demiyorki Bu Gençliği Nereye Götürüyoruz Herkes Suçu Başkasina Atar Suç Bizde Değil Derler Onlara Göre Suçlu Bu şekilde Davrananlar Biz Medyayiz Habder Yapariz Biz Ne Dersek Onu Yapmak Zorunda Değiller Deyip Siyrilrilar Dostlarim Iş Işten Geçmiş O Zehir Damara Ulaşmiş Ama Bundan Sonra Panzehirini Bulmak Bizlere Düşer Elimden Ne Gelir Demeyelim Ne Gelirse Onu Yapalim Benim Mesleğim Fotoğrafçilik Benim Başima Neler Geliyor Anlatsam Yukaridaki Yazi Hiç Kalir Küçük Bir örnek Bu En Masumanesi Vesikalik çekerken Verdirdiğimiz Pozu Yapamiyorum Dokunarak Düzeltebilirsiniz Diyenler Var Ama Benim Prensibim Müşteriye Dokunulmaz El Işaretleriyle Ve Ağizla Anlatilir çünkü Burasi Benim Ekmek Yediğim Yer Ama En önemlisi Benim O Kişilerin Ailelerine Sayğim Var Tanimasam Bile

HTML