Yeni kıyamet tarihi: 21 Aralık 2012

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pointır

New member
Kıyamet uzmanları şimdi de 21 Aralık 2012 taktı..

Daha önce üzerine “çeşitli anlamlar” yüklenmiş günlerde kıyamet kopacağını öne süren “kahinler”, bazı metafizik yazarları ve astrologlar şimdi de 21 Aralık 2012 tarihine taktı.

Antik Maya takviminin 1 milyon 872 bin günle sınırlı olduğunu ve bu takvimin süresinin 21 Aralık 2012’de dolacağını savunan çevreler, şimdiden dünyanın sonunun geleceğine inandıkları bu gün için konferanslar düzenleyip birbiri ardına kitaplar çıkarmaya başladı.

Bilimsel olarak Güneş’in o gün 26 bin günde bir gerçekleşen bir konuma gelecek olması da bu çevreleri korkuya itiyor. Çünkü Güneş o gün, her yıl olduğu gibi Samanyolu’ndaki Galaktik Ekvator’dan geçecek ancak bu çok nadir görülen bir şekilde 21 Aralık’a, yani gece gündüz eşitliğinin olduğu gün dönümüne rastlayacak.

Belçikalı araştırmacı Patrick Geryl, bu durumun, Güneş’in manyetik alanını tersine döndüreceğini ve Güneş’in 20 kat daha ısınmasına neden olacağını öne sürüyor. Geryl’e göre bu, Dünya’nın kendi ekseni etrafındaki dönüşünü de tersine çevirecek ve insanlar oluşan büyük sellerde can verecek.

osiris_cemo

New member
Walla olucaksa olur engelleyebilecek kudret kimde var? ee o zaman endişe etmenin ne alemi var.Kaderde varsa süzülmek neye yarar üzülmek.

alish

вυяαq αℓι&#1
VaLLa Bende Bikaç Kişiden Duymuştum 2012 yi.. Ama Takdir ALLAH ındır.. Yapacak Bişey Yoq

Mephisto

R€B€L
doru tabi kaderde warsa olurda böle bi kac söylenti dahada cıkmıştı önceki yıllarda ama hala daha burdaız yani

SaD@LaYn

nYaL@DaS
daha 6 sen var gecsınler bu ayaakları bı ara ozon deelıınmısdı sakallı cocuk dogmusdu
allahımmm daha evlenmedım ben lem kopmasın cukmeyım o kahınlerı

{Üstat}

New member
hönk kem küm :)

T

Banned
Yine hiçbir kimse; gerek iyi, gerek kötü kim olursa olsun hangi yerde öleceğini kestiremez. Küçük kıyameti bilemez, büyük kıyameti nerede bilecek? Fakat Allah'a gelince Şüphe yok ki Allah, her şeyi bilir, her şeyden haberdardır. Olmuşu, olacağı, görüleni, görülmeyeni, açığı, gizliyi hepsini bilir, hepsinden haberdardır.
(elmalı hamdi yazır tefsiri lokman suresi 34)

Uzunefe

Altın Üye
o gün cuma ya geliyo , Kıyamet de herhangi bir cuma günü kopacak....

tüme varım oldu sanırım ama yine de Allah'tan başka kimse bilemez...

sberkil

New member
kiyamet havadislerinden biride dünyada 1 tek müslümanın kalmayacağı , Allah bilir ama benim yüreğimin sesi hala etrafta gerçek müslümanların olduğunuz söylüyor .

bilim adamı dedikleri adamlar çok seviyolar işte şu tarihte bi cisim çarpcak şöle böle olcak , hepsi salllamasyon n
ye dersenir bu evreni yaratan onu korumasını biliyor. dünyanın manyetik alanı kendini kotuyacak şekilde o gelen cisimleri filan itiyor .

haber bana kalırsa baya sallamazyon

Rabbim günahlarımızı affetsin , arkadaşalar

crazyquake

.::®crazy™::.
Adamın biri Anamın öleceğini bilsem bir çuval una satardım demiş. :D:D:D

Özetle kimse 1 dk sonrasını bilemez Yaradandan başka ; )

ikRa

Banned
geçin bunları bu konular bilim ilim işi değildir onlarınki varsayım olmaktan ileri gidemez

AntidepresaN

New member
2012'de güneş sistemine yeni bi gezegen girecekti ''marduk'' du sanırım.Kıyamet koparmı bilemeyiz ama yeni bi gezegenin girmesi değişik olayları yaşatabilir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML