Yeni başlayanlar için Basit Gitar Tabları

ΜεтάĻïڪţ

^_^-/!ηєω ѕнι&#10

Merhaba arkadaşlar bu işe yeni başlayanlar için basit bir kaç tab vermek istedim...

Bunlar Türkçe Şarkılardır...

E:en altta ki Mİ teli.
B:Sİ teli
G:SOL teli
D:RE teli
A:LA teli
E:en üstte ki Mİ teli

HALUK LEVENT YOLLARDA BULURUM SENİ TAB BUYUR ÖZGECİM

E--7-8-7-5-5-5-7-8 / 5-5-7-5-3-3-3-5-7 / 3-3-5-3-2-2-3-5 / 5-3-2-3-2-0-0

BİR SEVMEK BİN DEFA ÖLMEK DEMEKMİŞ

E------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
G----------6-6-10-8-10-10-8-6-5-6-6-6-6-6-6-8-5-5-6-8-6-5-3-5---------------------------------

E------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
G--------10-10-86-5-3-5-5-6-8-6-5-3-1-1-1-1-1-1-3-0-0-1-3-1-0-------------0------------------
D--------------------------------------------------------------------------------------3--------------------------

HATIRLA SEVGİLİ

G-------2---0---------2----------------------2---0--------------------------------------------------------------
D-0-3-----------3--------------------0-3-------------3-2------------------------------------------------------

G-------0-------------------0-------------3------------2-------------0----------------------------------------
D-2-3--------------3-2--------------------------------------2-3----------3-2-0-----------------------------

E-------0-----------------------------------------------------------------------------------------------------
B-2-3------2------------------------------------------------------------------------------------------------
G------------------3--2----------------------------3------3------2----0--------2--------------------------
D------------------------------------------------------------------------------3------------------------------

E---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
G--3----3-------2-0-------2------0-----------------------0-------------------------------------------------
D-----------------------3-----------------3-2-0-----2-3--------3------2------0---------------------------

Tarkan / Asla Vazgeçemem
e|---------------------------------------------------------|
B|----1--1-1-0-0---------1-0---0-0-------------0-----------|
G|---------------2-2-0-2-----------2-2-0-0---0---2---------|
D|--2--------------------------------------3---------------|
A|---------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------|

e|---------------------------------------------------------|
B|----0-1----------0-1-------------------------------------|
G|--2-------0-2--2---------0-------------------------------|
D|--------3------------2-3---------------------------------|
A|---------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------|

mecburen

e|--3--3--1--0-----3-1-0---11-0------1--0------------5--3---1--1--0----------|
B|---------------------------------------3---------3--111----------------------3--1----|

e|--3-1-0-----3-1-0---1-0-------1-1-0--------------5--3---1--1--0----------|
B|---------------------------------3----------3--1-1-1----------------------3--1----|

ŞARKININ BAŞLANGICI
İki Yol (solo)
Mavi Sakal

E||-0-2-2-0-2-3-2-3-5-3-2-3---------------
B||----------------------------------3-0--
G||---------------------------------------
D||---------------------------------------
A||--------------------------|------------
E||--------------------------|------------

Pinhani -- Hele Bir Gel Tab (Basit Tabı)

e-----8--7--5--5----4--5----5--4--5--7--5--4--5--0------
B-----------------------------------------------------------------
G-----------------------------------------------------------------
D-----------------------------------------------------------------
A-----------------------------------------------------------------
E-----------------------------------------------------------------

e-----8--7--5--5----4--5----5--5--4--5--7--5--4--5------
B-----------------------------------------------------------------
G-----------------------------------------------------------------
D-----------------------------------------------------------------
A-----------------------------------------------------------------
E-----------------------------------------------------------------

ΜεтάĻïڪţ

^_^-/!ηєω ѕнι&#10
bende çalıyorum da ben notadan gidiyorum....

az kas kendini sende :D hergün az da olsa zaman ayır gitara ugras çalarsın ;)

yasinim2

New member
yav arkadaşlar bende yeni başaldım gitara fakat yukarda yazılanlardan hiç bişey anlamadım nasıl bu yeni başlıyanlar için

yav arkadaşlar bende yeni başaldım gitara fakat yukarda yazılanlardan hiç bişey anlamadım nasıl bu yeni başlıyanlar için
hocam sole anlatıyım gıtarında çizgiler arasında kalan her kısım perdedır ve her tel ıcın ayrı bı notayı temsıl eder yukardakı sayıların olduğu cızgı dızılerının her bırı bır teldır ve gıtarı tuttuğunda ters olarak yazılır
her neyse işte orda her sayı kacıncı tele basıcaın anlamına gelır o sekılde doğru sırayla calarsan kısa surede pek cok sarkının tabını rahatca calarsın:goz:

gitaris212

New member
abicim ALLAH senden bin razı olsun çok yardımcı oldun teşekkürler.bu mesajı atabilmek için üye oldum tekrar saol