Yardim kampanyalarina destek oluyoruz !

1001Design

330i ///M3 Design
http://www.hackhell.net/duyurular/722425-gazimiz-vatani-icin-canini-ortaya-koydu-sende-onun-icin-bir-tugla-koy.html

Umut Armağanları Yarışması - Kimse Yok Mu Dayanışma ver Yardımlaşma Derneği
Yarışmanın amacı
Yarışmanın asıl maksadı ise yarışmaya katılan bütün eserlerin ihtiyaç sahibi çocukları sevindirmesiydi. Hem ülkemizde hem de yurtdışında Bosna, Kosova, Peru, Sudan gibi ülkelerde yoksul çocuklara götürülen el yapımı oyuncaklar, derneğin hazırladığı hediye ve yardım paketleriyle birlikte binlerce çocuğa ulaştırıldı. Böylece, yarışmaya katılan ve ailesiyle birlikte el emeğini katarak bir eser vücuda getiren her bir katılımcı çocuğun çalışması hayat ve anlam bulmuş oldu. Eserlerinin yanında hiç tanımadıkları arkadaşlarına birer “Umut Mektubu” yazan çocukların el emekleri ve sevgi dolu cümleleri, yardım götürülen çocukların kalplerinde gerçek umut tohumlarının filizlenmesine vesile oldu.

ŞEHİT YARDIMI
ŞEHİT YARDIMI (Madde-7)
Şehit Varislerine Yardım Yapan Vakıf ve Kurumlar

Mehmetçik Vakfı

Türk Kızılayı | Bağış Portalı

Türkiye Gaziler Vakfı - Bağışlarınız Gazilerimize ve Ailelerine

Filistinli Yetimler Kampanyası
Kimse Yok Mu

Haiti Hastane ve Eğitim Kompleksi Kampanyası
Kimse Yok Mu

Akrabaya hakkını ver, yoksula ve yolda kalmışa da. İsraf ederek saçıp-savurma.
(İSRA SURESİ / 26)

1001Design

330i ///M3 Design
Şehit Aileleri Derneği
Kod:
http://www.sehitaileleri.org.tr/sayfa.asp?id=3
Şehit Aileleri Derneği
Kod:
http://www.sehitaileleri.org.tr/sayfa.asp?id=2
Her şey önce Vatan, sonra hepimiz içindir.

Unutmayalım ki; bugün bizler yarın hepimiz şehit ailesi olabiliriz.

1001Design

330i ///M3 Design

ACİL KAN DUYURULARI
Kod:
http://www.kanbankasi.gen.tr/acil-kan-duyulari.php
Acil kan duyuruları ihtiyacı olan kimseler, bu bölümde duyurularda bulunarak kan vermek isteyen gönüllülere, kan ihtiyacını çağrı yapabilir, kan vermek isteyen gönüllü kimselerde bu çağrılara cevap vererek bir yaşama umut olabilir. Bir hayat kurtarabilir.

1001Design

330i ///M3 Design
Belarus Kampanyası

Beyaz Rusya (Belarus) Cumhuriyeti’nin Minsk şehrindeki Tatar halkın 22 yıldır süren ulusal-kültürel yenilenme ve öze dönme çabalarına Kimse Yok Mu Derneği cevap veriyor… Bölgede sayıları 3000’ü bulan Türk nüfusa sahip çıkmak için geliştirilen proje ile bölge insanı daha iyi koşullarda yaşamak ve ihtiyaçlarını yerine getirebilmek için Türk yardımseverlerden destek bekliyor.

Belarus Cumhuriyeti’nde Osmanlı İmparatorluğu döneminden itibaren yaşayan çok sayıda Türk-müslüman halkın benlikleri koruma ve kültürlerini devam ettirme amacıyla inşa ettikleri yapıların zaman içerisinde zarar görmesi ve özellikle 2005 yılından bir türlü tamamlanamayan inşaat nedeniyle Belarus Cumhuriyeti Müslüman Dini Birliği Kimse Yok Mu Derneği’ne müracaat etti. Bölgedeki insanların çeşitli ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Kimse Yok Mu Derneği bir kampanya başlatarak yardımseverlerin desteği ile içerisinde çok amaçlı kültür merkezi, kütüphane, ibadethane, müze, konferans salonu, eğitim merkezi ve mezarlık bulunan bir kültür merkezi inşa etmek çalışmalara başladı.

Proje maliyeti: 3,869,000 USD

Proje kapsamında inşa edilmesi planlanan yapılar:

- Çok amaçlı kültür merkezi,
- Kütüphane,
- İbadethane,
- Müze,
- Konferans salonu,
- Eğitim merkezi
- Mezarlık

Siz de Beyaz Rusya’daki Türklerin yalnız olmadığını göstermek ve daha iyi imkanlara kavuşmalarını sağlamak için bağışta bulunabilirsiniz.

Kimse Yok Mu

1001Design

330i ///M3 Design
Sudanlı Yetimler Yetim Kalmasın

Sudan’ın Darfur bölgesinde yaptığı insanî yardım çalışmalarıyla Darfur halkı için kamuoyu vicdanını harekete geçiren Kimse Yok Mu Derneği, yeni bir kampanyayla Darfurlu çocuklara el uzatıyor. Sudanlı yetimlerin hayat şartlarının iyileştirilmesini amaçlayan yardım kampanyası, beş yetimhanenin çocuklarına sahip çıkılarak yardım edilmesini hedefliyor.

4 milyon insanın yaşadığı Sudan Darfur bölgesinde 7 bin civarında çocuk yetim kalmış durumda. İç savaşın da tetiklediği kayıpların yetim bıraktığı çocuklar yetimhanelerde barınıyor. Darfur’da 200 adet yetimhane bulunuyor. Bu yetimhanelerin şartları son derece zor, imkanları ise oldukça sınırlı. Yardımlarla ayakta duran yetimhanelerde yaşayan, aralarında bebek denecek kadar küçük çocukların da yer aldığı yetimler, üç öğün yemek yeme imkânına kavuştuklarında kendilerini şanslı sayıyor. Besleyici gıdanın ve temiz suyun normal şartlar altında bile lüks tüketim maddeleri arasında sayıldığı Darfur, yetimlerine bakmakta zorlanıyor.

Kimse Yok Mu Derneği’nin yeni kampanyası, Darfur’da bulunan 5 yetimhanenin sahiplenilmesini, buralarda yaşayan çocukların öncelikle 3 öğün yemek olmak üzere ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlıyor.

Kampanya kapsamında Darfur’daki Tıflel Müslimin, Şeyh Musa, Şeyh Ahmed Ferah, Şeyh Yusuf Mustafa ve Şeyh Behri El-İslami yetimhanelerine yardım eli uzatılacak. Bu yetimhanelere ilk etapta her gün 3 öğün sıcak yemek servisi yapılması sağlanacak. Çocuklar günlük sıcak yemeğe kavuştuktan sonra sırada giyim ve kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanması var. Yetimhanelerin bakımı, tamire ihtiyacı olanların tamiri ve şartlarının iyileştirilmesi de kampanyanın hedefleri arasında. Ayrıca yetimhanelerde sosyal aktiviteler düzenlenerek çocukların sosyo-psikolojik gelişimlerine katkıda bulunulacak. 1773 yetimin yararlanacağı kampanyanın bir yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Kampanyanın başarıyla tamamlanması ve yetimhanelerin şartlarının düzeltilmesinde sonra sırada Darfur’da bulunan diğer yetimhaneler var. Diğer yetimhanelerde de aynı projelerin uygulanmasının ardından KYD yetimhane yardımlarının bütün Afrika’ya yayılması hedefleniyor.

Eğer siz de bir yetimin hâmiliğini üstlenmek isterseniz kampanyaya katkıda bulunabilirsiniz. Bir yetime sahip çıkmanın yıllık maliyeti 564 $ (900 TL) aylık maliyeti ise 47 $ (75 TL).

Kimse Yok Mu
Kimse Yok Mu

1001Design

330i ///M3 Design
Filistinli Engelliler Kampanyası

2006 yılından beri Filistin’e yardım götüren Kimse Yok Mu Derneği, şimdiye kadar bilhassa Kudüs ve Gazze’de çeşitli insanî yardım projeleri gerçekleştirerek Anadolu halkının desteğini bu topraklara ulaştırmayı başardı. Filistinlilere gıda, ilaç, giyim, ev eşyası ve yetimlere yardım konularında destekçi olan Kimse Yok Mu Derneği, ramazan aylarında ve kurban bayramlarında da onları yalnız bırakmadı.

2011 yılında ise Filistin topraklarındaki faaliyetlerine “eğitim” alanındaki çalışmalarını eklemek isteyen Kimse Yok Mu Derneği, işe, üç ayrı pilot projeyle başlıyor. Gazze’deki bir okulun “engelli odası” ihtiyacının karşılanması, bir başka okulun “spastik sağlık odasına” kavuşturularak öğrencilerin hizmetine sunulması ve bir görme engelliler okulunun da ihtiyaçlarının giderilmesini amaçlayan eğitim kampanyasının startı verildi.

Projelerin hayata geçmesi halinde yapılacak teçhizat yardımı, bakım onarım işlemleri ve iyileştirmelerden yüzlerce Gazzeli öğrenci faydalanacak. Özellikle engelli çocuklara yönelik çalışmaların Gazze’de ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, kampanyanın Gazze’nin eğitim hayatına ciddi katkılar sağlaması bekleniyor. Filistin Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Eğitim Kurumu ile ortaklaşa gerçekleştirilecek çalışmaların sonucunda öğrencilerin motivasyonunun artması ve sağlık şartlarının iyileştirilmesi projenin en büyük hedefi.

Kimse Yok Mu

1001Design

330i ///M3 Design
Öntepe Okul Kampanyası

Öntepe, Şemdinli’nin bir köyü. Şemdinli, Hakkâri’nin bir ilçesi. Hakkâri, Türkiye’nin Irak sınırı. Yani Öntepe, Türkiye’yle Irak arasındaki çizginin üzerinde yaşayan çocukların vatanı…

Öntepe Köyü’nün bir ilköğretim okulu var. Tek derslikli bu okulun içi şu anda harap vaziyette. Köyde yaşayan 90 çocuk işte bu harap vaziyetteki tek sınıfı paylaşıyor. “Birinci sınıflar sağ tarafa, üçüncü sınıflar ortaya, beşinci sınıflar arkaya oturun” diyerek yerleştiriyor öğretmenleri onları. Aynı sınıfta bazen 50 çocuk bir arada eğitim görüyor.

Kimse Yok Mu Derneği daha önce Şemdinli’nin Ağaçlı Köyü’nde olduğu gibi, burada da çocukları yeni bir okula kavuşturmak istiyor. Damı akmayan, pencerelerinden soğuk vurmayan, sıraları ve masaları kırılıp dökülmeyen bir okula…

Proje planlaması

Yapılacak okulda üç derslik, bir öğretmen odası, bir müdür odası ve bir öğretmen lojmanı bulunacak. Projenin sponsorluk bedelleri şöyle:

Sınıf sponsorluğu: 70.000 TL
Lojman sponsorluğu: 25.000 TL
Tefrişat sponsorluğu: 20.000 TL
Okulun tamamı için sponsorluk: 275.000 TL

Gereken Miktar : 275.000,00
Toplanan Miktar : 22.861,94

Kod:
http://kimseyokmu.org.tr/kampanya76-ontepe-okul-kampanyasi.htm
Kimse Yok Mu

1001Design

330i ///M3 Design

1001Design

330i ///M3 Design
Libyalı Mültecilere Acil Yardım Kampanyası

Kod:
http://www.kimseyokmu.org.tr/kampanya123-libyali-multecilere-acil-yardim-kampanyasi.htm

1001Design

330i ///M3 Design

Açlıktan kaynaklanan nedenlerle çocukların öldüğü Somali, Etiyopya, Uganda ve Kenya için harekete geçen Kimse Yok Mu Derneği hayırsever vatandaşları destek olmaya çağırıyor.

Kuraklık nedeni ile Afrikalı insanların bulundukları yerlerden göç etmek zorunda kaldıkları ve Kenya yakınlarında bulunana Dadaab Kampına sığınmış Somalili mültecilerin sayısının 400.000’i geçtiği belirtiliyor.

Tek umutları mülteci kamplarında verilecek olan yemek ve su sayesinde hayatta kalabilmek olan mülteciler zor günler geçiriyor. BM raporuna göre yolculuklar esnasında iki milyon çocuğun yetersiz beslendiği belirtilirken 90 günde 29 bin çocuğun hayatını kaybettiği bildirildi.

En acil ihtiyaç duyulan temel gıda malzemeleri arasında şunlar bulunuyor:
•Pirinç
•Un
•Şeker
•Yağ
•Yarma (Bulgur)
•Makarna
•Pirinç Unu

Milyonlarca insanın açlık ile burun buruna geldiği Somali ve Etiyopya'ya giden Kimse Yok Mu Derneği yardım ekipleri yetkilileri tedarik edilecek olan pirinç, un ve benzeri yardımların paketler halinde temin edilmesi gerektiğini ve gördükleri manzaranın tam anlamıyla bir insanlık dramı olduğunu belirtti.

Mültecilerin, çocuklarıyla birlikte Etiyopya'ya ulaşmak için günlerce yürüdükleri ve 4 çocuklu olarak yola çıkan ailelerin 1 veya 2 çocukla kamplara ulaşabildiği bölgeden gelen bilgiler arasında.

BM İnsan Hakları Uzmanı Shamsuı Bari, açıklamasında Somali’de yaşanmakta olan durumun her gün daha da kötü hale geldiğini belirtirken dünyanın yaşanmakta olan bu trajediye tepkisinin çok yavaş olduğunu ve durumun ciddiyetinin henüz idrak edilemediğini söyledi.

Kuraklık kötüleştikçe, susuzluğa dayanıklı develerin dahi ölmeye başladığı belirtiliyor. Develerin ölmesi diğer küçük ve büyük baş hayvanların daha da zor durumda olduğunun bir kanıtı.

Afrika’da yaşanan insanlık dramı Kimse Yok Mu gönüllüleri ve yardımseverlerini de harekete geçirdi. 10 milyon insanın açlık ile burun buruna geldiğini belirten Kimse Yok Mu Derneği Yurtdışı Yardımlar Koordinatörü Yusuf Yıldırım, 1 buçuk milyon insanın açlıktan kaynaklanan nedenlerle ölmek üzere olduğunu ve dünya kamuoyunun bir an önce acil önlem alması gerektiğini söyledi.

AFRİKA'YA ULAŞAN YARDIMLAR HAYAT VERİYOR 60.000 kişiye sıcak yemek
26 Temmuz’dan beri Somali’de bulunan Kimse Yok Mu Derneği yetkilileri ilk etapta 9500 adet gıda paketi dağıtmıştı. Ramazan ayının başından itibaren iftar ve sahur yemekleri dağıtımına başlayan yetkililer 4 aş evinde günlük 12000 aileye yemek ulaştırıyor. Ailelerin ortalama 5 kişiden oluştuğu düşünüldüğünde günlük olarak yardım alan kişi sayısı 60.000’i buluyor.

Kimse Yok Mu yetkilileri ayrıca Etiyopya’da yine ilk etapta 1500 aileye gıda paketi ve adaklık kurban eti, Uganda’da ise 3000 aileye gıda ve 1500 aileye et dağıtımını gerçekleştirdi.

Çocuklara günde 3 öğün mama
Somali'de günlük 88 adet küçükbaş hayvan kesilerek etleri aş evlerine servis edilirken ayrıca bu aş evlerinde 2400 çocuğa da çocuk maması dağıtımını gerçekleştiriliyor.

Mersin Limanı’ndan 7 konteynır gıda gemi ile gönderildi.
4 Ağustos’ta Mersin Limanı’ndan Somali'ye gönderilen 7 konteynırda ise temel gıda yardım malzemeleri bulunuyor.

Kimse Yok Mu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Öztürk, yaptığı açıklamada hayırsever vatandaşların desteğiyle her hafta bir yardım gemisinin gönderileceğini söyledi.

Afrika Gıda Yardımı Kampanyasına Nasıl Yardım Edebiliriz

YARDIM ICIN TIKLA

1001Design

330i ///M3 Design

Kod:
http://kurban.kimseyokmu.org.tr/?

1001Design

330i ///M3 Design