yardım??

robin6045

New member
arkadaslar bende nextstar uydusu var ben buna key nasıl ve nerden girebilirim anlatırmısınız lütfen-*----*-*-**********:biggrin:durdurun:goz::clap

KiLLinq-LoNeLiNeSs

OrijiNaL jojuK®
ben anLatamam çünkü bilmiyom ama yorum yazımda konun üstte dursun yardımcı olmaları için :)

er642

New member
arkadaslar bende nextstar uydusu var ben buna key nasıl ve nerden girebilirim anlatırmısınız lütfen-*----*-*-**********:biggrin:durdurun:goz::clap
arkadaşım yardımcı olayımda cihazın modelini yazmamışsın bak aşagıya emu acma kodlarını verecegım .... sen cıhazına uygun olanını uygula...NOT: emu kodu eger cıhazına daha önce yazılım atmış veya attırmışsan kumandadan elle manuel key satırına ulaşmanı saglar...

NEXT 2000 SÜPERPLUS serisi MENÜ + CİHAZ BİLGİSİ + KIRMIZI TUŞ + 1234 ile acılır

NEXT PLUS serisi( X PLUS-INF-FMB) serisi yukardaki işlemin aynısını yapacak....

NEXT 9000 serisi MENÜ-BİLGİ-1973 gir BİLGİ yazısı yeşile döner...kanalın şifresinide kanalın üzerine gelip MUTE-EXİT basın...

NEXT 8000 serisi MENÜ-CİHAZ BİLGİSİ-1973 basın...

NEXT 5000-5500-6500-7500-8500 serisi LİSAN MENÜSÜ-KIRMIZI TUŞ-2528-SARI TUŞ

NEXTWAVE 6000-10000-12500 serisi MENÜ-7799 basın

NEXTSTAR 6000FTA-12500PLUS serisi 6000FTA için kanal yöneltme bölümüne girilir.Kumandadan 7799 girildikten sonra key bölümü acılır..12500 içinse MENÜ-GEREÇLER-7799 basılır...

arkadaşım eger cıhazında emu yani şifre yazılımı yoksa rs232 kablosuyla cıhazına uygun yazılımı ve softcamı yüklemen gerekir...cihazın 2000 süper plus usb li seri ise flash dısk ıle usb den yazılım atabılırsın ...

robin6045

New member
arkadasım ben sana söleyim 5000 cl serisi nasıl oluyo buna key girmek veya olmuyosa neden cevap yazarsan sevinirim......

er642

New member
arkadasım ben sana söleyim 5000 cl serisi nasıl oluyo buna key girmek veya olmuyosa neden cevap yazarsan sevinirim......
robin arkadaşım bak eğer Receiver ında emu dosyası varsa menüde modül yazan bölüme gel orada key düzeni yazar o satırı ok. tuşuna bas aç.eğer emu dosyası yüklü olduğu halde key düzeni yani şifre bölümü aktif değilse kumandandan dil seçimi yaptığın bölüme gel ardından kumandandaki kırmızı tuşa bas cıkan satıra 2528 yaz ve kumandadaki sarı tuşa bas key düzeni satırı aktif olur...buraya elle manuel key gireceksen key düzeni yazan yeri tıkla sırayla şifre sistemlerinin adları çıkar sende elindeki güncel keyleri buraya uygun yerlere yazarsın ekle tuşu sana yardımcı olur ancak elle yüklemeyle kanal açman artık zor...polsat paketi güncel softcam ı rs232 kablosuyla cıhazına yüklemelisin ayrıca senın 5000cl seri için tps au yazılımı var eğer rs232 ile yükleme yaparsan key girmene gerek kalmaz birkere yükle eğer şifesi değirse 10873 transponderında ki bir kanal üzerine gelip "8888" tuşla ve OK tuşuna bas ve tps au yapmasını bekle kesin acar...multivizyonlarla birlikte 100 üzerinde kanalı acar
ayrıca next 5000cl devamlı güncel yazılımlara acık bir cihazdır...yazılım sorunu yoktur

robin6045

New member
robin arkadaşım bak eğer Receiver ında emu dosyası varsa menüde modül yazan bölüme gel orada key düzeni yazar o satırı ok. tuşuna bas aç.eğer emu dosyası yüklü olduğu halde key düzeni yani şifre bölümü aktif değilse kumandandan dil seçimi yaptığın bölüme gel ardından kumandandaki kırmızı tuşa bas cıkan satıra 2528 yaz ve kumandadaki sarı tuşa bas key düzeni satırı aktif olur...buraya elle manuel key gireceksen key düzeni yazan yeri tıkla sırayla şifre sistemlerinin adları çıkar sende elindeki güncel keyleri buraya uygun yerlere yazarsın ekle tuşu sana yardımcı olur ancak elle yüklemeyle kanal açman artık zor...polsat paketi güncel softcam ı rs232 kablosuyla cıhazına yüklemelisin ayrıca senın 5000cl seri için tps au yazılımı var eğer rs232 ile yükleme yaparsan key girmene gerek kalmaz birkere yükle eğer şifesi değirse 10873 transponderında ki bir kanal üzerine gelip "8888" tuşla ve OK tuşuna bas ve tps au yapmasını bekle kesin acar...multivizyonlarla birlikte 100 üzerinde kanalı acar
ayrıca next 5000cl devamlı güncel yazılımlara acık bir cihazdır...yazılım sorunu yoktur
ya arkadasım sen beni salak sancan ama ben sana anlatıyım veya yoksa bende o program sole

1-MENÜ
LİSAN SECİMİ
MENÜ AYARI ORALARA GİRİYOM HİÇ ÖLE BİŞE YAZMIYO..................... YA BİDE MSN Nİ VERİRMİSİN ORADA DAHA RAHAT KONUSURUZ

er642

New member
ya robin bilmemen önemli degil zaten NEXT 5000-5500-6500-7500-8500 serisi LİSAN MENÜSÜ-KIRMIZI TUŞ-2528-SARI TUŞ bu işlemleri yaptıktan sonra orda birşey çıkmayacak bu işlemleri tamamla ardındanda senin cihaz cl olduğu için menüde cl modül bölümünü gösteren yer vardır orada key düzeni yazar veya şifre düzeni yazar eğer yazmıyorsa emu yok demektir ozaman aşagıdaki dosyaları indir rs232 kablosu al cihazına verdiğim next ye5000 cl yazılımını yükle sonra fabrika ayarlarını geri yükle LİSAN MENÜSÜ-KIRMIZI TUŞ-2528-SARI TUŞ

sonra yeniden kanalları yükle sonra tps paketinin 10873 frekansındaki ushia tv nin üzerine gel 8888 tuşla biraz bekle tpsler ve 100 e yakın kanal açılır

next ye5000cl tps au yazılımı : http://rapidshare.com/files/87357513/ye5000ci_tps_au_yaz__305_l__305_m__305_.zip.html

yükleme programı : http://rapidshare.com/files/87358140/next_yuekleme_program__305_.zip.html

HTML