Ya AKP gidecek ya da çok kan dökülecek...

scareerr

New member
bırakın dostlar bu zırvaları ya.. yok derin devletmiş yok bilmem neymiş. Bu ülkede bizler böyle saçma sapan insanların pesinde sürüklendikçe bu işten karlı çıkan ne kürt nede türk olacak. türk halkı böyle lider saydıkları adamlarla kendi içinde bölünüyor görmüyor musunuz? Aklınızı başınıza toplayın liderlerin peşinden koyun sürüsü gibi gitmek hiçkimseyi kurtarmaz. çünkü hiçbir lider veya vekil halkın içinden değil.. bana bir tane geçim sıkıntısı çekerek emekli olduktan sonra ya da çalışırken milletvekili olan bir işçi veya memur gösterebilir misiniz. Kusura bakmayın beyler hiçbir lider sizin amaçlarınıza hizmet etmedi ve böyle lider peşinde koşmaya devam ettiğiniz sürece etmeyecekte. Çünkü hepsi bir takım projelerin piyonu..

luckleon

New member
Her ne kadar dökülen kanların akepenin pkk terörüne karşı uygulamış olduğu yanlış ve yumuşak yaptırımlardan kaynaklandığını düşünsem de, terörün tek sorumlusunun akepe hükümeti olduğunu söylemek haksızlık olur. Bu bağlamda akepe gitse dahi bu terör kolay kolay bitmez. Çünkü terörün arkasında ABD var. ABD terörü bizim toprak bütünlüğümüzü tehdit etmek amacıyla bir koz olarak kullanıyor.

iGoogle

New member
Her ne kadar dökülen kanların akepenin pkk terörüne karşı uygulamış olduğu yanlış ve yumuşak yaptırımlardan kaynaklandığını düşünsem de, terörün tek sorumlusunun akepe hükümeti olduğunu söylemek haksızlık olur. Bu bağlamda akepe gitse dahi bu terör kolay kolay bitmez. Çünkü terörün arkasında ABD var. ABD terörü bizim toprak bütünlüğümüzü tehdit etmek amacıyla bir koz olarak kullanıyor.
Bence başından beri olması gereken buydu yani bu şekilde bir yaklaşım terörün kökünü kazıyacağız diye onca insanın ölmesine gerek yok,terör örgütüne katılan o cahil insanları kazanıp o yoldan geriye çevirmek önemli olan çünkü bugun dağdaki teröristin babası kardeşi bacısı bizim aramızda yaşıyor oda dağa gerçekten terörist olduğunu bilmeden çıkıyor senin benim gibi kendi milleti için savaştığını düşünerek yada korkudan dağa çıkıyor bunlar ülkenin üzerindeki oynanan oyunlardır bunu bile bile o dağdaki adamı öldürmemek için o adamı kazanmak için bence yumuşak yaklaşmak lazım

neb34

Banned
AKP lilerin kellesi gider mi bilinmez ama bu ülke hak düzene geçmesinin kanlı mı yoksa kansız mı olacağına bu millet karar verecek

luckleon

New member
iGoogle isimli arkadaş bak akepe hükümeti kaç senedir yumuşak yaklaşıyor, terör azaldı mı yoksa arttı mı? Ben sana katılmıyorum. Dediğin gibi kandırılarak dağa çıkan terörist oranı en fazla % 10' dur. Zaten burada önemli olan husus; teröristin saysısından çok finansal desteğidir. Terörü, kim hangi sebeplerle besliyorsa o sebepleri ortadan kaldırmak gerekir.

ranger_24

New member
Adalet ve Kalkınma Partisinin bir yere gideceği felan yokta neden böle demiş bu şahsiyet anlayamadım..:saskin

ikk85

New member
Bence de olmayacak ne olursa olsun Erdoğan sahneden ayrılmayı hiç düşünmedi ve düşünmeyecektir. bir şekilde bunada çözüm bulacak ve her şeyi yoluna koyacaktır. ve bu şekilde giderse 3. defa da başsakan olarak seçilecektir :)

daimakce

New member
Tarihte iktidar savaşları olmuş ve hep olacaktır.Herşey olcağına varır.Önemli olan Haklının yanında yer alabilmektir..

iGoogle

New member
iGoogle isimli arkadaş bak akepe hükümeti kaç senedir yumuşak yaklaşıyor, terör azaldı mı yoksa arttı mı? Ben sana katılmıyorum. Dediğin gibi kandırılarak dağa çıkan terörist oranı en fazla % 10' dur. Zaten burada önemli olan husus; teröristin saysısından çok finansal desteğidir. Terörü, kim hangi sebeplerle besliyorsa o sebepleri ortadan kaldırmak gerekir.
Peki bugüne kadar savaşarak bittimi yada daha değişik bir yöntemmi senin aklındaki? bak alttaki linke ne var orda 10 yaşında çocuklar taş atıor polise ee öldür hadi:(

http://www.haber7.com/haber/20081025/DTPliler-Vani-karistirdi-GALERI.php

luckleon

New member
Şavaşarak elbette bitmez. Ama bu vatanı savaşmadan pkk'ya teslim edelim anlamına da gelmez. Elbette şehitler de vereceğiz bu uğurda. Bu ülke kolay kazanılmadı, kolay da verilmeyecek elbette.

Teröre karşı şavaş çok kapsamlı bir olgudur. Bu olgunun siyasi, ekonomik, toplumsal, askeri ve uluslararsı ilişkilere dayanan boyutları var. Bu konuları derinlemesine analiz etmeden, sadece küçücük ayrıntılara takınılarak terör sorunu çözülemez kanımca.

En temelde pkk sorunu çözülmek isteniyorsa, ABD ile olan ilişkiler ciddi ciddi gözden geçirilmelidir, gerekirse askıya alınmalıdır. Birilerin teröristlerin ellerinde bulunan ABD yapımı silahların hesabını Türk halkı adına sormalıdır. Bunu da cılız bir sesle değil yüreklice sorabilmelidir.

Bu konu oldukça kapsamlı bir konu, öyle üçbeş cümleyle özetlenip çözüm bulunabilecek bir hadise değil. 1980' den beri yaşanan bu terör hadiselerine köklü bir çözüm bulunamaması düşündürücüdür.

Ayrıca çocukların hangi sebeple olursa olsun siyaseten kullanılması ahlaksızlıktır, bunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Ben kürtlere potansiyel tehdit olarak bakmıyorum. Ama kürtlerin içinde vatansever insanlar olduğu gibi vatan hainleri de var. Bu gerçeği de atlamamak lazım.

HTML