YıLLık Bin Euro'ya Tıp, EczacıLık Okuyun !

AngeL Of Death

Wishmaster

Birçok öğrencimiz, yanlış veya eksik bilgilendirme sonucu, aile bütçesine uygun ülke ve okul bulamadığı için bu hayalinden vazgeçiyor.

Son dönemde Yurtdışı eğitimde alternatif ülkeler arasında Makedonya Cumhuriyeti' de yerini aldı. Her ne kadar bizler Makedonya Cumhuriyetini yeni tanımaya başlasak ta, tarihsel ve kültürel bağlarımız, dost ve kardeş ülke Makedonya ile çok eskilere, Osmanlı dönemine dayanmakta.

Makedonya, nüfusunun yarıya yakın kesiminin Müslüman oluşu ve az da olsa ülke vatandaşlarının belli bir kesiminin Türk olması nedeniyle ülkemiz öğrencileri için ideal bir ülke. Üniversiteleri, AB üniversitelerine eşdeğer düzeyde eğitim veriyor. Devlet üniversitelerinin tamamı, ülkemiz Yüksek Öğretim Kurumu ( YÖK ) tarafından tanınıyor. Eğitim ücretleri ve sosyal yaşam olanakları, Avrupa'ya ve ülkemize oranla çok uygun. Bu üniversitelerde eğitim alabilmesi için öğrencilerimizin herhangi bir sınava da girmesine gerek yok.

Rumeli Grup Yurtdışı Eğitim ve Hukuk Danışmanlığı " www.rumeliegitim.com" eğitim uzmanları ile bu konuyu konuşup tavsiye edip etmediklerini sorduk. Makedonya üniversitelerini gönül rahatlığıyla tavsiye ettiklerini belirttiler.. Özellikle Goce Delcev üniversitesinde ve ST. Klement Ohridski Devlet üniversitesinde, yıllık 1000 euro 'ya tıp, eczacılık, diş hekimliği okumak, yıllık 600 euro' ya mühendislik bölümlerini okumanın mümkün olduğunu belirttiler..

Makedonya Devlet üniversitelerinde kredili sistem uygulanmaktadır. Üniversitelerin ücretlerinin ve sosyal yaşamın uygun olması nedeniyle, Türkiye'den ve komşu ülkelerden birçok öğrenci Makedonya'da eğitim almakta. Makedonya, ülkemize vize uygulamamaktadır. Bu da Makedonya'da eğitim almak isteyen öğrenciler için ayrı bir avantaj oluşturmaktadır.

İstanbul - Üsküp arası uçakla bir saat mesafede ve THY her gün seferler düzenlemekte.

Konuyla ilgilenen öğrencilere yetkilileri yardımcı olabileceklerini, gerekli danışmanlığı ve rehberliği sağlayacaklarını belirttiler.

Rumeli Yurtdışı Eğitim ve Hukuk Danışmanlığı - (212) 296 25 22 - 23

Makedonya Üniversiteleri Türkiye Temsilciliği